Merkür Başak Burcunda

Uzman Astrolog Su Karakuş

İnstagram / sukarakus

Youtube  / sukarakuş

 

Sağlıklıyla, sağlıksız olanı en iyi ayırt edebilen burç Başaktır ve Merkür burada çok mutlu, güçlü, verimlidir. Pratik, analitik davranmak, gerçek bilgiye ulaşmak, bu bilgiler düzenlemek çok verimli bir kaç hafta geçirmemiz yardım edecek.25 Ağustos da Merkür, UranüsRx arasında oluşacak güzel açı da, zihinsel sorunlara farklı açıdan yaklaşmalı, özgürleşmeliyiz. Kimilerimiz için şok haberler şaşırtacak. Yenilikten, yön değiştirmekten ürkmemeliyiz. Bu zihinsel olarak geçmişte bıraktığımız aydınlanmanın devamını sağlayacak bir açı. Aşırı dahi fikirler üretmemize katlıda bulunabilir. Mutlaka değerlendirmeliyiz.Ağustos sonuna doğru Merkür, Neptün arasında kafa karıştıran ama ilham da veren bir karşıtlık oluşacak. Duygular mı, mantık mı ikilemi yaşamak çok olağan bu süreçte. Duyguları seçmemiz, hatırlamamız ve belki yanılmamız, ders almamız gerekli. İlham perisi iş başında olacak ve sanatçılar için bir ayrıcalık tanıyacak.

Ağustos sonu/Eylül başında Merkür, bu kez bir üçlüyle nefis bir bağlantı kuracak. SatürnRx, PlutonRx, JupiterRx kavuşumunun desteğiyle ağır zihinsel yüklerden kurtulmak, köklü düşünce değişiklikleriyle tam bir dönüşüm yaratmak, evlilik veya karlı iş sözleşmeleri yapmak, karamsarlık, gelecek kaygısı gibi düşünce hatalarından kurtulmak mümkün olacak.

Merkür’ün bu transit boyunca aşırı eleştirmek ve özeleştiride bulunmak gibi tuzakları da var. Kontrolden çıktığınızda bu konuda kendinizi eğitmeli, zihinsel güvenlik için doğru bilgiye yönelmelisiniz. Aşırı konuşanlar, aşırı eleştirenler açısından bu düşünce ve davranış kalıplarının değiştiği bir dönem olmalı.

Mutlu günler

 

Su Karakuş Tüm hakları saklıdır