Merkür Kova Burcunda

Önce düşünce var oldu sonra yazı. İkisi de Merkür. Okuduğun makale, beyninde dönüp duran romantik düşünceler, “kimle evlencem, altın nolcak “soruları, birine kendini anlatma şeklin, okuduğun bu makaleden ne anladığın, hayata bakışın, annenle en son telefon konuşman, takipçi sayın, haberlerde dikkatini çeken olay, duygularının asıl yöneticisi hepsi Merkür. Zekan, algın, cep telefonunun markası, kendine tahammülün, korkuların, panik atağın, bilinçaltına attığın tüm tortular hepsi Merkür.
.
Retro zamanlar dışında dikkat etmediğin Merkür seni yönetiyor. Hızla ve değişken bir biçimde. Burç değiştirdiğinde düşüncelerin değişiyor, sert açı yaptığında söylemlerin sertleşiyor, ayrılıkları ve hastalıkları önce Merkür başlatıyor.
.
Ve bugün Merkür kova burcuna yerleşiyor.
.
30 Ocak da kova burcunda retro konuma geçecek, retronun etkisi 15 Ocak da başlayacak. 21 Şubat da retro sona erecek.18 Mart da kova burcundan çıkıp balık burcuna yerleşecek.
.
Koskoca dünyada yalnız değilsin başka canlılar da var ve onların yaşam hakları da var. Bitkiler var mesela, sökülen zeytin ağaçları var, kullandığın yağın çok azı gerçek zeytin çünkü ağaçları söktüler. Sokakta burun kıvırarak baktığın kedi, köpek doğanın bir parçası tıpkı senin gibi. Bişey soracağım: sevgilisiyle ayrılsın diye fikir verip durduğun moron arkadaşınla kendini zeki hissetmen dışında Dünyaya bir katkın var mı? Plastik kullanımına, araba kullanımına dikkat ediyor musun?
.
Merkür bakış açını vitrinlerden evrene çevir diyor! Sesini duyarsan iyi olur..
.