Gördüğün, duyduğun, hissettiğin her şey yanıltıcı. Okuduğunu tekrar oku, arızalanın kendiliğinden düzelme ihtimali var bekle, yanlış anlamalar sıklaşacak hemen önyargıya kapılma, tartışmalar başlarsa kişilerden biri elinde olmadan yanılıyordur anlayışlı ol.

ARALIK BURÇ YORUMLARI

ARALIK BURÇ YORUMLARI

 

KOÇ:

HABERCİ RÜYALAR BAŞLIYOR.

1 Aralıkdan itibaren Neptün durağan konuma geçecek ve uzun zaman süren retrosunu sona erdirecek. Daha fazla rüya görmek, bağımlılıklarınıza karşı daha net ve kararlı olmak için hazır hissedebilirsiniz. Bazı terapiler almaya karar verebilir ya da düşlerinizi gerçekleştirecek fikirlerle heyecan duyabilirsiniz.

GÜNEŞ TUTULMASI TAŞINMANIZI SAĞLAYABİLİR.

Güneş tutulması 4 Aralık da meydana gelecek. Etkisini Aralık buyunca hissedeceksiniz. Bir başka ülkeye/kente taşınabilir ya da sizin için anlamlı seyahatler yapabilirsiniz. Hayat görüşünüz değişebilir, yeni bir eğitim almaya başlayabilirsiniz. Ya da yeni bir kariyer planı yapmak üzere adım atabilir, sözleşmeler yapabilirsiniz. Zihniniz ve algılarınız açık olacak. Her ne yapacaksanız sürekliliği veya kalıcılığı da oluşacak. Öte yandan aynı günlerde Jüpiter Mars karesi gökyüzünü etkileyeceği için ekip arkadaşlarınız nedeniyle para kaybetmeniz çok mümkün. Bu alanda dikkatli olur kendi kararlarınızı kendiniz alırsanız sorunları başlamadan sonlandırabilirsiniz.

KARİYER DE PROBLEMLİ BİR EVRE.

19 Aralık da Venüs, oğlak burcunda Retro konuma geçiyor. 29 Ocak’a dek Retro konuma kalan Venüs, mali konularda ve kariyerinizi ilgilendiren alanda sorunlar yaratabilir. Sorunları çözdükçe büyük bir travmadan kurtulduğunuzu anlayacaksınız.

DOLUNAYLA SÖZLEŞMELER SONA ERİYOR.

19 Aralık da dolunay, ikizler burcunda, yakın çevre alanınızda oluşuyor. Bu çevre değişikliği, bazı sözleşmeleri sona erdirmek veya belirli sunumları başarıyla gerçekleştirmek için şahane ancak Neptün’ün sert açıları dolunayı etkiliyor, yani kısmi hayal kırıklıklarına neden olacak. Dolunaylar gerçekleştikleri günün 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek etkilidir.

 

BOĞA:

BAĞIMLILIK MI BAĞLILIK MI?

Neptün retrosu ayın ilk günü sona eriyor. Bu da arkadaşlarınızla aranızdaki bağımlılık-bağlılık ilişkisini gözden geçirmenizi sağlayacak. Birlikte düşlediğiniz gelecek planlarını gerçekleştirmeye başlayacaksınız. Bu verimli dönemi iyi değerlendirin zira yaratıcılık alanında uzun zamandır yolculuk yapan Plüton’da Neptün’le işbirliği içinde.

GÜNEŞ TUTULMASINDA MALİ KONULARA DİKKAT!

Ödemeler, cezalar, borçlar ya da miras gibi alacaklar yani ekstra gelirleriniz ve giderleriniz 4 Aralıkda gerçekleşecek Güneş tutulmasına maruz kalacak. Uzun vadeli sözleşmeler yapabilirsiniz. Ancak tutulmaya eşlik eden bir başka açı, kariyer ve yakınlarla ilişkiler arasındaki bağı zedeleme çabasında olacak. Direnmeli, aşırılıklardan kaçınmalısınız. Ne aşırı iyimser, ne de beklentiniz yüksek olmamalı. Güneş tutulmaları yeni başlangıçlar sağlar. Aralık boyunca etkisini göreceğiniz tutulma yeni krediler almanız, ekstra gelirler kazanmaya başlamanız açısından büyük bir fırsat. Değerlendirmelisiniz. Piyango kazanabilirsiniz.

YÖNETİCİNİZ VENÜS 19 ARALIK-29 OCAK ARASINDA RETRO

Yöneticiniz Venüs 19 Aralık da seyahat, eğitim, dünya görüşünüz ve inanlarınız alanında Retro konuma geçiyor. 29 Ocak’a dek geri gidecek. Bu evrede zorunlu olmadıkça hareket etmek istemeyecek, yolculuklarda mali avantajı yakalayamayacak, eğitiminiz devam ediyorsa bölümünüze ilginizin azaldığını ark edeceksiniz.

GELİR KAYNAKLARINIZ DOLUNAYLA DEĞİŞEBİLİR.

19 Aralık da ikizler burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Mali konularda bir sonlanma yaşayacaksınız. Üstünüzdeki yükleri atıp kurtulmak isterken, benimsediğiniz kişilerin bazılarından vazgeçmeniz gerekecek. Arkadaşlarınızın sizi düş kırklığına uğrattığını da düşünebilirsiniz. Beklentiyi düşük tutun.

 

İKİZLER:

KARİYERİNİZ İÇİN DAHA YARATICI OLACAKSINIZ.

Kariyer alanınızı şenlendiren Neptün, 1 Aralıkdan itibaren Retro hareketine son verecek ve kariyer hayalleriniz yeniden gündeme taşınacak. Ofisinizden, hedeflerinize kadar bir çok alanda köklü değişiklik yapmanız da mümkün olacak. Yaratıcılığın yüksek olacağı bu dönemde kariyerinize yansıyan fikirleriniz prim yapacak.

TUTULMA EVLENMENİZİ VEYA İŞ ORTAKLIĞI KURMANIZI SAĞLAYABİLİR.

Güneş tutulması 4 Aralık da evlilik ve ortaklık alanınızda gerçekleşiyor. Yöneticiniz Merkür de Güneş tutulmasına kavuşacak. Bunun anlamı evlilik sözleşmesi veya iş anlaşması yapmak demek. Bu uzun vadeli olacak bir ilişkinin başlangıcı. Bağlantınız yurt dışından veya kent dışından da olabilir. Her koşulda dünya görüşünüzü değiştirecek, yeni yerler görmenizi sağlayacak bir anlaşma yapacaksınız. Ancak tutulmaya eşlik eden sert bir açı var: Jüpiter, Mars arasında. Bu iki gezegen sertleştiğinde yükselen dumanların fazlalığı şaşkınlık yaratır. Olacaklar şaşırtacak derecede büyük bir etki yaratır. İş seyahatlerinde ve sağlık konusunda Aralık boyunca dikkatli olmalısınız.

VENÜS AŞK ALANINIZDA GERİLİYOR. DUYGULAR GERİ ÇEKİLECEK.

İç dünyanızın yönetimini elinde tutan, aşk yaşamınızı da yöneten Venüs, 19 Aralık itibariyle gerilemeye başlayacak. Hem geçmişinizle ilgili olumsuzlukları daha sık hatırlayacak, hem sevgi verme-alma yeteneğinizi gözden geçireceksiniz. Kendinizle yüzleşmeler ve mali yatırımlar yoracak.

DOLUNAY BURCUNUZDA GERÇEKLEŞİYOR. KESKİN KARARLAR ALABİLİRSİNİZ.

19 Aralık dolunayı burcunuzda gerçekleşiyor. Kariyer planlarınızda beklenti minimumda olmalı. Hayallerinizin kimisine çok yakın hissedeceksiniz. Gerçekleştireceksiniz ama büyük hayaller düş kırıklığı yaratabilir. Yöneticilerinizin tutumu şaşırtabilir. Herşeye hazırlıklı olun.

 

YENGEÇ:

DÜŞLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN SEYAHAT EDECEKSİNİZ.

Düşlediğiniz yerlere seyahat etmek veya taşınmak Aralık ayının konusu. Zira 1 Aralık’dan itibaren Neptün retrosu sona eriyor. Üstelik Plüton’la birbirlerini destekledikleri için su kenarı alanlara taşınarak, ruhsal gelişim yolculuğunuzda önemli adımlar atabilirsiniz. Eğitim yaşamınız devam ediyorsa ve sanatın kollarından biriyle ilgiliyseniz başarı grafiğiniz yükselişe geçecek.

YENİ BİR İŞ ANLAŞMASI YAPMANIZI GÜNEŞ TUTULMASI SAĞLAYACAK.

İş alanınızda 4 Aralık da gerçekleşecek Güneş tutulması, yeni bir iş anlaşması yapmanız için destek verecek. Ofisinizi değiştirmek, eleman alımı, iş kolunuzu genişletmek gibi niyetleriniz için Aralık boyunca fırsat bulacaksınız. Yapacağınız anlaşmanın geçici değil, uzun vadeli olacağını müjdelemeliyim. Güvenlik sizin için çok önemli ve önceliğiniz güvenmek, güvenliği sağlamak olacak. Garantileri aldıktan sonra aşk ve yaratıcılık açısından hırslarınızı kontrol altına almalısınız ki zarar görmeyin. Ödemelerin çokluğu gözünüzü korkutabilir riskleri dikkatli alın. Jüpiter, Mars arasındaki sert açı kayıplarınızın beklenenden büyük olması ihtimalini vurguluyor.

VENÜS RETROSU EVLİLİĞİNİZİ SORGULAMANIZA NEDEN OLABİLİR.

Evlilik alanınızda 19 Aralık itibariyle Venüs gerilemeye ( Retro harekete) başlayacak. Bu önemli bir gerileme. Arkadaşlarınızın ve ailenizin sizi etkilemesine izin vermemelisiniz. Evlilikle ilgili görüşleriniz negatif yönde değişmeye başlayabilir. Bu geçici dönemde duygularınıza güvenmeyin.

DOLUNAYI BU KEZ SEVECEKSİNİZ.

Kişisel gelişime önem veriyorsunuz. Duygularınızı yeniden gözden geçirecek ve uzaklardan gelen bir değişim rüzgarını seveceksiniz. Ruhunuz bilgiye doyacak. Ve biraz daha olgunlaşacak, hayata daha rahat ve eğlenceli yanından bakmayı öğreneceksiniz. Dolunay 19 Aralık da gerçekleşecek ve önceki 5 günden sonraki 5 güne dek etkili olacak.

 

ASLAN

YARATICILIĞINIZ AYIN BAŞINDAN İTİBAREN YÜKSELİYOR.

Ekstra gelirler kazanmak için yaratıcılığa ihtiyaç duyuyorsanız 1. Aralıkdan itibaren doğru yoluna dönen Neptün, ihtiyacınızı sağlayacak. İlham perisi sizinleyken yeni fikirler kolayca aklınıza gelecek. Bunun yanısıra içsel derinliğinizi keşfetmeniz de mümkün olacak. Başkalarının duygu ve düşüncelerini okumak, okült konular da bu dönemde ilginizi çekecek.

YILIN SONUNDA MÜKEMMEL GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş tutulması dost bir burçta gerçekleşiyor. 4 Aralıkda Yay burcunda oluşan tutulmadan bütün ay yararlanacaksınız. Zor günlerin tam ortasında dünyanızı aydınlatan bu tutulma, aşık olmak, bir ilişkiye başlamak, çocuk sahibi olmak ya da çocuklarla ilgili bir takım müjdeler almak, yeni ve çok istediğiniz projelerde yer almak gibi ihtimaller yaratacak. Tutulmadan yararlanacak burçlardan birisiniz. Sözleşmeler, anlaşmalar tamamen avantajınıza olacak. Sürekliliği olan işlere imza atacaksınız.  İlişkileriniz de bu gelişmelerden yararlanacak ancak yine de aile içi anlaşmazlıklar motivasyonunuzu etkileyebilir, bazı kazalar dikkatinizi dağıtabilir. Zamanınızı esnek bir şekilde planlamalısınız.

19 ARALIK- 29 OCAK ARASINDA İŞİNİZE İLGİNİZİ KAYBEDEBİLİRSİNİZ.

İş ve sağlık alanınızda 19 Aralık da Venüs retrosu ( gerilemesi) başlıyor. İşinize ilginizi kaybedebilir, iş arkadaşlarınıza politik davranmaktan vazgeçip sertleşebilirsiniz. 29 Ocak’a dek, iş yaşamınızda sakin kalmalı, estetik işlemlerden uzak durmalısınız.

ARKADAŞLIKLARI GÖZDEN GEÇİRMEK İÇİN DOLUNAY DÖNEMİ MÜKEMMEL.

İkizler burcunda 19 Aralık da gerçekleşen dolunay 14-24 Aralık da etkili. Arkadaşlık kavramınızı yeniden gözden geçirecek ve herkesin okunması gereken bir kitap olmadığına karar vereceksiniz. Zaman en kıymetli hazine. Zamanınızı gerçekten değerlilere harcayacaksınız.

 

BAŞAK:

İLİŞKİLERDE DÜŞ KIRIKLIKLARI GİDERİLECEK.

Evlilik ve ortaklık alanınız 1 Aralıkdan itibaren hareketlenmeye başlıyor. Neptün bu alanda uzun zamandır Retro( gerileme) konumundaydı, 1 Aralıkda Retro sona eriyor. Bu dönemde eşinizle ilişkilerinizde daha romantik, daha anlayışlı, daha fedakar olabilirsiniz. Aynı karşılığı da görebilirsiniz. Ayrıca ortak hayallerinizi gerçekleştirme şansı da bulabilirsiniz.

GÜNEŞ TUTULMASINDA EVİNİZ YENİLENİYOR.

Güneş tutulması evinizle ilgili bir yeniliği hayatınıza katabilir. Yeni bir eleman, yeni eşyalara ya da yepyeni bir ev satına almanız olasılıklardan. Aile kurmanız da mümkün. Sözleşmelerinizi büyük bir hevesle ve heyecanla yapacaksınız. Evinizi yenilemek motivasyonunuzu arttırırken bilmelisiniz ki, her ne alacaksanız uzun süre kullanacaksınız. Ödediğiniz paranın karşılığını alacaksınız. Öte yandan tutulmaya eşlik eden Jüpiter, Mars sert açısı iş yaşamınızı ve yakın çevre ilişkilerinizi etkileyecek. Abartılı bir zihinsel dağınıklık veya olumsuz olaylara takılıp kalma hali ruhunuzu etkileyecek. Yine de bu güzel Güneş tutulmasından yararlanmaya çalışmalısınız.

VENÜS RETROSUNDA ÇOCUKLARINIZLA DAHA FAZLA İLGİLENİN.

Venüs retrosu aşka alnınızı 19 Aralık itibariyle sarsacak. Çocuklarınıza karşı tahammülsüz hissedeceksiniz. 29 Ocak da süre sona erene dek, sevgisizlik, duygularınızdan uzaklaşmak gibi negatif ruh haline çekileceksiniz. Riskli yatırımlarda kaybedebilirsiniz.

İKİZLER DOLUNAYI KARİYERİNİZİ DEĞİŞTİREBİLİR.

Kariyerinizi yakından etkileyecek bir dolunay 14-24 Aralıkda etkili, 19 Aralık da zirve konumda gerçekleşiyor. Yakınlarınızın düş kırıklığı yaratması çok olası. Zor anlarda yanınızda yer almayabilirler. Ya da kendinizi şefkatten yoksun hissedebilirsiniz. Anlayış beklemek yerine anlayışlı olmak rahatlatacak.

 

TERAZİ:

İŞ DÜNYASINDA YARATICILIĞINIZ YÜKSELİYOR.

İş alanınızda 1 Aralıkdan itibaren daha yaratıcı, daha verimli hissedeceksiniz çünkü Neptün retrosu sona eriyor. Sizi engelleyen, hayal gücünüzü elinizden alan dönem sona eriyor. Yaratıcılığınızla çalışkanlığı birleştirebilirseniz, önünüzde hiçbir engel kalmaz. Öte yandan alerjik hastalıklara yatkınlığınız artacak. Dikkatli olun.

YAKIN ÇEVRENİZDE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAŞANACAK

Güneş tutulması 4 Aralıkda gerçekleşiyor. Çevrenizi tamamen değiştirebilir ya da yeni komşularınızla kaynaşabilirsiniz. Tutulmalar sıradan değişiklik değil, büyük, tarihsel, önemli değişiklikler sağlarlar. Çeşitli sunumlar yapmanız istenebilir. Ticari yaşamınız devam ediyorsa büyük anlaşmalar yaparak kariyeriniz adına öğretici bir rol üstlenebilirsiniz. Öte yandan mali konularda harcamalar rahatsız edici olabilir ve partnerinizle bu nedenle tartışmalar yaşanabilir. Ayın ilk günlerinden itibaren harcamalar ve gelirler kontrolünüz altında olmalı.

EVLE İLİŞKİLİ DEĞİŞİKLİKLERE MOLA VERMELİSİNİZ.

Ev dekorasyonu yaptırmak, ev almak/satmak gibi niyetlerinizi 19 Aralık öncesinde yerine getirin. 19 Aralık-29 Ocak arasında yöneticiniz Venüs Retro konumda olacak. Finansal avantajları da simgeleyen Venüs Retro konumdayken mali avantajlardan yararlanamamanıza neden olur. Her anlamda dikkatli olmalı, duygu değişimlerinizi anlayışla karşılamalısınız.

DOLUNAY SEHAYATLERİNİZİ ONAYLATACAK.

19 Aralık da dolunay dostunuz ikizler burcunda gerçekleşiyor ve elbette yararlanacaksınız. Seyahatlerinizi tamamlayıp, eve ulaşmanın huzurunu yaşayabilir ya da arzu ettiğiniz vizeyi alabilirsiniz. Sınavlarda başarılı hissedeceksiniz. Her koluşda harcamalarınızı abartmamanızda yarar var.

 

AKREP:

AŞK ALANINDA SORUNLU EVRE SONA ERİYOR.

Aşk alanınızda Retro konumda olan Neptün 1 Aralıkda durağan pozisyona geçiyor. Birkaç gün boyunca aşırı sisli düşüncelerle boğuştuktan sonra, romantizmin tadına varacaksınız. Hem duygusal yaşantınız hem yaratıcı projeleriniz yükselişe geçecek. Çocuklarınızla ilişkinize şefkat hakim olacak. Yöneticiniz Plüton’da Neptün’ü destekliyor.

GÜNEŞ TUTULMASI YENİ MALİ SÖZLEŞMELER SAĞLAYACAK.

Güneş tutulması 4 Aralık da yay burcunda gerçekleşiyor. Yeni gelirler elde edeceksiniz. Ve bu gelirler için çeşitli anlaşmalar yapacaksınız. Zihinsel hızınız, hafızanız mükemmel görünecek.  Hatasız bir şekilde uzun sürecek iş anlaşmalarına veya gelir anlaşmalarına imza atacaksınız. Aile bireyleri de sizin anlaşmalarınızdan etkilenecekler. Tutulma Aralık boyunca etkili olacak. Öte yandan burcunuzda yol alan Mars agresif bir şekilde Jüpiter’e saldıracağı için aile içi tartışmalar her zamankinden daha hırslı davrandığınız ve yara alacağınız olaylara dönüşebilir. Dikkatli olun ve tutulmanın güzel etkilerine gölge düşmesine izin vermeyin.

YAKIN ÇEVRENİZE KARŞI DUYARLI OLMAYA ÇALIŞIN..

Yakın çevrenizle ilişkileriniz 19 Aralıkdan itibaren değişiyor. 29 Ocak’a dek Venüs oğlak burcunda Retro konumda olacak. Çevreye karşı daha duyarsız ve kardeşlerinize karşı değişken duygu durumları içinde hissedeceksiniz. Bu geçici dönemde ciddi kararlar almayın.

19 ARALIK İKİZLER DOLUNAYI EKSTRA GELRİLER KAZANDIRABİLİR.

İkizler burcunda 19 Aralıkda oluşan dolunay, ekstra gelir kazanmak için harcadığınız çabanın ödülünü verecek. Borçlarınızı tamamlamak, ödemelerinizi dengelemek olasılıklardan. Yaratıcılığınız yüksek olacak. Varsa çocuklarınızdan beklentilerinizi yüksek tutmayın.

 

 

YAY:

NEPTÜN RETROSU SONA ERİYOR. EVİNİZLE İLGİLİ HAYALLERİNİZİ HATIRLAYIN.

Evinizle ilgili çeşitli hayalleriniz var. Taşınmak, ev almak, belki küçük dokunuşlarla dekorasyon yenilemek ya da çok eğlenceli bir sinema odası tasarlamak. Tüm bunlara 1 Aralıkdan itibaren zaman ayırabileceksiniz. Neptün ev, yuva, aile alanınızda Retro hareketine son veriyor. Bu da düşlerinizi gerçekleştirecek yeni fırsatlar bulmanız anlamına geliyor.

GÜNEŞ TUTULMASI BURCUNUZDA GERÇEKLEŞİYOR. ŞANSLISINIZ.

4 Aralık da burcunuzun 12. Derecesinde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Merkür, Güneş, Ay kavuşumunda gerçekleşen bu tutulmada görünüşünüzü, tarzınızı yenileyecek,  hayatınıza bir basamak yukarıdan devam edeceksiniz. Kaliteli yaşam arzunuz yükselirken, daha geniş bir alana adınızı duyuracaksınız. Güneş tutulmasının uzun süreli işlere, ilişkilere imzanızı atmanız gibi bir yan getirisi var. Bununla birlikte iç dünyanızdaki savaşı dışarı yansıtırsanız büyük tepkiler almak, abartılı duygusal hezeyanlar yaşamak gibi de ihtimalleriniz var. Biraz dikkatle ve kendinizi koruyarak bu süreçte tamamen avantajlardan yararlanabilirsiniz.

MALİ AVANTAJLARIN KAYBOLACAĞI UZUN DÖNEMDE BÜYÜK ALIŞVERİŞE MOLA VERİN.

Venüs retrosu 19 Aralık da mali alanınızda başlıyor. 29 Aralık’a dek sürecek. Bu dönemde arkadaşlarınızdan fikir almayın, iş yaşamınızda beklentinizi düşürün ve iş alanında dekorasyon yapmaya başlamayın. Sakin kalın. Bu bir iniş dönemi.

DOLUNAY İLİŞKİLERİ YENİDEN DEĞERLENDİRMENİZİ İSTİYOR

19 Aralık da karşıt burcunuz ikizlerde bir dolunay meydana gelecek. Yakınlarınızla ilişkilerinizi yeniden değerlendirmek için adeta bir dürtü hissedeceksiniz. Bu bir aydınlanma dönemi ve her aydınlanmada olduğu gibi bir miktar sancılı. Uykularınız düzensizleşebilir. Uzaklara gitme hayalinizi ertelemeniz gerekebilir. Yaşamınızı yeniden yapılandıracaksınız.

 

OĞLAK:

ŞEFKATİNİZLE ÇEVRENİZİ BESLEYECEKSİNİZ.

Yakın çevrenize karşı algınız 1 Aralıkdan itibaren değişecek. Düş kırıklıkları sona eriyor. Bu kez güçlü yanınızla başkalarına yardım eden, destekleyen bir tablo sergileyeceksiniz. Şefkatinizle komşularınızı hayallerini gerçekleştirmeye teşvik ederken, spritüel konulara ilginiz artacak. Sunum ve pazarlama işleriniz varsa yaratıcılığınızla anlatım gücünüz birleşecek.

RUHUNUZU DİNGİNLEŞTİRMEYİ ÖĞRENECEKSİNİZ.

Güneş tutulması kişisel gelişim, yaşlı yakınlarınızın sağlığı ve rüyalarınızı canlandıracak. 4 Aralık da meydana gelen Güneş tutulması, ay boyunca etkili olacak. Bu süreçte yeni şifa teknikleri öğrenmek, meditasyonun ne olduğunu kavramak, yoga yapmaya başlamak gibi olasılıklar ruhunuzu dinginleştirecek ve bundan sonraki dönemleri rahat atlatmanıza yardım edecek. Öğreneceğiniz teknikleri uzun yıllar hayatınızda koruyacaksınız. Yararlanacaksınız. Sürekli kalmasını sağlayacaksınız. Arkadaşlarınız arasında öfke kontrolü sağlayamayanları bu dönemde kendinizden uzak tutmanızda yarar var. Mali konularda zarar görmenize neden olabilirler.

VENÜS BURCUNUZDA GERİ GİDECEK. ESTETİK İŞLEMLER MUTSUZLUK YARATABİLİR.

Venüs 19 Aralıkdan itibaren burcunuzda Retro konumda olacak. Bu süreçte hem estetik işlemlerden uzak durmalı, hem de duygusal anlamda yoksunluk hissiniz artacak hazır olmalısınız. Süreç 29 Ocak’a dek devam edecek. Finansal konularda avantajı kaybedebilirsiniz.

İŞ YAŞAMINIZIN YÜKLERİ HAFİFLİYOR.

19 Aralık da iş alanınızda gerçekleşen dolunay, işlevini kaybeden eşyalar, işi engelleyen elemanlar ya da ofisinizin yeri gibi aklınızda soru işaretleri yaratan konuları aydınlatacak. Bir takım kararlar alacak ve kendinizi yeni ve daha keyifli bir çalışma ortamına adapte edeceksiniz. Bu süreçte yakın çevrenizden destek beklemeyin.

 

KOVA:

MALİ KONULARDA RAHATLAMAYA BAŞLIYORSUNUZ.

Mali konularda hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz dönem bir şekilde sonlanmış gibiydi. Akışkanlık olsa bile eski efekti yakalayamıyordunuz. Çünkü Neptün Retro konumdaydı. 1 Aralıkdan itibaren Retro sona erecek. Tekrar hayal kurmaya ve o hayalin peşinden gitmeye başlayacaksınız. Yaratıcı, orijinal fikirleriniz ses getirecek.

GÜNEŞ TUTULMASI DİLEKLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİREBİLİR.

Güneş tutulması arkadaşlık, ekip, dostluklar ve dilekler alanınızda gerçekleşiyor. 4 Aralıkda oluşan tutulma oldukça yararlı. Anlaşmalar yapmanız, sözlerde durulması tutulmanın ana getirileri. Yeni dostlar kazanacaksınız ve bu dostluklar uzun sürecek. Dileklerinizden önemli bir kısmını gerçekleştirme şansı bulacaksınız. Yay burcu Güneş tutulması burcunuzun yararlanacağı bir tutulma. Sonuçta mutluluk sizi bekliyor olacak. Ancak burcunuzda yol alan Jüpiter ve akrep burcunda yol alan Mars arasında ürkütücü bir savaş tutulmaya eşlik edecek. İyimserlik ve dikkatsizlik kariyerinize zarar vermek isteyenlerin tuzağına düşmenize neden olabilir. İyimserliği kısa süre rafa kaldırın.

GEÇMİŞLE VE BİLİNÇALTINIZLA YENİDEN YÜZLEŞİYORSUNUZ.

Venüs retrosu 19 Aralık da gerçekleşecek ve uzaklardan alacağınız duyumlar iç dünyanızı bir miktar sarsacak. Ayrıca yakın ailenle ilişkileriniz de değişiyor. Duygu durumunuzdaki anormal değişiklikler dikkatinizi çekecek. Bu dönem 29 Ocak da sonra eriyor.

DOLUNAY AŞK YAŞAMINIZA PROJEKTÖR TUTUYOR.

19 Aralık da aşk alanınızda bir dolunay gerçekleşiyor. Uzun zamandır yalnızsanız aradığınızı bulabilirsiniz. Bebek sahibi olmak istiyorsanız bu da mümkün. Zorlu projeleri tamamlayıp teslim edebileceksiniz. Öte yandan mali konularda beklentilerinizi düşük tutmalı, düş kırıklığına uğramamalısınız.

 

BALIK:

YÖNETİCİNİZ NEPTÜN İLERLEMEYE BAŞLIYOR. DÜŞLER GERÇEKLEŞECEK.

Yöneticiniz Neptün burcunuzda uzun zamandır geri gidiyordu( Retro konumdaydı) ve 1 Aralık dan itibaren gerileme sona erecek. Birkaç gün kendinizi dalgın, sisli ve algıları yavaşlamış bulsanız da, ilerlemeye başlayınca son derece yaratıcı, şefkatli, anlayışlı ve güçlü dostlarınızdan destek aldığınız bir ruh halinde bulacaksınız. Sezgileriniz son derece yükseliyor.

Güneş tutulması 4 Aralıkda yay burcunda gerçekleşiyor. Bu Merkür’le bağlantılı tatlı bir tutulma ama sizi bir miktar zorlayabilir. Kariyer alanında yenilik yapmak için müthiş bir baskı hissedebilirsiniz. Bu baskıya boyun eğin ve yenilenin. Yeniliğin yararını göreceksiniz ve genişleyeceksiniz. Öte yandan kariyerinizi etkileyecek güzel anlaşmalar yapabileceksiniz. Uzun süreli anlaşmalara güçlü dostlarınızda destek verecek. Yine de seyahatlerde dikkatli olmak, uzun yolculukları mümkünse ertelemek, sezgileriniz yerine mantığınızı kullanarak karar almak kurtarıcı olacak.

ARKADAŞLARINIZA KARŞI İLGİNİZİ KAYBEDEBİLİRSİNİZ. VENÜS RETRO

19 Aralık-29 Ocak arasında Venüs oğlak burcunda Retro konumda olacak.  Yakın çevrenize karşı ilginizi kaybedebilirsiniz. Arkadaşlarınızla aranızda soğuk rüzgarlar esebilir. Dostlukları bozmamaya özen göstermelisiniz.

EVDE TAMAMLANMASI GEREKEN KONULAR DOLUNAYDA GÜNDEME GELİYOR.

19 Aralık da İkizler burcunda gerçekleşen dolunay 14-24 Aralık boyunca etkili olacak ve başkalarını istemeden de olsa düş kırıklığına uğratma ihtimaliniz var. Kendinizi kontrol etmeli, ani tepkilerden kaçınmalısınız. Evle ilgili bir tamamlanma yaşanacak. Alım/satım için uygun bir evre.