KOÇ: Para ve ilişkiler alanınızı bir süre bloke eden Merkür 3 Kasım'da Merkür durağan harekete geçerek ilerlemeye başlıyor. İlişkileri yeniden düzeltmek, barışmak, kavuşmak, eski ilişkilere bir şans vermek ve  için gelecek 15 gün özel bir çaba harcayacaksını

Kasım 2020 Burç Yorumları

KASIM BURÇ YORUMLARI

KOÇ:

YANLIŞ MALİ KARARLAR VE İLİŞKİDEKİ YANLIŞLIKLAR DÜZELTİLECEK

Para ve ilişkiler alanınızı bir süre bloke eden Merkür 3 Kasım’da Merkür durağan harekete geçerek ilerlemeye başlıyor. İlişkileri yeniden düzeltmek, barışmak, kavuşmak, eski ilişkilere bir şans vermek ve  için gelecek 15 gün özel bir çaba harcayacaksınız. Merkür retrosu eksikleri tamamlamak, hataları gidermek için bir fırsattır aynı zamanda. 10 Kasımda Merkür akrep burcuna tekrar dönüyor. Bu kez ödemelerle ve daha sağlıklı olmanızı sağlayacak fikirlerle ilgileneceksiniz. Mars da doğru yoluna dönmeye hazırlandığı için hızlı karar alabileceksiniz.

MARS RETROSU BURCUNUZDA SONA ERİYOR MÜJDE..

14 Kasım’da Mars retrosu da Koç burcunun 15.derecesinde sonra eriyor. Uzun zamandır düşük olan enerjiniz tekrar yükselirken öfke kontrolü zor olacak. Özellikle kariyer alanından gelen baskılara aşırı direnç üreteceksiniz. Sakinliğinizi koruyamazsanız 20-22 Aralık evresinde kötü kararların sonuçlarıyla karşılaşacaksınız.

YENİAY YENİ YATIRIMLAR VE EKSTRA KAZANÇLAR DEMEK.

15 Kasımda gerçekleşen yeniay 10-20 Kasım arasında ekstra gelir kazanmak ve kimi ameliyatlar için avantaj sağlayacak. Yöneticilerinizin güçlü bağlantıları ve iyimser tutumu sayesinde beklenmedik karlar elde edeceksiniz. Bir yandan da hayallerinizi gerçekleştiren şeyin pisişik yanlarınız olduğunu düşüneceksiniz. İçsel gücünüz şaşırtıcı derecede artarken düşüncelerinizi kolaylıkla gerçekleştirme şansı bulacaksınız.

NEPTÜN DE DOĞRU YOLUNA DÖNÜYOR.

29 Kasım da durağanlaşan Neptün aşırı uyuma ve uyuşma eğilimini ay sonuna dek sürdürecek. Yaratıcılığınızın zirve yapacağı bu evre de düşlere dalmak sosyal medya bağımlılığı veya uyku hali zarar görmenize neden olabilir dikkat!

AY TUTULMASI İLETİŞİM BİÇİMİNİZİ YENİLEYECEK.

30 Kasım Ay Tutulması İkizler burcunun .8 derecesinde gerçekleşiyor. Sürprizler başlangıçlar para ve özgüven getirecek. İletişim biçiminizi yenilemeniz gerekebilir. Çevrenizle ilişkileri gözden geçirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Dolunay Ay Tutulması 15 Kasımdan 15 Aralığa dek etkili. Eskiyen teknolojik araçlarınızı, elektroniklerinizi elemek çöpe atmak veya hediye etmek için Ay tutulması iyi bir neden olacak.

 

BOĞA:

İŞ VE SAĞLIK KONUSUNDA HATALARI GİDERİYORSUNUZ.

Merkür retrosu 3 Kasımda durağan olup doğru yoluna döndüğünde iş yaşamınızda yeniden aktif olmaya başlayacak, eski iş arkadaşlarınızla yeniden rastlayacak, eski müşterilerinize ulaşacak ve işle ilgili hatalarınızı düzelteceksiniz. Güvenlik açıkları bu evrede önem kazanıyor. Öte yandan sağlığınızla da ilgilenmelisiniz. 10 Kasımda Merkür akrep burcuna yerleşerek, yakınlarınızla aranızdaki yanlış anlamalara nokta koymaya çalışacak. Gelecek haftalarda düşünceleriniz ve mali bağlantılarınız yakınlarınızla olacak.

YENİDEN CANLANACAKSINIZ.

14 Kasımda Mars retrosu sona eriyor. İç dünyanızı saran uyuşma ve uyuma eğiliminin yerine daha aktif olma ihtiyacı gelirken, suçluluk duygularınızı da abartabilirsiniz.  İçten içe isyan etme sürecinde küçük baskılara büyük tepkiler vermeye başlayacaksınız. Öte yandan bu tepkilerin size ve başkalarına vereceği zararlarla, 20-22 Aralıkda yüzleşmeniz gerekebilir.

EVLENEBİLİR YA DA İŞ ORTAKLIĞI KURMAYI DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

15 kASIMDA GERÇEKLEŞEN YENİAY 10-20 Kasım arasında etkili olacak ve ilişkilerde yenilik sağlayacak. Evlenebilir veya teklif alabilir/yapabilirsiniz. Ortaklık kurma kararı da alabilirsiniz. Her şey öyle sürpriz bir şekilde gelişecek ki kendinizi mutluluğun ortasında acele mi oldu acaba diye düşünürken bulacaksınız. Yeni yaşam size yeni bir eğitim ortamı, akademik kariyer fırsatı veya uzun bir yolun sonundaki yaşam alanı değişikliğini getirecek. Kent değiştirebilirsiniz.

ARKADAŞLARIN YANILTICI ETKİSİ ORTADAN KALKIYOR.

29 Kasımda Neptün retro hareketini sonlandırıyor. Arkadaşlarınızla iligli yanılsamalr

hayal kırıklıkları veya kandırılmalarla dolu bir dönem yaşandı. Beklentileriniz yüksekti. Neptün ileri harekete geçtikten sonra beklentilerinizi düşürmeyi, kandırılmamayı öğreneceksiniz. Öte yandan ekip çalışmalarında yaratıcılık düzeyi de artacak.

AY TUTULMASI MALİ KONULARDA YENİLİK GETİRİYOR.

30 Kasımda İkizler burcunda oluşan dolunay-Ay tutulması mali konularda bir karara varmanıza yardım edecek. İşlevini kaybeden satış taktikleri, artık şımartılmasada olan müşteriler, çalışmaya niyeti yokmuş gibi görünen elemanlar hayatınızda daha fazla yer kaplamayacak. Onun yerine otomasyona geçmenizi sağlayacak fikirlerle konfora ulaşacaksınız. Yeni gelirler kazanmanızda mümkün olacak.

 

İKİZLER:

YÖNETİCİNİZ MERKÜR SON KEZ GERİLEDİ.

Yöneticiniz Merkür 3 Kasımda nihayet durağanlaşıyor. Artık doğru yoluna döneceği için Kasımın ilk günlerinden itibaren aşk yaşamınızla ilgili yaptığınız yanlışlar, projeleriniz hakkındaki yanılgılarınız, çocuklarınızla ilgili önyargılarınız kafanızı kurcalamaya başlayacak. 10 Kasımda akrep burcuna yerleşen Merkür bu kez iş alanınız için yapılması gerekenleri hatırlatacak. Hataların düzeltilmesi, eskiyen teknoloji araçlarının yenilenmesi  bu döneme rast gelecek. 10 Kasımdan sonra sağlığınızla daha yakından ilgileneceksiniz.

ARKADAŞLIKLARI REVİZE EDİN AMA ÖFKEYE KAPILMAYIN.

Mars retrosu 14 Kasımda sona eriyor. Arkadaşlarınızın olumsuz davranışlarına bir süredir katlandığınızı hissediyordunuz. Mars retrosunun sona erişiyle birlikte artık katlanmalara değil direkt söyleyip rahatlamaya ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. Direkt söylenmeler ililşkiler açısından bir tehdit ve restleşme olarak algılanacak. Bu kez çocuksuz bir oyunun içinde olmayacak gerçek bir kavgaya girişeceksiniz. 20-22 Aralık döneminde şimdilerde yaşanan kavgaların asıl sonuçlarıyla karşılaşacaksınız.

YENİAY YENİ İŞ OLANAKLARI YARATACAK.

15 Kasımda iş alanınızda parlayan yeniay büyük bir mali getiriyide beraberinde taşıyor. Yeni işler, müşteriler, hayatınıza renk katacak,  Bu süreç 10-20 Kasım arasında zirve konumda. İyi değerlendirin. Sezgilerinizde hayli yüksek olacak. Bununla birlikte olaylara bakış açınız görünenin ardındakini görebilme yeteneğiyle bütünleşecek. Dolayısıyla kendinizi nelerden korumanız gerektiğini de iyi biliyor olacaksınız.

NEPTÜN KARİYER ALANINDA BELİRSİZLİK YARATACAK.

29 Kasımda Neptün durağan pozisyona geçiyor. Aralık ayının ilk günlerine dek yöneticilerinizin sizi yanıltması çok mümkün. Kariyer hedeflerinizi adeta unutmak ve gerçekleşmeyecek bir düşün peşinden gitmek de mümkün. Bu evre bir miktar yanıltıcı. Gerçeklerle bağınızı kopartmamaya çalışmalısınız. 2 Aralıkdan itibaren kariyerinizle ilgili tüm kararlar netleşecek.

AY TUTULMASIYLA ADETA BAŞTAN YARATILACAKSINIZ

30 Kasımda oluşan Ay tutulması burcunuzu şenlendiriyor. Üstünde düşünmeniz gereken çok konu var. Kişisel stiliniz, görünüşünüz, dünya görüşleriniz, ilişkileriniz herşeyi gözden geçirmelisiniz. Bu süreçte kendinizi yenilemelisiniz de. Tutulma 15 gün önceden, 15 gün sonraya dek etkili.

 

YENGEÇ:

EVİNİZLE İLGİLİ YENİLİKLERİ BAŞLATACAKSINIZ.

Merkür retrosu 3 Kasım’da sona eriyor müjde. Evinizle ilgili yenilikleri dekorasyon eksikleri bu dönemde tamamlanmaya başlanabilir. Aile içi ilişkileri de iyileştirme çabasında olacaksınız. 10 Kasımdan itibaren öncelikli konular aşk, çocuklarınız ve projelerinize dönüşecek. Partnerinizle yanlış anlamaya dayalı ayrılıkların barışmaya dönüşmesi, eski aşkların tekrar karşınıza çıkmaya başlaması, yarım bırakılan projelerin tekrar gündeme gelmesi bu dönemin temaları. İyi değerlendirin.

KARİYER ALANINDA ZORLU BİR SAVAŞ BAŞLAYABİLİR.

Mars retrosu 14 Kasımda sona eriyor. Kariyer alanında gerçekleşen retro, ilişkiler ve kariyeriniz arasında seçim yapmaya zorlamıştı ve yöneticilerinizin çekimser tavrı kararsız kalmanıza neden olmuştu. 14 Kasımdan itibaren yöneticilerinizde baskıcı , asi ve inatçı davranacak. Şaşıracaksınız ve kararsızlıkları aşarken ortamdaki gerilimden payınızı alacaksınız. 20-22 Aralıkda Mars’ın aldırdığı kararların dönüştüren sonuçlarıyla karşılaşacaksınız.

YENİ BİR AŞK VEYA YENİ PROJELER HEYECAN DUYMANIZI SAĞLIYOR.

15 Kasımda gerçekleşen yeniay, aşk alanınızda çığır açacak. İyi ve güvenilir bir arkadaşla yakınlaşmak, ortalık kurmak veya yaşam ortaklığına geçmek sizi oldukça rahatlatacak. Güvenli sularda yüzmenin konforuna ulaşacaksınız. Bu sürpriz gelişmede tekliflere cevap verirken uzun uzun düşünmeniz gerekmiyor. Evlenme kararı almak veya iş ortaklığı kurmak da yeniayın hediyeleri, Sürpriz gelişmelerle hayatınız akışkan bir hal alacak.

KANDIRILABİLİRSİNİZ DİKKAT!

29 Kasımda Neptün durağan pozisyona geçecek. Medya, eğitim, yurt dışı ticaret yanılabileceğiniz veya belirsizliklerin bitmeyecek gibi göründüğü yanıltıcı alanlar. Bu nedenle 2 Aralık gününe dek beklemede kalmalı, karar almamalısınız. Kandırılma, dolandırılma ihtimaline karşı tetikte olun.

AY TUTULMASI DÜŞÜNCE HATALARINIZI FARK ETTİRECEK.

30 Kasım da Ay tutulması ikizler burcunda gerçekleşiyor. Bilinçaltınızdaki yanlış anılar,  size zarar veren düşünce ve iletişim biçimlerini artık fark etmenin zamanı geldi. 15 Gün önce başlayan etkisi daha doğru ve pozitif bir düşünce biçimine geçmenizi, hayatınızı konforla donatmanızı sağlayacak ve bu evrede yine iyi dostların önerileriyle ilerleyeceksiniz.

 

ASLAN:

MERKÜR RETROSU SONA ERİYOR TEKNOLOJİ ARAÇLARINIZI YENİLEYİN.

Yakın çevrenizle kötüye giden ilişkileri 3 Kasımdan itibaren düzeltmeye başlayabilirsiniz. Merkür 3 Kasımda durağan pozisyona geçip, ilerleyecek. 10 Kasıma dek kardeşler, yakın çevre, sunumlar, teknolojik araçlarınızın yenilenmesi, anahtarların veya kayıp evrakların bulunması gibi birçok olayla ilgileneceksiniz. 10 Kasımdan itibaren ana tema eviniz ve yuvanız olacak. Gelecek haftalarda ev düzenlemesi her zamankinden daha çok vaktinizi alacak, aile içi ilişkilerin iyileşmesi moralinizi yükseltecek.

MARS RETROSU SONA ERİYOR EĞİTİM ALMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ

14 Kasım’da Mars Koç burcunda sürdürdüğü retrosuna son veriyor. Eğitim, seyahatler, ufkunuzun genişlemesi gibi konularda çekimser ve kararsız kalmıştınız. Bundan böyle daha kararlı ancak agresif görüneceksiniz. Mars’ın koç burcundan geçişi yıl sonunda bitmiş olmayacak. Bu uzun yolculukta rota değiştirmeniz yararınıza. Daha aktif olmanızı onaylayan Mars, daha agresif çıkışlarda zarar verebilir öfkeli tepkiler karşısında dikkatli olun.

EVDE YENİLİK VE AİLEDE MUTLULUK ZAMANI.

15 Kasımda sevimli ve iyi niyetli bir yeniayla uyanacaksınız. 10-20 Kasım arasında etkili olan bu süreç, ev ve yuva konusunda müthiş bir yenilik getiriyor. Taşınma fikrine sıcak bakacaksınız. Eşyaları yenilemek de mümkün olacak, ilişkileri yenilemek de. Bu konuda katkılar iş arkadaşlarınızdan ve orta düzeyde yöneticilerinizden gelecek. Sürprizlerle sevinecek, yenilikleri devam ettireceksiniz.

AMELİYATLAR KONUSUNDA KARAR ALMAYIN.

29 Kasımda Neptün retrosu bitmiş, uzun bir durağanlaşma dönemi başlamış olacak. 2 Aralık’a dek belirsizlik denizinde kaybolmadan ve kandırılmadan kalabilmelisiniz. Özellikle ekstra gelir kazanmak,  yatırımlar, ameliyatlar, yüzleşmeler riskli alanlarınız. Netleşmek için 2 Aralıktan önce adım atmamalısınız.

AY TUTULMASI ARKADAŞLIKLARI GÖZDEN GEÇİRMENİZİ SAĞLAYABİLİR.

30 Kasımda Ay tutuluyor ama etkisi 15 gün önceden başlamış olacak. Arkadaşlarınız, ekibiniz , dilekleriniz bu evrede yeniden gözden geçirilmeli. Sürpriz gelişmeler doğru kararlar almanızı sağlayacak. Arkadaşlıklar ve ekip çalışmalarında katlandığınız ve artık olmasada olur dediğiniz insanları bir yük gibi sırtınızda taşımama kararı alacaksınız. Ay tutulmaları gerçekleşmeden 15 gün önce etkilerini hissettirmeye başlar, 15 gün sonra etkisi sona erer.

 

BAŞAK:

MALİ KONULARDA DOĞRU KARARLAR ALACAKSINIZ.

Mali konularda hataya açık olmanıza neden Merkür retrosuydu. 3 Kasımda Retro ( gerileme) sona eriyor. 10 Kasıma dek hataları düzeltmek, alacakları elde etmek ve gelirlerinizi artırmak üzere yanlışlarınızı fark etmekle ilgileneceksiniz. 10 Kasımdan sonra dikkatiniz yakın çevrenizle yaşanan iletişim hatalarına yönelecek. Kitap yazmak, sunum yapmak gibi etkinliklerinize döneceksiniz. İletişim araçlarınızı yenilemek için bu dönemi tercih etmelisiniz ama acele etmemelisiniz. 25 Kasım sonrası daha doğru kararlar verebileceksiniz.

ÖDEMELERLE İLGİLİ SORUNLAR SAVAŞA DÖNÜŞEBİLİR.

Mars 14 Kasıma dek koç burcunda retro harekette. Bu da ödemeler kazanmak veya harcamak anlamında kontrollü, ameliyatlar ve borçlanmalarda isteksiz hissetmenize neden olacak. 14 Kasımdan itibaren kontrolsüz bir harcama eğilimi özellikle iç dünyanızı aydınlatacak ruhsal gelişim tekniklerine yönelme gözlemlenebilir. Ancak harcamalarınızı kısıtlı tutmazsanız 20-22 Aralıkta gerçekleşen baskı mali konularda zorluklara neden olabilir.

ÇEVRENİZ VE MUTLULUK DUYGUNUZ YENİLENİYOR.

15 Kasımda yeniay yakın çevrenizde sürpriz bir yenilik sağlamak üzere doğuyor. Çevre değişikliği yapabilirsiniz ya da çok uzaklardan bir tanıdığınız çevrenize taşınabilir. Her koşulda daha mutlu bir hayata geçeceksiniz. Güvenlik duygusunun yanısıra, mutluluk duygusuda sarıp sarmalayacak. Bu ilişki bir aşka da dönüşebilir ya da ortak projeler yapmaya başlayabilirsiniz. Yeniay 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek etkili.

FEDARAKLIKLARA NOKTA KOYMAK İÇİN 2 ARALIK SON TARİH OLSUN

29 Kasımda Neptün retrosu sona eriyor. Yakınlarla ilişkilerinizde kandırılmanıza göz yumduğunuz veya aşırı fedakarca davrandığınız bir durumun farkına varabilirsiniz. Evlilik veya ortaklık söz konusuysa belirsizlikler olabilir. Acele etmeyin ve 2 Aralıktan önce son kararınızı vermeyin. Büyük bir yanlış yapabilirsiniz.

AY TUTULMASI KARİYERİNİZE KONFOR GETİRİYOR

30 Kasımda oluşan Ay tutulması biraz sert etkileyebilir. Zira bu tutulma ikizler burcunda gerçekleşiyor. Kariyer alanından gelen baskı elektronik araçlarınızı yenilemeye zorlayacak. Konfora ulaşmadan önce çok düşünüp, çok kararsız kalmak da mümkün. Ay tutulmaları gerçekleştikleri günden 15 gün önce etkisini başlatır 15 gün sonra sona erer bu etki. Dolayısıyla zaman araştırmak için yeterince uzun.

 

TERAZİ:

MERKÜR RETROSU SONA ERİYOR KENDİNİZİ YENİLEYEBİLİRSİNİZ.

Merkür gerilemesi ( retrosu) önce mali konularda ve özgüven alanında yorucu olmuştu sonra tüm hayatınızı engellemişti. 3 Kasımdan itibaren Merkür durağan oluyor. Sonraki gün ilerlediğine tanık oluyorsunuz. Önce hayatınızın her alanında, görünüşünüz, kişisel stilini, yaşamınız, ilişkileriniz gözden geçirilecek. Sonra kararlar alınacak ve 10 Kasımdan itibaren mali konularla ve özgüveninizle ilgilenmeye başlayacaksınız. Hatalarınızı 10 Kasımdan itibaren düzeltebilirsiniz.

YAKINLARLA İLİŞKİLER ALANINDA SAVAŞ BAŞLIYOR DİKKAT.

Mars retrosu 14 Kasım da sona eriyor. Evlilik ve ortaklık alanında devam eden retro ilişkilere bir müddet ateşkes getirmişti. Ancak 14 Kasımdan itibaren ateşkes sona erebilir ve ilişkilerde yeniden baskıcı dönem başlayabilir. Arabulucu olmaya zorlanabilirsiniz. Bu noktada engel olacağınız bir şey yoksa sakin kalmalı ve tarafların size zarar vermemesi için elinizden geleni yapmalısınız.

YENİAY GELİRLERİNİZİ VE ÖZGÜVENİNİZİ YÜKSELTİYOR.

Yeniay 15 Kasımda doğuyor. Mali gelirlerinizi yenileyecek ve yakınlarınızın katkılarıyla daha büyük bir gelir düzeyine geçiş yapacaksınız. Bu katkı hayatınıza köklü değişikliklerde getirecek. Özgüveniniz yükselirken, yaşamınızdan memnuniyet duygunuz artıyor. Yeniay 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek etkili.

AY SONUNDA SAĞLIK VE İŞ YAŞAMINIZA DİKKAT

29 Kasımda Neptün gerilemesi sona eriyor ancak ilerlemek için zamana ihtiyaç var. Bu büyük ve yavaş hareket eden gezegen sağlık ve iş alanında belirsizlik

fazla fedakarlık ve yanılma gibi sevimsiz durumları sağlıyor. Sonuç hüsran olabiliyor. 2 Aralıka dek belirsizlikleri gidermek için koşulları zorlamayın. Beklemede kalın ve son kararı en sonunda verin. Bu evrede yanlış ilaç kullanımına, zehirlenmelere karşı dikkatli olun.

TUTULMA EVE DÖNÜŞÜ VEYA SEYAHATLERİN SONA ERMESİNİ SAĞLAYACAK.

30 Kasımda gerçekleşen Ay tutulması 15 gün önce etkisini başlatarak sevindirecek. Tutulma yeni seyahat planları olarak karşınıza sürprizler çıkarabilir. Veya rotanızı eve, dönüş yoluna çevirip kesin dönüş yapabilirsiniz. Daha önemlisi ekstra gelir , miras, piyango kazanmak gibi bir sürprizle bu adımı atacak olmanız. Dönerken ekstra gelirle de ödüllendirilebilirsiniz.

 

AKREP: 

MERKÜR RETROSU BİTİYOR. BİLİNÇALTINIZ VE GÖRÜNÜŞÜNÜZ DEĞİŞİYOR.

Merkür retrosu( gerilemesi) uzun zaman burcunuz için yorucu olmuştu. Sonra iç dünyanıza karamsarlığın yayılması, geçmişi hatırlamak ve hatırlarken yanlış sinyallere kapılmak gibi istemediğiniz bir etkiye kapılmıştınız. 3 Kasımdan itibaren özellikle ilişkilerinizde kendinizi suçlama eğiliminiz sona eriyor. Gerçeklerle yeniden karşılaşacak, kendinizi güncelleyeceksiniz. 10 Kasımdan itibaren kişisel stilinizi, sezgileriniz ve keskin görüş açınızı yeniden parlatacaksınız. Bu çabanız ay sonuna dek sürmeli.

İŞ YAŞAMINIZDA AKSİYON ALABİLİRSİNİZ.

Mars retrosu 14 Kasım itibariyle sona eriyor. Öncesinde sakin kalmak kolay ama net olmak zorken sonrasında net olmak kolay sakin kalmak zor. Retro iş yaşamınızda enerjinizi minimumda kullanmanıza yardım etti. Ayın ikinci yarısı oldukça hareketli. Hem iş hem de sağlık yaşamınıza dikkat edin.20-22 Aralık bu anlamda en zor evreniz olacak.

KİŞİSEL STİLİNİZİ YENİLEYİN.

15 Kasımda burcunuzda neşeli bir yeniay doğuyor. Çevrenizden alacağınız destekle hem medyatik olma şansı bulacaksınız hemde kişisel stilinizi baştan sona yenileyeceksiniz. Yeniay,  10-20 Kasım arasında etkili. Bu süreçte köklü değişiklikler yapmak için bol bol fırsat yakalayacaksınız. Görünüşünüzü değiştirmek yeniayla birlikte mümkün olacak.

NEPTÜN DOĞRU YOLUNA DÖNMEDEN AŞK HAYATINIZ SİSLERLE KAPLANACAK

29 Kasımda Neptün retrosu da sona eriyor ancak bu büyük ve yavaş hareket eden gezegenin bir anda doğru yoluna dönmesi beklenemez. 2 Aralıka dek belirsizlikler özellikle çocuklarınızla ilgili kararlarda, aşk yaşamınızda ve eğlenme ihtiyacınızda kendisini gösterecek. Yanılmamak için bu süreçte ortamın sisli olduğunu bilin, gaza basmayın.

DAHA SAĞLIKLI OLMAK VE ÖDEMELERİ TAMAMLAMAK AY SONUNDA MÜMKÜN.

30 Kasım Ay tutulmasının etkisi 15 gün önce başlıyor. Bu nedenle bol zamanınız var. Ay tutulmaları tamamlanma ve sonlanma süreçleridir. Ödemeleri tamamlamak, kredi almak, ameliyat olup daha sağlıklı bir yaşama geçiş yapmak mümkün. Tutulmanın etkisi gerçekleştikten sonraki 15 gün de sürüyor olacak. Bu nedenle aceleci davranmadan son kararınızı verin.

 

 

YAY: 

MERKÜR RETROSU SONA ERİYOR: ARKADAŞLARLA İLİŞKİLER DEĞİŞİYOR.

Merkür retrosu kariyerinizle ilgili sorunları başka bir açıdan incelemenizi sağladı. 3 Kasımdan itibaren sona eren retro, 15 gün boyunca devam edecek gölge dönemde şakalarını sürdürecek. Mesele şu ki 10 Kasıma dek arkadaşlık 10 kasımdan sonra bilinçaltınızın yanlış kodlarıyla ilgili sınav, bir çeşit geçiş bileti sağlayacak. . Eski anıların yerine doğru eski anıları koymanız gerekecek. Kariyerinizin önünde engel olan arkadaşlarınızın yerine elbette destek olanları. Kendinizi daha çok düşünmek ve daha kaliteli seçimler yapmak zorundasınız.

MARS KAZALARA AÇIK HALE GELMENİZE NEDEN OLABİLİR.

14 Kasıma dek seyahat alanında gerileyecek olan Mars, 14 Kasımdan itibaren ilerleyecek. Sert açılar altında olduğu için 14 Kasım sonrası çok daha zorlayıcı ve iddiacı geçecek. Kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Ayrıca mali baskılar 14 Kasımdan sonra çok artacak. Kazalar kazanca engel olabilir. Bu nedenle öncesinde küçükde olsa birikimleriniz olmalı.

YENİAYIN MÜJDELERİ VAR.

15 Kasımda gerçekleşen yeniay iç dünyanızda ve yaşlı yakınların sağlığında güzel gelişmeler yaratacak. Bunca sorunun arasında gün ışığını görmek size iyi gelecek. Yeniaylar yenilik yapma dönemleridir. Gelecek ay görünüşünüzü yenilemeden önce iç güzelliğinizle ve yakınlarınızın sağlığı hakkında endişelenmekten vazgeçmekle işe başlayacaksınız. Herşey yoluna giriyor. Mali gelirlerin artışı da bonusunuz olacak.

AY SONUNDA ELEKTRONİK EŞYA SATIN ALMAYIN.

29 Kasım Neptün retrosunun sona ereceği ama ileri hakerete de hemen başlamayacağı tarih. 2 Aralıka dek yakın çevrenizle

kardeşler ve sosyal medya çalışmalarınızla ilgili kararlar almaktan kaçınmalısınız. Özellikle elektronik eşya satın almak kandırılmak anlamına gelebilir. Bu nedenle dikkatli olun, belirsizlik sürecinin geçmesini bekleyin.

TUTULMA MÜJDELERLE GETİRİYOR. EVLENEBİLİRSİNİZ.

30 Kasım Ay tutulmasının etkisi 15 gün önce başlıyor. Tutulmalar tamamlanma ve sonlanma getirir ve bu tutulma oldukça yararlı, yumuşak bir tutulma. Bu nedenle evlilik kararı almak, yakınlarla ortak bir iş yapmak, yeni danışmanlarla çalışmak ve hayatınızda işlevini kaybeden ne varsa çıkartmak, hafiflemek çok mümkün.

 

OĞLAK: 

ARKADAŞLIKLARIN VE KARİYERİNİZ İÇİN SINAV ZAMANI.

3 Kasımda Merkür retrosu sona eriyor. 3-10 Kasım arasında kariyerinizle ilgili aksaklıklar 10 Kasımdan sonra arkadaşlar, dilekler ve yanlış niyetler üçgenindeki sorunları çözmek can sıkıcı olacak. Merkür retrosunun sona erişiyle birlikte arkadaşlıklardan kariyer planlarından özgürleşeceksiniz. Sorunlarla dolu bir dönem daha geride kalacak.Hayatı derinden sorguladığınız bir dönem geride kalacak. Ekip çalışmalarındaki uyumsuzluklar, anlayışla dönüşecek. Yanlış dileklerin peşinden gittiğinizi anlayacaksınız. Rota değişikliği yüzünüzü yeniden güldürecek.

 

AİLE İÇİNDE TARTIŞMALAR YENİDEN BAŞLAYABİLİR.

Mars retrosu yuva, aile alanında 14 Kasıma dek devam edecek. Aile içi tartışmaların durgunlaştığı bu evrede kısmen rahat etmiş ama evle ilgili sorunlarla boğuşmuş olabilirsiniz. 14 Kasımdan sonra sorunlar büyüyerek gelecek ve tahammülünüz azalacak. İtirazlar tartışmaya, tartışmalar kavgaya dönüşebilir. Bu evrede aşırı baskıcı tavırlarınız aile bireylerini yıldırabilir.

YENİ ARKADAŞLAR VE ORTAK HAYAT AMACI TAŞIDIĞINIZ İNSANLAR YAŞAMINIZA GİRİYOR.

15 Kasımda doğan yeniay yeni arkadaşları yaşamınıza katarken, onlara güç vermek, şans vermek, fırsat vermek de size düşecek. Kontrol duygunuzu baskı altında tutmayı başaracaksınız. Yeniay 10-20 Kasıma arasında etkili. Bu dönemde sosyalleşmek isteyecek, ortak hayat amaçlarınız olan insanlarla tanışacaksınız.

 

ÇEVRENİZDE YENİLİĞİ ARALIK AYINA BIRAKIN.

29 Kasımda Neptün durağanlaşıyor. Bu uzun sürecek durağan bir dönemin başlaması demek. Yakın çevrenizle ilişkili kararlar almayın, çevre değişikliği yapmayın. Durağanlaşmanın etkisi 2 Aralıkda bitiyor ve manzara netleşmeye başlıyor. Bu tarihten itibaren çevrenizle ve elektronik araçlarla ilgili değişiklikler yapma yoluna gidebilirsiniz. Sosyal medya, sunum, iletişim araçlarınızın yenilenmesi gibi alanlarda da yine Aralık ayını tercih etmelisiniz.

 

İŞ YAŞAMINIZLA İLGİLİ YENİLİKLER YAPABİLİRSİNİZ.

30 Kasım Ay tutulmasının gerçekleşeceği gün.  Ancak Ay tutulması 15 gün önceden 15 gün sonrasına dek tüm ayı etkiler. Bu uzun dönemde iş yaşamınızla ilgili temizlik yapmalısınız. Tembel elemanlar, eskimiş veya kullanılmayan iş aletleri, sağlığınıza engel olan gıdalar ve içecekler hayatınızdan çıkmalı, nefes almalı, arınmalısınız. Ay tutulmaları tamamlanma ve arınma dönemleridir. Uzun zaman düşünüp yapamadığınız temizliklere ve yeniliklere bu dönemde yer açmalısınız. Bir iş arayışınız varsa veya iş kurmayı amaçlıyorsanız bu dönem adım atmak içinde uygundur.

 

KOVA:

SEYAHATLERİ VE EĞİTİMLERİ BAŞLATIN MERKÜR GERİ GİDİYOR.

Seyahat ve eğitim alanında devam eden Merkür retrosu 3 Kasım-10 Kasım arasında hataların düzeltilmesine şans tanıyacak. Algılarınız 3 Kasımdan itibaren yeniden açılıyor. Daha aktif olmayı başaracaksınız. 10 Kasım sonrasında, kariyerinize odaklanacak, yöneticilerle aranızdaki yanlış anlamaları gidereceksiniz. Yılın son Merkür retrosunun olumsuzlukları böylece  geri çekilirken, geçmişte kaybettiklerinize yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

 

YAKIN ÇEVRENİZLE ARANIZDAKİ GERİLİM YÜKSELEBİLİR.

Mars retrosu 14 Kasıma dek devam edecek. Yakın çevrenizle aranızda sessiz bir gerilim sürecek ancak 14 Kasımdan itibaren sesler yükselebilir. Bu durumda sağduyulu davranmaya çalışmalısınız. Zira olaylar 20-22 Aralıkda zirve yapacak. Zarar görmemek için sezgilerinizi önemsemeli, kurallara dikkat etmeli ve içinizdeki büyük güce inanmalısınız.

KARİYERİNİZDE YENİLİKLER YAPACAKSINIZ.

15 Kasımda gerçekleşecek yeniay, kariyerinizle ilgili yenilik dönemini getirecek.Yöneticileriniz değişebilir, terfi alabilirsiniz veya çok arzu ettiğiniz bir işe başlayıp yükselme şansını değerlendirebilirsiniz. her koşulda içsel gücünüze güvenmeniz gereken özel bir dönemdesiniz. Bu dönem 10-20 Kasım arasında devam edecek. Tadını çıkarın.

 

NEPTÜN DURAĞANLAŞMASI MALİ KONULARDA BELİRSİZLİK YARATABİLİR.

29 Kasım’da Neptün durağanlaşıyor. Serbest çalışıyorsanız 2 Aralığa dek yatırım yapmayın. Gelirleriniz azalırsa üzülmeyin. Maaşınız belirlenmemişse ısrarcı olmayın. Hızlanacağınız dönem 2 Aralık sonrasında başlayacak. Bu dönemde kandırılma ve yanıltılma yaşanabilir. Paranızı değerlendirmek için başkalarıyla işbirliği yapmayın. Neptün ilerlemeye başladıktan sonra yeni kararlar alabilir, harekete geçebilirsiniz.

AŞK VE ÇOCUKLARLA İLİŞKİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN.

30 Kasımda Ay tutulması aşk alanınızda doğuyor. Aşk yaşamınızdan memnun değilseniz, ilişkinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Ayrılıklar bu dönemde arınma etkisi yaratabilir. İçgüdülerinize güvenebilirsiniz. İçsel gücünüz olayları iyi yönetmenize yardım edecek. Bu sürprizlerin bol olduğu bir evre. Aile bireylerinin desteği hayatınızın istediğiniz şekilde köklü bir değişime uğramasına yardım edecek. Projeler yine aile desteği ile yapılacak ve çocuklarınızla ilişkilerinizde yeni kararları uygulayabileceksiniz.

 

 

BALIK:

MERKÜR RETROSU BİTİYOR ARINMAYA BAŞLIYORSUNUZ.

Derin yüzleşmelerin altından nezaketle kapatılan travmalar çıktı. Onların temizlenmesi, arınmak, yüzleşmeler, utançlar ve tamamen kurtulmak 3 Kasımdan sonra daha kolay olacak. 10 Kasıma dek olan hataları düzeltmeye çalışmak end doğrusu. 10 Kasım sonrasındaysa seyahatler, eğitim yaşamınız, dünya görüşünüz bir kez daha değişikliğe uğrayacak ve zorluklardan kurtulacaksınız. Bu yılın son Merkür retrosu. Ve bittikten sonra anılarla kucaklaşmanız, hediyeler almanız mümkün olacak.

MALİ KONULARDA DAHA HIRSLI VE KARARLI DAVRANACAKSINIZ.

Mars retrosu 14 Kasıma dek sürecek. Mali alanda hırslarınızın geri çekildiği, harcamalarınızın arttığı bu dönem bittiğinde tekrar hırslı azimli ve enerjik görüneceksiniz. Bir yandan gelirleriniz diğer yandan harcamalarınız artacak. Dengeyi bulmaya çalışırken özgüveninizi zedeleyecek olaylar yaşayabilirsiniz. Bu sarsıntı 20-22 Aralıkda zirve yapacak.

 

YENİAYDAN EN ÇOK YARARLANACAK BURÇLARDAN BİRİSİNİZ.

15 Kasımda gerçekleşen yeniay seyahat, eğitim, akademik kariyer alanlarında yenilik yapmanızı sağlayacak. Arkadaşlarınızla veya ekibinizle yapacağınız uzun bir yolculuk iyi gelecek. Yeni hayat amaçları bulmak, evrensel yararlılıkları gözetmek, başkalarını şefkatinizle ve iyileştirici gücünüzle sarmalamak her zamankinden daha çok yaşadığınızı hissettirecek. Yeniay kendi içinde fırsatlar yaratırken yararlanmayı en iyi başaracak burçlardan olduğunuzu anlayacaksınız.

29 kASIM-2 ARALIK EVRESİNE DİKKAT KANDIRILACAKSINIZ

Neptün retrosu 29 Kasımda sona eriyor ve durağan dönem başlıyor. 2 Kasıma dek sürecek bu durağan dönem yine en çok sizi etkileyecek. Kararlı olmak ve netleşmek zor gelecek. Uyku eğiliminiz, bağımlılıkların artması, zehirlenme ihtimali ve kandırılma, dolandırılma gibi ihtimallere karşı tetikte olmalısınız.

AY TUTULMASI EVDE YENİLİK GETİRECEK.

30 Kasımda Ay tutulması ev ve yuva alanında dekorasyonların tamamlanması, eşya alınması veya eskilerin evden çıkarılması gibi konularda önemli bir final getirecek. Kış gelmeden istediğiniz tüm hazırlıkları yapabileceksiniz. Bu dönemde yakın çevrenizin katkısı büyük olacak. Ay tutulmaları 15 gün önceden, 15 gün sonrasına dek etkilidir. Süreç uzun ve araştırmak için bol vaktiniz olacak.

 

 

 

 

Su Karakuş Tüm hakları saklıdır

Su Karakuş

İletişim için e-posta yaz :  astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı  :  0 (505) 010 70 59

Suİnstagram              :  https://www.instagram.com/sukarakus/

Youtube                  :  https://www.youtube.com/channel/UCw0XNt1vMXWKUpHf_bQxQ3A/videos