18-24 Mart Haftası Burç Yorumları

Merkür Yengeç Burcunda Retrograde

Merkür retrograde harekete Yengeç burcuna geçerek devam ediyor. Yengeç burcu bilinen en subjektif burçtur. Merkür’ün Aslan burcundan yani egodan uzaklaşması kadar objektiflikten uzaklaşması da dikkatimizi çekecek.

Düşünce, iletişim ve iletişim araçları yengeç burcunda ev, aile, anne, yuva, besleme, konularına odaklanırken, iletişim araçları da besleme araçları, aileyle iletişim araçları şekline evrilir. Küçük ev aletlerinde yaşanacak arızalara dikkat çekecek olan Merkür, aile içi tartışmaları da beraberinde getirecek. Artık malumunuz olduğu gibi bunun nedeni yanlış anlamalar olacak.

Merkür yengeç burcunda kendine özgü bir düşünme ve iletişim tazına sahip.

*Başkalarının sizin yerinize düşünmesini ve ona göre davranmasını beklemek en büyük hata. Bu süreçte sizin başkaları adına düşünmeniz ve sizi anlayamayanları anlamaya çalışmanız yapılması gereken en doğru şey.

*Aile içi anlaşmazlıklar bazı düşüncelerin ortaya dökülmesiyle veya arkadan konuşmaların yanlış /eksik aktarılmasıyla ya da düşüncelerin her zamankinden daha sert ifade edilmesiyle oluşabilir. Retrograde bittiğinde gerçekler ortaya çıkacak. Bu nedenle ne söylediğinize çok dikkat etmek ve önyargıdan olabildiğince uzaklaşmak gerek.

*Küçük ev aletleri arızası içinse hemen tamirci aramak yerine kendiliğinden düzelebilme ihtimalini düşünmek yararlı. Tamir süreçleri bu dönemde çok uzayacak,  Merkür retrosunun bitmesini beklemek süreyi kısaltacaktır.

*Düşünsel değişimlerin, geçici olduğunu bilmelisiniz. Düşünsel değişimi tamamen kabullenmek yarar değil zarar getirir.

Merkür yengec burcunda 11 Ağustos’a dek kalacak.

Su Karakuş

Her hakkı saklıdır.