Tutulma Ayı: Ocak 2019 Burç Yorumunuz

Nisan Burç Yorumları

aralık-2017 burç yorumları

 

SU KARAKUŞ

İnstagram:@sukarakus

KOÇ

MERKÜR BURCUNUZDA ZEKANIZLA PARLAYACAKSINIZ

4 Nisanda burcunuza yerleşen Merkür, 19 Nisana dek burada kalacak ve 13-22 Nisan arasında Plutonla sert bir açı kurarak sözlerin ve yazılanların, güçlü bir faktör karşısında kişisel dönüşümümüze neden olacağını hatırlatacak. Direkt iletişim kurmak, dolaysız ve net bir anlatım tercih edilecek. Zekanızı bu dönemde hayli aktif hissedeceksiniz.

Sözleşmeler ve anlaşmalar, buluşmalar ve yazışmalar için Pluton’un baskı yapmadığı, 13 Nisan öncesi ve 22 Nisan sonrasını tercih etmelisiniz.

19 Nisandan itibaren Merkür boğa burcuna yerleşerek, mali konularda zekanızı öne çıkartmanızı sağlayacak.

YENİAY YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜRECEK

12 Nisan da doğan yeniay yine burcunuzda yenilik, evlilik ve genel yaşamın değişmesi gibi etkilerle yüz güldürerek gerçekleşecek. Yeniay, Venüs kavuşumu güzellik ve estetikle ilgili çabaları, arzuları ödüllendirecek. Yöneticiniz Mars’ın bu işbirliğine verdiği destek korkusuzca, heyecanla olayların üstüne gideceğinizi ve ümitli hareket edeceğinizi anlatıyor.

MALİ KONULAR VE DUYGUSAL İLİŞKİLERDE RAHATLIYORSUNUZ

14 Nisan da Boğa burcuna yerleşen Venüs hem mali konularda, hem de duygusal ilişkilerde nefes almanızı sağlayacak. Özgüveniniz yükselirken Venüs’ün doğal alanında olmasının tadını çıkaracaksınız. Gezegenler kendi doğal alanlarında oldukça verimlidirler. Ancak 23 Nisan’da Uranüs’le kavuşan Venüs, sert bir etkileşim yaratarak kural dışı mali eylemlere ve sıradışı ilişkilere yelken açmanıza neden olabilir. Bu hızlı transit ay sonuna dek etkili.

YUVANIZDA BEKLEYEN İŞLER HIZ KAZANACAK

23 Nisan özel bir gün. Hem Ulusal Egemenlik çocuk bayramını hem de  yöneticiniz Mars’ın yuva alanınıza geçmesini kutlayacaksınız. Yuvanızla ilgili bekleyen işler hız kazanırken, aile içinde etkinliğinizi daha çok göstereceksiniz.

 

KARİYER ALANINDA STRESİNİZ AZALIYOR

27 Nisan’da Pluton Retro konuma geçiyor. Ağır köklü dönüşümleri yöneten Pluton, Retro konumda araştırmaya teşvik eder ve ağır baskısından vazgeçer. Bu kariyer anlamında rahatlamaya, stresinizi atmaya başlayacağınız bir evrenin başlangıcı.

DOLUNAY HESAPLARINIZI KONTROL ETMENİZİ SAĞLAYACAK

Aynı gün akrep burcunun 7.derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Şok eden cezalar, vergiler, beklenmedik ödemeler karşınıza çıkabileceği gibi bir anda ikramiye, piyango kazanarak varsıllaşabilirsiniz. Yöneticiniz Mars da dolunayı destekleyecek ve hedefe ulaşacaksınız.

 

BOĞA

İÇE DÖNÜP DİNLENECEKSİNİZ

Ayın ilk yarısını biraz daha içe dönerek, hırslarınızı hatırlayarak, kendinizi motive ederek, kişisel gelişime önem vererek geçireceksiniz. Merkür’ün 4 Nisan da başlayan koç burcundan geçişi sırasında çok okumak, çok dinlemek az konuşmak tercihiniz olacak.

13-23 Nisan aralığında, dostunuz oğlak burcunda yolculuk yapan Pluton beklenmedik bir sertlikle suçluluk duymanıza neden olurken, hayat biçiminizi değiştirecek. Bu kötü görünen olayın aydınlık ve iyi ki olmuş dedirten bir yanı var.

19 Nisan da Merkür burcunuza yerleşerek kendinizi daha iyi ifade etmenizi sağlayacak.

YENİAY DA YOGA VEYA MEDİTASYON ÖĞRENİN

12 Nisanda gerçekleşen yeniay 7-17 Nisan arasında etkili. Yogaya başlamak, meditasyon öğrenmek, bir şifa sanatıyla tanışmak açısından enfes bir yeniay. Ne yaparsanız yapın seveceksiniz. Öte yandan hem özgüveniniz artacak hem kaygılarınızdan kurtulacaksınız. Bu yeniayın bir özelliği de yöneticiniz Venüs’ün yeniaya kavuşum yapıyor olması Yenilik tamda sizi ifade edecek. Görünüşünüze bir şekilde estetik katacak.

VENÜS BURCUNUZA YERLEŞİYOR. AŞK VE MALİ AVANTAJ ZAMANI

14 Nisan’da yöneticiniz Venüs burcunuza yerleşerek yeniayın yarattığı güzelliği pekiştirecek. Huzur, uyum, politik davranışların verdiği rahatlık, mali konularda avantajı yakalamak gibi getirileriyle dinginleştiren Venüs 23 Nisanda beklenmedik sürprizler yaratacak şekilde Uranüs’le kavuşacak. Bu kavuşum burcunuzda gerçekleşiyor. Satürn’le sert bir etkileşimde bulunan Uranüs, yeniliği bu kez ilişkiler, yeme içme alışkanlıkları, dünyevi zevkler, ilişkiler gibi geniş bir yelpazede getirecek.

İLETİŞİM DİLİNİZ DEĞİŞİYOR.

23 Nisan da Mars yengeç burcuna yerleşecek. 2 yıl sonra gelen bu etki yakın çevrenizle ilgili kararlarınızda rahat çabalamak, gayret, başkaları adına mücadele etmek, iletişim alanında kısmen sübjektif olmak gibi etkiler sağlayacak.

YOLUNUZ AÇILIYOR.

27 Nisan’da Pluton Retro konuma geçiyor. Yolculukları, eğitimi yöneten bu alanda bir süredir baskı altındaydınız veya taşınarak köklü değişimler sağladınız. Retro konumun etkisi ay ortasında başlayacak ve özgürleşeceksiniz.

DOLUNAYDA KİMİ İNSANLARI HAYATINIZDAN ÇIKARABİLİRSİNİZ.

27 Nisan da akrep burcunda birde dolunay gerçekleşiyor. Güneş, Uranüs kavuşumuna karşıt bir dolunay ve bu kavuşum burcunuzda oluştuğu için egonuz zedelenmiş gibi hissedebilir, kimi insanları hayatınızdan çıkartma kararı alabilirsiniz. İlişkileri gözden geçirin evet ama egosantrik yaklaşımlardan kaçının.

 

İKİZLER

YÖNETİCİNİZ MERKÜR 3 BURÇ DEĞİŞTİRİYOR

Yöneticiniz Merkür için yeni ve hareketli bir ay daha yaşanacak. Ayın ilk 4 gününü kariyer alanınızda geçiren Merkür, 4 Nisandan itibaren arkadaşlıklar, ekip çalışmaları ve dilekler alanında daha verimli eylemlere odaklanmanıza yardım edecek.

Ancak 13-23 Nisan aralığında dikkatli olmalısınız. Sizden büyük güçler karşısında susmanız gerekebilir.

19 Nisandan itibarense içe dönüp bilgeliği aramak cazip gelecek.   Merkür’ün boğa burcunda geçirdiği süreçte dünyevi zevklerinizi sorgulamak isteyeceksiniz.

YENİAY YENİ DOSTLUKLARA YOL AÇACAK

12 Nisan da yeniay koç burcunda doğacak. Yeni arkadaşlar, yeni bir ekip hayatınıza dahil olabilir ve yakın çevrenizden alacağınız destekle yeni hedefler oluşturabilirsiniz. Bu hedefler ve dostluklar sizi yeni bir gelecek yaratmaya yönlendirecek. Hedefiniz yaşam amacınız da olabilir bir evlilik de olabilir. Genel olarak hırslarınızı, dileklerinizi hatırlayacak ve sonuca ulaşacaksınız.

SEZGİLERİNİZ GÜÇLENİYOR.

14 Nisan da Venüs boğa burcuna yerleştiğinde kişisel gelişim için daha hevesli hissedecek, yardıma ihtiyaç duyanlara, yaşlı ve çocuklara merhametinizi sunmak isteyeceksiniz. Bu güzel transit rüyalarınızı anlamlı kılacak ve sezgilerinizi güçlendirecek. Öte yandan 23 Nisan da Uranüs, Venüs kavuşumu travmatik bir takım olaylar yaşanmasına neden olabilir. Ajitasyona yatkınlığınızda artabilir. Daha güçlü durmalısınız.

BESLENME VE BAKIMA PARA HARCAYACAKSINIZ

Mars 23 Nisanda yengeç burcuna geçiyor. Mali alandaki kazanma hırsınız yükselişe geçeceği gibi, besleme ve bakım masraflarınız da artacak. Özgüveniniz yön değiştirecek. Aile içi ilişkilere daha fazla önem vereceksiniz.

GELİRLERİNİZİ DÜZENLEYECEKSİNİZ.

27 Nisan’da Pluton Retro konuma geçiyor. Borçlar, alacaklar, kazançlar ve miras, nafaka gibi gelirlerin düzenlenmesi için üstünüzdeki baskıyı hafifletecek bir etki bu. Adeta nefes alacaksınız.

İŞ YAŞAMINIZDA SAĞLAM BİR TEMİZLİK YAPACAKSINIZ.

İş ve sağlık yaşamınızı sağlam bir şekilde elden geçirmelisiniz. Sağlık kontrollerinizi yaptırmalı ve iş alanınızda derin temizliğe hazır olmalısınız. Dolunay bunlar için yardım edecek. Öte yandan mali destek bulacak ve kişisel gelişim için aydınlanma sağlayan tekniklerle tanışacaksınız. İçsel anlamda değişiyorsunuz.

 

 

YENGEÇ

SEYAHATLERE HAZIR MISINIZ?

Ayın ilk günlerinde seyahatler ve yurt dışı ilişkiler öne çıkarken, 4 Nisandan itibaren kariyerinize odaklanacak, teklifleri değerlendireceksiniz. Otoritelerle ilişkilerinizde akılcı tutumunuzla öne çıkacaksınız.

13-22 Nisan arasında dikkatli olmak gerekiyor. Ailenin otoritesi kararlarınızı sorgulayabilir veya tam tersi gücünü hissetmek istediğiniz bir yakınınızı yanınızda bulamayabilirsiniz. Bu evreyi gelişim için bir fırsat olarak görmelisiniz.

19 Nisandan itibaren arkadaşlıklar, dilekler öne çıkıyor ve benimsediğiniz sıkı dostlarla iletişim artıyor. Sosyalleşmeye başlayacaksınız.

YAKINLAŞMALAR, SPOR VE MEDİTASYON HAYATINIZA RENK KATACAK

12 Nisan da kariyer alanınızda bir yeniay doğuyor. Yeni teklifler alabilirsiniz. Ve bu teklifler seveceğiniz nitelikte olacak zira Venüs yeniaya eşlik ediyor. Yöneticilerinizden biriyle yakınlaşmak da ihtimallerden. İç dünyanızda yarışa hazırlanan ruhunuz yeniayla birlikte özgürlükleri keşfedecek. Meditatif çalışmalara veya spora başlayabilirsiniz.

HUZURU DOSTLARINIZDA BULACAKSINIZ

14 Nisanda Venüs arkadaşlık, ekipler ve dilekler alanınıza yerleşecek. Burada huzuru öne çıkarak. İlişkilerde huzur veren ve huzur duyumsamayı seven bir rol üstleneceksiniz. Belki bir arkadaşla yakınlaşmak da mümkün. Öte yandan 23 Nisan da Uranüs, Venüs buluşması yaşanacak. Bu arkadaşlar hakkında şok eden haberler veya sizi şaşırtacak bir olayı ifade ediyor. Satürn’de bu kavuşumun devrimsel gelişimine engel olmaya çalışacak. Bir takım kefaletlere mecbur kalmamak için garantör olmamalısınız.

MARS 2 YIL SONRA ÖZLEDİĞİNİZ ENERJİYİ KAZANDIRACAK

Mars 23 Nisandan itibaren burcunuza yerleşecek ve 2 yıldır özlediğiniz enerjiyi size kazandıracak. Daha atak ve cesur davranabileceksiniz. Öte yandan hassasiyetlerinizde artacağı için alıngan davranabilirsiniz.

YAKINLARIN YAPTIĞI BASKI KALKIYOR

27 Nisanda Pluton Retro konuma geçiyor. İlişkiler ve ortaklıklar alanındaki bu gezegen uzun yıllardır baskı yapıyor. Retro döneminde bu baskı azalacak ve yeniden güç toplayacaksınız.

AŞK YAŞAMINIZDA VE PROJELERİNİZDE SIKI BİR TEMİZLİK ŞART

Dolunay akrep burcunda ve yine 27 Nisanda doğuyor. Bu dost burçta gerçekleşen bir dolunay olduğu için yararlanacaksınız. Bir miktar şaşırtıcı olay içeren dolunay sayesinde aşk ve proje alanınızda eksikler tamamlanacak ve elbette sıkı bir temizlik yapacaksınız. Mali destek bulacağınız bu dolunayı seveceksiniz.

 

ASLAN

TİCARET, EĞİTİM VE SEYAHAT KONULARI CANLANIYOR.

Ayın ilk 4 günü ekstra gelirleriniz ve ödemelerinizle ilgilenmelisiniz. 4 Nisandan itibaren Merkür dostunuz koç burcuna yerleşerek daha canlı ve direkt bir ifadeye yer açacak. Yurt dışı diyaloglar, ticaret veya geziler için planlama yapacaksınız.

13-22 Nisan arasında iş ve seyahatler alanında karmaşa yaşanabilir ve her şeyin kontrolünüzden çıktığını düşünebilirsiniz. Sizden büyük güçlere evet demek durumundaysanız buna üzülmeyin. Sonuçtan yararlanacaksınız.

19 Nisandan itibaren kariyer alanınıza yerleşen Merkür, otoritelerle daha huzur veren bir iletişimi benimsemenizi sağlayacak.

SEYAHATE ÇIKABİLİRSİNİZ.

12 Nisanda dostunuz koç burcunda doğacak yeniay seyahatlere çıkmanızı sağlayabilir. Çok sevdiğiniz yerlere giderken yanınızda iyi dostların veya ekip arkadaşlarınızın olması ekstra mutluluk verecek. Eğlenceli seyahatleriniz aynı zamanda öğretici de olacak.

KARİYERİNİZİN ALTIN ÇAĞI YAŞANABİLİR.

14 Nisan da Venüs doğal evi boğa burcuna yerleşerek. Kariyer alanınızda yolculuk yapacak olan Venüs mali getirileriyle ve estetik anlayışınıza katacaklarıyla mutlu edecek. Yöneticilerinizle daha iyi ilişkiler geliştireceksiniz. Ancak öte yandan23 Nisan da Uranüs’le kavuşumu şok eden gelişmeleri de beraberinde getirecek. Yöneticilerinizin ani değişimi, bir anda ortaya çıkan görev değişikliği gibi olaylar alışkanlıklarınızı değiştirmenize neden olacak.

ALINGANLIKLARINIZ ARTIYOR

Mars 23 Nisandan itibaren kişisel gelişim ve travmaların bulunduğu alana yerleşiyor. Burada alınganlıklar artarken daha kolay incinecek, geçmişteki travmalarınızı hatırlayacaksınız. Kişisel gelişime odaklanmak doğru bir yönelim olur.

İŞ ALANINDA KONTROL ETMENİN YORGUNLUĞUNDAN KURTULUYORSUNUZ.

27 Nisan da Pluton gerilemeye başlıyor. İş alanınızdaki yolculuğunda güç ve statü kazanmanızı sağlayan Pluton, gerilerken kontrol duygusunu elden bırakmanıza ve stresten uzaklaşmanıza yardım edecek.

DOLUNAY DEKORASYONA TEŞVİK EDİYOR

Dolunay, yuvanızdaki eski eşyaların ve tadilat bekleyen alanların değişmesine yardım edecek. Ancak arkadaşların önerilerine değil sezgilerinize güvenerek harekete geçmelisiniz. Ayıklamaları yaparken size iyi gelmeyen ne varsa yok etmelisiniz. Arkadaşlık alanından şaşırtıcı haberler alabilirsiniz.

 

 

BAŞAK

İLİŞKİLER, GELİRLER VE SEYAHATLER ANA KONULARINIZ

Yöneticiniz Merkür ay boyunca 3 burçta konaklayacak. Ayın ilk 4 günü ilişkiler ve ortaklıklar düşüncenizde yer kaplarken, 4 Nisandan itibaren başkalarının kaynakları, ekstra gelirler ve ödemeler alanına yoğunlaşacaksınız.

13-22 Nisan arasında ödeme dengenizi bozacak dış faktörlerle karşılaşabilirsiniz o nedenle ayın başından itibaren harcamalarınız kontrol altında olmalı. Çocuklarınız veya projeleriniz için sizi zorlayacak bedeller ödemek zorunda kalabilirsiniz. Temkinli olun.

19 Nisandan itibaren, seyahatlere başlayabilir ya da taşınmayı planlayabilirsiniz. Medya alanında başarılı çalışmalar yapabilirsiniz.

EKSTRA GELİRLER KAZANABİLİRSİNİZ.

12 Nisan da gerçekleşen yeniay 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek etkili. Ekstra gelirler kazanmanız, yeni referans alanları yaratmanız ve başkalarının kaynaklarından yararlanmanızı mümkün kılan bu yeniaydan kariyerinizde pozitif etkilenecek. Hedefinize ulaşacaksınız.

SANAT YETENEĞİNİZ ORTAYA ÇIKIYOR VE AŞK KAPIYI ÇALIYOR

14 Nisan da Venüs doğal alanı boğa burcuna yerleşerek size katkılarını sunacak. Boğa dostunuz olan bir burç. Bu transitten güçlü bir şekilde yararlanacaksınız. Seyahatler, yeni eğitim olanakları, sanat yeteneğinizi ortaya çıkaran çalışmalar, medyayla ilişkilerinizi iyileştirmek ve huzur dolu bir alan yaratmak için ayın ikinci yarısı uygun. Ancak bu evrede 23 Nisan ve çevresindeki günlere dikkat etmek gerekiyor. Uranüs Venüs kavuşumu ani değişimlerle huzurun yerine heyecanlı gelişmeleri koyabilir.

İDEALLERİNİZ İÇİN SAVAŞABİLİRSİNİZ.

Arkadaşlık alanına yerleşen Mars 23 Nisandan itibaren 2 ay boyunca dostlarınızla aranızdaki ilişkiye dokunacak. Daha duygusal tepkiler verecek ve daha çok şefkat ihtiyacında olacaksınız. Tartışmalardan uzak kalmaya çalışın.

SORUMLULUKLAR AZALIYOR

Pluton 27 Nisan itibariyle Retro konuma geçiyor. Aşk ve çocuklarınızın sorumluluğu, üstünüzde oluşan baskı bu evrede azalacak. Dolayısıyla tetikde olmanız gerekmeyecek.

ÇEVRE DEĞİŞİKLİĞİ VE DOSTLUK SİZİNLE.

Dolunay yakın çevrenizde önemli bir arınma yaratacak. Çevre değişikliğinden, medya çalışmalarınızdaki tarz değişikliğine bir dizi gelişme yaşanabilir. Öte yandan Uranüs karşıtlığı uzaklardan gelen şok eden haberleri de bildiriyor. Arkadaşlarınız destek verecek.

 

TERAZİ

MERKÜR SÖZLEŞMELİ ORTAKLIKLARA DESTEK VERECEK

4 Nisandan itibaren evlilik ve ortaklık alanınızı şenlendiren Merkür nikah ve iş ortaklığı için uygun bir zemin yaratacak. Bu danışmanlarla çalışmak, kendinizi anlatmak ve yakınlarla ilişkinizi geliştirmek içinde doğru zaman.

Ancak 13-22 Nisan arasında Merkür oldukça baskıcı Pluton’un hegamonyasını kabullenecek ve ailenizin itirazlarına boyun eğeceksiniz. Bu evrede karşı çıkmak yerine köklü değişikliklere odaklanmalısınız.

19 Nisandan itibarense ekstra gelirler kazanmak, zekanızı başkalarının referansı ve kaynaklarını işlemek için kullanmak mümkün olacak.

EVLİLİK VEYA İŞ ORTAKLIĞI UĞURLU GELECEK

12 Nisanda evlilik ve ortaklık alanınızda doğan yeniay evlilik düşüncenizi hayata geçirmenizi sağlayabilir. Venüs’ün eşlik etmesi bu kararın sevgiyle alınacağını, gerçekten beğendiğiniz biriyle bir ömür birlikte olmak için adım atacağınızı bildiriyor. Seyahatler veya uzaklara taşınmakla bir hedefinize ulaşmış olacaksınız.

EKSTRA GELİR KAZANABİLİRSİNİZ.

14 Nisandan itibaren yöneticiniz Venüs boğa burcuna yerleşecek ve biraz daha rahat hissetmenizi sağlayacak. Ekstra gelir kazanmakla başlayıp, piyango talihlisi olabilirsiniz. Estetik ameliyatlara zaman ve para ayırabilirsiniz. Pazarlıklarda kazanan taraf olabilir, büyük indirimi yakalayabilirsiniz. Öte yandan 23 Nisanda Venüs, Uranüs kavuşumu biraz zorlanmanıza neden olacak. Aniden ortaya çıkan cezalar, borçlar ve ödemeler canınızı sıkabilir. Oysa planlarınız değişince başka bir yol açılacak.

KARİYERDE YÜKSELİŞ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Kariyer yaşamınız 23 Nisandan itibaren hareketleniyor. Marsın geçişiyle yükselmek ve hak ettiğinizi almak için dayanılmaz bir çekim duyacaksınız. Daha çok çalışacak ancak daha duyarlı da görüneceksiniz.

HUZUR YUVANIZA GERİ DÖNÜYOR

Ev ve yuva alanınızda uzun yıllardır süren Pluton transiti zaman zaman çaresiz bırakan deneyimler yaşamanıza neden oluyordu. 27 Nisandan itibaren Pluton Retro konumda olacağı için zor deneyimler yerine kendinizi rahat bırakacağınız yenileneceğiniz bir evre yaşayacaksınız.

MALİ KONULARDA EKSİKLERİNİZİ GİDERİN.

27 Nisan da dolunay akrep burcunda doğduğunda, mali konularda eksiklerinizi gözden geçirmeniz gerekecek. İşlevini kaybeden, zamanınızı alan ne varsa hayatınızdan çıkartmalısınız. Bu arada yöneticilerinizin veya evdeki otoritenin desteği sizinle olacak.

 

AKREP

YAKIN ÇEVRENİZ VE İLETİŞİM BİÇİMİNİZ DEĞİŞİYOR.

İş yaşamınız ve sağlığınız 4 Nisandan itibaren Merkür’ün yönetimine giriyor. Algılarınızı açacak ve gelişmek, lider olmak, ilerlemek için elinizden geleni yapacaksınız. Öğrenmeye doyamayacak, aktif olacaksınız.

Fakat 13-22 Nisan aralığında yöneticiniz Pluton oğlak burcundan baskı yapıyor olacak. Bu baskıya küllerinizden doğarak, yenilenerek cevap vermelisiniz. Yakın çevrenizi değiştirmek en iyi seçim olacak.

19 Nisandan itibaren evlilik ve ortaklık alanınız şenleniyor. Daha romantik ve keyifli sohbetler sizi bekleyecek.

12 Nisanda yeniay koç burcunda doğacak. İş ve sağlık yaşamınızla ilgili yenilikler sizi bekleyecek. Bu süreçte elemanları yenilemek, işe alımlar gibi detaylarla da ilgileneceksiniz. Öte yandan bu hareketlilik gelirler açısından da hedef koymanıza yardım edecek. Hedefe ulaşacaksınız.

VENÜS TRANSİTİ EVLİLİĞE EVET DEMENİZİ SAĞLAYABİLİR.

14 Nisan da Venüs boğa burcuna yerleşiyor. Evlilik ve ortalık alanınızdan iyicil bir gezegen transiti (geçişi) iyidir. Partneriniz ve yakınlarınızla aranızdaki sevgiyi yükseltir. İyi ve nazik davranışlara daha çok yer açar. Bu mutluluk ve romantizm zamanıdır. Ancak 23 Nisan da Uranüs’le kucaklaşan Venüs bir anda ortamda şok eden olaylarla karşılaşmanıza neden olabilir. Ani evlilik ya da ayrılık kararları almak bu döneme ait gelişmeler olacak.

YOLCULUKLARA ÇIKIYORSUNUZ.

23 Nisan da Mars yengeç burcuna transit geçiş yapıyor. Bunun anlamı uzak yolculuklara çıkmak, uzun bir yol kat ederek ailenizi ziyaret etmek, doğup büyüdüğünüz topraklara dönmek için dayanılmaz bir arzu duyacaksınız. Seyahatler ve medya çalışmalarınız önem kazanacak.

KONTROL DÜRTÜNÜZÜ AZALTIN.

Yöneticiniz Pluton oğlak burcunda 27 Nisandan itibaren geri gitmeye başlayacak. Kontrol duygunuzu azaltmak ve derin sorgulamalardan uzaklaşmak size iyi gelecek. Bu evrede enerjinizin azaldığını hissedebilirsiniz.

STİLİNİZ VE GÖRÜNÜŞÜNÜZ DEĞİŞİYOR

Dolunay 27 Nisanda burcunuzda doğacak. 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek etkili. Bu süreçte kişisel stilinizde ve görünüşünüzde sevmediğiniz şeyler varsa değişikliğe gideceksiniz. Öte yandan eşinizin değişken kararları şaşırtabilir. Uzaklardaki dostlardan destek alacaksınız.

 

YAY

 

AŞK DA İLETİŞİM HERŞEYDEN ÖNEMLİ

Aşk alanınıza 4 Nisanda yerleşen Merkür partnerinizle iletişiminiz artacak. Bilgi alışverişine doyamayacaksınız. Bu aynı zamanda bir çok projeyi düşünüp, yaratıp, ilk kez piyasaya çıkaran bir lider olmanıza da yardım edecek.

13-22 Nisan aralığında Plüton’un Merkür’e yaptığı baskı, özgüveninizi zedeleyebilir. Ani ve sarsıcı olaylarda kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz ancak bu durum kısa sürecek. Köklü bir değişiklikle yenilenebilirsiniz.

19 Nisandan sonra iş ve sağlık alanında düşüncelerinizi hayata geçirme fırsatı bulacaksınız.

YENİAY YALNIZLARA YENİ AŞK, EVLİLERE ÇOCUK MÜJDELİYOR

12 Nisan da dostunuz koç burcunda doğan yeniay, yeni bir aşka evet demenize yardım edecek. Venüs’le kucaklaşan yeniay köklü değişikliklerin işe yaradığını müjdeleyecek ve unuttuğunuz duyguların heyecanını yeniden duyumsayacaksınız. Öte yandan hedefiniz evlilik ise hızlı bir şekilde evlilik kararı da alabilirsiniz.

İŞ ALANINIZDA DEKORASYON YENİLİĞİ YAPILABİLİR

14 Nisan da Venüs’ün boğa burcuna yerleşmesiyle iş alanınızda estetik zevkiniz gelişecek ve elemanlarla, iş arkadaşları ve ekiple ilişkileriniz iyileşecek. Ofis dekorasyonu için bu özel ve güzel bir dönem olacağı için beğendiğiniz yenilikleri yapabilirsiniz. Öte yandan 23 Nisanda Venüs ve Uranüs kavuşuyorlar. Ani değişiklikler, ayrılıklar ve katılımlar iş alanınızda heyecan yaratacak.

MARS KAZANMA HIRSINIZI YÜKSELTECEK

23 Nisanda, 2 yıl sonra yengeç burcuna Mars’ın dönüş yapmasıyla, önemli bir süreç başlıyor. Harcamalarınız artarken, ekstra gelir kazanma arzunuzda artacak. Mali gelirlerinizi kontrol altında tutmak duygusal süreçlerinize de bağlı olacak.

MALİ KONULARDA ENDİŞELERİNİZ ORTADAN KALKACAK

27 Nisanda Pluton Retro konuma geçiyor. Mali konulardaki endişeler, aşırı kontrol etme ihtiyacı, sezgileri kullanma gereksinimi yorucuda bir eylemdi. Bunlara biraz mola vermek, kendinizi köklü değişikliklere teslim etmek iyi gelecek.

SAĞLIK VE YAKINLARINIZIN SAĞLIĞI İLGİ BEKLİYOR.

Dolunay 27 Nisan da akrep burcunda doğuyor. Kişisel gelişimin, rüyaların, yakınlarınızın sağlığının önem kazandığı bu evrede iş yaşamınızda ve kendi sağlığınızda beklenmedik sürprizler yaşanabilir. Fakat süreç sizi korkutmasın. Zira sezgileriniz doğru zamanı ve yapılması gerekenleri fısıldayacak.

 

OĞLAK

EV ALMAK OLASI

Ev almak, taşınmak, kiralamak, eşya yenilemek gibi sözleşmeyle bağlı olacağınız  yuvanıza ait alışverişler için 4 Nisandan itibaren bir dürtü hissedeceksiniz. Mülk edinmeniz çok mümkün olacak.

Ancak 13-22 Nisan arasında başkaları üstünde orantısız güç kullanma eğiliminde olabilirsiniz. Onun yerine şifacı bir yaklaşımla, başkalarının hayatlarına dokunabilir ve iyileştirebilirsiniz.

19 Nisandan itibaren Merkür dostunuz boğa burcuna geçerek aşk ve yaratıcı projelerinizle ilgili güzel dönemi başlatacak.

YENİAY EVDE YENİLİK GETİRECEK

12 Nisanda Koç burcunda doğan yeniay evinizle ilgili yenilikler sağlayacak. Homeoffice çalışmak veya evinizin bir odasını çalışma odası yapmak gibi fikirlerinizi hayata geçireceksiniz. Mars iş alanınızdan bu çabaya destek verecek ve ihtiyacınız olan desteği sağlayacak. İş yaşamınızda eksik kalan kısım yani hırslarda tamamlanacak.

YAŞASIN VENÜS AŞK ALANINIZDA

14 Nisan da Venüs aşk ve çocuklarla ilişkiler alanınıza yerleşiyor. Bu özel bir dönem. Romantizm artarken, aşık olabilir, hayranlarınızın sayısının arttığını gözlemleyebilirsiniz. Yaratıcı projelerinize sanatsal dokunuşlar eklemeye karar da verebilirsiniz. 23 Nisanda bu alanda Venüs, Uranüs kavuşumu yaşanacağı için hayli şaşırtıcı olaylar gelişecek. Beklenmedik bir şekilde yıldırım aşkına tutulmak, çocuk sahibi olacağınızı öğrenmek, yeni projelerin teklif edilmesi gibi sevinçler yaşanabilir.

EVLİLİK HEDEFLERİNİZ GERÇEKLEŞEBİLİR

23 Nisan Mars’ın evlilik ve ortaklık alanınıza yerleştiği gün. 2 yıl sonra bu alanda gerçekleşen ziyaretle katlandığınız şeylere karşı çıkmak kolaylaşırken, yaşam ortağınızla aranızdaki çekim de artabilir.

DERİN BİR NEFES ALACAKSINIZ

27 Nisanda Pluton retrosu ( gerileme) başlıyor. Burcunuzda gerçekleşen Retro derin bir nefes almanızı, kontrol duygusunu serbest bırakmanızı ve özgürleşmenizi sağlayacak. Salıverme haline doyacaksınız.

EKİBİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN.

27 Nisanda dolunay akrep burcunda oluşuyor ve arkadaşlıklarınızı, ekibinizi ve dileklerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak. Bu süreçde beklenmedik gelişmeler de yaşanacak. Partneriniz veya çocuklarınızla ilgili sorunlar dikkatinizi bekleyecek. Yakınlarınızın, danışmanlarınızın desteği ile süreci iyi yöneteceksiniz.

KOVA

İLETİŞİM BU AY ÖNEMLİ.

Yakın çevrenizle iletişiminiz 4 Nisandan itibaren artıyor. Yalnızlık günleri sona eriyor. Bunun yanısıra, iletişim araçlarınızı yenilemeniz, sözleşmeler imzalamanız da çok olası. Araba alabilir veya aracınızı yenileyebilirsiniz.

13-22 Nisan arası bir miktar dikkatli ve uyanık olmalısınız. Suçluluk duygularının sizi ele geçirmesine izin vermemeli, hiç bir travmaya geçit tanımamalısınız. Kendinize yapacağınız en büyük kötülük kendinizi suçlamak ve bağımlılıklara yenilmek olacaktır.

19 Nisandan itibaren evinizde huzur ile içi uyum ve güvenlik önem kazanacak. İletişim ve düşün konularınız yuvanızın güvenliği çerçevesinde gelişecek.

YENİAYDA ÇEVRENİZ YENİLENECEK

12 Nisan da koç burcunda doğan yeniay, yakın çevrenizi değiştirmenize yardım ederken, sunum yapmak, reklam, tanıtım gibi aktiviteler öne çıkacak. Yaratıcılığınız yükselişe geçeceği için tam olarak hedefi tutturacaksınız. Yeni bir projenin tanıtılması, partnerinizle ortak çalışmalar yapmak gibi amaçlarınız gerçekleşecek.

VENÜS EV DEKORASYONUNUZU ÖNE  ÇIKARACAK

14 Nisan da boğa burcuna yerleşen Venüs, ev dekorasyonu, evle ilgili yenilikler, süslemeler, boya, badana gibi düşüncelerinizin eyleme geçmesini sağlayacak. Öte yandan yöneticiniz Uranüs bu alanda Venüs’le buluştuğunda hayli şaşırtıcı olaylar gelişecek. Yeni ev eşyalarının size hediye edilmesi veya aniden ev değişikliği zorunluluğu şok edebilir. Konfora doğru bir kez daha seyahat edeceksiniz.

İŞ ALANINIZDA ENERJİ DEPOLANIYOR.

23 Nisan da Mars yengeç burcuna geçiş yaparak iş yaşamınızda hırslı ve atak davranmak için bir neden yaratacak. Duygularınızı ve sezgilerinizi iş alanınıza aktaracak, başkalarına yardım etmekten mutluluk duyacaksınız.

ZORLUKLAR BİTİYOR PLUTON RETRO KONUMDA

Pluton retrosu 27 Nisan da başlıyor. İç dünyanızdaki gözlem ve sezgileri kullanma zorunluluğu bir dönemdir yormuştu. Tüm zorunluluklardan uzaklaşmış hissedecek ve kendinizi kontrol etmekten vazgeçeceksiniz.

KARİYER ALANINI AY SONUNDA GÖZDEN GEÇİRİN.

Dolunay 27 Nisanda akrep burcunda doğuyor. Kariyer alanınızda bir tamamlanma yaşanacak. Öte yandan ev ve yuva alanında sürpriz gelişmeler şaşırtacak. Zamanınızı esnek bırakmalı, ani gelişen olaylara hazırlanmalısınız. Elemanlarınız ve iş arkadaşlarınız destek verecekler.

BALIK

MALİ KONULARDA ATAĞA GEÇEBİLİRSİNİZ.

Mali konularda akılcı ve zeki davranacağınız dönem 4 Nisanda başlıyor. Atak, hırslı ve eyleme hazır duruşunuzla puan toplayacaksınız. Bu dönemde özgüveninizde beklemediğiniz şekilde yüksek olacak. Adrenalinden beslendiğinizi fark edeceksiniz.

13-22 Nisan aralığında arkadaşlarınızın özgüveninizi sarsacak tepkileriyle karşılaşabilirsiniz. Başkalarının görüşlerine ve baskısına kendinizden daha çok önem vermemeli, duyarsızlaşmalısınız. Hızla geçecek bir süreç bu.

19 Nisandan itibaren düşüncelerinizde yakın çevrenizle ilişkiler yer alacak. Elektronik alışverişlerinizi bu tarihten sonra yapabilirsiniz.

YENİAY YENİ GELİRLER KAZANDIRACAK.

12 Nisan da mali alanda gerçekleşen yeniay, yeni bir gelire evet demenizi, zekanızı ve enerjinizi yeni gelirler kazanmak için kullanmanızı sağlayacak. Bu gelire özellikle mülk sahibi olmak için ihtiyaç duyuyorsunuz. Ve bu ihtiyaç sizi hedefe kilitliyor. Bu kez başaracaksınız.

VENÜS BARIŞ GETİRİYOR

14 Nisan da Venüs boğa burcuna yerleşiyor. Yakın çevrenizle ilişkilerinizi iyileştirmek, barışmak, nezaketle davranmak için bir dürtü hissedeceksiniz. Sosyal medya da yeni ilişkiler geliştirecek hatta yakınlaşmalar yaşayacaksınız. Öte yandan 23 Nisandaki Uranüs, Venüs kavuşumu yakın çevrenizde ortaya çıkacak gerçeklere şaşırmanıza neden olacak. Kısa yolculuklarda kaza riskine dikkat!

AŞK ALANINIZA MARS YERLEŞİYOR.

23 Nisanda ayrıca Mars dostunuz yengeç burcuna geçiyor. Burası çok rahat bir alan olmamakla birlikte aşk ve çekim duymak için heyecan verici bir alan. 2 ay burada kalacak olan Mars aşk için daha fazla çaba harcamanızı sağlayacak.

PLUTON RETROSU SOSYALLEŞMENİZİ SAĞLAYACAK

27 Nisan da Pluton retrosu arkadaşlık, idealler ve dilekler alanınızda gerçekleşecek. Güçlü dostlarınızın güçsüz yanlarıyla tanışacak, yeniden sosyalleşmeye başlayacaksınız.

DOLUNAYDAN YARARLANACAKSINIZ

Yine 27 Nisan da akrep burcunda sürprizlerle dolu bir dolunay oluşacak. Beklenmedik seyahatler, şaşırtıcı eğitim olanakları sevindirirken, havaya aşk konusu yayılacak. Mars dolunayı destekliyor. Dikkat etmeniz gereken şey kaza riski. Her koşulda dolunay dost bir burçta oluştuğu için yararlanacaksınız.

HER HAKKI SAKLIDIR