Yüzümüz Ne Zaman Gülecek

Gökyüzü her an değişiyor. Her an yeni olumsuz açılar oluşuyor. Her an güzel açılara yenisi ekleniyor. Retrolar başlıyor, retrolar bitiyor. Güneş tutuluyor her yıl en az 2 kere. Ay tutuluyor her yıl en az 2 kere. Sert açılar oluşuyor çözülüyor.

Şahane bir yıl yok yani! Hatta berbat bir yıl da yok. Nerden baktığın, doğum haritanı nasıl kullandığın, hayatı nasıl karşıladığın her şeyden daha önemli! Yüzüm be zaman gülecek diye soruyorsan cevap hep aynıdır:  H i ç b i r z a m a n!

Beden mi böyledir?

Yüzümüz olumlu açılarda güler ama sen hatırlıyorsan bakış açın bardağın boş tarafını görmeye odaklıdır. Başına iyi şeylerde gelse yüzün gülmez, mutluluğun çabuk geçer, kuşkuyla dolarsın veya o mutluluğu bir şekilde harcarsın. Bilinçli bir şekilde mutluluğunu harcayan, şımaran, savruk davranan, sevgiyi aşağılayan insanlardansanız sevgiyi almayı-vermeyi, mutlu anlatı hatırlamayı/yaşamayı/ tadını çıkartmayı bilmiyor, baktığınız herhangi bir yerde mutluluğu göremiyorsanız yani günümüz deyimiyle “negatif” bir insansanız yüzünüz hiç bir zaman gülmez.

Her canlı yayında en sık sorulan soruya bu vesileyle cevap vermiş olayım.

 

 

Su Karakuş Tüm hakları saklıdır

 

İnstagram   https://www.instagram.com/sukarakus/

Youtube      https://www.youtube.com/channel/UCw0XNt1vMXWKUpHf_bQxQ3A/videos