Mutluluk Geri Dönüyor Haftası ( 13.08-19.08)

Aralık Ayı Burç Yorumları

Şirketinizin de Doğum Haritası Var.Merhaba sevgili Astroloji severler

2019 Aralık ayı hangi burca ne getirecek? Dolunaydan ve yeniay-Güneş tutulmasından kimler yararlanacak?  2020’ye neleri taşıyacaksınız?  

Instagram: Su Karakuş

12 Aralık’ta İkizler Burcunun 19 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Biraz riskli bir dolunay Güneş, Ay ve Neptün arasında bir T kare açı . Neptün’ün dahil olduğu T karelerde her zaman 2 seçenek vardır. Değerlendiremeyenler için hayal kırıklığı, değerlendirebilenler için hayallerin gerçeğe dönüşmesi. Şunu aklınızdan çıkarmayın eğer beklenti yüksekse hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz de yüksek olur. Aralık ayının ilk 17 günü boyunca beklentiyi oldukça düşürmekte fayda olacak.

Dolunay sırasında Venüs ve Plüton’un kavuşumuna da tanıklık edeceğiz. Oğlak burcunda gerçekleşen bu kavuşumda kariyerle ilgili duygularımızı sorgulayacağız Otoritelerle ilişkimizi sorgulayacağız, aile büyüklerinin bizi niye sevmediğini ya da niye çok sevdiğini sorgulayacağız, aşk hayatımızda köklü değişikliklere ihtiyacımız olduğunu fark edeceğiz. Bu kavuşum duyguları sorgulama zamanı geldiğini gösterir. O yüzden biraz gözyaşının da bol olacağını öngörülebiliriz, Öte yandan ağlamak oldukça tedavi edici bir şeydir.

Aralık ayının sonlarına doğru 26’sında Güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulmalar 15 gün önceden etkilerini hissettirmeye başlarlar 15 gün sonrasına kadar da bu etki sürer yani 1 aylık zaman dilimi boyunca bize yükselmek için bir fırsat verirler. Oğlak burcunda gerçekleşecek bu güneş tutulması sırasında Plüton/ Satürn kavuşumu bu tutulmaya eşlik edecek sadece o kadar değil tutulma sırasında Jüpiter de Güneş’le Ay ile kavuşum halinde olacak. Mükemmel bir görünüm oluşacak gökyüzünde aynı zamanda bu kavuşumun Uranüs’e de bir üçgen açısı olacak. Yani tutulma sürprizlerle birlikte bize yeni fırsatlar getirecek. Değerlendirilmesi gereken bir tutulma eğer bu şansı bur fırsatı değerlendirirseniz 2020’ye çok güzel hediyelerle girmiş olursunuz sevgili astroloji severler. Şimdi gelelim burç yorumlarımıza.

 

KOÇ: Merhaba sevgili Koç’lar ve yükselen burcu Koç olanlar. Aralık 2019 burç yorumlarımı okumaya hoşgeldiniz. Aralık ayında bir dolunay gerçekleşecek. Biraz riskleri olan bir dolunay ama sevimli bir yanı da var. Daha da önemlisi bir Güneş tutulması yaşayacağız. Bu Güneş tutulması sayesinde kariyerinizde önemli bir sıçrama yapacaksınız büyük ihtimalle bu sıçrama 2020 yılına sizinle birlikte gelecek. Bakalım detaylarda neler varmış? Evet sevgili Koç’lar ve yükselen burcu Koç olanlar 12 Aralık’ta İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. İletişim, kısa yolculuklar ve yakın çevre alanınızda. Birtakım hevesleriniz var araba almak istiyorsunuz alamadınız belli bir süreci beklediniz veya iletişim araçlarınızı belki bilgisayarınızı yenilemek istediniz hep bir bekleyiş dönemindeydiniz artık her neyse tamamlamak almak istediniz bunu gerçekleştirebileceksiniz özellikle ayın ortalarında. Yine de dikkatli olmanız gerekiyor özellikle seyahatlerde. çünkü gökyüzünde bir T kare var. Su baskınları ile birtakım problemler yaşayabilirsiniz. Bu göksel zorluk, iç dünyanızda bir aydınlanma bir farkındalık sağlayacak. Önemli bir şeyle de tanışacaksınız; ihtimal bir yurtdışı seyahat belki de dünyaya gözlerinizi biraz daha farkındalıkla açacaksınız. T karenin size getirileri de bunlar olacak. Aynı zamanda dolunayın bir başka güzel bir açısı da Venüs’le Plüton kavuşumu. Kendi içinizin derinliklerini, duygularınızın derinliklerini bir kere daha keşfedeceksiniz. Bu kavuşum kariyer alanınızda gerçekleşecek. Otoritelerin baskısı sizin hayatı sevmek, insanları sevmek, doğayı sevmek ve yaptığınız işi sevmekle ilişkinizi bir kere daha gündeme getirecek. Bu noktada kendi duygularınızı sınayacaksınız,  biraz daha sevgi dolu bir  yola devam etmeye karar vereceksiniz. Kariyer alanınızdaki bu oluşum burada bitmiyor. Sevgili Koç’lar 26’sında gerçekleşen Güneş tutulması yine aynı alanı tetikleyecek. Büyük ihtimalle işte o sevgi sınavı sayesinde duygusal derinliğiniz yoksa işinizi sevmeden yapıyorsanız, mecburen çalışıyorsanız, zorunluluklar nedeniyle o işi yapıyorsanız Güneş tutulması sayesinde o baskının yükseldiğini,  uzun yıllardır sabrettiğiniz her şeyin yerle bir olduğunu ve yepyeni bir fırsatın önünüzde serildiğini göreceksiniz. Yeni bir iş, yeni bir kariyer fırsatı sizi bekleyecek. Belki de hiç çalışmıyorsunuz böyle bir fırsatı bekliyorsunuz evet nihayet o fırsat karşınıza çıkıyor. Tutulma sırasında bir güzellik var Güneş, Ay, Jüpiter kavuşum halinde ve bu kavuşum Uranüs’le de güzel bir bağlantıda, olumlu ayılan üçgen bir açıda. Bu fırsatlar sürpriz bir şekilde karşınıza çıkacak, planlı değil. Dolayısıyla sadece ayın 26’sı değil önceki 15 gün ve sonraki 15 gün de çok değerli. Tam 1 ay boyunca kariyerinizle ilgili sürpriz bir fırsat sizi bekleyecek. Çok daha iyi kazanabileceksiniz. Bu fırsatı iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyorum ve 2020 size şimdiden uğurlu gelsin diyorum.

 

BOĞA: Evet sevgili Boğa’lar ve yükselen burcu Boğa olanlar. Aralık 2019’da İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Mali alanınızda para konuları ile ilgili bir dolunay. Artık yeni bir işe başlamak istiyorsanız, aradığınız işi bulmak nihayet daha çok kazanmak istiyorsanız, Aralık ayında bu dolunaydan yararlanmak zorundasınız. Yılın son ayı ama bu dolunayda yapacaklarınız 2020’ye sizinle birlikte taşınacak. Hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz olan alanlar var sevgili Boğa. Arkadaşlar, ekip çalışmaları bu hayal kırıklığı alanlarından sadece bir tanesi. Parayla ilişkinizi, özgüvenle ilişkinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekiyor. Eğer kendinize güveniniz birtakım duygusal değişimlere bağlıysa bunu artık biraz tedavi etmek, değiştirmek, törpülemek gerekiyor biraz daha özgüvenli bir insan olmanız gerekiyor işte bu dolunay süresince okuyacaklarınız, öğrenecekleriniz size yol gösterici olacak. Üstelik köklü bir değişikliğe de ihtiyacınız var. Belki kent değiştirmeniz, belki ülke değiştirmeniz ya da yeni bir eğitime başlamanız gerekecek. Bütün bunları dolunay sürecinde sağlamalısınız. Neden derseniz 26 Aralık’ta bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulma yine eğitimle ve uzak yolculuklarla ilgili bir alanda gerçekleşiyor. Bu yolculuklar yurtdışına da olabilir, kent dışına da olabilir veya medya çalışmalarıyla ilgili olabilir. Hiç beklemediğiniz bir fırsat kapınızı çalacak. Bu fırsatı yaratan siz de olabilirsiniz çünkü artık değişmeye, dönüşmeye, esnemeye başladınız Uranüs sayesinde. Ve Uranüs bu tutulma sırasında tetiklenecek çok güzel bir şekilde üçgen açıyla tetiklenecek. Kent değiştirmek istiyorsanız, yeni bir eğitime başlamak istiyorsanız, ülke değiştirmek istiyorsanız, medya çalışmaları yapmak istiyorsanız, kendinizi daha çok tanıtmak istiyorsanız ya da oturup kitap yazmak istiyorsanız veya “bu dünya bu kadar olamaz, benim yaşadığım kent kadar olamaz” diyorsanız, “ben dünyayı gezmek istiyorum” diyorsanız yola çıkmanızda yine tutulmayla mümkün olacak sevgili Boğa’lar. 2020 size de hayırlar, uğurlar getirsin diyorum.

 

İKİZLER: Evet sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar. Aralık ayı adeta sizin ayınız. Kişisel gelişim için çok önemli bir ay. Görünüşünüzü değiştirmek, yenilenmek için çok çok önemli bir ay. Evet dolunay burcunuzda gerçekleşiyor 12 Aralık’ta 19 derece İkizler burcunda. Bu derecelerde herhangi bir gezegeniniz varsa ya da yükselen burcunuz ya da bir köşe noktanız varsa direkt etkileneceksiniz demektir. Dikkat etmeniz gereken noktalar var. Kariyer alanındaki Neptün uzun bir zamandır düşlerinizi gerçekleştirmenizi sağladı ama bu kez birtakım hayal kırıklıklarını da beraberinde getirecek. Partnerinizle aranızda bazı hayal kırıklıkları, bazı tartışmalar, gözyaşı dolu sıkıntılar, problemler yolunuzdaki tuzaklar sevgili İkizler veya tam tersi de olabilir. Eğer daha önceki yeniay ve dolunayları iyi değerlendirdiyseniz bu dolunayda partneriniz bir hayalinizi gerçekleştirmek üzere inanamadığınız bir şekilde destek olabilir ve siz mutluluktan dolayı da ağlayabilirsiniz. Bu anlamda ilginç bir dolunay sizi bekliyor. Plüton’la Venüs kavuşumu bu dolunaya eşlik edecek ve iç dünyanız birdenbire değişecek. Sevgiyle bağlantınız, aşkla, derin duygularla bağlantınız değişecek. Sadece bu kadar değil. Ekstra gelir kazanmak, borçlanmalar, borçları geri ödemeler, birtakım parayla ilgili konular ya da ameliyatla ilgili konular gündeme gelecek ve hayatla ölüm arasındaki anlamı yavaş yavaş çözmeye başlayacaksınız. Bu anlamda çok çok çok kıymetli bir dolunay. Evet sizin açınızdan bu keşifler kişisel gelişimle ilgili önemli getirileri de beraberinde alacak. Nitekim 26’sında Güneş tutulması gerçekleşiyor yine aynı alanda. Yani borçlanmalar, kredi almalar, her ne istiyorsanız onu elde etmek için. Elde edeceğiniz şey iç dünyanızı da aydınlatacak. Bir yandan kişisel gelişim, bir yandan borçlanmalar, bir yandan varsa borçlarınız ödemek, kapatmak hepsi Güneş tutulmasıyla mümkün olacak. Çünkü Güneş tutulmasına Jüpiter eşlik ediyor. Bu bolluk, bereket hali çok ama çok sevindirecek. Belki ekstra gelirler kazanacaksınız, belki hiç aklınızda yokken bir miras edineceksiniz veya bir sigorta ödemesi alacaksınız. Bir biçimde beklediğinizin üstünde bir miktar paraya ulaşacaksınız sevgili İkizler. İşte bunu nasıl değerlendireceğinizi Güneş tutulması gösterecek. Har vurup, harman savuracağınızı düşünmüyorum zira Uranüs 12.evden size gülümseyecek. Bir şeyleri ödemenin, başarmanın, birtakım ekstra gelirler kazanmanın, kendinize olan saygınızı, sevginizi arttıracağını zannediyorum. Çünkü Uranüs artık kendinize bakış açınızı da değiştirecek, suçluluk duygularından, endişelerden, paranoyalardan uzaklaşacaksınız biraz daha neşeli, aydınlık ve anı yaşamaya hazır hissedeceksiniz. 2020 bu şekilde gelecek size ve biraz daha aydınlanmış, biraz daha iyimserlikle, iyilikle donanmış olarak 2020’ye adım atacaksınız. Umarım size de hayırlı, uğurlu gelir.

 

YENGEÇ: Sevgili Yengeç’ler ve yükselen burcu Yengeç olanlar. 12 Aralık’ta bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay kişisel gelişim alanınızdan size seslenecek ve artık öğrenmek için can atıyor olacaksınız. Çünkü bu dolunay İkizler burcunda. Ne kadar çok okursanız, bilirseniz, öğrenirseniz o kadar mutlu hissedeceksiniz. Birtakım hayal kırıklıkları olabilir; belki bir uzak ülkeye gitmek istiyorsunuz engellenebilir, belki bir yolculuğunuz, belki medya ile ilgili çalışmanız engellenebilir bu size bir miktar hayal kırıklığı olabilir ama beklentiyi düşürürseniz, hem iş hayatınızda, hem de sağlık hayatınızda da beklenmedik güzellikler yaşayabilirsiniz sevgili Yengeç, bu dolunaydan yararlanabilirsiniz. Dolunay sırasında Venüs ve Plüton kavuşumu ev, aile, yakınlarla ilişkiler, partneriniz, evliliğiniz, danışmanlarla ilişkiler alanında gerçekleşiyor. Dolayısıyla yeterince yakın olduğunuz insanlarla aranızda destekleyici bir bağlantı olacak. Biraz daha derin bir bağ kurulacak ve belki de kendinizle yüzleşmek durumunda kalacaksınız. Onların taleplerini dinleyeceksiniz sevgi gösterme biçiminizi sorgulayacaksınız ve belki siz de onlardan talepte bulunacaksınız. İlginç bir dolunay sizi biraz daha geliştirecek. 26’sında bir Güneş tutulması var evlilik ve ortaklık alanınızda çok özel çok farklı çok güzel bir Güneş tutulması. Bu tutulma sırasında Jüpiter tutulmaya eşlik ediyor. Dolayısıyla evlenebilirsiniz, teklif alabilirsiniz, ortaklık kurabilirsiniz. Teklifleri kaçırmayın. “Ben evliyim zaten” diyorsanız belki bir yakınınızla veya birkaç yakınınızla ortak bir yaşama dahil olacaksınız bu yaşam biçimini çok da seveceksiniz. Birtakım farklılıklar getirecek hayatınıza. Ekip çalışması gibi bir renk yaşamınıza dahil olabilir. Uranüs de bu tutulmayı tetikliyor. Bir anda kalabalık bir arkadaş çevresi içine gireceksiniz. Çok da hoşlanacaksınız bu çevreden. Plüton Satürn kavuşumu, Güneş tutulması eşlik eden ve herkesi ürküten bir birleşme. Eğer hemen hemen 20-22 derecelerde Yengeç, Koç, Terazi ya da Oğlak burcunda bir gezegeniniz varsa birtakım olumsuzluklar olabilir.  Evliyseniz eşinizden ayrılmakla ilgili bir dürtü hissedebilirsiniz. Yalnızsanız evlenmekle ilgili bir dürtü hissedebilirsiniz. Bu kısmı elbette çok ince ince düşünerek değerlendirmelisiniz. Plüton Satürn kavuşumu eskimiş artık işe yaramayan ne varsa hayatınızdan çıkarmayı sağlayacak. Dolayısıyla biraz daha konforlu bir hayata geçmek istiyorsanız, kendinizi akışa bırakmakta fayda var. Aralık sonu bekar Yengeçler için evlilik ve mutluluk vaad ediyor. Bir iş ortaklığı evli olanlar için uygun ya da siz bekarsınız iş ortaklığı kurmak istiyorsunuz çok çok mümkün. Ne yaparsanız yapın bu Güneş tutulmasını çok iyi değerlendirin. 2020 şimdiden hayırlı, uğurlu gelsin.

 

ASLAN: Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar. Aralık ayı size neler getirecek. En önemli 2 gökyüzü olayı dolunay ve Güneş tutulması Aralık ayında başrol oynuyor.. 12 Aralık’ta dolunay arkadaşlık alanınızda gerçekleşiyor. Kimi arkadaşlar artık hayatınızdan çıkabilir. Belki çok uzaklara taşınabilirler, evlenebilirler, başka bir ülkeye göç etme kararı alabilirler, belki bambaşka şeyler olabilir. Sizi rahatsız da ediyor olabilirler. Bir biçimde birtakım arkadaşlıkları noktalayacaksınız. Bir ekibin içinde çalışıyorsanız eğer, o ekiple bağlantınızı da noktalayabilirsiniz ya da kendinizi çok yalnız hissediyor ve yeni arkadaşlar edinmek istiyorsanız bu dolunay size bunu da sağlayabilir ama beklentinizi olabildiğince düşük olsun ve gelirlerinizi paylaşmak gibi bir amacınız olmasın. Niye bunu vurguladım derseniz Güneş, Ay ve Neptün arasında bir T kare oluşacak bu dolunay sırasında. Partnerinizle, çocuklarınızla, arkadaşlarınızla ilişkiniz, birtakım yüzleşmeler sizi üzebilir, rahatsız edebilir, hayal kırklığına uğratabilir, onun için dolunayın hemen öncesinde insanlarla ilgili konuşmalar yapıyorsanız yapmamaya özen göstermelisiniz. Bu yüzleştirmeler hiç de hoşunuza gitmeyecek. Öte yandan partnerinizle ve arkadaşlarınızla para paylaşımınız varsa birtakım ortak paraları kullanıyorsanız ya da birtakım paralar ortak hedefiniz ise bu konuda da sorun yaşayabilirsiniz. Tekrarlamak isterim ki beklentinizi düşürmekte fayda var sevgili Aslanlar. Aynı süreçte Venüs ile Plüton arasında bir kavuşum var ve bu kavuşum iş alanınızda tetiklenecek. İşinizi ne kadar seviyorsunuz, ne kadar iyi organize ediyorsunuz, ne kadar iyi yönetiyorsunuz bütün bunları sorgulayacaksınız ve bence iyi ki sorgulayacaksınız. Köklü bir değişimi de başlatmış olacaksınız bu vesileyle. Niye iyi ki diyorum 26’sında bir Güneş tutulması gerçekleşiyor Oğlak burcunda yani iş alanınızda. Güneş tutulmaları malumunuz bizi çok yükselten, getirisi yüksek dönemlerdir. Dolunayda başlayan köklü dönüşüm ve değişim tutulmayla birlikte hız kazanacak. Büyük ihtimalle yeni bir iş kurmak isteyeceksiniz veya kendi işinizin patronu olmak isteyeceksiniz ya da sağlıkla ilgili önemli bir diyete başlayacaksınız ve kendinizi iyileştireceksiniz.  Sağlıkla, hem de iş hayatı ile ilgili önemli kararlar sizin yaşam sayfanıza altın harflerle yazılacak. Güneş tutulmaları sadece bir gün etkili değildir. 15 gün öncesinden, 15 gün sonrasına kadar etkilerini sürdürürler. Dolayısıyla önünüzde tam bir ay var sevgili Aslan. Bununla birlikte Plüton Satürn kavuşumu da yine tutulmaya eşlik edecek. İşinizle ve sağlığınızla ilgili artık tedavülden kalkması gereken eskimiş ne varsa hepsini köklü bir şekilde değiştirebileceksiniz. Tutulma sırasında Jüpiter son derece aktif, yani şans yanınızda! Yeni iş kurmak istiyorsanız, birkaç iş teklifi alabilirsiniz, birkaç kişinin yardımı sizin yanınızda olabilir. Sağlınızla ilgili problem varsa birkaç doktor arkadaşınız birden veya farklı insanlar sizin için seferber olabilirler, herşeyi yapabilirler. Yine tutulma sırasında Uranüs tetikleniyor, kariyerinizle ilgili hiç beklemeyeceğiniz teklifler alabilirsiniz ve sevinçle kabul edebilirsiniz. Görünen o ki 2019’un son günleri size bir hayli iyi gelecek yeni tekliflerle, yeni yükselişlerle gelecek ve bu tekliflerin sonuçlarını 2020’ye taşıyacaksınız. 2020’nin 2019’dan daha da güzel gelmesini bütün kalbimle dilerim.

 

BAŞAK: Sevgili Başak’lar ve yükselen burcu Başak olanlar.  2019 Aralık ayında en şanslı burç sizsiniz. Çünkü tutulma aşk getiriyor ama önce biraz dolunaydan bahsetmek istiyorum. Kariyer alanınızda 12 Aralık’ta bir dolunay gerçekleşecek, biraz sıkıntılı bir dolunay belki ailenizin, yakınlarınızın, belki eşininiz size ihtiyacı olacak onlarla ilgilenirken biraz evinizi, biraz da kariyerinizi ihmal edebileceksiniz. Belki onlar sizinle ilgilenmek zorunda kalacak ve iş ve kariyer alanındaki çabanızı, isteklerinizi, azminizi, bu anlamda aldığınız kararları desteklemiyor olacaklar. Bu nedenle dolunay üzüntü de getirebilir size. Ama ne olursa olsun Plüton Venüs kavuşumu var aşk, yaratıcılık ve çocuklarla ilgili alanınızda. Oradan da bir destek alacaksınız yani hem çocuklarınız varsa partneriniz, yoksa yeni bir aşka atılma ihtimaliniz dikkatinizi dağıtacak, üzüntüye odaklanmak yerine biraz daha duygusal konulara odaklanacaksınız. Bence iyi de yapacaksınız zira 26’nda aynı alanda Güneş tutulması var. Güneş tutulması bizim hayatımızda tarihsel olaylar anlamına geliyor. Öyle bir aşk olacak ki sizin hayatınızda en unutulmaz olan! Veya bir bebek sahibi olabilirsiniz. Uzun zamandır arzuladığınız bebek müjdesini nihayet alacaksınız ve başkalarıyla mutluluğunuzu paylaşacaksınız. Bir başka ihtimal de yeni bir proje ortaya çıkaracaksınız hiç kimsenin şimdiye kadar yapmadığı orijinal, farklı,bir proje. Bu yeni projenin içinde geleneksel motifler de olacak. Bu projenin özellikle Jüpiter’le Güneş, Ay kavuşumu sırasında ortaya çıkması şanslı olduğunuzu ifade ediyor. Sadece şans değil, bolluk, bereket de getirecek size. Belki birden fazla projeyle aynı anda ilgilenmek durumunda kalacaksınız. Tutulmayı Uranüs de tetikliyor. Bunun anlamı şu; çok uzaklardan belki yurtdışından, belki kent dışından bu projenizle ilgili bir teklif de alabilirsiniz. Yeni bir aşka başladıysanız partnerinizle birlikte uzun bir seyahate de çıkabilirsiniz. Bir bebek sahibi olacaksınız o bebeği dünyaya getirmek üzere belki farklı bir ülkeye de gidebilirsiniz. Her ne yapacaksanız çok değişik, çok yeni ve oldukça heyecan verici olacak. 2020’ye müjdelerle gireceksiniz sevgili Başak. Umuyorum 2020’de de müjdeler devam eder.

 

TERAZİ: Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar. Aralık 2019’da neler olacak neler? Dolunay dostunuz olan bir burçta İkizler burcunda gerçekleşecek ve bu dolunay sayesinde çok uzak bir yolculuğu tamamlayabileceksiniz. Uzun bir eğitim yaşamını, belki içsel bir yolculuğu tamamlayacaksınız ve nihayet eve döneceksiniz. Bu çok güzel ama aynı zamanda hüzünleri beraberinde getiriyor çünkü Neptün, Güneş ve Ay arasında bir T kare oluşacak hem seyahatler biraz yorucu olacak, hem iş hayatınızla ilgili veya sağlığınızla ilgili bazı hayal kırıklıklarına uğrayacaksınız. Çok iyi bir sağlık programı uygulamadıysanız, iyi beslenmediyseniz, spor yapmadıysanız, kendinize iyi bakmadıysanız, su içmediyseniz elbette bu tür şeyler yaşayabilirsiniz. Beklentilerinizi farklılaştırırsanız ve sağlığınızla daha çok ilgilenirseniz buradaki T karenin zorluklarını da daha minimumda yaşayabilirsiniz sevgili Teraziler. Venüs Plüton arasında bir kavuşum açısı oluşuyor, ev, aile, yuva alanınızda. Uzun bir zamandır bu alandan size bir baskı geliyordu. Ne oluyordu; hem Plüton, hem Satürn transit olarak geçiş yapıyordu. Şimdi bu dolunay sırasında ikisi kavuşum halinde olacaklar. Dolayısıyla ailenizi, bulunduğunuz ortamı ne kadar seviyorsunuz, onlar sizi ne kadar seviyor, neleri değiştirmenizi istiyor, siz onların neleri değiştirmesini istiyorsunuz? Bütün bunları gözden geçireceksiniz ve köklü değişiklikler yapmaya karar vereceksiniz. Bu kararı mutlaka verin özellikle dolunay sürecinde. Çünkü Güneş tutulması yine aynı alanda gerçekleşecek yani ihtimal şu: yeni bir ev alacaksınız, yeni bir eve taşınacaksınız, ailenize büyüdüğünü kanıtlayacaksınız, ne güzel ki bunun için birtakım fırsatlar karşınıza çıkacak. Birkaç farklı yerden teklif alabilirsiniz. Bir mülk hediye edilebilir. Birkaç farklı mülkün aynı anda satın alınması, kiralanmasıyla ilgilenebilirsiniz. Bu arada Uranüs de tetikleneceği için bir yandan baktığımızda kredi almanız, bir yanda size birtakım mirasların kalması, bir yanda para kazanmanız, bir yanda ekstra gelirleriniz artması gibi parayla ilgili çok güzel gelişmeler olası. Olasılıkları iyi değerlendireceksiniz. Umuyorum 2019 bitmeden bir mülk sahibi olabileceksiniz. Eğer bu mümkün değilse evlenmeniz, severek mutlu bir şekilde birlikte yaşayacağınız bir hayata başlamanız da mümkün. Umuyorum 2020’de de bütün güzellikler sizinle olacak.

 

AKREP: Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar. 12 Aralık 2019’da bir dolunay gerçekleşiyor. 12 Aralık’ın 5 gün öncesi ve 5 gün sonrası dolunayın etki süresi. Bu süre içerisinde ekstra bir gelir kazanmaya başlayabilirsiniz, borçlarınız varsa borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Önceliğini para olacak. İkizler burcu dolunayını iyi değerlendirmeniz gerekiyor ama dolunay birtakım düş kırıklıkları da taşıyor. Örneğin mali konularda hedefiniz, amacınız ödemeleri yapabilmek ya da yeni bir gelir kazanabilmek iken çocuklarınız veya partneriniz sizi bu konuda düş kırıklığına uğratacaklar. Belki emeklerinizi görmeyecekler, belki görmezden gelecekler, belki tam tersi siz onların size katkı koymasına izin vermeyeceksiniz. Her ne yapacaksınız özellikle Aralık ortasında beklentilerinizi biraz düşürün ve karşılıklı uzlaşma içinde olmaya çalışın. Bir yandan da yöneticiniz Plüton, Venüs’le kavuşacak. Yakın çevrenizden insanlarla ilişkilerinizi tekrar gözden geçireceksiniz. Mutlaka gözden geçirin çünkü 26 Aralık’ta bir güneş tutulması var. Güneş tutulmaları bizi her zaman yükseltir. Her zaman hayatımızda özel değişiklikler yapmamıza yardım eder. Dolayısıyla yakın çevrenizi değiştirmek istiyorsanız, bambaşka bir çevreye gitmek istiyorsanız, Jüpiter de destekleyecek birçok güzel insanla tanışacaksınız, yeni çevrede yenilendiğinizi fark edeceksiniz. Lütfen güneş tutulmasını değerlendirin.  Tutulma sırasında Plüton’la Satürn kavuşum halinde olacak. Artık şu anki çevrenizde var olan, idare ettiğiniz ama hiçbir işinize yaramayan insanlar, sizin hayatınızdan, sorumluluk alanınızdan çıkıp, gidecek. Böyle de olması gerekiyor. Bu süreçte Uranüs de tetikleniyor. Güneş tutulmasıyla birlikte. Dolayısıyla hem çevreniz, hem evlilik alanınız güzelleşiyor. Eşinizin sayesinde yeni bir çevreye girebilirsiniz veya evlenip bambaşka bir yere gidebilirsiniz veya bir iş ortağı ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Her ne yapacaksanız bu size biraz da şöhret getirecek, bir miktar tanınabileceksiniz. Şanslı, anlamlı bir Güneş tutulması ve mutlaka değerlendirmeniz gerekiyor ki 2020’ye mutlu ve iyi bir şekilde başlayabilin. 2020 size şimdiden uğurlu, hayırlı gelsin.

 

YAY: Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar. Çok özel bir Aralık yaşayacaksınız. Ne de olsa sizin ayınız. Dolunay evlilik ve ortaklık alanınızda gerçekleşiyor bütün ihtimalle yalnızsanız bir evlilik teklifi alabilirsiniz. “Ben yalnız değilim veya evliliği  düşünmüyorum” diyorsanız bir iş ortaklığı planlaması içine girebilirsiniz. İş ortaklığı kurabilirsiniz. Burada yapmanız gereken şu; ailenizi ikna etmek, desteklerini almak.. Çünkü büyük ihtimalle destek vermeyecekler ve birtakım söylemlerle sizi takdir etmediklerini göreceksiniz, düş kırıklığına uğrayacaksınız. Ortağınız ya da eşiniz olma ihtimali olan insanla nerede yaşayacağınız konusunda belki de bir anlaşmazlık yaşayacaksınız. Teklif çok güzel ama biraz düşünmenizde fayda var. Düşünürken beklentilerinizi aşağıya çekmekte de fayda var. Belki onu biraz insanüstü, fazla karizmatik görüyor da olabilirsiniz, onun da diğer insanlar gibi normal, sıradan bir hayatı olabileceğini kabullenmenizde fayda var. Bir yandan dolunay sırasında Venüs’le Plüton kavuşum halinde olacaklar ve para alanınızı tetikleyecek. Yani artık gelir kaynaklarınızın işe yaramayanı, size külfet olanı, yük olanı hayatınızdan çıkıp, gitmeli. Ne yapmalısınız? Yeni gelir kaynakları edinmelisiniz. Peki bu nasıl olacak derseniz 26 Aralık’ta yine para alanınızda  Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma Plüton’la Satürn arasında kavuşum varken gerçekleşiyor. Dolayısıyla artık siz isteseniz de, istemeseniz de dışarıdan olaylar üstünüze gelecek. Yeteriz bir geliriniz varsa, maaşınız düşükse, hak etmediğiniz muameleyi görüyorsanız, çok fazla sorumluluk alıyorsanız, sizi üzen birtakım olayları, gelir kaynaklarını hayatınızdan çıkartacak formülü bulacaksınız. Çok iyi değerlendirilmesi gereken bir Güneş tutulması. Öte yandan tutulma sırasında bolluk, bereket gezegeni Jüpiter tetikleniyor. Memnun olduğunuz  bir gelir kaynağınız varsa, Jüpiter sayesinde birkaç gelir kaynağını birden elde edebileceğiniz bir işe başlayacaksınız. Bir yandan da Uranüs’ün çok güzel bir açıyla bağlandığı bir Güneş tutulması yaşanacak. Dolayısıyla Uranüs sayesinde yepyeni bir iş alanına da geçebilirsiniz. Hiç düşünmediğiniz bir iş alanında birkaç iş birden yaparak para kazanabilirsiniz veya gelirlerinizi değerlendirebilirsiniz veya özgüveninizi yükseltecek bir şeye dönüştürebilirsiniz. Güneş tutulması bu konuda size yardımcı olacak ve her ne sağlıyorsa 2020’ye de bu gelirlerle birlikte devam edeceksiniz. 2020’nin şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

 

OĞLAK: Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar. Aralık 2019’un ortalarında iş alanınızda ve sağlık alanınızda gerçekleşen bir dolunay var. Belki artık işinizle bağınızı kopartmak istiyorsunuz, belki sağlık sorunlarınız var, bir çözüm arıyorsunuz. Her ne arıyorsanız bunu bulacağınız bir dolunay. Yalnız dolunayın içeriğinde bir miktar düş kırıklığı var. Kısa yolculuklar, yakın çevre bu süreçte destek olmayabilir. Birtakım rahatsızlıklarınız, ruhsal rahatsızlıklar, bedensel rahatsızlıklar, yakınların rahatsızlıkları gündeme gelebilir ve hepsiyle yalnız baş etmek zorunda kalabilirsiniz ama üzülmeyin Venüs,Plüton kavuşumu burcunuzda gerçekleşiyor. Yani hem kendinizi sevmek, hem başkalarını sevmek, yardım almak veya düşünce gücüyle olayları iyileştirmek konusunda çok önemli bir deneyim sahibi olacaksınız ve güç toplayacaksınız. Bu gücü iyi değerlendirmeye çalışın çünkü Güneş tutulması 26 Aralık’ta burcunuzda gerçekleşecek. Bu kez ne olacak? Plüton’la Satürn yine burcunuzda kavuşacaklar. Yani birtakım eklem, kemik, diş rahatsızlıklarınız varsa onların tedavisiyle ilgili yeni fırsatlar karşınıza çıkacak veya sağlam yapılar oluşturmak istiyorsunuz, sorumluluklarınıza sıkı sıkı sahip çıkmışsınız ama biraz kurtulmak da istiyorsunuz, kendinizi yenilemek, değiştirmek istiyorsunuz, hayatınızı köklü bir şekilde değiştirmek istiyorsunuz, hepsine işte bu Güneş tutulması yardım edecek. Öte yandan Güneş tutulmana Jüpiter’de yardım ediyor. Yani bolluk ve bereket de hayatınıza akmaya başlayacak. Biraz neşe, biraz iyimserlik, biraz da şans hayatınıza dahil olacak. Aralık ikinci yarısından itibaren insanlar size yardım etmeye başlayacaklar. Tutulma gerçekleşmeden 15 gün önce ve gerçekleştikten sonra 15 gün boyunca da etkili. Dolayısıyla süreç uzun. 1 ay içinde yapacaklarınız gelecek 6 ayınızı da olumlu anlamda etkileyecek. Değişim gezegeni Uranüs de bu tutulmayla tetikleniyor. Uranüs’ün tutulmayla birlikte tetiklenmesi; eğer yalnızsanız yeni bir aşk, arayışınız varsa bir bebek getirecek. Yok ben ikisini de istemiyorum zaten evliyim, çocuğum da var diyorsanız yeni bir projede yer alma imkanı sunacak. Hayatınız biraz daha renklenecek sevgili Oğlak. 2019’u muhteşem bir kapanışla hatırlayacaksınız ve çok seveceksiniz. Dolayısıyla 2020’ye de oldukça iyi gireceksiniz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.

 

KOVA: Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar. Dolunay aşk alanınızda gerçekleşiyor Aralık ayının ortalarında. 6 Aralıktan itibaren etkisini hissettirmeye başlayacak. Eğer yalnızsanız yeni bir aşka kavuşmanız bu dolunayla mümkün. Eğer bir partneriniz varsa ilişkiyi gözden geçirmek de dolunayın zorlayıcı gücü.. Belki siz sadece bir yeni projede yer almak istiyorsunuz ya da bir bebek sahibi olmak istiyorsunuz dolunayda hepsi mümkün ama dikkat etmeniz gereken birkaç konu var. Öncelikle finansal alanda gerçekten çok hazırlıklı olmalısınız. Başkalarından beklentileriniz varsa iş bulunması, çalışmak, sağlığınızla ilgilenilmesi, v.s. gibi bunlar olmayabilir, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Serbest çalışıyorsanız gelirleriniz düşebilir. Beklentilerinizi Aralık boyunca düşürün. Yanısıra partnerinizle, çocuklarınızla,  arkadaşlarınızla ilişkiniz bir miktar gerilim içerecek. Özellikle ay ortasında gerilimi yatıştırmaya çalışan taraf olmalısınız. Bununla birlikte Plüton ve Venüs kavuşum halinde olacaklar 12. evinizde. Yani iç dünyanızı, yakınlarınızın sağlığını anlatan, bilinçaltınızı anlatan bir alanda. Büyük ihtimalle bilinçaltı temizliği yaptırmayı deneyeceksiniz.. Artık bilincinizin arkalarında, altlarında dönüp duran bütün travmalarda, negatif duygu ve düşüncelerden kurtulmak isteyeceksiniz. Bu sayede kişisel gelişiminizi de tamamlayabileceksiniz. Yeni bir yoga tekniği, yeni bir meditasyon  öğrenmek isteyebilirsiniz. Şifalar ilginizi çekebilir.  Bedeninizi ve ruhunuzu rahatlatacak ne varsa Aralık ayında onları denemeye başlayacaksınız. Özellikle Güneş tutulması vazgeçilmez bir şeyi karşınıza çıkartacak. Oldukça şanslı olduğunuzu anlayacaksınız. Birtakım vizyonlar görebilirsiniz, aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Hepsi Güneş tutulmasıyla karşınıza çıkıyor. Aynı zamanda yöneticiniz Uranüs de bu tutulmada tetikleniyor. Yani ev değişikliği, aile değişikliği, yuva değişikliği, yuvanın içinde dekorasyon değişikliği, hiç beklemediğiniz bir şekilde sürpriz bir şekilde taşınmak, yeni bir ev almak  hepsi olası. Bu sayede iç dünyanız biraz daha aydınlanacak ve 2020’ye hazır, yeniliklere hazır, görünüşünüzü değiştirmeye hazır olarak başlayacaksınız. 2020 şimdiden uğurlu gelsin diyorum.

 

BALIK: Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar. Aralık size neler getiriyor? Öncelikle bir yuva getiriyor çünkü 12 Aralık’ta yuva alanınızda bir dolunay gerçekleşiyor. Taşınmak istiyorsanız evet taşınabilirsiniz, mülk almak istiyorsanız bu mümkün mülk de alabilirsiniz veya yuvanızda “evin içinde birtakım güzellikler yaratayım” diyorsanız bu da mümkün fakat unutmayın birtakım hayal kırıklıkları da yine ay ortasında sizin sayenizde ortaya çıkacak. Başkalarını hayal kırıklığına uğratma ihtimaliniz çok yüksek sevgili Balık. Özellikle aileniz, kariyerinizle ilgili insanlar, herkes bu durumdan nasibini alacak. Beklenmedik tepkiler verebilirsiniz. Bunu yapmayın. Özellikle ay ortasında biraz daha verici, biraz daha sabırlı ve sakin olun, biraz daha olgun davranmaya çalışın. Bununla birlikte arkadaşlık alanınızda bir Venüs Plüton kavuşumu var. Kimi seviyorsunuz, hangi arkadaşları seviyorsunuz, arkadaşlıklarda nasıl bir insansınız, onlar sizi ne kadar seviyorlar, nasıl bir alışveriş içindesiniz, uzun uzun hissedecek, düşüneceksiniz. Duygu durumunuzu kontrol edince, kimi ilişkilere noktayı koyacaksınız. Bazı arkadaşlarınız hayatınızdan çıkacak, bazılarına da sımsıkı sarılacaksınız. Bunu yapmalısınız zira 26 Aralık’ta Güneş tutulması yine arkadaşlık alanınızda gerçekleşiyor. Yeni yeni dostlar hayatınıza katılacak, yeni yeni ekip arkadaşları hayatınıza katılacak. Artık aynı biçimdeki davranışları göstermek istemeyeceksiniz. Ne yapacaksınız? Her zamankinden farklı olarak biraz daha değişken, biraz daha iyimser, biraz daha neşeli, canlı, eğlenceli, onları eğlendirmeye hazır bir ima çizeceksiniz. Jüpiter tutulmaya eşlik ediyor. Plüton Satürn kavuşumu tutulmaya eşlik ediyor. Uranüs tutulmaya pozitif bir açıyla bağlanıyor. Dolayısıyla bir yandan çevrenizi değiştireceksiniz, bir yandan onların çevresine gireceksiniz, çok eğlenceli, birlikte olmaktan güç alacağınız ve güç vereceğiniz bir ekibin içine dahil olacaksınız ve o insanlarla geleceğe doğru yürüyeceksiniz sevgili balık. O insanlarla 2020’yi geçireceksiniz onun için davranışlarınıza hem sevgiyi, hem saygıyı bol bol bulundurmayı unutmayın. 2020 size de uğurlu gelsin.

HER HAKKI SAKLIDIR