haziran-burç-yorumları

ARALIK 2022 BURÇ YORUMLARI- BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

ARALIK ASTROLOJİSİ

 

KOÇ:

Neptün 4 Aralık da durağan pozisyona geçiyor. 8 Aralıkdan itibaren ilerleyecek. Bu da 4-8 Aralık arasında, yaşlı yakınlarınız tarafından düş kırıklığınıza uğratılmanıza işaret ediyor. Bunun yanı sıra geçmişte yaşanan hayal kırıklıkları tekrar gündeminize yerleşebilir. Bu evrede uyuma arzusu veya uyuşukluk hissi de yükselişe geçebilir. Çeşitli zehirlenmeler nedeniyle bilinç bulanıklığı yaşayabilirsiniz. Bağımlılıklarınız engel olunamaz bir seviyeye yerleşebilir. Bununla birlikte hızlı iyileşme de gösterebilirsiniz.

7 Aralık da Merkür oğlak burcuna yerleşecek. Garantiler ve gelecek endişesini giderecek çözümler üstünde durmaya başlayacaksınız. Özellikle kariyer alanında veya otoritelerle ilişkinizde geleceği düşünerek temkinli adımlar atabilirsiniz.

8 Aralık da 16 derece ikizler burcunda hem sert hem de yararlılıkları olan bir dolunay gerçekleşecek. Bir yandan yeniay MarsRx ve Neptün karesini tetiklerken kazaların, ani gelişmelerin yaratacağı öfke, kırgınlık, düş kırıklıkları final yapmaya zorlayacak, diğer taraftan Satürn’ün desteklediği dolunay, gelişmelerin uzun süre hayatınızda öğretici bir fonksiyonu olacağını müjdeleyecek. Ne yaparsanız yapın uzun yıllar sürecek ve kalıcı bir yeniliği başlatacaksınız.

10 Aralık da Venüs oğlak burcuna yerleşiyor. Kariyer alanınızda oluşan bu transit yöneticilerinizle aranızda hoş ve güvene sayalı bir ilişki gelişebileceğini anlatıyor.

23 Aralık da yeniay 1 derece oğlak burcunda doğarak kariyeriniz için yeni bir evreye geçişin sinyalini verecek. Yeni bir yola girerken şansa ihtiyacınız varsa bu kez Jüpiter yeniaya sert bir açıyla bağlanacağı için şansınıza güvenmemenizi tavsiye ederim.

 

BOĞA:

Neptün 4-8 Aralık arasında durağan pozisyonda olacak. Arkadaşlarınızla veya ekibinizle çalışmalarınızda yanıltılabilir, kandırılabilirsiniz. Beklemediğiniz gelişmeler düş kırıklığı yaşatabilir. Hiç tahmin edemeyeceğiniz tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Bu dönem uzun ve ağır gelebilir. Kimi dostlarınızın zehirlenme veya su baskını gibi dertlerle boğuşması karşısında kendinizi çaresiz ve yetersiz de hissedebilirsiniz. Hızlı çözümler bulunacak.

Merkür 7 Aralık’da oğlak burcuna geçiş yapacak. Böylece seyahatler, yurt dışı anlaşmalar, eğitim almak üzere girişimler öne çıkacak. Öte yandan her adımınızı daha dikkatli ve geleceğe dönük atacaksınız.

8 Aralık’da Satürn’ün destekleyeceği bir dolunay finali göğüslemenizi sağlayacak. Mali konulardaki düşüncelerinizi hayata geçirme şansı bulabilirsiniz. Üstelik uzun sürecek kazanımlar da elde edebilirsiniz. Ancak Mars Neptün karesine dikkat etmelisiniz. Arkadaşların ya da ekip arkadaşlarının yaratacağı düş kırıklığı mali konularda pürüze neden olabilir. Kayıplar yaşayabilir, kendi öfkenizin kurbanı da olabilirsiniz. Dikkatli olun.

10 Aralık da Venüs de seyahat alanınıza geçiş yapacak. Seveceğiniz yerlere seyahat edebilir, aldığınız eğitimlerden daha çok hoşnut kalabilirsiniz.

Yeniay 23 Aralık da oğlak burcunun ilk derecesinde doğuyor. Jüpiter’le sert bir açısı da olacak ne yazık ki. Bu durum da şansı pas geçmenizi ve sadece kendinize güvenerek yola çıkmanızı öneriyorum. Seyahatler sizi yeni bir yaşam alanına taşıyacak.

İKİZLER:

Kariyer alanınızda bir süredir Retro konumda olan Neptün 4-8 Aralık da durağan pozisyonda kalacak ve bir miktar baskıcı davranacak. Yanılabilir, yanılgıların bedelini ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yöneticileriniz bir yanlışın kurbanı olabilir ve görüş açıları sisle kaplanabilir. Bu dönemi eyleme geçerek değiştiremezsiniz. Beklemede kalın ve gerçeklerin gün yüzüne çıkmasını izleyin. Sonuç sevindirecek.

7 Aralıkdan itibaren Merkür burç değiştirecek ve başkalarının kaynaklarından yararlanmanızı sağlayacak olanaklar karşınıza çıkacak. Temkinli olacağınız için risk almayacaksınız. Değerlendirin.

8 Aralık da İkizler burcunun 16.derecesinde oluşan dolunay,görünüşünüzde ciddi ve kalıcı bir değişiklik yapmanızı sağlayabilir. Eğer bu uzun zamandır planladığınız bir şeyse şahane. Ani fikirler ve öfkeli çıkışlar hayal kırıklığı yaratabilir. Dolunay ne yazık ki Mars ve Neptün savaşında kurban olabilir. Öte yandan planlı değişiklikler kalıcı olacak, süreklilik sağlayacak. Memnun kalacağınız estetik işlemlerle ilgilenebilirsiniz. Stilinizi değiştirebilirsiniz. Sosyal statünüz de bu değişimden yararlanabilir.

10 Aralık da Venüs de avantajlı gelirlerinizi yönetme ve sizi kazançlı konuma yerleştirme çabasında olacak. Gelirlerinizi arttırmak üzere harekete geçin kazanacaksınız.

23 Aralık da başkalarının kaynaklarından yararlanmak üzere harekete geçecek, yenilikler yapmak isteyeceksiniz. Gökyüzü sizi destekleyecek. Sadece arkadaşlarınız ve ekibiniz hakkında dikkatli olun.

 

YENGEÇ:

Seyahatler, dünya görüşleriniz ve eğitimler uzun zamandır araştırdığınız ancak kararsız hissettiğiniz bir alan olabilir. Neptün retrosu 4 Aralık da sona eriyor ancak durağan pozisyonda  8 Aralık’a dek kalacak Bu dönem kısmen tehlikeli. Belirsizlik ve sonuç alamamak yoracak. Seyahatleriniz veya eğitim programını belirsiz durumda kalabilir. 8’ine dek sonuç beklemeyin.

7 Aralıkdan itibaren Merkür evlilik ve ortaklık alanınızda konumlanacak. Eşinizle ilişkilerinizde sohbetler, konuşmalar ve çözümler öne çıkacak. Yeni anlaşmalar yapmak için de güzel bir evre başlayacak.

8 Aralık da ikizler burcunda bir dolunay oluşacak. Bir yandan çok yararlı ve kalıcı değerler yaratacak, diğer yandan beklenmedik zararlar verebilecek. Dolunayda tamamen kişisel gelişime odaklanın. Yeni bir ruhsal gelişim tekniği öğrenin. Uzun yolculuklar ve eğitim alanları düş kırıklığı yaratabilir. Öğreneceğiniz tekniği ilerde para kazanma yöntemine çevirebilirsiniz. Uzun soluklu bir öğrenime kendinizi hazırlayın. Ne olursa olsun bilgiye doyacak ve suçluluk duygularıyla baş etmeyi öğreneceksiniz.

Evliliğinizde romantizmin yükselişe geçeceği dönem 10 Aralık da Venüs’ün evlilik alanınıza girişiyle başlayacak. Sevmeyi ve sevilme duygusunu derdinden hissedeceksiniz.

23 Aralık da yeniay evlenmeniz veya iş ortaklığı kurmanız ya da yakınlarınızla ilişkilerinizi yenilemeniz için bir fırsat sunacak. Ancak bu fırsat kariyeriniz açısından kimi fedakarlıklar yapmanıza da neden olabilir. İstemediğiniz hiçbir şeye kendinizi zorlamayın.

 

ASLAN:

Başkalarının kaynaklarından yararlanmak üzere beklentileriniz varsa, miras, kredi almak gibi girişimlerde bulunacaksanız, 4-8 Aralık arasında girişimlerinizden sonuç alamayabilirsiniz. Neptün bu evrede durağan pozisyonda kalacak ve sonra ilerleyecek. İlerlemeye başladıktan sonra hayallerinize ulaşmanız daha kolay olacak. Bu dönemde çeşitli zihinsel bulanıklıklar da hissedebilirsiniz.

İş alanınıza 7 Aralık da yerleşen Merkür sözleşmeler ve anlaşmalar açısından pozitif bir dönemi başlatacak. Müşteri ilişkilerinizde diyaloglar sıklaşırken, sağlık konusunda akılcı çözümler geliştireceksiniz.

8 Aralık da ikizler burcuda bir dolunay oluşacak. 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek etkili olan dolunay, bazı dostlarınızla yollarınızın ayrılmasına neden olabilir. Gelişmeler öfkenizi kontrol altında tutmanızı zorlaştırabilir. Bu süreçte bazı mali kayıplarınız da olabilir. Ne olursa olsun gereken değişiklikleri yapın. Eşinizin, yakınlarınızın veya iş ortağınızın desteğini alacağınızı da unutmayın. Yalnızsanız evliliğe götürecek olaylar zinciri de yaşayabilirsiniz.

Güzel insanlarla çalışma ve objektif kararlar almak üzere 10 Aralıkdan itibaren Venüsten yararlanabilirsiniz. İş ilişkilerinize sevecenlik ve nezaket hakim olacak.

24 Aralık yeniayı iş alanınızı canlandıracak. Yenilik yapmak isteyecek ve başaracaksınız. Fakat bir seyahate çıkmanız gerekirse dikkatli olun. Uzun yolculuklarda ya da eğitim alanlarından talihsizlikler yaşanabilir.

BAŞAK:

Evlilik ve ortaklık alanında her zamankinden daha merhametli ve anlayışlı hissettiğiniz bunun yanı sıra daha çok hayal kırıklığı yaşadığınız bir evredesiniz. Neptün retrosu sona eriyor. 4-8 Aralık arasında durağan pozisyonda kalacak. Büyük ve hayati kararları bu dönemde almamalısınız.

Aşk ve eğlence alanınıza 7 Aralıkda yerleşen yöneticiniz Merkür, doğru bilgiye ulaşma ve kusursuz iletişim konusunda gelişme sağlamanıza yardım edecek. Partnerinizle iletişiminiz çekingenlikten arınarak devam edebilir.

8 Aralık da ikizler burcunun 16 derecesinde oluşan dolunay, kariyer alanınızda bir tamamlanma ve sonlanma yaratabilir. İşlevini kaybeden kişi, araç, gereç, alet, teknik veya tedavülden kalkması gereken işlere son verin. Dolunayın bunu sizin için yapması yerine kendiniz için yapmanız daha doğru. Yakınlarınız bu dönemde yanınızda yer almayabilir hatta kuyunuzu da kazabilir. İş arkadaşlarınız en büyük desteği verecek ve yeni mesai arkadaşlarınızla uzun bir yolculuğa başlayacaksınız.

10 Aralık da Venüs de aşk alanınıza yerleşerek romantik ve duyguların yükseleceği bir dönemi başlatacak. Yalnızsanız yeni bir hayrana evet diyebilirsiniz. İlişkiniz varsa en iyi dönemlerden biri yaşanabilir.

Aşk alanınızda 23 Aralıkda bir yeniay doğuyor. Yeni bir aşka yelken açmak, yeni bir projeye evet demek ya da bebek sahibi olmak gibi ihtimallerin hepsi şahane ancak kimi şanssızlıklarda olabilir. Mali kayıplar konusunda dikkatli olun.

 

TERAZİ:

İş yaşamınızda düşlerin kolayca gerçekleştiği ve bazen de düş kırıklığı yaşanan uzun bir dönemden geçiyorsunuz. 4-8 Aralık döneminde Neptün iş alanınızda durağan pozisyonda kalacak. İş konusundaki belirsizliklerle baş etmek zor olabilir. Endişeyle bir teşhis bekleyebilirsiniz. Süreç bittiğinde gelişmeler hızlanacak.

7 Aralık da ev ve yuva alanınıza Merkür yerleşiyor. Bu dönemde aile içi toplantılar, telefon görüşmeleri artabilir. Büyük aile yemekleri planlamak, bir araya gelmek, ev alım satım işlerinizi hızlandırmak için doğru bir evre.

8 Aralık da dostunuz ikizler burcunda bir dolunay meydana gelecek. Yolculukları tamamlayıp eve dönebilir, vize alabilir, büyük ve kapsamlı bir seyahat programı hazırlayabilirsiniz.  Bu süreçte iş ve sağlık yaşamınızla ilgili olumsuz gelişmeler can sıkıcı olabilir. Yalnızsanız uzun süreli bir aşka yelken açacaksınız. Yeni projelerle yeniden heyecanlanacak, uzun sürecek her türlü ilişki ya da imkana sıcak bakacaksınız. Öfke kontrolünü sağlayabilirseniz oldukça verimli bir dönem.

10 Aralık da Venüs de oğlak burcuna yerleşecek. Evinizin dekorasyonuyla ilgilenmek, eşya yenilemek veya kelepir şeyler satın almak bu dönemde mümkün olabilir.

23 Aralık yeniayı ev, aile, yuva ve domestic konularda yenilik yapmaya zorlayacak. Tebdili mekanda ferahlık olacak elbette. Ancak ailenizin başına gelen bazı talihsizlikler dikkatinizi dağıtabilir. Çözüm odaklı olun.

 

AKREP:

Aşk alanınızda daha duygusal, daha duyarlı ve daha hayalperestsiniz. Neptün’ün etkisindesiniz. Bu etki Aralıkta da devam edecek. Neptün 4-8 Aralık da durağan pozisyonda kalacağı için beklediğiniz cevabı alamayabilirsiniz, Bu dönemde netleşmek için kendinizi ve başkalarını zorlamayın.

7 Aralık da Merkür yakın çevre ve iletişim alanınıza yerleşecek. Kendinizi ifade etmeniz daha kolay olurken, iletişim araçlarınızı yenilemeniz de mümkün olacak. Sözleşme ve anlaşmalarda garantileri sağlayabileceksiniz.

8 Aralık da ikizler burcunda oluşan dolunayın etkisi 5 gün öncesinde başlayacak 5 gün sonrasına dek devam edecek. Başkalarının kaynakları, yer altı kaynakları ya da esktra gelirler kazandıracak. Eğer bu doğrultuda arayışınız varsa hız kazandırın. Hırslarınızı dozunda kullanın. Çocuklarınız ya da aşk yaşamınız için aşırı harcamalar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ev almak, aile kurmak gibi niyetleriniz varsa güvenli bir temel atmanız mümkün.

10 Aralık da Venüs de oğlak burcuna geçiş yapıyor. Yakın çevreniz, yakın akrabalarınız daha sık sizinle olmak isteyecek, sevecen ve zarif görünüşünüzle başkalarını etkileyeceksiniz.

23 Aralık da yeniay iş alanınızı kuvvetlendirmek üzere yeni bir çevreye girmenizi sağlayabilir. Sağlık ve iş problemlerinize dikkat edin ve işi şansa bırakmayın. Yeni çevrenizin geniş değil işlevsel olmasını önemseyin.

 

YAY:

Aile, ev, yuva alanındaki kazalara, su baskınlarına dikkat edin. Özellikle 4-8 Aralık evresinde Neptün tehlikeli bir tutum alacak, durağan konumda kalacak. Aile bireyleriyle ortak bir karar almanız güçleşebilir. Düş kırıklığı yaşayabilirsiniz. Kesin sonuç için ısrarcı olmayın. Zamana bırakın.

Merkür finans alanınıza 7 Aralık da yerleşiyor. Daha garantici olma ihtiyacı hissedecek, varlıklarınızı korumaya başlayacaksınız. Düşünceler dağınık değil özgüven odaklı olacağı için iletişim kurmak, önemli kararları almak da kolay olacak.

8 Aralıkda karşıt burcunuzda gerilimli ancak bir o kadarda yararlı bir dolunay doğacak. Evlenebilir, boşanabilir, iş ortaklığı kurabilir ya da niyetinize göre ortaklıklarınızı sonlandırabilirsiniz. Aile içi anlaşmazlıklar beklentileriniz yüksekse düş kırıklığına dönüşebilir. Yakın çevrenizi güvenilir, sırdaş, garantici insanlar çevreleyecek. Bu kendinizi genel olarak iyi hissetmenizi de sağlayacak. Yalnızlık duyumsamayacaksınız.

Finansa alanınız 10 Aralıkdan itibaren bir kez daha hareketlenecek. Venüs’ün girişiyle hem kazancınız bereketleniyor, hem yeni kaynaklar önünüze seriliyor. Değerlendirin.

23 Aralık da mali konularda yenilik yapmanızı sağlayacak bir yeniay doğacak ve etkisi 5 gün daha devam edecek. Bu yeni bir gelir kazanmak ya da özgüveninizi yükseltecek etkinlikler içine girmek olabilir. Yeni projeler veya yeni bir aşkı da yaşamınıza çekebilirsiniz.

OĞLAK:

Yakın çevrenizle, kardeşlerinizle ilişkilerinizin düş kırıklığına dönüşeceği dönem 4-8 Aralık arası. Neptün’ün durağan konuma geçişiyle internet alışverişlerinizde dikkatli olmalısınız, dolandırılabilirsiniz. Yakınlarınız tarafından da yanıltılabilirsiniz. Bu evrede dikkatli ve kuşkucu, gerçekçi ve temkinli olmakta yarar var.

Merkür 7 Aralıkdan itibaren burcunuza yerleşecek. Öncesinde kısmen içe dönük, kendine odaklı düşüncelerle mücadele ederken, bu tarihten itibaren dışa açılmayı tercih edeceksiniz.

İkizler burcunda 8 Aralık da bir dolunay oluşacak. 3-13 Aralık arasında etkili olacak. İş alanınızda ve sağlığınızda tekleyen, aksayan meseleler varsa, söküp atmak için tam zamanı. Gereksiz işler, ilişkiler hayatınızdan çıkmalı. Para kazandırmayan müşteriler, ekipmanlar, getirisinden çok götürüsü olan, aşırı emek harcadığınız sağlık meseleleri hayatınızdan çıkarmalısınız. Mars’ın konumu kolaya kaçmanıza neden olacak. Bu temizliği yaptıktan sonra çevrenize sağşam insanlardan bir duvar örebilirsiniz.

10 Aralık da Venüs’de burcunuza yerleşerek güzellik ve estetik anlayışını geliştirmenizi sağlayacak aynı zamanda mali kaynaklarınızı avantajla donatacak.

Burcunuzda 23 Aralık da doğan yeniay görünüşünüzde ve kişisel ifadenizde bir yenilik yapmanız anlamına geliyor. Ailenizin karşı çıkışı ya da kendi sorunlarına sizi çekme çabaları sizi yolunuzdan alakoymasın.

 

KOVA:

Mali konularda zorlayıcı bir dönem 4-8 Aralık arası. Kazançlarınız hakkında belirsiz duygu ve düşünceler içine çekilebilirsiniz. Kandırılıp dolandırılabilirsiniz. Mali konularda dikkatli olun. Özgüveninizi zedeleyecek manipülasyonlara inanabilirsiniz. Kendinize bol bol şefkat verin.

İç dünyanızı gözden geçirmeniz 7 Aralıkdan itibaren mümkün olacak ancak içe kapanma, yalnızlık ve izolasyon ihtiyacı artabilir. Bu nedenle aşırı karamsarlıkla, aşırı korunakta olma gereksinimi duyabilirsiniz. Suçluluk duygularına dikkat!

İkizler dolunayı 8 Aralık da doğuyor. 3-13 Aralık arasında etkili. Aşk yaşamı ve projelerde belki de finale doğru gidiyorsunuz. Aradığınızı bulabilir, projelerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu süreçte çok kazanamamak ve aşırı harcamak kendi kendinizi hayal kırıklığına uğratmak anlamına gelecektir. Burcunuzda yol alan Satürn dolunaya mutlu bir açıyla bağlanıyor. Başkalarının güven duymasını sağlayacaksınız. Bu güvenle sürekliliği olan ilişkiler kurabilir, uzun vadeli projelerde yer alabilirsiniz.

10 Aralıkda Venüs, iç dünyanızı aydınlatan ışınlar gönderecek. Meditasyon, yoga gibi çalışmaların yararını görebilirsiniz. Pozitif ve güzel düşünmenin değerini kavrayabilir, yararlanabilirsiniz.

Yeniay 23 Aralık da yeni bir rahatlama tekniğiyle tanışmanızı sağlayabilir. Yakın çevrenizden bir destek beklemeyin, yanlış bir iletişimin kurbanı olabilirsiniz dikkatli olun. Onun dışında kendinizi meditatif çalışmalara yönlendirin.

 

BALIK:

Beklenmedik tepkilerinizle başkalarını şaşırtıp düş kırıklığına uğratacağınız bir dönem var: Neptün’ün durağan olduğu dönem. 4-8 Aralık arasında Neptün yararınıza değil de zararınıza çalışacak. Aniden yumuşak görünüşünüz değişebilir, sert ve can yakıcı olabilirsiniz. Nefes egzersizleri ve meditasyonla rahatlamaya, tepkilerinizi kontrol altında tutmaya çalışın.

Arkadaşlık ve dostluk alanınıza 7 Aralık da yerleşen Merkür, sosyalleşmeniz ve güven duyduğunuz kişilerle bir araya gelmeniz için zemin hazırlayacak. Ekip arkadaşları oluşturmanız gerekiyorsa bu dönemde sözleşmelerinizi yapabilirsiniz.

8 Aralık da gerçekleşen dolunay, sonraki ve önceki 5 gün boyunca da etkili. Evinizle ilgili arayışlarınızı sona erdirebilir. Aradığınızı bulmak için emlak konusundaki çalışmalarınızı 3-13 Aralık arasında hızlandırın. Neptün dolunaya sert bir açıyla bağlanacak ve Neptün hem yöneticiniz, hem burcunuzda ilerliyor. Bu nedenle başkalarını hayal kırıklığına uğratan siz olabilirsiniz. Ani tepkileriniz şaşırtabilir. İç güdülerinize güvenin ve kararlarınızı içgörünüzle alın. Yanılmayacaksınız.

Dostlukları perçinleyip, yakınlıkları arttıracak dönem 10 Aralık da başlıyor. Sosyalleşmekten keyif alacağını, dünyevi zevklerin tadını çıkaracağınız bir dönem olacak.

Yeniay yeni arkadaşları yaşamınıza dahil etmenizi sağlayacak. 23 Aralıkda doğuyor ve 5 gün daha etkili. Güzel ve güveneceğiniz dostluklar kurabilirsiniz uzun da sürebilir. Fakat mali konularda şanssız bir dönem yaşanacağı için uzak durmak da isteyebilirsiniz. Yakın markajda kalın.

SU KARAKUŞ

HER HAKKI SAKLIDIR