Haziran 2019 Burç Yorumları

HAZİRAN ASTROLOJİSİ

AYIN BİLGİSİ: Mars, Dünya dışı yaşam koşullarının araştırıldığı kızıl gezegen. İlk kez 4000 yıl önce kayda geçirildi ve 17. Yüzyılda teleskopun icadından sonra çok daha yakından incelendi. 1877’de Mars’ın ilk haritası 22 cm’lik bir teleskop kullanarak İtalyan astronom Giovanni Schiaparelli tarafından yapıldı. Bu haritanın en önemli özelliği içinde kanalların olmasıdır. Uzunca bir süre bu kanalların orada yaşayan gelişmiş bir medeniyet ( uzaylı)tarafından yapıldığı düşünüldü. 15 yıl kadar sonra Percival Lowell tarafından daha detaylı bir haritalama çalışması yapıldı. 1930’da Eugène M. Antoniadi Mars’taki kanalların optik bir yanılgı olduğunu ortaya çıkardı. ABD’nin gönderdiği Mariner 5 adlı uzay aracı 1965’te Mars’ın yakınından geçerek Dünya dışındaki bir gezegenin yakından çekilmiş ilk fotoğraflarını yolladı. ABD’nin 1971’de gönderdiği Mariner 9 uzay aracı Dünya dışında başka bir gezegenin yörüngesine giren ilk uzay aracı oldu ve sistematik olarak gezegeni haritaladı. Mariner 9 Mars’a ilk ulaştığında yüzeyde büyük bir toz fırtınası vardı. Fırtına yavaşladığında ilk görülen şey devasa volkanların zirveleri oldu. Güneş sisteminde henüz bunlardan daha büyüğü izlenmedi. Mars’a başarıyla iniş yapıp bize sinyal gönderebilen ilk uzay aracı Viking 1. 20 Temmuz 1976’da Mars’ın “Golden Plain – Altın düzlükler” denilen bölgesine indi ve tam 6 yıldan uzun bir süre görev yaptı, bir çok fotoğraf ve bilgi ulaştırdı. Astrolojide Mars: fiziksel enerji, cinsel çekim, rekabet, savaşma duygusu, korkusuzluk, risk almak ve atılımcı olmak gibi 300 den fazla anlama sahiptir.

İKİRCİKLİ HAZİRAN DA YENİAY VE DOLUNAY OLUMLU KULLANILMALI

3 Haziran’da İkizler burcunda gerçekleşen yeniayın etkisi 1-8 Haziran arasında gözlemlenecek. 12 derece İkizler burcunda herhangi bir gezegeniniz, köşe noktanız veya Ay düğümü gibi bir noktanız varsa yeniayı iyi değerlendirmelisiniz. İletişim araçları satın almak, otomobil veya elektronik aletler almak veya iletişiminizi güçlendirmek ya da yeni bilgilere ulaşıp kendinizi geliştirmek için gayet iyi bir yeniay. Bunun yanısıra dikkat edilmesi gereken şeyler olacağı gibi, düş kırıklıkları da söz konusu olabilir, beklentiyi yüksek tutmamakta fayda var.

MERKÜR EVDE İLETİŞİMİ ÖNEMSE DİYOR.

4 Haziran’da Merkür Yengeç burcuna geçip ayın büyük bölümünü burada geçirecek. Yuva, aile ve ev konuları ay boyunca en çok düşündüren, en çok harcama yapmak isteyeceğimiz konular olabilir.

YE İÇ, GÜL, OYNA VENÜS BOĞA DA.

9 Haziran’a dek Venüs en rahat ettiği alanda Boğa burcunda, hedonist zevkleri öne çıkaracak ve mali konularda yadım edecek. 9’undan itibaren İkizler burcuna geçerek, düşüncelerini ve bilgi hazinesini beğeneceğimiz kişilerden etkilendiğimizi ve onlarla rahat ettiğimizi bir kez daha gösterecek. Aşkın beyne, sakinliğe, bilgeliğe duyulan haline yöneltecek.

YENİAYDA SUYLA İLGİLİ KAZALARA DİKKAT

16 Haziran, Haziran başındaki yeniayda da etkili olacak ve etkisini 1 ay boyunca hissedeceğimiz Neptün-Jüpiter Rx sert açısının zirve yaptığı gün. Nedir bu açı derseniz düş kırıklıkları getirecek, beklentiyi yükseltecek, dramları gereksiz abartacak, tepkileri bir anda egzajere edecek. Neptün yağmur, su, boğulma, sis gibi felaketlerle ilgili. Bu nedenle beklentiyi düşürmek dışında suyla ilgili kazalara da dikkat etmekte fayda var.

 

DOLUNAY SIRLARI ORTAYA ÇIKARACAK

17 Haziran da Yay burcunun 25 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Artık bildiğiniz üzere her ay ortalama 1 yeniay meydana gelir ve yenilik yapmamızı sağlar, 1 dolunay meydana gelir ve hedefe ulaşmamızı, kimi işe yaramaz şeyleri hayatımızdan çıkartmamızı sağlar. Bu dolunayın Ay’ın karanlık yüzüyle tatlı bir açısı var ve sevindiren sırların ortaya çıkacağını, merak ettiğimiz soruların cevaplarını alacağımızı anlatıyor. Ancak dolunaydan o anda gökyüzünde bağımsız ve tüm haftayı etkileyecek sert bir karşıtlık var. Aslında 1 değil tam 3 karşıtlık. Kuzey ay düğümü, Merkür ve Mars yengeç burcunda buluşmuşken, Güney ay düğümü, Satürn Rx ve Plüton Rx oğlak burcunda buluşmuş  ve karşılıklı meydan okurken hepimiz her burç içsel gerilim ve kararsızlıklar, baskı karşısında çaresizlikler hissedeceğiz. Kalıcı değerlerin, sürekliliğin tercih edilmesi ve size diretilen baskılara boyun eğilmesi yapılacak en doğru seçim.

21 Haziran’da Güneş yengeç burcuna yerleşerek evle ilgilenmenin, başkalarını beslemenin ve şefkat göstermenin canlandıran yanına dikkat çekecek..

NEPTÜN RETRO HAREKETE BAŞLIYOR, SANATA VE İLHAM PERİSİNE MOLA

Aynı gün, yani 21 Haziran da Neptün retro harekete başlayacak. Uyuşma eğilimi artabilir ve uyku hali nüksedebilir bunlar Neptün retrosunun en hafif etkileri. Yaratıcılığın azalacağı ve düş kurmanın güçleşeceği bu dönem 27 Kasım’a dek sürecek. İlham perisinin yok oluşuyla sanat yaratmak, bir eseri tamamlamak veya ortaya çıkan eserin/ sanatın tanınma şansı düşecektir. Neptün Retro iken duygu ve düş biriktirmek, eseri planlamak ortaya çıkartmaktan daha doğru olacaktır.

27 Haziran’da Merkür aslan burcuna yerleşerek egonun, “ben” düşüncesinin, kendini beğenmenin gerekliliğini hatırlatacak. Her zaman olduğu gibi aşırıya kaçmadan değerlendirebilenler için yaratıcı bir transit.

Hem iyi, hem sert yanlarıyla Haziran korkunç değil ama dikkatli olunması gereken bir ay. İyi değerlendirmenizi dilerim.

YÜKSELEN BURCUNUZU VE BURCUNUZU HARMANLAYARAK OKUYUN.

KOÇ: Ayın ilk haftası boyunca yakın çevrenizi yenileyebilir, iletişim araçları/otomobil satın alabilir veya düşünce ve iletişim tarzınızı yenileyebilirsiniz. Güzel haber şu iş ve kariyer alanınızda ciddi destek alacaksınız, etkileyiciliğiniz artacak ve mali konularda avantajı ele geçirecek, pazarlıkların kazanan tarafı olacaksınız. Dikkatli olmanız gereken konuysa yakınlarınızın uzun yolculuklarının sonuçlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında uzak yolculuklara çıkmanız veya medya çalışmalarınızı tamamlamanız gerekecek. Kariyer alanınızdan gelen baskıyla evinize ve ailenize zaman ayıramamak en büyük derdiniz olacak ve bir çözüm arayışına gireceksiniz. Haziranda kariyerinize, Temmuzda eve odaklanmalısınız.

BOĞA: Mali konularda Haziran başı yeniliklerle dolu. Yeni gelirler elde etmeye başlayabilirsiniz. Uzak yolculuklar, akademik konular veya medya çalışmaları en etkili olacağını alanlar. Görünüşünüz ve nezaketinizle başkalarını hayran bırakabilirsiniz. Ancak arkadaşlarla birlikte para alışverişi yapmamaya çaba göstermelisiniz. Ayın ilk 8 günü  düş kırıklığı yaratabilir ve kalan günlerde bu konuyu çözmekle uğraşabilirsiniz. Mali kayıplarınızı ayın ikinci yarısında kabullenecek veya yerine yenilerini koyma çabasında olacaksınız. Dış dünyadan gelen baskıları karşılamak için çevre değişikliği yapmayı düşünebilirsiniz.

İKİZLER: Ayın ilk haftasında görünüşünüzü ve kişisel stilinizi yenileyeceksiniz. Sadece bununla yetinmeyecek, ruhunuzu da yenileyeceksiniz. Bilinçaltı temizliği, meditasyon gibi tekniklerle adeta arınacaksınız. Dikkatli olmanız gereken alan yakınların yaşayacağı talihsizlikler ve bu nedenle kariyer alanından gelen baskılar. Ayın ikinci yarısında dolunay gerçekleştiğinde her koşulda düş kırıklığı yaşayacağınız tepkilerle karşılaşacaksınız. Ekstra gelirleriniz engellenebilir veya evlilik ya da ortaklık gibi işlerde bir takım harcamaları göze almak zorunda kalabilirsiniz. Biraz harcama yapmayı göze almak yapılması gereken en uygun şey.

YENGEÇ: Haziran ruhu dinlendirmek, yenilemek ve beden sağlığıyla ilgilenmek açısından doğru bir ay. Ayın ilk yarısında ruhunuz, ikinci yarısında bedeniniz ve iş yaşamınız önde olacak. Kişisel gelişimle, rahatlamakla başlayan süreç iyi dostlarınızdan biriyle yakınlaşarak veya eşinizle arkadaşlarınızı daha yakın kılacak organizasyonlarla geçecek. Sağlık ve iş alanında yaşanan aksiliklere ayın ikinci yarısında çözüm aranacak. Ve ayın ilk yarısında sizi mutlu eden yakınlar, ikinci yarıda tehdit veya baskı unsuru olarak karşınıza çıkacak. İlişkilerde mesafeyi korumakta fayda var.

ASLAN: Yeni arkadaşlar ayın ilk haftasında yaşamınıza katılıyor. Birlikte kariyer ve iş planları yapmak mutluluk verecek ve güçlü kişilerden destek alacaksınız. Aynı güçlü kişilere ayın  ikinci yarısında dikkat edin zira baskıları ve zarar verme eğilimleri düşündürecek. Özellikle iş arkadaşlarınız ve sağlık sorunlarınız riskli alanlar. Bana bir şey olma demeyin. Ayın ikinci yarısında çocuklarınızla ilgili hedeflere ulaşabilir veya yalnızlığınıza son verecek aşkı bulabilirsiniz. Aileniz, ilişkileriniz bir miktar düş kırıklığı yaratabilir. İçsel gücünüze sığınmak da yetmeyebilir. Baskılara biraz boyun eğmiş görünmekle çok şey kazanabilirsiniz.

BAŞAK: Kariyerinizde yepyeni bir dönem, tertemiz bir sayfa açılıyor. Üstelik çucuklarınız, partneriniz ve uzaklardaki tüm tanıdıklarınız destekleyecek. Belki de etkileyici bir aşkın oku kalbinize saplanacak. Fakat çok dikkatli olun ayın ikinci yarısında “etkileyici” olan tehditkar birine dönüşebilir. Yuvanızla ilgili yaşanacak şanssızlıklar yeni bir yuva arayışına veya eşya yenilemek gibi bir sonuca ayın ikinci yarısında götürebilir. Danışmanlarınızın yaratacağı düş kırıklığı sizi yeni kararlara sevk edecek. Arkadaşlardan yana değil partnerinizden ve çocuklarınızdan yana tavır almalısınız.

TERAZİ: Yeni bir ülkeye seyahat etmek mi? Yeni bir eğitime başlamak mı? Medya çalışmalarınızı başlatmak mı? Hepsine evet ve mümkünse ayın ilk yarısında başlayıverin. Mali gelirlerinizi arttıracak ev yapılacak çalışmaları ailenizde destekleyecek. Ancak yolculuklar ve sağlığınız yorabilir, üzebilir. Dikkatli olmalısınız. Ayın ikinci yarısında çevre değiştirmeye niyetleneceksiniz. Yakın çevrenizden kopuş hüzün değil mutluluk verse de, aileniz bu ayrılıştan hoşnut olmayacak ve sizi düşündürecek tepkiler verecek. Kariyerinizle ilgili kararlarınızda tepki alacağınız bir başka konu. Zorluklar sizi güçlendirecek.

AKREP: Yeni gelirler, başkalarının kaynaklarını kullanmak Haziranın ilk haftasının mutluluk veren yenilikleri. Aile desteği, danışmanlarınızın sevgi seli sizinle olacak. Yakın çevrenizde güçlü kişiler destek verecek. Ancak çocuklarınızın veya partnerinizin harcamaları dudak uçuklatabilir, harcamalar konusunu kontrol altında tutmalısınız. Ayın ikinci yarısında dolunay ne yazık ki gelirlerinizden birine elveda demenize neden olacak. Yakın çevre, uzak çevre ve yolculuklar ayın ikinci yarısında en riskli konular. Dikkati elden bırakmadan ama gereksiz emek harcamalarını bırakarak yola devam etmelisiniz.

YAY: Evlilik veya iş ortaklığı kurmak, aileyle tekrar ortak bir yaşama geçmek için Haziran’ın ilk haftası nefis. İş alanında sevilen, mali konularda gücünü ilan etmiş biri olarak başarınızı hakkıyla kutlayacaksınız. Ama acele etmeyin. Mali akışınızda can sıkıcı gelişmeler ayın ikinci yarısında yaşanabilir. Hem kendiniz hem yuvanız için yapılacak emekler boşuna olabilir. Ayın ikinci yarısında kişisel stiliniz hakkında çok net kararlar alacaksınız. Bir dönemin sonuna daha geldiniz. Artık daha değişmiş ve olgunlaşmış olarak serüveniniz devam edecek. Bu süreçte para kontrolünü de öğreneceksiniz.

OĞLAK: İş yaşamınız için yepyeni bir dönem Haziran’ın ilk haftasında başlamış olacak. Aşk, kişisel stilinizi yenilemek ve başkalarını etkilemek açısından her şey süper görünecek. Ancak gücünüzü ilan ettikten sonra ego tuzağına düşebilirsiniz çok dikkatli olmalısınız. Kişisel gelişim ve pozitif düşünceye önem vermezseniz yakın çevreniz tarafından düş kırıklığına uğratılabilirsiniz. Başkalarından beklentilerinizi minimuma indirmelisiniz. Dolunay kendinizi eleştirmenize ve ruh sağlığınızı yeniden gözden geçirmenize yardım ederken, egonuzun tavan yapması başkalarına zarar verebilir. Kendinizden korkmanız gereken ve tabii belaya bulaşmamanız gereken biir evre Haziranın ikinci yarısı.

KOVA: Aşk kapıyı çalıyor. Uzun zamandır yalnızsanız yılın bu en güzel dönemini değerlendirin ve sosyalleşin. Bir partneriniz varsa bebek sahibi olmak içinde ideal dönemdesiniz. Ailenizin desteğini ve iç dünyanızdaki aydınlanmayı, güçlü hissetme halini seveceksiniz. Bu polyannacı tutum gizli düşmanlarınızı göz ardı etmenize neden olmamalı zira ayın ikinci yarısında beklenmedik düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz. Arkadaşlıklar ve mali konular arasındaki bağ ay boyunca çok önemli. Güveninizi zedeleyecek deneyimler yaşanabilir. Ve ayın ikinci yarısında kimi arkadaşları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Zira onlardan biri en büyük gizli düşmanınız olabilir.

BALIK: Evde yenilik için ideal zaman ayın ilk haftası. Yakın çevreniz ve güçlü arkadaşlarınızda destekleyici pozisyonda olacak. Ancak kariyerinizle ilgili sizden bekleneni yaparken belli şanssızlıklar yaşayabilir ve başkalarını düş kırıklığına uğratabilirsiniz.  Ayın ikinci yarısında kariyerinizi yeniden gözden geçirecek ve değişiklik yoluna gideceksiniz. Çocuklarınız, projeleriniz ve arkadaşlarla, ekibiniz arasında seçim yapmak zorunda kaldığınızda zorlanacaksınız. Ekibinize öncelik vermelisiniz.