Nisan Ayı Burç Yorumları

Nisan Burç YorumlarıNİSAN AYI BURÇ YORUMLARI

Uzman astrolog Su Karakuş

www.sukarakus.com

astrolojikulubu@gmail.com

 

5 Nisan da Plüton-Jüpiter kavuşumu zirve yapıyor. Bu açı toplu ölümlerle ilişkilidir. 25 Haziran da Plüton retro harekete geçeceği için etkisini hizla kaybedecek ama Nisan’ın ilk yarsı ile son yarısında tamamen farklı yönde etkileyecek. Nisan’ın 2. yarısında hastalıktan kurtulanlar artarken, gerçek rakamlar da ortaya çıkacak ya da belirlenecek.

8 Nisanda 18.derece Terazi burcunda gerçekleşen dolunay oldukça sert.  3-13 Nisan arasında etkili olacak. Toplu ölümlerin nedeni olarak gördüğümüz Jüpiter-Plüton kavuşumuna kare açıyla bağlanacak olan dolunay sanat dünyasından  kayıp haberleri, toplu ölümlerde aşırı artış, sokağa çıkma yasağı gibi hoşa gitmeyecek sonuçlar doğurabilir. Öte yandan Satürn ve Mars’ın Kova burcunda kavuşması da yasaklar konusunda zorlanacağımızı ifade ediyor.

23 Nisan da Boğa burcunun 3. derecesinde doğan yeniay ise 18-28 Nisan arasında etkili olacak.  Uranüs’le kavuşum halinde olan Boğa yeniayı, bu kez Satürn’e sert bir açısı olan Uranüs’ü tetikleyecek. Zorunlu yenilikler ( yeniay) hem özgürlüklerin kısıtlanması, hem de ekonomik kısıtlar anlamına geliyor. Aynı evrede Merkür’ün konumu Plüton-Jüpiter kavuşumuna sert bir açıyla bağlantılı olacağı için susmak, susturulmak veya toplu ölümlerin nedenleri hakkında nihayet ciddi şekilde düşünmek ya da düşüncelerimizde panik havasının artması anlamına geliyor.

25 Nisan’da Plüton geri harekete başlıyor. Bu da demektir ki gizli bir afeti tetiklemek üzere kenara çekiliyor. Bambaşka bir formda karşımıza çıktığında takvimler Ekimi gösterecek.

Nisan oldukça sert etkilerle geçecek bir ay ancak yaşanılan zor günlerin bitişinide getirecek. Mayıs’dan itibaren daha rahat bir evreye geçeceğiz. Nisanda özellikle korunmaya çalışmalıyız.

KOÇ: Evlilik ve ortaklık ilişkinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak olan dolunay ayın ilk yarısında etkili. Kariyer alanında köklü bir değişiklik yapmanız gerekecek. Öte yandan arkadaşlarınızla aranızda  beklenmedik çekişmeler yaşanabilir. Toplulukların, kalabalıkların bulunduğu yerlerde zarar görebilirsiniz. Tartışmalardan uzak kalmalısınız. Ayın ikinci yarısında, mali alanda sürpriz gelişmeler ve yenilikler olacak. Yardım arayışınıza cevap bulamayabilirsiniz. Yanlış düşünceler, söylentiler dekariyerinizle ilgili köklü değişikliklere neden olabilir. Değişmekten korkmayın.

BOĞA: Ayın ilk yarısında iş yaşamınızı etkileyen bir dolunay gerçekleşecek. Uzaklara gitmek veya ekstra gelirlerinizi köklü bir şekilde değiştirmek gibi seçenekler can sıkıcı olacak. Gitmekten çok gidememeye, kariyerinizle ilgili engellere üzülebilirsiniz. Bu durumda kararlı davranmak rahatlatacak. Ayın ikinci yarısında burcunuzda gerçekleşen yeniay, tamamen sürpriz bir kişisel stil kazanmanızı sağlayacak. Kariyerinizle ilgili engeller, iç dünyanıza yerleşen endişeler köklü değişiklikleri beraberinde getirecek.

İKİZLER: Aşk yaşamınız, çocuklarınızla ilişkileriniz, projeleriniz hakkında iyice düşünüp Nisanın ilk yarısında bir karar vermelisiniz. Bu karar kendinizle yüzleşmenizi ve başkaları tarafında engellenmiş hissetmenizi sağlayabilir. Öte yandan yüzleşmeler acıtıcı olsa da uzak çevrenizde yapılan köklü bir değişiklik, size iyi gelecek. Yeniay ayın ikinci yarısında iç dünyanızda sürpriz bir bilgiyle bir kapı aralayacak. Gidememenin, yapamamanın yarattığı engelle boğuşurken, dostlarınızla aranızda soğuk rüzgarlar eserken,  tüm korkuları aşacaksınız.

YENGEÇ: Ev ve yuva alanında bir değişiklik Nisan ayın ilk yarısının konusu. Bir tamamlanma yaratmanız gerekiyor. İş yaşamınız bu süreçte zorlayacak. Sağlığınızla ilgili endişeleriniz süreci hızlandıracak. Ameliyatlar söz konusu ise engellemeler ve ertelemelerle karşılaşabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında yaşamınıza yeni dostlar girecek ve bu kişiler adeta sürpriz bir şekilde sizinle bağ kuracak. Yöneticilerinizle aranızda tartışmalar gerçekleşebilir ve yakınlarınızla ilişkileriniz aynı nedenle zedelenebilir. Köklü değişiklikler için zemin hazırlanacak.

ASLAN: Yakın çevrenizle ilgili son kararınızı Nisan’ın ilk yarısında vermiş olacaksınız. Bu kararla birlikte çocuklarınız veya partnerinizle ilişkinizi kökten değiştirmek, evle ilgili sorumluluklarınızı çoğaltmak gibi değişikliklere de gideceksiniz. Hem sorumlulukların artışı, hem yalnızlaşma duygusu tahammülsüz hissettirebilir. Partneriniz çok uzaklarda ise bir süre daha görüşememek endişelerinizi yükseltebilir. Ayın ikinci yarısında, kariyerinizle ilgili sürpriz bir gelişme çok şaşırtabilir. Yakınlarınızla aranızdaki mesafe endişe ve üzüntü dozunu yükseltirken, iş yaşamınızda köklü değişikliklere de neden olabilir.

BAŞAK: Mali alanda önemli bir tamamlanma Nisan ayında yaşanacak. Bir sonlanma gelirlerinizden birine veda veya benimsediğiniz insanlardan biriyle ayrı düşmek ihtimallerden. Ev yaşamınızla ilgili köklü değişikliler sevimsiz olabilir. Bir başka açıdan partnerinize karşı sorumlulukların artışı, engeller, hayatınızı kısıtlamaya yol açabilir. Uzaklara yerleşmek ve akademik kariyer ya da medyada yükselmek gibi hedeflerinizi ayın ikinci yarısında sürpriz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İş yükünüzün artması, sağlık sorunları, mali konularda yanlış kararlar dikkatli olmanız gereken alanlar. Çocuklarınız veya partnerinizle ilgili köklü değişiklikler gerekebilir.

TERAZİ: Burcunuzda Nisan başında gerçekleşen Dolunay, sosyal medya, yakın çevre ve kardeşler, komşular gibi alanlarda ilişkilerin tekrar gözden geçirilmesine neden olacak. Evde olmak veya istediğiniz halde evde olamamak gibi negatif bir düşünce, başınıza gelen şeyleri olumsuz algılamak, Nisanı zorlaştıracak. Pozitif düşünmeye çalışın. Ayın ikinci yarısında,  ekstra gelir kazanmak konusunda sürpriz gelişmeler beklemelisiniz. Partneriniz ve çocuklarınızla ilgili engeller düşündürse de, dikkatinizi yuvanızda yapmanız gereken köklü değişikliklere vermelisiniz.

AKREP: Kişisel gelişiminiz açısında sert ama etkili bir ders almaya başlayacaksınız. Bu ders ayın ilk yarsında yakınlarınızın sağlığını ve ruh sağlığınızı kapsayacak. Mali konularda köklü bir değişiklik yapacak, yakın çevrenize karşı kızgınlıklar geliştireceksiniz. Sonuçta gelişecek ve değişeceksiniz. Ayın ikinci yarısında, eşinile ilişkinizi veya ortaklığınızı tazelemeniz gerekecek. Evden uzakta hissedebilir, yalnızlık çekebilirsiniz. Ancak yanlış düşünceler kendinize zarar verebilir ve yakın çevrenizi değiştirmek hayatınızda köklü bir değişiklik de sağlayabilir.

YAY: Arkadaşlıklar ve ekip çalışmaları açısından ayın ilk yarısı oldukça aktif. Birilerini hayatınızdan kolayca çıkaracaksınız. Köklü değişiklikleri para konusunda yapmanız gerekiyor. Çok büyük kazanabilir veya büyük kaybedebilirsiniz. Riskleri iyi kontrol edin. Ayın ikinci yarısında, iş ve sağlık alanında yenilikler yapacaksınız. Sürprizler sizi bekleyecek. Yakın çevrenizden kimilerinin sorumluluğunu alabilir, rahatsız hissedebilirsiniz. Öte yandan çocuklarınızla ilgili kararlarda dikkatli olun. Mali konulara odaklanmalısınız.

OĞLAK: Kariyer alanında ayın hemen ilk yarısında gerçekleşen dolunay, bir yükseliş planına elveda demenize ve başka bir plana geçmenize yardım edecek. Başkalarının hayatında köklü değişikliklere yol açabilirsiniz. Aşırı boşvermiş veya iyimser olmaktan kaçının. Riskleri göze almayın. Mali konularda harcama eğiliminizin yüksek olacağı bir aydasınız dikkati elden bırakmayın. Ayın ikinci yarısında aşk yaşamınızda ve çocuklarınızla ilişkinizde sürpriz gelişmeler yaşanacak. Mali sorunlar veya endişeler artabilir. Aileniz hakkında yanlış kararlar alma ihtimaliniz var. Görünüşünüzde köklü değişiklikler yaratacaksınız.

KOVA: Uzak yolculuklar, akademik planlar ve medya çalışmalarıyla ilgili sonlanmalar yaşayabilir ya da yuvaya dönebilirsiniz. Bu arada ruhunuzda köklü değişiklikler yaşanacak ve yakınlarınızın sağlığı konusunda endişeleriniz azalacak. Öte yandan git gide yalnızlaşmak ve intikam hırsıyla dolmak biraz zorlayabilir. Ayın ikinci yarısında, evinizle ilgili bir yenilik hayatınıza beklenmedik sürprizler getirebilir. Başkalarına karşı soğuk ve mesafeli bir tutum sergileyebilirsiniz. Yakın çevrenizle tartışmamaya özen gösterin. İç dünyanızdaki değişime teslim olmalısınız.

BALIK: Ekstra gelirlerle baş etme ve ölüm korkusu ayın ilk yarısında can sıkıcı olabilir. Motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız. Yaşamınızda yeni bir döngü başlıyor. Dostlarınızın yaşamındaki köklü değişiklikler sizde travmatik izler bırakabilir. İç dünyanızda yalnızlaşmak, kendinize kızmak gibi tuzaklara düşmemelisiniz. Endişelerinizle yüzleşecek, üstesinden geleceksiniz. Ayın ikinci yarısında yakın çevreniz yenilenecek. Travmalarınız artabilir veya karamsar hissedebilirsiniz. Mali konularda yanlış karar alma riskiniz var. Arkadaşlarınızla ilişkileriniz köklü bir şekilde değişecek.

HER HAKKI SAKLIDIR