Kozmik Sihir Ajandanız-Ocak 2018

AĞUSTOS’DA GÖKYÜZÜ- SAVAŞ ÇANLARI ÇALIYOR-Uzman astrolog Su karakuş

bana tilsim yapmayi ogretAĞUSTOS ŞOK EDEN HABERLERLE  GELİYOR.

SU KARAKUŞ

UZMAN ASTROLOG

www.sukarakus.com

instagram/ su karakuş

BU KEZ HİÇ BİR ŞEY ÖNGÖRÜLEMEYECEK

Ağustos şok haberlerle ve öngörülemez olaylarla başlıyor. Her şey sarsılırken, neyin stabil olduğunu net görebileceğiz. Özellikle sabit burçlar: kova, aslan, boğa, akrep bu konumdan etkilenecek. Terazi ve İkizler, Yay ve Koçlarda oldukça yararlanacak. Başarı sabit burçlar için biraz zorlanmakla birlikte mutlaka sağlanacak.

3 Ağustos da, kova burcunda gerçekleşen dolunay, bizler için büyük anlamı olmayan şeyleri bırakmamız konusunda itici bir güç. Güneş( ego)-Uranüs( şok haberler) arasındaki sert açıyı tetikleyen dolunay, gökyüzünde bir TKare oluşmasını sağlarken, ayaklarımızın altındaki zeminin kaydığını düşündüren ve Uranüs’ün karakteri gereği önceden öngörülemez olaylar yaşanacak. Bu durum kimilerimiz için hoş sürprizleri de beraberinde getirecek.

Uranüs üst aklın, dehanın, orijinal fikirlerin kaşifidir ve sert açılar altında tahammülsüzlük, ani tavır değişiklikleri, uçak/helikopter kazaları, asansör kazaları gibi şok eden olayların yaşanmasına neden olabilir. Öte yandan boğa burcundaki seyri, benimsediğimiz insanları hayatımızdan çıkartma veya mali konularda ani değişiklik ve kayıplar yaşama ihtimalini de getirebilir. Sert açıları avantaja çevirebilenler içinse, orijinal şeyler düşünmek, şimdiye dek yapılmayanı yapmak ve mali konularda mucize yaratmak ana temalar olmalı.

Dolunay 1-8 Ağustos arasında etkili. Bu kısa süreçte bizim olana sahip çıkmak için ekstra enerji sarfetmeli, gidecek olana özgürlük alanı tanımalıyız. Neyi bırakmalı neyi saklamalı kısmını ise akılla kalbin ortak kararına bırakmalıyız. Dolunay kalbi, Uranüs aklı simgeler.

OLAYLAR TAHMİNİMİZDEN DAHA BÜYÜK OLACAK

Öfkenin, savaşın, gerilimin ve hırsların simgesi Mars’la olayların büyümesine neden olan Jüpiter arasında başka bir sert açı yine dolunay sırasında oluşuyor. Bu da öngörülemez olaylara şaşkınlıkla tepki verirken abartabileceğimize, abartmanın kendimize zarar vereceğine işaret ediyor. Enerjiyi doğru yönlendirmek, yararlı şekilde kullanmak için pozitif aktivitelerden yararlanmakta fayda var. Abartı bu kez yarar değil, zarar getirebilir. Duygular kontrol altında tutulmalıdır.

SUSMAK KAYBETMEK DEĞİL ZAMAN KAZANMAK ANLAMINA GELECEK

Sert bir gezegen olan Satürn, Merkür’e karşıt açı yaparak dolunayın sertliğine adeta meydan okuyacak. Susturmak, engellemek, iletişimin yavaşlatılması, evrensel yasaları çiğnemek, insan-hayvan haklarıyla ilgili ihlaller yapılması, aciz olanın yanında yer almamak, kadınlar ve çocuklarla ilgili yanlış kararlar, düşünce hataları bu dönemin engelleri olabilir. Satürn’e karşı durmak değil katlanmak gerekir ki sonunda ödül büyük olsun. Geçmişte alınan kararlar bu dönemde uygulanacak. Susmak ve katlanmakla büyük güç kazanacağız. Bazen içe dönüp düşünmek, zaman kazanmaya çalışmak, en doğru adımı atmak üzere olayları gözden geçirmek, incelemek, araştırmak, hissetmek gerekir.  Zıtlıklar altında yapılabilecek en iyi şeyde budur. Satürn’ün ödlününü almak için boş konuşmak yerine susmak ve düşünmek gerekir.

SAVAŞ ÇANLARI ÇALIYOR! NEYLE VE KİMLE?.

Ay boyunca savaş çanlarını çaldıracak, astrologları ürküten bir gezegen kombinasyonu var. Mars, Plüton kare açısı. 13 Ağustos ( artı-eksi 15 gün) civarında savaş gezegeni Mars ve şeytanın gezegenleşmiş hali Plüton arasında amansız bir kavga başlıyor. Cesur Mars ve şifacı, dönüştüren Plüton da diyebiliriz. Nasıl kullanmak isterseniz.

Ağustos’un kolay geçeceğini söylemek pek mümkün değil. Bu sert açı, acımasızlık, katliamlar, saldırılar, patlamalar, kesici, aletle yaralamalar ve daha birçok vahşeti çağrıştırıyor. Böylesi ürkütücü olayların 1 ay gibi kısa bir süre devam etmesine sevinmeliyiz tabii.

Sert açıları bireysel anlamda avantaja dönüştürmek isteyenler için bir önerim var. Plüton şifacı ve iyileştirici yanlarımızı ortaya çıkartmamızı sağlayabilir. Her şeyi dönüştürebilir ve düşünce gücüyle olayları hareketlendirmemizi sağlayabilir. Kötü olasılıkları yaratabileceği gibi, kötülükleri yok edecek veya iyiye dönüştürecek gücü yine PlÜton sağlayacaktır. Dileyen şifacı, dileyen acımasız bir kontrolcü olabilir. İyiliğin her dem kazandığını ve bir sonraki göksel etkiye yatırım olduğunu unutmadan hareket edenler kazananlar olacak.

VE URANÜS DE RETRO. EKONOMİK GÖSTERGELER ŞAŞIRTABİLİR.

Jüpiter, Satürn, Plüton ve Neptün Retro konumda. 15 Ağustos da Uranüs de Retro konuma geçiyor. Böylece gökyüzünde yavaş harekete eden etkili gezegenlerin yardımını alamayacağız.

Uzun süre işlerin durmasına, ekonomik anlamda durağanlık yaşanmasına neden olacak bir etkidir Uranüs retrosu (gerilemesi). Ağustos başından itibaren Uranüs retrosunun etkisi altında olduğumuzu hissedeceğiz.  2021’e dek bu etki sürecek. Uranüs üst aklı simgelediği için Merkür retrosundan daha baskın bir etki yaratır. Değişiklikler yapılamaz, yenilikler için hep bir engel yaşanır ve son dakikaya dek ilerleyen şeyler son anda iptal edilir. Bu dönemi yenilik yapmak için değil, yenilikleri araştırmak üzere kullanmak gerekir.

YENİAY MARS DAN DESTEK ALIYOR. YANİ SAVAŞIN TARAFI ORMANIN KRALI

19 Ağustos da 26.derece aslan burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar oluştukları günün 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek etkilidirler. Her yeniay gerçekleştiği burcun temasına göre yenilik yapmak için bir fırsat sunar. Aslan burcunun simgelediği temalar aşk, çocuklar, eğlence, sahne sanatları, cömertlik, liderlik, kendine güvenmeyi öğrenmektir. Yeni bir aşk, bir bebek sahibi olmak, eğlence anlayışını değiştirmek, sahne sanatlarıyla ilgilenmek bu dönemin getirileri olacak. Yeniay’ın Mars’dan destek alması cesaretin yanımızda olduğunu anlatsa da, hayatımızdaki korkuların, baskıların ve travmatik olayların bir çıkışı olarak bu yeniliğin yapılacağını öngörmek şaşırtıcı olmayacak. Zira Satürn, PlÜton gibi sert gezegenler dolaylı olarak yeniayı etkileyecek.

ÖZETLE: Ağustos sert etkilerle başlıyor. Ancak gezegenlerin iyicil yanlarıyla çalışmayı başaranlar için gökyüzünün hediyeleri var.

SU KARAKUŞ

UZMAN ASTROLOG