2017’DEN 2020’YE KADAR NELER OLACAK?

Mart Ayı Burç Yorumları ( Satürn Kova burcunda geçiyor)

Doğum Haritamı Çıkarttım Ama Yorumlayamıyorum! Yanlış Harita (video)MART BURÇ YORUMLARİ ( Mart Büyük Değişim Getiriyor)

Uzman astrolog Su Karakuş

www.sukarakus.com

astrolojikulubu@gmail.com

İnstagram/ youtube: Su Karakuş

4 Mart da Kova burcunda retro hareketine devam eden Merkür arkadaşlarla sorun yaratmaya başlayacak. 10 Mart da durağanlaşarak ileri harekete dönecek ve yeniden balık burcuna 16 Mart da yerleşecek. Mart ortasından itibaren iç gözlem yapmak üzere yeni bir teşvik alacağız.

5 Mart da Venüs Kova burcuna geçiş yapacak. Aşkta seksten daha önemli şeyler olduğunu, beyinler anlaştığında gerçek bir aşk yaşanabildiğini kavrama evresidir bu. Özgür aşklar, bireyliğe saygı duyulan ilişkiler öne çıkacak.

9 Mart da Başak burcunun 19.derecesinde oluşan dolunay oldukça yararlı açılarla yüzümüzü güldürecek. Mars, Jüpiter, Plüton kavuşumu ürkütücü görünse de dolunayın bu üçlüye göz kırpmasıyla tamamlanmak, iş ve sağlıkla ilgili endişelerin son bulması mümkün olacak. Öte yandan Güneş, Neptün kavuşumu da yaratıcılığı, sanatsal ruhu ön plana çıkararak canlanmamızı sağlayacak.

20 Mart bahar ekinoksunun başladığı gün zira Güneş koç burcuna yerleşiyor. Bir anlamda baharın gelişini müjdeleyecek. Tomurcuklar açacak ve ümitlerin yeşerdiği yeni bir döneme merhaba diyeceğiz.

22 Mart da Satürn Kova burcuna transit geçiş yaparak hayatimizin son 29 yılında yaşamadığımız engellerle ve dirençlerle yeniden karşılaşmamızı sağlayacak. Arkadaşlıklarda daha seçici dolduğumuz, ekip çalışmaları yerine yalnız çalışmaların tercih edildiği bir evre başlayacak. Kova burcundaki 2.5 yıllık yolculuğu nelere neden olacağı kavrayacağız. Satürn Temmuzdan itibaren Oğlak burcuna dönerek yarım kalan işleri tamamlayacak.

30 Mart da Mars da Kova burcuna geçerek orada Satürn’le buluşacak ve bu tehlikeli buluşmanın asıl yansıması Nisan başında yaşanacak. Tansiyonun yükseleceği bu evrede özgürlük, özerklik ve başka canlıların yaşam hakları adına mücadeleler de güçlenecek.

KOÇ: Merkür retrosu 4-16 Mart arasında arkadaşlık alanınızda yorucu bir etki yaratacak ve dostlarınızdan kimiyle yollarınızı ayırma karar alacaksınız. Oysa ilişkinize sadece yanlış düşünceler hakim  olacak. Dolunay iş ve sağlık alanında eksiklerinizi tamamlamanızı sağlarken, kariyer konusundaki heyecanıznızla, mücadelenizle emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz. Öte yandan düşlemek ve bunu gerçekleştirmek çok kolay olacak. Aynı ikinci yarısında burcunuzda gerçekleşen yeniay görünüşünüzü ve hayat bilginizi yenilemenizi isteyecek. Ancak bu süreçte hem aileniz ve eviniz, hem kariyeriniz sizi zorlayabilir. Adeta üçe bölüneceksiniz. Dostlarınızın yardımını istemelisiniz. 22 Martdan itibaren kariyer alanınızın yöneticisi Satürn arkadaşlık alana geçiyor. İş ortaklıklarının sona ereceği, kariyerinize yalnız yolculuk yapacağınız ve dostlarınızdan uzaklaşacağınız bir evre yaşanacak. Görüne  o ki Mart ayının sınavları özgürlük ve yalnızlık arasında yaşanacak.

BOĞA: Merkür retrosu 4-16 Mart arasında kariyer alanında otoritelerle ilişkinizi olumsuz etkileyecek. Birbirinizi yanlış anlamalar ve tahammülsüzlükler ilerleyişinize engel olabilir. Aşk alanınızda gerçekleşen dolunay, yalnızlığınıza son verebilir ve bu sevgili çok uzaklardan gelebilir. Arkadaşlarınız düşlerinizi gerçekleştireceğiniz bir hayali avuçlarınıza bırakacak. Ayın ikinci yarısında kişisel gelişim, travma temizliği ön plana çıkarken, yolculuklarla sarsılmamaya özen göstermelisiniz. Kariyer alanında değişiklik değil, sabır ve devamlık gerekiyor. Yeniliği kariyer dışındaki her alan için düşünebilirsiniz. 22 Martdan itibaren Satürn engellerin yanıra sabretme ve dayanma gücü de verecek.

İKİZLER: Yöneticiniz Merkür yorucu yolculuğuna 4-16 Mart arasında seyahat, eğitim ve medya alanda devam edecek. Bu süreçte seyahatlerinizde ve eğitim alanında sorun yaşayabilirsiniz. Evle ilgili düşüncelerinizi eyleme dönüştürme zamanınız Mart ortaları. Dolunay biraz harcayarak kazanmanızı ve refah hissetmenizi sağlayacak. Öte yandan kariyerinizle ilgili beklentileriniz ilhamın gelişiyle gerçeğe dönüşecek. Yeni arkadaşlar hayatınıza ayın ikinci yarısında katılacak. Dostlar ve seyahatler dikkatinizi çekerken, mali konularda dengenizi korumalısınız. 22 Martdan itibaren Satürn mali aksaklıklarla önünüzü keserek seyahatlerinize, eğitiminize ara vermenize neden olacak. Bu süreçde özgürlüğünüzün elinizden alındığını düşünebilirsiniz. Medya çalşmalarınıza ara vererek sosyallikten uzaklaşabilirsiniz. Aşırı yalnız kalmamalısınız.

YENGEÇ: Borçlar, düzenli ödemeler, alacaklar unutulmalı. 4-16 Mart arasında Merkür retrosu unutkanlıkların başınıza ne tür işler açacağını hatırlatacak. Ceza alamamak için dikkatinizi ödemelerinize odaklamalısınız. Yakın çevrenizi değiştirmek ay ortasında zorunlu olabilir. İş nedeniyle ortaya çıkan bu değişim zamanla yüksek bir enerji yaratacak. Uzun yolculuklar rüya gibi geçecek. Eşinizin ve yakınlarınızın güç vereceğini bilerek rahat bir ay geçireceksiniz. Yeniay ay sonu yaklaşırken kariyer alanızda doğacak. Yeni bir mevkide parlayabilirsiniz. Bu sırada yakınlarla ilişkileriniz ve şefkat beklentiniz sınavdan geçebilir. İşinizi ihmal etmemelisiniz. Satürn 22 Martdan itibaren ilişki ve ortaklık alanız kısmen rahat bırakacak ve borçlanmalar, krediler ve ekstra gelirler alanda sorun yaratmaya başlayacak. Özgürlükle çok çalışmak arasında tercih yapmanız gerekecek. Önerim elbette çok çalışarak büyük gelirler kazanma çabasında olmanız.

ASLAN: Merkür retrosu evlilik ve ortaklık alanınıza 4-16 Mart arasında geçerek eşinizle veya iş ortağınızla ya da danışmanlarınızla yanlış bir iletişim kurmanıza neden olacak. Bu iletişim biçimi ayrılık da getirebilir. Mali konularda bir tamamlanma ve sonlanma ay ortasının konusu. Öte yandan sezgilerinizin yoğun şekilde yükseldiğini düşüncelerinizin gerçekleştiğini de gözlemleyeceksiniz. Yeni bir iş sahibi olmak veya yön değiştirmek mümkün. Yeniay yeni bir kente veya ülkeye yolculuk yapmanızı, heyecan duymanızı sağlayacak. Bu süreçte sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Evlilik veya iş ortaklığınız her şeye rağmen devam etmeli.  Satürn 2 2Martdan itibaren iş ve sağlık konularında hem sizin hem eşiniz adına sorunlar yaratabilir. Baş etmek için dirençli olmalısınız. Gücünüzü uzun bir süre kullanmanız gerekecek çabuk pes etmeyin. Süreç bittiğinde her şey eskisinden daha güzel olacak.

BAŞAK: Merkür retrosu iş alanınıza 4 Mart da yerleşecek ve retro hareketine devam edecek. 16 Marta dek süren retro iş yaşamınız adına kimi yanlışlar yapmanız, iş arkadaşlarınızla aranızın bozulması gibi sonuçlar doğurabilir. Dolunay burcunuzda 9 Mart da gerçekleşiyor. Ayın 4-14 ü arasında görünüşünüzü değiştirecek, kişisel gelişime veya sosyal statünüze önemli bir katkı sağlayacak kararlar alacaksınız. Eviniz ve yuvanızla ilgili mücadelenin kazananı da siz olacaksınız. Partnerinizde bu konuda katkılarını sunabilir veya çocuklarınızın önerisi size iyi gelebilir. Yeniay 24 Mart da ekstra gelirler alanında doğuyor muhtemelen yeni gelirler kazanacaksınız. Arkadaşlık ve aşk ilişkilerine dikkat etmezseniz gelirlerinize odağınız çabuk kaybedebilirsiniz. İşinizde düzen bozulmamalı. Satürn 22 Martdan itibaren işsizlik, iş arkadaşlarınızın işden ayrılması ve tek başınıza gereğinden çok sorumluluk almanız gibi aksilikler ortaya çıkarabilir. Hepsine hazır olmalı ve çok çalışmalısınız. Çeşitli hastalıklar sizi bekleyecek kendinize iyi bakmalısınız.

TERAZİ: Aşk alanınz Merkür retrosuna kurban gidebilir. 4-16 Mart arasında retro aşk ve eğlence yaşamınızı sekteye uğratacak. Yanlış anlamalara karşı tetikte olun. Gizli düşmanları fark etmek önlem almanızı sağlayabilir. Ay ortasındaki kişisel gelişim kararlarınız gözlerinizin ve elbette 3. gözünüzün açılmasın sağlayabilir. Ailenizin sizde büyük bir motivasyon kaynağı olacağı kesin. Öte yandan evle ilgili  gerçekleştirecek gelişmeler yaşayacaksınız. Yeniay evlilik ve ortaklık alanında doğuyor. Evlenebilir veya bir iş ortaklığı kurabilirsiniz fakat aileniz ve kariyeriniz ilginizi talep edecek ve adeta bölüneceksiniz. Aşk ve evlilik önceliğiniz olmalı. 22 Martdan itibaren Satürn aşk, eğlence ve çocuklar alanızda bir sınav dönemi aşlatacak. Yalnızlık, çocuklarınızın sorunlarıyla tek başınıza baş etmek, projelerinizin engellenmesi gibi sonuçlar elete olacak. Ve her şeyle tek başınıza ilgilenecek güç kazanacaksınız.

AKREP: Merkür retrosu 4 Martdan itibaren rota değiştirecek ve kova burcunda devam edecek. Ev ve yuva alanında gerçekleşecek bu retro aile içi ilişkilerinizi zorlayabilir. Yanlış anlamalar huzurunuzu kaçırabilir. Arkadaşlıkları gözden geçirmek ve içi saf olanı ayırt etmek ay ortasındaki önceliğiniz olacak. Çevrenizi değiştirecek ve iyi insanlarla birlikte olmaya çaba harcayacaksınız. Aşk düşleriniz gerçeğe dönüşüyor. Bu mutluluk veren dolunayın hediyesini iyi kullanmalısınız. Yeniay iş alanınızda doğuyor. Yenlikler sevindirirken yolculuklarda dikkatli olmalısınız. Evde sabırlı ve dirençli duruşunuz kazandıracak. Satürn 22 Martdan itibaren ev alanınızda sorumluluklar yalnız başına taşmanız, ev kredisi ödemeniz veya ayrı eve çıkarak özgürlüğünüzü ilan etmeniz gibi tercihler yaptıracak ancak bu zorluda bir süreç. Yılmamalısınız ki süreç bittiğinde daha güçlü olun.

YAY: Merkür retrosu 4 Martdan itibaren şakacı yüzünü göstermeye başlayacak. Yakın çevrenizle ilişkilerden anahtarlarınızı kaybetmeye, tüm evrakların kaybolmasından, yanlış anlaşılmaya, araç arızalarından ev aletlerinin bozulmasına kadar her açıda zorlayacak. Kariyeriniz ay ortasında öncelikle korunması gereken alan. Evle ilgili büyük bir hayali gerçekleştirmek üzere büyük miktarda paraya ihtiyacınız varsa bir sürpriz hayatınızı köklü şekilde değiştirecek. Evde yenilik mutluluk getirecek. Yeniay ay sonuna doğru aşk alanınızda doğacak. Mali konularda dikkatli olur ve yaratıcılığınızı öne çıkarırsanız kaybınız olmaz. Yakın çevrenizle aynı düzende yolculuğa devam etmek size iyi gelecek. Satürn 22 Martdan itibaren Kova burcuna yerleşiyor. Mali konularda yakın çevreniz, kardeşleriniz ve akrabalarınızla yollarınızı ayırmak, zorluklara tek başınıza katlanmak isteyeceksiniz. Süreç zor olsa da sonundaki ödülü bir hayli güzel.

OĞLAK: 4-16 Mart arasında önemli mali kararlar almaktan kaçının. Hata yapmaya çok açık olacaksınız. Uzun bir yolculuğu tamamlamak ve eve dönmek bir ülke değiştirmek kadar iyi gelecek. Ay ortasında hayallerinizi gerçekleştirecek yardım yakın çevrenizden gelecek. Yinede genel olarak gergin, tahammülsüz, dönüşmeye hazır ve hala neşeli hissedeceksiniz. Yeniay, ay sonuna doğru evinizi yenilemenize yardım edebilir ancak eşinizle ve kendinizle ilişkinizde dikkatli olmalısınız. Mali konularda düzeni sürdüreceksiniz. Satürn 22 Martdan itiaren Temmuza dek burcunuzu terk edecek ve rahat bir nefes alacaksınız öte yandan mali konularda kendinizi aşırı sıkmanız, aşırı tedbirli davranmanız, kurallarınızı katılaştırmanız size zarar verebilir. Tutumlu olun ama cimrileşmeyin.

KOVA: Merkür 4-16 Mart aralığında burcunuzda gerileyecek. Bu retro algılarınızı yavaşlatacak ve içe dönük bir düşünce tarzı benimseyeceksiniz. Genel olarak hayatınızın her alanda yanlış düşünmeye açık olacaksınız dikkatli olun. Borçları bitirmek, ödemek, kredi gibi bir talebinizi kabul edilmesi, ameliyatlar veya ek gelirler ay ortasının gündemi olacak. Mali alanda şanslı bir aydasınız ve ay ortasında suçluluk duygularıyla baş edip umutlu olabilirseniz, gelirlerini arttırma şansı bulacaksınız. Ay sonuna doğru yeniay doğacak ve yakın çevrenizden yeni dostlar edineceksiniz. Onların sayesinde sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Satürn 22 Mart itibariyle Temmuza dek burcunuza konuk olacak ve sizi hangi konularda sınava tabii tutacağın gösterecek. Daha sonra tekrar gelmek üzere vedalaşacak. Bu süreçte daha yalnız, daha hasta, daha depresif, daha çok engellenen ve kendinizi aşan sorumluluklar alan birine dönüşebilirsiniz. Veya kendinizi çalışmaya adayarak depresif moda girmede hayatta kalmaya çalışabilirsiniz. Orijinal şeyler üretmeye yönelmeli ve özdeğerinizden kuşku duymamalısınız. Motivasyonunuz yüksek olursa Satürn’ün ödülünü alırsınız.

BALIK: Merkür retrosu 4 Mart da burcunuzu terk ediyor. 16 Mart dan itibaren Merkür ilerleyerek burcunuzu tekrar ziyaret edecek. Evlenmek, ortaklık kurmak, ilişkileri gözden geçirmek gibi arzular için ay ortası çok uygun. Dolunay ne düşleseniz gerçekleştirecek gibi. Farklı dostların desteğini almak çok nefis olacak. Ay sonuna doğru yeniay gelirlerinizi arttırmanız için destekliyor ancak aşk ve arkadaşlıklar kısmen sarsıcı bir deneyim yaratabilir.  Travmalarınızı kendi kendinize tedavi etmelisiniz. 22 Martdan itibaren gizli düşmanlarınız ve gizli hastalıklar zorlamaya başlayacak. Ancak özgürlük ihtiyacınız dengelemeyi başaracaksınız. Neşe ve ciddiyet konusunda da bir dengeyi bulacaksınız.