OCAK 2023 BURÇ YORUMLARI

KOÇ:

Ocak ayına Merkür, Mars, Uranüs Retro konumda başlıyorsunuz. Venüs 3 Ocak da arkadaşlık alanınıza yerleşerek ekibinizle daha sıkı bağ kurmanızı, iyi bir çalışma temposu yakalamanızı sağlayacak.

Dolunay 7 Ocak da yengeç burcunun 16.derecesinde doğuyor. Merkür kavuşumuna zıt ama Uranüsden destek alan dolunay, evle ilgili bir eşiği atlamanızı sağlayacak. Tamamlanması gereken işler sürpriz bir şekilde nihayete ulaşacak.

12 Ocak da Mars retrosu sona eriyor ancak 12-14 Ocak arasında durağan konumda kalacak olan Mars en tehlikeli yanını gösterecek. İletişim araçlarınız arızalanabilir ve arabanız bozulabilir. Yakın çevrenizle gergin bir atmosfer yaratabilirsiniz. Öfke kontrolünüz mutlaka olmalı.

18 Ocak da Merkür retrosu sonra erecek ancak gölge dönem 9 Şubata dek devam edecek. Kariyer alanınızda gerçekleşen Retro boyunca yaptığınız hataları 18 Ocakdan itibaren düzeltme şansı bulabilirsiniz. Sözleşmeler ve iş değişiklikleri için 9 Şubatı bekleyin.

20 Ocak da Güneş kova burcuna yerleşiyor. 21 Ocak da yeniay kova burcunun 1.derecesinde doğuyor. Bir yandan oğlak  burcunun son derecelerinde dolaşan Plüton’la kavuşumda olacak, diğer yandan Jüpiter’le destekleyici bağ kuracak. Zorlu hava olayları, ölümlü teknolojik, hava kazaları veya önemli liderlerin kaybı gibi olaylar yeni bir yaşam dönemecine götürecek. Yeni arkadaşlar hayatınıza katılabilir. Yeni yaşam amaçları bulabilirsiniz. Her konuda şansınızı fark edeceksiniz.

22 Ocak da Uranüs durağanlaşıyor. 25 Ocak’a dek ilerleyemeyecek ancak bu uzun dönemde ani ve şok eden haberler özellikle mali konularda beklenmedik gelişmeler şaşırtıcı olacak. 25 Ocak dan itibaren durumu düzeltmeye başlayacaksınız.

27 Ocak da Venüs balık burcuna yerleşiyor. Bu yaşanılan tüm kötü günlere rağmen içinizin aydınlanması, kendinizi ve anılarınızı sevmeniz, meditatif çalışmalara ilgi duymanız anlamına geliyor. Yaşlı yakınlarınızla daha sık zaman geçirmek isteyeceksiniz.

 

BOĞA

Yöneticiniz Venüs 3 Ocakdan itibaren kariyer alanınızı ziyaret edecek. Merkür, Mars ve burcunuzda Uranüs retrosuyla yıla başladığınız için isteksiz ve yorgun görünebilirsiniz. Ancak yöneticilerinizle ilişkilerinizi sıkılaştıracaksınız.

Yengeç burcunun 16.derecesinde bir dolunay oluştuğunda takvimler 7 Ocağı gösterecek. Burcunuzda yolculuk yapan Uranüs’ün desteklediği bu dolunayda yakın çevrenizi sürprizlerle sevindirebilirsiniz. Ancak aşk alanında Retro konumda olan Merkür duygu dünyanızı şakalarıyla sarsabilir.

Mars retrosu 12 Ocak da bitiyor ve durağan dönem başlıyor. Mars 14 Ocak’a dek para alanınızda durağan pozisyonda kalacak. Bu dönemde büyük alışverişler yapmamalı, büyük hedefler amaçlamamalısınız. Yatırım kararlarınızı 14 Ocakdan itibaren gözden geçirin.

18 Ocak da Merkür retrosu sona eriyor fakat gölge dönem 9 Şubata kadar sürüyor. Seyahatler, eğitim alanları riskli bölgeler. Dünya görüşünüz hakkında ısrarcı olmayın ve uzaktaki dostlarınızın desteğini beklemeyin. 9 Şubattan itibaren beklediğiniz destek ulaşacak.

20 Ocak da Güneş kova burcuna yerleşiyor. Yeniay 21 Ocak da 1.derece kova burcunda doğacak. Kariyeriniz adına önemli bir yenilik yapabilirsiniz. Ancak bu yeniay Pluton’la kavuşumda önce dibe vuran bir şeyi uzaklarla ilgili güçlü isteği yok edin sonra yeni bir yol açın. Göç etme fikriniz varsa artık kafanızdan silin. Öte yandan sezgilerinize güvenin çünkü içinize doğan şeyler gerçekleşecek. Yeni teklifler alırsanız değerlendirin. Yeniayın etkisi 5 gün devam edecek.

22 Ocak da Uranüs burcunuzda durağanlaşacak. Bu yılın en sonra dönemlerinden biri zira 25 Ocak’a dek durağan kalacak. Her konuda ertelemeler, gecikmeler veya ucuna kadar getirdiğinizi düşündüğünüz işlerin ilişkilerin sonlandırılması olası. Acele etmeyin ve sonuç almak için 25 Ocak’ı hedefleyin.

27 Ocak da Venüs balık burcuna geçiyor. Arkadaşlıklar ve dostluklar yeniden önem kazanacak. Sosyalleşecek ve bunu  ne kadar özlediğinizi fark edeceksiniz. Yeni bir ekip kurmak için doğru zamandasınız.

İKİZLER

Seyahatlerinizi 3 Ocakdan itibaren planlarsanız gideceğiniz yerlerde mutlu hissetme şansınız artar. Venüs seyahat alanınızı ziyaret edecek. Yerinizde durmak istemeyeceksiniz. Yolculuklarda aşka rastlayabilirsiniz.

7 Ocak da mali alanınızda gerçekleşen dolunay, yetersiz gelirlerinizle vedalaşıp daha yüksek hedefler peşine düşmenizi sağlayacak. Ancak kredi veya başkalarının kaynakları konusunda desteklenmeyebilirsiniz. Sezgilerinize güvenin.

 

Mars retrosu uzun zamandır burcunuzda devam etmişti. 12 Ocak da Mars durağan pozisyona geçiyor. 14 Ocak da ileri harekete başlayacak. Bu birkaç gün hayli tehlikeli. İletişim hataları büyük kavgalara, kavgalar, uzun süren gerilimli intikam planlarına dönüşebilir. Sağduyunuzu koruyun.

18 Ocak da oğlak burcunda bir süredir devam eden Merkür retrosu sona eriyor. Gölge dönem 9 Şubata dek devam edecek. Borçlarınızla ve alacaklarınızla ilgilenmeli, yüzleşmelerden kaçınmalısınız. Eski alacaklarınızı hatırlamanız ve almanız çok olası.

Kova burcuna 20 Ocak da giriş yapan Güneş seyahat ve eğitim alanınızı canlandıracak. Ve ardından 21 Ocak da kova burcunun 1.derecesinde yeniay doğacak. Etkisi 5 gün önce başlayıp 5 gün sonra da devam edecek. Yeni ufuklara açılmak, seyahat etmek isteyeceksiniz ve ekstra gelirlerinizle vedalaşıp yeni riskler alacaksınız. Buna değecek. Öte yandan bir çok yeni arkadaş edinme şansı bulacak, yeni ekiplerle çalışacaksınız.

22 Ocak da Uranüs durağan pozisyona geçiyor. İnançlarınız ani bir şekilde sarsılabilir. Yaşlı yakınlarınızla ilgili endişelendiren haberler alabilirsiniz ancak 25 Ocakdan itibaren Uranüs ilerlediğinde rahatlayacak ve şoku üstünüzden atacaksınız.

27 Ocak da Venüs balık burcuna geçtiğinde, empati yeteneğiniz de yükselişe geçecek. Kariyer alanında daha sezgisel davranacak ve daha çok puan toplayacaksınız.

YENGEÇ

Ekstra gelir kazanmak istiyorsanız 3 Ocak dan itibaren red edilmeyeceğinizi aklınızda bulundurun. Kimsenin size hayır demeyeceği ve sempatik görüneceğiniz bu evrede yeni gelir kaynakları elde etmeye çalışın.

7 Ocak da burcunuzda gerçekleşen dolunay, ilişkiler konusunda hatalı yaklaşımlarınızı fark etmenizi sağlayabilir. Bu nedenle değişip gelişebilirsiniz. Öte yandan farkındalığınızın aniden gelişmesine iyi dostlarınızın katkısı büyük olacak. Büyük uyanışınız hayatınızı olumlu yönde değiştirecek.

Mars Retrosu 12 Ocak da sona eriyor. Kendinizi suçlama eğiliminizle mücadele etmelisiniz. Her felaketin nedeni siz olamazsınız. 14 Ocak da ilerleyecek olan Mars, meditasyon ve şifa tekniklerine yönelmenizi istiyor.

Evlilik ve ortaklık alanında yılbaşı öncesinden beri süren Merkür retrosu 18 Ocak da sona eriyor. Gölge dönem 9 Şubata dek devam edecek. İlişkilerinize başka bir açıdan bakacak, geçmiş güzel günleri yaratmaya çalışacaksınız. İletişim hatlarını bu dönemde düzeltebilirsiniz.

Ekstra gelir kazanmanız ve gelirlerinizi arttırmanız 20 Ocakdan sonra Güneş kova burcuna girdiğinde hızlanıyor. 21 Ocak yeniayı yine kova burcunda doğacak ve yepyeni gelirler elde edeceksiniz. Ortaklıkları veya çalışma hayatını sonlandırıp yola yalnız devam etmek veya patron olmak isteyeceksiniz. Özgürlük daha geniş bir alana açılmanızı, global çapta iş yapmanızı sağlayabilir. Tanınma yolunda ilerleyeceksiniz gayret edin.

Uranüs 22-25 Ocak arasında durağan kalacak ve arkadaşlarınızla ilgili şok eden haberler alacaksınız. Olayın etkisi birkaç gün sürecek ve gerçeklere 25 Ocakdan itibaren ulaşacaksınız.

27 Ocak da Venüs dostunuz balık burcuna geçtiğinde seyahat etmek ve seveceğiniz yerler görmek isteyeceksiniz. Eğitiminiz devam ediyorsa, bu süreçte öğrendiklerinizi severek izleyecek ve unutmayacaksınız.

 

ASLAN

Evlilik ve ortaklarınızla, yakınlarınızla ilişkiler alanınız 3 Ocak itibariyle güzel bir Venüs geçişine tanıklık edecek. Yakınlarınızla ilişkilerinizi iyileştirme şansı bulacaksınız. Romantizmi doya doya yaşayın. Sevginizi ifade edin. Sorunlar varsa çözümü için çaba harcayın.

Kişisel gelişim alanınızda özel bir bilgiye yer açın: 7 Ocak dolunayı ruhsal gelişiminizi sağlayacak bilgiler sunacak. Sağlığınızla ilgili bir yanlışlığı fark edeceksiniz. Kariyer alanında alacağınız teklifler gururunuzu okşayacak. Endişelerden arınmanın hafifliğini yaşayacaksınız.

Arkadaşlık ve ekip çalışmaları alanında gerilene Mars 12-14 Ocak arasında durağanlaşacak. Sıkı dostlarınızla aranızda gerilim yükselebilir. Bu evrede kendinizi yatıştırmak zor da gelebilir. Sağduyu şart.

İş alanınızda süregelen Merkür retrosu 18 Ocak da sona eriyor. Gölge dönem 9 Şubata dek devam edecek. İş yaşamınızla ilgili hata gördüğünüz her şeyi düzeltmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca sağlığınızla da daha yüksek düzeyden ilgilenebilirsiniz. Kontrollerinizi önemseyin.

Güneş evlilik ve ortaklık alanınızı 20 Ocakdan itibaren canlandırmaya başlayacak. 21 Ocak da kova burcunda yeniay doğacak. Yılın evlilik ve sosyal statünüzü değiştirmeniz ya da yeni bir iş ortaklığı kurmanız açısından en iyi zamanı. Ancak bu ortaklık süregelen işinizin sonlanması veya sağlık problemlerinize çözüm bulmak anlamına da gelecek. Evlenip tamamen kent değişikliği ya da ülke değişikliği yapmanız da ihtimal.

Uranüs 22-25 Ocak arasında boğa burcunda durağan konumda kalacak. Kariyerinizi etkileyen çok şaşıracağınız gelişmeler olabilir ve kendinizi şoka girmiş hissedebilirsiniz. Ancak 25’inden sonra çözüm oluşacak. Yenilik planlayın.

27 Ocakda Venüs’ün balık burcuna girişiyle, başkalarının kaynaklarından yararlanmak, yatırımlarda kar elde etmek, size çeşitli hediyelerin verilmesi mümkün olacak. Bu verimli dönemi değerlendirin.

BAŞAK

İş alanınız 3 Ocak’dan itibaren şenlenecek. Eleman alımları, iş görüşmeleri, ofis dekorasyonu için zaman ayırın. Memnun olacağınız ve uyumlu çalışacağınız kişilere rastlayacaksınız. İş başvurularında olumlu karşılanacaksınız.

Arkadaşlarınızla ilişkilerinizi gözden geçirmek isteyeceğini dönem 7 Ocak dolunayı. Yeni bir ekip durmaya ihtiyaç duyabilir ve aradığınız kişilere de ulaşabilirsiniz. Sürpriz bir yolculuk aradığınız aşkı karşınıza çıkarabilir. Ya da eski sevgilinizden haberler alabilirsiniz. Eski projelerinize yeniden hayat verin.

Kariyer alanınızda Mars gerilemesi uzun süredir devam ediyordu. 12-14 Ocak arasında durağan kalacak. İşler, yöneticilerle ilişkiler veya terfi görüşmeleri sinirlerinizi zıplatabilir. Mutlaka sakin kalmalısınız. 14 Ocak dan itibaren hedefe odaklanmak daha kolay.

Merkür retrosu 18 Ocak da sona eriyor. Aşk ve çocuklarla ilişkiler alanında oluşan bu retronun gölge dönemiyse 9 Şubata dek devam edecek Çocuklarınızla ilgili ciddi kararları 9 Şubattan sonra alın. Aşk yaşamınızda son kararı yine aynı tarihden sonra verin. Eski ilişkinize bir şans vermek içinde retronun bitmesini beklemeyin.

İş yaşamınız ve sağlıklı yaşama arzunuz 20 Ocakdan itibaren hızlanacak. Güneşin kova burcuna geçişinin ardından 21 Ocak da kova burcunun 1. Derecesinde yeniay doğacak. Yaratıcı projelerinizi tamamlayıp teslim edebilir, iş yaşamınıza farklılık kazandırabilirsiniz. Ayrıca düzenli ek gelir kazanacağınız bir projeye de imza atabilirsiniz. Ameliyatların söz konusu olduğu durumlarda başarılı geçme olasılığı yüksek.

22-25 Ocak arasında boğa burcunda durağan pozisyonda kalan Uranüs, iş seyahatleriniz ve sağlığınızla ilgili sorunlar yaratabilir. Yeni bir yol planlayın. Değişiklik yapın ve 25’inden sonra harekete geçin.

Venüs 27 Ocak da balık burcuna yerleşiyor. İlişkileriniz, evliliğiniz veya danışmanlarınızla aranızdaki iletişim git gide daha sıcak ve samimi olacak. Tadını çıkarın.

TERAZİ

Aşk alanınız 3 Ocakdan itibaren Venüs geçişiyle mükemmel bir adayla tanışabilirsiniz. Bir ilişkiniz varsa yılın en romantik dönemlerinden birini yaşayabilir sevildiğinizi içtenlikle hissedebilirsiniz. Çekiciliğiniz dorukta olacak. Değerlendirin.

Kariyer alanınızda 7 Ocak da oluşan dolunay, hedeflerinizi, yöneticilerinizle ilişkilerinizi ve beklentilerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak. Evinizle ilgili kararlarda hata yapabilirsiniz veya eski semtinize yeniden taşınmak gibi bir karar alabilirsiniz. Mali konularda sürpriz bir şekilde ek gelirler kazanacaksınız.

Seyahatleriniz veya eğitiminiz devam ediyorsa eğitim yaşamınız 12-14 arasında sekteye uğrayabilir. Sorunlar yaşayabilirsiniz. Çözüm 14 Ocak dan itibaren oluşacak. Biraz sabır ve gözlemle sorunları çözeceksiniz.

Evinizle ilgili tadilatlar, dekorasyon yenilemek ya da taşınmak gibi eylemlerinizi 9 Şubattan sonra yapmalısınız. Zira ev ve aile alanında Merkür retrosu 18 Ocak da son bulacak ancak gölge dönem 9 Şubata dek devam edecek. Ailenizle aranızda kırgınlıklar varsa telafisi için hemen harekete geçebilirsiniz.

Aşk alanınızda Güneş 20 Ocak da doğacak ve 21 Ocak da yine aynı alanda yeniay gerçekleşecek. 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek yeniayın etkisini hissedeceksiniz. Ailenizden kopabilir ve bambaşka diyarlara göç edebilirsiniz. Yeni projelerde yer alabilirsiniz. Her koşulda aşkın mutluluk etkisini hücrelerinizde hissedeceksiniz. Büyük aşk hızlı bir evlilik teklifiyle perçinlenebilir. Evliyseniz bebek sahibi olabilirsiniz.

Uranüs 22-25 Ocak aralığında durağan pozisyonda kalacak ve sonra ilerleyecek. Bu evrede kredi, alım satım, sigorta, alacak verecek işleri ilerlemeyebilir veya son anda vazgeçmeler yaşanabilir. 25’inden sonra eyleme geçmeye çalışın.

27 Ocak itibariyle Venüs balık burcuna geçiş yapacak. İş yaşamınıza güzel bir esinti getirecek. İlişkileriniz iyileştirirken, iş ortamınıza olumlu bir hava yayılacak. Dekorasyon yenileyebilirsiniz.

AKREP

Evinizin dekorasyonu, evde çalışacak eleman alımı, tadilatlar ve aileyi bir araya toplamak gibi işler için 3 Ocakdan itibaren içsel bir dürtü hissedeceksiniz. Organizasyonlarınız mükemmel görünecek. İnsanlara alan tanıma konusunda anlayışınız yükseliyor.

Yengeç burcunda 7 Ocak da oluşan dolunay sevdiğiniz ve unutamadığınız yerlere yeniden ziyaret etmenizi sağlayacak. Yakın çevrenizle ilişkileriniz de yeniden canlanabilir, kırgınlıklar sona erebilir. Sürpriz bir şekilde evlilik ya da ortaklık teklifi alabilirsiniz. Yeniyıla hareketli, heyecanlı yeniliklerle başlayacaksınız.

Başkalarının kaynaklarından yararlanma hevesiniz azalmıştı. Yatırımlarınızda kararsızlık yaşıyordunuz. 12-14 Ocak arasında büyük kararlar almayın. Pişmanlık yaşayabilirsiniz. 14 Ocakdan itibaren eskisinden daha azimli devam edeceksiniz.

Yakın çevrenizle ilişkilerinizi yavaşlatan Merkür retrosu, 18 Ocak da sona eriyor ancak gölge dönem 9 Şubata kadar devam edecek. Bu evrede çevre değişikliği yerine var olan çevrenizde ilişkileri yeniden canlandırmayı düşünmelisiniz. Sözleşme ve anlaşma imzalamaktan kendinizi sakınmalısınız.

Evinizle daha çok ilgilenmek, sorunları hızla çözmek 20 Ocakdan itibaren çok kolaylaşacak. 21 Ocak da yeniay kova burcunda doğduğunda yeni bir eşya veya mülk sahibi olmaya zorlayacak. Ancak bu durumda çevrenizi değiştirmelisiniz. Çevre değişikliği gelişmenizi de sağlayacak. İş yaşamınız ve sağlığınızla ilgili güzel gelişmeler, evinizdeki değişimle birlikte oluşacak. Konforlu, verimli bir tempo yakalayacaksınız.

Yakınlarınızla ilgili haberler 22-25 Ocak arasında şok edebilir. Eşinizin davranışları da şaşırtabilir. 25 Ocaktan itibaren durum değişecek ve çözüm odaklı davranacaksınız. Birkaç gün sabredin.

Yılın en güzel dönemlerinden biri 27 Ocak da gerçekleşecek Venüs aşk ve eğlence alanınıza giriş yapacak. Yalnızsanız çekiciliğiniz yükselecek ve yeni bir aşka yelken açacaksınız. Bir ilişkiniz varsa romantizm yükselecek.

YAY

Yakın çevrenizle ilişkileriniz 3 Ocak’dan itibaren değişiyor. Daha anlayışlı görünecek aynı nezaketle karşılanacaksınız. Komşularınız ve esnafınızla iyi ilişkiler kuracaksınız. Bunun yanı sıra kısa seyahatlerde eğlenecek, gördüğünüz yerleri seveceksiniz.

Kredi, miras, alım satımlar gibi ek gelirler ya da başkalarının kaynaklarını kullanma düşünceleriniz evrim geçirecek. 7 Ocak dolunayında neye ihtiyacınız olduğunu yeniden gözden geçirecek, yeni kararlar alacaksınız. Amacınız eski gelir düzeyine ulaşmaksa bunu başaracaksınız. İş yaşamınızla ilgili sürpriz gelişmeler sevindirecek.

Evlilik ve ortaklık alanınızdaki savaş bir süreliğine bitmiş gibiydi. Mars retrosuyla belki sadece pasif agresyona dönüşmüştü. 12-14 Ocak arasında birbirinize savaş açmamaya çalışın. 14 Ocak dan itibaren daha sağduyulu devam edin. Gelişmeler sinir bozucu olabilir.

Finans alanında gerileyen Merkür 18 Ocak da durağan konuma geçecek. Gölge dönemse 9 Şubata dek devam edecek. Yanlış veya pişmanlık duyduğunuz kararlar vermektense sabretmeniz daha iyi olabilir. Fırsatları kaçırmayacak tam tersine daha iyi fırsatlar yakalayacaksınız.

Çevrenizde ışıltılı ve neşeli duruşunuzla dikkat çekmeye, sorunların çözümüne el atmaya 20 Ocak da başlıyorsunuz. Güneş’in kova burcuna geçişiyle el uzatan yakın çevre sakinleri işlerinizi kolaylaştıracak. 21 Ocak da kova burcunda yeniay doğduğunda iletişim araçlarınızı yenileme şansı bulacaksınız. Öte yandan bazı gelir kaynaklarınıza nokta koyarak yola devam etmek isteyeceksiniz. Yeni çevrenizde aşk yaşamınızı canlandıracak kişilerle tanışabilirsiniz.

İş yaşamınızda şaşırtıcı haberler 22-25 Ocak arasında gelebilir. Uranüs durağanlaşacak ve işler rayından çıkmış ya da ilerlemiyor gibi hissedeceksiniz. 25 Ocakdan sonra ilerleme sağlayacaksınız.

27 Ocak da Venüs ev ve aile alanınıza geçtiğinde aile ilişkilerinize sevecenlik yayılacak. Ev dekorasyonuyla severek ilgilenmek isteyeceksiniz. Değişim ve yenilik ruhunuza iyi gelecek.

 

OĞLAK

Venüs 3 Ocak da mali gelirler alanınızı ziyaret edecek. Alışverişlerde karlı bir pozisyonda olacaksınız. Pazarlıkların kazanan tarafı da siz olacaksınız. Mallarınızın değeri artabilir. Kiralık mekanlarınız varsa daha fazla gelir de elde edebilirsiniz.

7 Ocakda evlilik ve ortaklık alanınızda bir dolunay oluşacak. Evlenebilir veya ilişkinizi tekrar sorgulayabilirsiniz. Her koşulda güzel ve mutlu günlere odaklanacaksınız. Eşinize veya yalnızsanız birine aşık olmak, bebek müjdesi almak gibi beklemediğiniz gelişmeler sevindirecek.

Mars retrosu aile ilişkilerinizde beklenmedik hatalar yapmanıza neden olmuştu. Bu da iş yaşamınıza yansımıştı. Bir süredir kendinizi geri çekmişde olabilirsiniz ancak 12-14 Ocak arasında kesinlikle iş alanında hata yapmaya açıksınız. Öfke nöbetlerine kapılmayın.

Merkür retrosu burcunuzda gerçekleşmişti ve sizi kısmen yordu, çoğunlukla mutlu etti. Geçmişte bıraktıklarınıza kavuştunuz. 18 Ocak da dikkatli olun durağan pozisyonda kalacak. 9 Şubata dek gölge dönem devam edecek. Yenilik yapmak yerine bozulan ilişkileri düzeltmekle ilgilenin.

Parayla ilişkiniz hem canlanıyor hem değişiyor. 20 Ocak da Güneş kova burcuna geçiyor, 21 Ocak da yeniay kova burcunda doğuyor ve orijinal fikirleriniz paraya dönüşecek. Öte yandan kendi gelişiminiz, sert tutumunuz ve yüzleştirmeci tavrınızın yerini bir şifacı alacak. Aile içi ilişkilerin iyileştiği ve size iyi geldiği bir döneme başlıyorsunuz. Mülk sahibi olmak için bir çabanız varsa sonuç alacaksınız. Karşınıza çıkan enfes bir fırsatı değerlendireceksiniz.

Çocuklarla ilişkiniz, aşk yaşamınız veya projeleriniz 22-25 Ocak arasında şaşırtıcı haberlerle değişebilir. Çözüm bulmak veya duruma adapte olmak da zorlanabilirsiniz ancak 25 Ocakdan sonra çözüm kendiliğinden oluşacak.

Yakın çevrenizle ilişkilerinizi iyileştireceğiniz dönem 27 Ocak da başlıyor. Çevrenize ilgili ve nazik davranacaksınız. Bu tavrınızın geri dönüşü de hoşunuza gidecek aynı ilgiyi göreceksiniz.

KOVA

Venüs 3 Ocak-27 Ocak arasında burcunuzu ziyaret edecek. Hem çekiciliğiniz artıyor hem de mali anlamda avantajlar elde edeceksiniz. Bu dönemde yalnızsanız birinden etkilenebilir ve bir ilişkiye başlayabilirsiniz. İlişkiniz varsa daha romantik olma arzusu duyabilirsiniz.

İşinizi ve sağlığınızı yeni yılın ilk günlerinde masaya yatıracaksınız. İşsizseniz iş bulmanız, sağlığınızdan endişeliyseniz yeni yöntemler bulmanız çok mümkün. Geçmişiniz ve sizi siz yapan bugüne getiren değerler hakkında uzun ve derin düşüncelere dalacak, kendinizi takdir etmeyi öğreneceksiniz. Ev yaşamınızla ilgili büyük değişiklikler söz konusu olabilir.

Mars retrosu aşk ve yaratıcılık alanında daha dikkatli olmanızı sağlamıştı. Belki yaratıcılığınızın azalması dikkatinizi çekti. Ya da eski tutkunuzun kalmadığını fark ettiniz. 12-14 Ocak arasında Mars durağan. Sadece gözlem yapın büyük kararlar almayın. Eyleme 14 Ocakdan itibaren geçebilirsiniz.

Merkür retrosu kendinize, iç dünyanıza, sezgilerinize, yapabildiklerinize daha realist bir bakış fırlatmanızı sağladı. 18 Ocak da durağan pozisyona geçiyor. O gün bir terapistle çalışma kararı almayın. 9 Şubata dek gölge dönem devam edecek, kendinizi suçlamayın, yakınlarınızla ilgili önemli kararları 9 Şubata bırakın.

20 Ocak dan itibaren daha neşeli, sorunları daha kolay çözdüğünüz ve egonuzun okşanacağı dönem başlıyor; Güneş burcunuza yerleşiyor. 21 Ocakda ise burcunuzun ilk derecesinde bir yeniay doğuyor. Görünüşünüzü istediğiniz şekilde değiştireceksiniz ve iç dünyanızda, bilinçaltınızda köklü bir değişim gerçekleşecek. İçinizin değişimi dışınıza yansıyacak ve sonucu seveceksiniz. Yakın çevrenizin büyük beğenisini ve takdirini toplayabilirsiniz.

Yöneticiniz Uranüs 22-25 Ocak arasında durağan pozisyonda kalacak. Ev yaşamınız, aile ilişkileriniz bir anda değişebilir. Evinizle ilgili şaşırtıcı gelişmeler ortaya çıkabilir. Ancak 25 Ocakdan itibaren bir yenilik yaparsanız konu ilerlemeye ve çözüme ulaşır.

Mali konularda verimli dönem 27 Ocak da başlıyor. Daha çok kazanabilir, pazarlıklarda karlı çıkabilirsiniz. Yatırımlarınız ekstra gelir getirebilir. Mali kararlarınızı bu dönemde alabilirsiniz.

BALIK

27 Ocak’a dek olan dönemde ruhunuza yatırım yapacak, ruhsal çalışmalarla huzur bulacaksınız. Sezgilerinizin daha doğruyu işaret ettiğini gözlemleyeceksiniz. Özellikle duygusal ilişkilerinizde telepati bile kurduğunuzu hissedebilirsiniz.

Dolunay 7 Ocak da dostunuz yengeç burcunda doğuyor. Aşk yaşamınıza bir spot tutmanız gerekiyor. Uzun zamandır yalnızsanız size değer veren biri hayatınıza girebilir. Eski dostlarınızla yeniden bir araya gelebilirsiniz. Yakın çevrenizden sürpriz bir davet alacak, değerlendireceksiniz. Büyük değişikliklere hızla adapte olacaksınız.

Mars retrosu 12-14 Ocak arasında durağan pozisyona dönüşecek ve en tehlikeli dönemde bu olacak. Mali konularda kayıplar yaşamamak için evinizle ilgili büyük harcama yapmayın. Aile içi tartışmalara kapılmayın. Kazanmaya odaklanın.

Merkür retrosu 18 Ocak da sona eriyor. Güçlü dostlarınızla aranızdaki ilişki retro boyunca kısmen değişti. Kimilerini yeniden buldunuz, kimileriyse hayatınızdaki görevlerini tamamladı. 9 Şubata dek gölge dönem devam edecek. Sonrasında yeni arkadaşlar daha kalıcı olarak hayatınıza girecek.

Güneş 20 Ocak da sezgiler ve rüyalar alanınıza girecek. Kendinizi daha rahat hissedecek, ruhunuzla ilgileneceksiniz. Yeniay da 21 Ocak da aynı alanda doğuyor. Meditasyon, yoga veya şifalarla tanışabilir, ruhunuzu geliştirmekle ilgilenebilirsiniz. Bunu yaparken bazı arkadaşlarınızdan tamamen kopacak, size iyi gelmeyen toksik insanlarla ilişkinizi koparacaksınız. Öte yandan bu rahatlama ve yenilik mali konularda daha şanslı bir evre ve özgüven yaratacak.

22-25 Ocak arasında durağan pozisyonda kalan Uranüs yakın çevrenizle ilişkilerinizi etkileyecek ve şaşırtacak. 25 Ocakdan itibaren yenilik yaparak daha olumlu bir çevre yaratacaksınız.

27 Ocak da Venüs burcunuza yerleşiyor. Daha bakımlı ve çekici görünmek isteyeceksiniz. Estetik işlemler için uygun bir dönem. Yanısıra çevrenize karşı daha nazik ve sevecen de davranacaksınız.