TÜRKİYE’DE SAĞLIK ALANINDA SORUNLAR NE ZAMAN BİTER?

?Türkiye tarihinde görülmemiş “doktora şiddet” vakalarının artışıyla başladı her şey. Sonra ücret düzenlemesi talepleri geldi. Son durum şu: devlet hastanelerinde randevu bulmak nerdeyse imkansız. Bulunduğundaysa çok ileri tarihlere dek beklemek gerekiyor. Pandemi boyunca alkışladığımız sağlık çalışanları yurtdışına veya özel hastanelere giderken hiç bir şey yokmuş gibi davranıyoruz ama bu anlamda zor günler bizi bekliyor olabilir. Ben de başkanlık sistemi haritasını inceledim.
?Başkanlık sistemi doğum haritasına baktığımızda sağlık sektörü ve sağlık çalışanları alanında Uranüs transiti görüyoruz. Tek başına zararlı bir transit değil. Ancak haritadaki Venüs ( yönetim) ve JüpiterRx (gizli düşmanlar) arasındaki kare açı, sağlık alanından geçen Uranüs tarafından tetikleniyor. Yani haritada bir TKare oluşuyor. Bu en zor açıdır ve deprem etkisi yaratır. Şanssızlıklar, sevgisiz davranışlar, Uranüs’ün modernize olma eğilimine ket vurur.  Uranüs ilerledikçe açı çözülecek ancak bu kez Ay, Uranüs karşıtlığı oluşacak ki duygusal olarak belkide ilk kez ne olduğunu fark etmenin getireceği acıyı topluca hissedeceğiz. Bireysel haritalarda bir depresyon açısı olan Ay, Uranüs karşıtlığı kitleleri etkileyecektir. Şu sıralar engellenme sonucu oluşan depresif ruh hali, kendini güvende hissedememek, şefkatten mahrum hissetmek, şiddete maruz kalmak gibi alt metni olan Ay, Satürn karesinin etkisi altındayız. Transit Satürn daha özgür hissetmenin önünde duruyor, engelliyor. Ve para alnından geçiş yapan Plüton, köklü değilikliklere neden olmaya devam ediyor. Değişim uzun yıllar sürecek. Bir rejim değişikliği olmaz ise mali alandaki zorluklar 2029’a dek sürer. Sonrası için daha umutsuzum zira komşularla savaş ve aşırı etkili doğal afetler 2029 sonrasının sevimsiz açıları.
?Umutlanmak için ne yapalım derseniz, gezegenlerle işbirliği yaparak ilerlemek gerekiyor. Sağlık sektöründe devrimsel yenilikler ( Uranüs’ün anahtar kelimeleri), modernizasyon, teknolojik yenilikler yapmak gerekiyor. Ancak bu şekilde durumu avantaja çevirebiliriz. Aksi halde 2029’da sağlık alanından Satürn geçişi her türlü mağduriyete neden olabilir.
#sukarakus #sağlık #astroloji #ülkelerindoğumharitası