Mutluluk Gelsin O Zaman( 23-29 Aralik Haftasi)

23-29 Aralik Haftasi Burç Yorumlari

Uzman astrolog Su Karakus

İnstagram : Su Karakuş ( canli yayinlara beklerim)

Yilin son haftasi. Bu sizin yaşamdaki kaçinci yiliniz bilemiyorum. Yeni bir yila değil yeni her güne umutlarla, dileklerle, beklentilerle ve emek vererek, hedef koyarak ilerlemenizi tüm kalbimle diliyorum. Yeni yil ve umut özdeleşmiş 2 kelime neredeyse. Oysa nefes aldiğimiz her an çok kiymetli. Hayatin zorluklari ve duygusal ya da finansal yikimlarla uğraşirken, bazen evrensel değerlerimiz bazen sadece değer yargilarimiz ve çoğunlukla başkalarinin başina gelenler bizi zorlarken, üzerken, her an motivasyonu yüksek ve şükür modunda kalamiyoruz tabii. Nacizane önerim şu: Jüpiter her yil 1 kez Güneş’le kavuşuyor. Bu kez de 27 Aralik da kavuşmuş olacak fakat bu kavuşumun etkisini 5 gün öncesinden 5 gün sonrasina kadar deneyimleyeceğiz. Hepimiz için egonun mutlu olduğu, hayattan keyif aldiğimiz, iyimserliği kolayca duyumsadiğimiz bir evre anlamina geliyor. Bu dönemde hissettiklerinizi olabildiğince yil boyunca hissetmeye çalişmak en doğrusu. 2020’den beklentiniz yili Jüpiter-Güneş kavuşumu modunda yaşamak olmali.

Mutlaka bir konuda şans yüzünüze gülecektir. O şansi kaçirmadan değerlendirmek için biraz kendi doğum haritanizin farkinda olmak, biraz yaşama karşi uyanik olmak yetecektir. Güneş tutulmasi yaşamda yükselmek ve uzun vadeli hedeflere kisa sürede ulaşmak için özel bir firsat. 26 Aralik’da gerçekleşecek olan Güneş tutulmasi Oğlak burcunda Güneş ve Jüpiter’in kavuşum evresine denk geliyor. Şansin ikiye katlanmasi tanimi  hiçde yanliş olmaz. Tutulma sirasinda Güneş, Ay, Jüpiter kavuşuyor ve Boğa burcunda UranüsRx ‘e üçgen yani olumlu bir açiyla bağlaniyor. Hani geçmişten bu yana ilerletemediğiniz bir durum/ sorun/ konu var ya. İşte onun ilerlemesi için bu büyük firsattan yararlanmak çok mümkün. Uranüs doğru yoluna Ocak ortalarina doğru dönmüş olacak. Güneş tutulmasinin etkisi 1 ay sürüyor. Acele etmez ve önünüze çikan firsati değerlendirmeye kararli olursaniz Ocak ortasinda sonuç almaya başlayacaksiniz. O günlerde Güneş –Satürn-Plüton kavuşumu yaşanacaği için köklü değişiklikler açisindan da kolaylik sağlanacak.

2020 yaşamimiza köklü değişiklikler getirecek. Başlangiç düğmesine şimdi basmak gerekiyor. Biraz kim olduğunuzu, biraz ne istediğinizi, azicik da neler yapmaya hazir olduğunuzu sorgulamak en iyi başlangiçtir. Mutlu bir yil olsun.

KOÇ: Büyük şans kariyer alanindan size gülümseyecek. Beklediğiniz miktarda para kazanmak ve otoritelerin desteğini almak için Ocak ortalarina dek çabalamalisiniz. Yeni yilda sizden beklenen disiplinli olmak ve köklü bir kariyer değişikliğine hazirlanmak. Kazanciniz özgüveninizi yükseltecek.

BOĞA: Değişime hazirsaniz hayat size gülümsemeye hazir. Kent değişikliği, ülke değişikliği gibi konular hala gündeminizdeyse ne ala. Oğlak burcundaki Güneş tutulmasindan en çok yararlanacaklar arasindasiniz. Yeni bir akademik kariyer teklifine sicak bakabilirsiniz. veya eğitim siralarina yeniden dönebilirsiniz. Yaşam stiliniz beklemediğiniz şekilde değişecek.

İKİZLER: Artik başkalarinin referaslarindan veya gelirlerinden yararlanmanin zamani geldi. Gezegenler piyangodan, krediye, ekstra gelirlerden zenginleşmeye her şeyi vaad ediyor. Değerlendirmelisiniz. Beklentiniz ve moraliniz yüksek olmali. Güneş tutulmasinin getirilerini saklamayi ve biriktirmeyi öğreneceksiniz. Öte yandan iç dünyanizda değişiyor. Endişe yerine büyük resmi görmek konfora ulaştiracak.

YENGEÇ: Evlilik veya ortaklik kurmak büyük hayalinizse, bu haftayi çok iyi değerlendirmelisiniz. Fakat acele de etmeyin. Ocak ortalarina dek ilerlemeniz yavaş olabilir. Yine de farkli arkadaş gruplarina katilmak, yeni ekip arkadaşliklari oluşturmak, hayat amacinizi bulmak gerçek mutlulukla tanişmanizi sağlayacak.

ASLAN: İş ve sağlik. Epeydir gündeminizde. Şimdi sira hepsini istediğiniz formata taşimakta. Beklentilerinizin üstünde bir şans yakalayacaksiniz. Veya bir firsat sunulacak. Günlük iş düzeninizden, sağlik programiniza, iş yaşaminizdan kariyerinize kadar her şey değişmeli ve risk almalisiniz. Eğer buna hazirsaniz yani büyük değişime, Güneş tutulmasi iç dünyaniza bir Güneş aydinliği getirecek.

BAŞAK: Uzun zamandir aşk yok, evliyim ama bebek yok, var ama huzur yok, mutluluk yok her yer travma diye bağiriyorsaniz, bir firsat, bir şans nihayet kapinizi çaliyor. Hem de en büyüğünden. Güneş tutulmasi aşk alaninizda doğuyor. Hepsi tamam diyenlere yepyeni gicir migicir bir proje sunuyor. Sabir, dürüstlük, çalişkanlik anahtar kelimeleriniz olmali. Haazirsaniz hemen bugün başlayin aramalariniza. Çok kararli olun zira medyada var olmak veya kent değiştirmek de yan getirisi.

TERAZİ: Evi değiştir, ev al, taşin, yuva kur, tadilata gir, annenle ilişkin değişsin..Hepsi zor değil mi? Ama istediğiniz bir şeydi. Şimdi her şeyi kolaylaştiracak köklü çözüm karşiniza çikmak üzere. Yeter ki kararli olun ve firsati kaçirmayin. Ocak ortalarina dek sabirli olmayi da unutmayin. Her şey eskisinden daha güzel olacak.

AKREP: Çevreyi değiştirmeli ama nasil? Alişkanliklar birakmaz! O biraksa bakalarinin düşünceleri birakmaz. Ama Güneş tutulmasi yeni hayatta, yeni yaşam ortaklari vaad ediyor. Yalnizliklara son diyor. Danişmanlar, eşler, yeni iş ortakliklari, aileyle bağinizi hiç kopartmadiğiniz konforlu bir dünya sizi bekliyor. Değişime hazirim, alişkanliklarima son verebilirim diyorsaniz yeni hayatiniza hoş geldiniz.

YAY: Gelsin paralar, gelsin özgüven, gelsin mutluluk. İşte 12 yildir beklediğiniz firsat geldi. Bu hafta hemen başliyorum derseniz hayatin güzellikleri gelmeye başlayacak. Hayal kiriklikleri da hayata dahil, ayriliklar da. Birakin gidenler mutluluk gözyaşlariniz olsun, gelenler şükür olsun. İş yaşaminizla ilgili değişikliklerde bonus olsun. Günlük düzeniniz değişecek bu konfor da size hediye olsun.

OĞLAK: Jüpiter burcunuzda ve 12 yil sonra nihayet. Güneşle kavuşacak burcunuzda 12 yil sonra nihayet. Onca yilin acisi geçecek mi derseniz geçecek. Aci kalici değildir. Mutluluk da kalici değildir. Ama en mutlu yiliniza köklü bir değimle hazir olmak sizin elinizde. En mutlu ve değişim getiren Güneş tutulmasi, Jüpiter ve travmalarinizdan  kurtulup yeni hayatiniza merhaba demek elinizde. Evlenin, görünüşünüzü değiştirin, hayata başka açidan bakin hepsi için gezegenler destekliyor. Sizde o gezegenlere destek verin. Çabalayin.

KOVA: Ruhunuz için iyi gelecek bir şey var: Güneş tutulmasi. İnançlariniz ve yakinlarinizin sağliği, koca dünyada bir hapiste gibi hissetmek, endişeler, kendinden şikayetler yeterince yorucu olmuştu ve bunlarin hiç biri ama hiç biri aslinda sizin suçunuz değildi. Suçluluk duygusundan kurtulma vakti. Güneş tutulmasi yeni bir şifa kaynaği bulmanizi sağlayacak ve mutsuzluk duygusu yerini iyimser ve mutlu bir ruh haline birakacak. Eviniz, aileniz  değişecek. Siz değiştikçe!

BALİK: Hayatta en önemli şey epeydir şu:  iyi arkadaşlar. Yoksunluğunuzu, yalnizliğinizi anlayan arkadaşlar. Önce bunu onlara öğretmeniz gerekiyor. Yeni bir çevrede kendinizi yeniden yaratmaniz gerekiyor. Bütün bunlar için özgüveninizi yüsekecek, yeniden güven duymanizi sağlayacak iyi dostlar yaşaminiza katilacak. Onlara izin vermeniz yeterli. Ruhunuza dokunmalari gerekmiyor. Bir dileğinizi gerçekleştirmek için hazirlar. Ya siz sabretmeye ve dürüst olmaya hazir misiniz?