MAYIS BURÇ YORUMLARI

Ay’a Pluton retrosuna hazırlıkla yani durağanlaşmayla başlayacağız. Pluton tam olarak 4 Mayıs da retro konuma geçebilecek.

15 Mayıs da Merkür retrosu bitiyor.

16 Mayıs da Jüpiter boğa burcuna yerleşiyor aman dikkat hemen Plüton’la kare açı yapıyor.

19 Mayıs da boğa burcunda tatlı bir yeniay doğuyor.

20 Mayıs da Mars aslan burcuna yerleşiyor. 16 Mayısda oluşan kare Tkareye dönüşüyor bu çok fena.

 

KOÇ:

Plüton 1 Mayıs da arkadaşlık ve ekip çalışmaları alanında Retro konuma geçecek. Ekibinizin üstünüzdeki baskısı üstünüzden kalkıyor. 11 Ekime dek rahat nefes alacaksınız. Dileklerinizi gerçekleştirmenin yollarını araştıracaksınız.

15 Mayıs da Merkür boğa burcundaki retrosunu sonlandırıp durağan konuma geçiyor. 15 Mayıs da önemli mali kararlar büyük alışveriş yapmayın. Mali konularda hata yapmaya açıktınız bu dönem 1 Hazirana dek azalarak devam edecek.

16 Mayıs da Jüpiter burcunuza veda ederek Boğa burcuna yani para alanınıza yerleşiyor. Bu harika çünkü gelirleriniz artacak. Ancak Temmuz’un 2. Haftasına dek Jüpiter-Plüton karesi yaşanacak. Yani ekip arkadaşlarınız, hayat amacınız, dostlarınız, içinde bulunduğunuz gruplar nedeniyle para kaybedebilirsiniz. Hatta tüm gelirlerinizi riske atabilirsiniz. Bu uzun dönemde dikkatli olmalı kararlarınızı yalnız almalı, yolculuklarınızı yalnız yapmalısınız.

19 Mayıs yeniayı boğa burcunda doğacak ve bu kez mali alanda yeni bir başlangıç yapmanızı sağlayacak. Üstelik büyük bir gücün, önemli bir dostun desteğini de alacaksınız. Onun yanısıra aileniz de bu yeniliği benimseyecek, takdir edecek ve onaylayacak. Hakkıyla kutlayacağınız günler yaşayacaksınız.

20 Mayıs da Mars aslan burcuna geçiş yapıyor. Bu kritik bir tetiklenme yaratacak. Plüton, Jüpiter karesi bu transitle TKareye dönüşecek. Aşk, yaratıcı projeler ve çocuklarınız hevesleneceğiniz mücadele alanlarınız olacak. Ancak dostluklara bakış açınızı değiştirmeye yol açan gelişmeler yaşayacaksınız. Çok zorlayıcı tercihler yapmak durumundasınız. Bulunduğunuz topluluktan ayrılmadan rolünüzü değiştirmeye çalışın.

BOĞA:

1 Mayıs dan itibaren kariyer alanınız keyiflenmeye başlıyor. Üstünüzdeki baskı ve ağırlık hafifleyecek. Otoritelerin gücünü değil şefkatini hissedeceksiniz. 11 Ekime dek umursamaz olabilirsiniz. Yeni kariyer planı yapmayın, araştırmada kalın.

Merkür burcunuzda uzun zamandır Retro konumdaydı. 15 Mayıs da durağan pozisyona geçiyor. Önemli kararları 15 Mayıs günü almayın. Sorunlu evre 1 Hazirana dek azalarak sürecek. Mümkünse yeni başlangıçlar için 1 Haziranı bekleyin.

16 Nisan da şans, bereket ve büyüme planeti Jüpiter burcunuza yerleşiyor. Ancak bu kez çok dikkatli olmalısınız zira Plüton’la sert bir açı kuracak. Bu açı kariyerinizle direkt bağlantılı. Kariyer yaşamınızda büyük değişiklik yapmak zorunda kalabilir veya bir şans gibi görünen tekliflerden zarar görebilirsiniz. Son kararınızı vermek için acele etmeyin ve pozisyonunuzu koruyun. Ani kayıplar karşısında üzülmek yerine alternatifler yaratın.

19 Mayıs da burcunuzda bir yeniay doğuyor. Kariyer fırsatları bu kez tek tek karşınıza çıkacak. Ve otoritelerin de desteğini alacaksınız. Yakın çevreniz ve arkadaşlarınızın alkışını da alabilirsiniz. Öncelikleriniz değişmeyecek ve yenilik alanlarınızı seveceksiniz. Görünüşünüzü, tarzınızı yenilemekle başlayın.

20 Mayıs da Mars’ın aslan burcuna geçişiyle gökyüzünde endişe uyandıran bir TKare oluşacak. Aile içi tartışmalar, kariyeriniz hakkında köklü değişim ve dönüşüm ihtimali, şanssızlıkların üst üste gelmesi dengenizi bozabilir. Öncelikle köklü değişiklik yapmaktan korkmayın. Alışkanlıklarınız değişecek ama buna zorunlusunuz. Aileniz için mücadele ederken sağduyunuzu korumaya çalışın. 27 Mayısa dek tehlike geçmeyecek. Enerjinizi idareli harcayın.

İKİZLER:

Plüton retrosu 1 Mayıs da başlıyor. Seyahat korkunuz veya engelleriniz yerini yön değişikliğine bırakacak. Belirsizliklerle boğuşmak yerine akışta kalmayı seçeceksiniz. Yeni eğitim alanları araştırmaya başlayacaksınız.

Boğa burcunda yöneticiniz Merkür, 21 Nisandan bu yana Retro konumdaydı ve kişisel gelişiminize, bilinçaltınıza, rüyalarınıza dikkat çekiyordu. 15 Mayıs da Retro konumda olacak o gün sezgilerinize güvenmeyin. Yaşlı yakınlarınızla ilgili kararlar almayın.

16 Mayıs miladi bir tarih. Jüpiter kişisel gelişim ve yakınlarınızın sağlığı alanına giriş yapacak. Ancak bu alan hapishaneleri de anlatır. Jüpiter iyi bir gezegen dokunduğu her şeyi büyütüyor. Uzun yolculuklar, eğitim yaşamınız, seyahatler ve ticari yaşamınız sağlığınızı bozabilir. Yakınlarınızın sağlığıyla ilgilenmek eğitim yaşamınıza zarar verebilir. Maalesef Temmuzun 2 haftasına dek kendinizi korumalısınız.

19 Mayıs da kişisel gelişim alanında bir yeniay doğuyor. Uzaklara taşınmak için dostların desteği sizinle olacak. Eğitim yaşamınızda başarılı hissedeceksiniz. Olaylara bakış açınız tamamen değişecek. Üstelik bu yenilik daha çok kazanmanızı ve daha yüksek bir kariyer olasılığınıda getirecek. Kişisel gelişiminize yatırım yapın.

20 Mayıs da Mars’ın aslan burcuna geçişiyle, yakın çevrenizde tartışmalar yükselebilir. Ortamdan uzaklaşmak isteyebilir veya kent değiştirmeye yönelebilirsiniz. Bu süreçte ruh sağlığınızı koruyun ama aşırı iyimserlik tuzağına düşmeyin. Bir miktar gerçekçilik hayata tutunmanızı kolaylaştırabilir. Eğitim hayatınız devam ediyorsa olumsuz gelişmeler olabilir metanetle karşılayın. Bu gerilim 1 hafta sürecek. Stresi çoğaltmayın.

YENGEÇ:

1 Mayıs da başlayan Plüton gerilemesi 11 Ekim de son bulacak. Bu evre de borçları, kredileri, alacakları düşünüp stres yaşamak yerine çözüm yolları arayacak, kendinize yüklenmeyeceksiniz. Miras, nafaka konusunda uzlaşmalar olabilir.

Merkür retrosu arkadaşlık ve ekip arkadaşlıkları alanınızı çarpmıştı. Kırgınlıklar oluşmuş, gerçekleri öğrenmiştiniz. 15 Mayıs kritik bir gün zira Merkür durağan pozisyonda olacak. Dostluklarınızla ilgili önemli bir karar almayın. Son kararı 1 Hazirana bırakmak yerinde olacak.

Jüpiter 16 Mayıs da boğa burcuna geçiyor. Bu kez gelirlerinizi değil, giderlerinizi büyütme ihtimali var. Zira Jüpiter’in boğa burcuna geçişiyle Plüton tetiklenecek. Çevreniz bir anda genişleyebilir ve arkadaş gruplarınızı ağırlamak zorunda kalabilirsiniz. Her ne sebeple olursa olsun ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız. Aksi halde kendinizi toparlamanız uzun zaman alabilir. Kredi yüzü altına girmeyin. Ameliyatlar için uygun zamanda değilsiniz.

19 Mayıs da boğa burcunda bir yeniay doğruyor. Yeni dostlar ve ekip arkadaşları hayatınıza katılabilir. Ekstra gelir kazanma şansınız var. Gelirlerinizi çoğaltabilirsiniz. Kendinizi çok iyi motive edeceksiniz ve yeni eğitimler alabilirsiniz.

20 Mayıs da Mars aslan burcuna yerleşerek ödeme planınızı değiştirecek. Daha çok kazanma arzusuyla harcama eğilimlerinizin artması dengeyi bozabilir. Öte yandan Mars, Pluton, Jüpiter arasında bir TKare oluşacak. Harcama alışkanlıklarınızı tamamen değiştirecek köklü dönüşümler yaşayacaksınız. Arkadaşlarınızın başına gelen talihsizlikler size feyz olabilir. Kararlarınızı kendiniz alın ve  tehlikeli bir evrede olduğunuzu unutmayın.

 

ASLAN:

Plüton retrosu evlilik ve ortaklık alanınızda 1 Mayıs da başlıyor. 11 Ekim de sona erecek. Eşiniz ve yakınlarınız ya da iş ortağınızla yaşanan anlaşmalar bir süre yerini barışa bırakabilir. Bu dönemde kendi hatalarınızı da fark edecek, özeleştiri yapabileceksiniz.

Merkür retrosu kariyer alanınızda 15 Mayıa dek devam edecek. 15 Mayıs da durağanlaşacak.  O gün kariyerinizi ilgilendiren önemli kararlar almayın. 1 Hazirandan sonra tüm kararları alıp hız kazanabilirsiniz.

Jüpiter 16 Mayıs da boğa burcuna giriş yapacak. Kariyer alanınızda bir yıldız gibi parlamaya başlayabilirsiniz ancak Plüton bu transitle tetiklenecek ve evliliğinizin ya da iş ortaklığınızın üstünde kara bulutlar göreceksiniz. Eşinizin başına gelenlerin sizin kariyerinizi etkilemesi de ihtimal. Büyük köklü değişimlere kolayca adapte olmaya çalışın. Böylece üzülmeden konfora ulaşırsınız. Bütün ihtimalleri ve olanı sevgiyle kabul edin.

19 Mayıs da gerçekleşen yeniay, yeni kariyer olasılıklarını karşınıza çıkaracak. Muhtemelen iyi değerlendireceksiniz. Çünkü bu konuda ailenizin, yakınlarınızın ya da danışmanlarınızın full desteğini alacaksınız. Gelirlerinizi arttıracak bir teklifdir bu. Aynı zamanda kişisel gelişim anlamında da katkısı olacak.

20 Mayıs da Mars burcunuza geçiyor. Plüton, Jüpiter karesini sert bir şekilde tetikliyor. Öncelikle öfkenizi kontrol altına almalısınız. Yakınlarınızla ilişkileriniz büyük oranda değişecek. Kariyer yaşamınızdaki bazı talihsizlikleri tolere etmekte zorlanabilirsiniz. Önceliğiniz ilişkilerinizi dengede tutmak olmalı. Huzuru bozacak şeylere yanaşmayın. Yakınlarınızın hayatındaki değişimlerde destekleyici olun. Öfkenizi sporla yok edin.

 

BAŞAK:

İş ve sağlık alanınızda yolculuk yapan Plüton 1 Mayıs da Retro harekete başlayacak 11 Ekim’e dek retroda kalacak. Bu evrede hastalıklarınız geri çekilecek, iş alanındaki sorunlar rafa kalkacak ve daha iyi olmak için araştırmalara başlayacaksınız.

Uzun yolculuklar, eğitimler alanınızı bloke eden Merkür retrosu 15 Mayıs da sonra eriyor ancak o gün durağan pozisyonda kalacak olan Merkür can sıkıcı olabilir. Birçok sorunu aynı anda yaşayabilirsiniz. Yolculuğa çıkmamakta fayda var. Seyahatlerinizi 1 Hazirandan sonra planlayın.

16 Mayıs da Jüpiter dostunuz boğa burcuna yerleşiyor. Boğa burcundaki transitlerden genellikle yararlanırsınız. Ancak bu kez Plüton tetikleneceği için uzun yolculuklarınız, sağlığınızı ve iş yaşamınızı olumsuz etkileyebilir. Yurtdışıyla ticaret yapıyorsanız sekteye uğrayabilir. Ruh sağlığınızı korumak zorundasınız. İşinizi gerekirse değiştirdin. Sektörünüzü, iş arkadaşlarınızı değiştirin. Sağlık sorunlarınız varsa tedavileri değiştirin. Rahat edeceksiniz.

Uzun yolculuklara çıkmak, taşınmak ya da yeni eğitimler almak için

19 Mayıs yeniayını değerlendirin. Dostunuz boğa burcunda oluşan yeniay yeni başlangıçlar ve buna bağlı olarak yeni işler, müşteriler sağlayacak. Değerlendirin. Eşiniz, arkadaşlarınız destek verecek. Sağlığınızla ilgilenin. İyi tedaviler ve sağlık programları bulacaksınız.

20 Mayıs da Mars kişisel gelişim alanınıza yerleşecek. Yakınlarınızın sağlık sorunları için aşırı enerji harcamak zorunda kalabilirsiniz. Uzun yolculuklarda talihsizlikler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle dinlenmek önceliğiniz olmalı. İş ve sağlık yaşamınızda köklü değişikliklere gidin. Gelecek sizi korkutmasın. İhtiyacınız olan alternatifler karşınıza çıkacak. Hayatınız şu anda olduğundan daha iyi olacak. Tamamen sağlığınıza ve işinize odaklanın.

TERAZİ:

Aşk alanınızdan gülümseyen ve köklü değişiklikler yapmanızı sağlayan Plüton 1 Mayıs da geri harekete başlıyor. 11 Ekime dek sürecek olan Retro boyunca ilişkilerdeki büyük değişiklikleri hazmedeceğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Dinlenmek iyi gelecek.

Merkür retrosu başkalarının kaynaklarından yararlanma konusunda pürüzler yaratıyordu. Kredi talepleriniz, borçlar, alacaklar bu dönemde unutulabilir ya da tam tersine takıntı haline getirebilirsiniz. Sorunun çözümüne 15 Mayıs sonrasında yönelin. Merkür 15 Mayıs da durağan olacak ve hata yapma ihtimalini yükseltecek.

16 Mayıs Jüpiter’in 12 yıl sonra boğa burcuna konuk olduğu tarih. Krediler, nafakalar, miras hakkınız ya da alacaklarınız gündeme yeniden gelebilir. Borçlanmalardan uzak durun göze aldığınız şey umutlarınızı karşılaşamayacak. Üstelik yön değiştireceksiniz. Çocuklarınız ya da partneriniz adına aldığınız kararlardan vazgeçebilir ya da göründüğü gibi olmadığını anlayabilirsiniz. Plüton sert bir şekilde tetiklenecek ve ilişkilerde mutsuzluk yaşayacaksınız. Yüzleşmelerden kaçının.

19 Mayıs da yeni gelirler elde etmenizi sağlayacak. Miras ve nafaka beklentilerinizi çözecek muhteşem bir yeniay yaşayacaksınız. Çocuklarınızla birlikte kutlama yapabilirsiniz. Bu gelişme, hem kariyerinizi, hem iş yaşamınızı pozitif yönde etkileyecek.

20 Mayıs da Mars aslan burcuna giriş yapacak. Arkadaşlarınızla aranızda beklenmedik tartışmalar ve huzursuzluklar yaşanabilir. Kalabalıkların arasında olmamaya özen gösterin. Huzurunuzu korumak için yalnızlığı tercih edebilirsiniz. Aşk yaşamınızda köklü değişiklikler yapın, çocuklarınızın kendi başına kararlar almasına izin verin ve kontrol duygusundan vazgeçin. Bazı harcamalar can sıkıcı olabilir. Stresi bünyenizden uzak tutun.

AKREP:

Yöneticiniz Plüton 1 Mayıs da Retro konuma geçiyor. Evdeki baskı, aile içindeki kontrol edilme duygusunun yarattığı stres yerini vurdum duymazlığa bırakabilir. Değişiklik yerine ne yapacağınızı düşünmeyi ve olasılıkları incelemeyi tercih etmelisiniz.

15 Mayıs da Merkür retrosu sona eriyor, Durağan pozisyona geçiyor. Evlilik, ortaklık ve yakınlarınızla ilişkileriniz risk altıan girecek. 15 Mayıs da büyük beklentilerden ve büyük tartışmalardan uzak durun. Alınganlıklar ve kırgınlıkları 15 Mayıs sonrasında çözebilirsiniz.

Jüpiter 16 Mayıs da boğa burcuna geçiyor. Aynı anda Plüton tetikleniyor. Gerilimi yüksek bir başlangıç şans gibi görünerek hayatınıza girebilir. Örneğin evlilik kararı alabilirsiniz veya iş ortaklığı kurmak isteyebilirsiniz. Ev, yuva, aile kavramlarınız köklü şekilde değişebilir. Bu süreç bir miktar sancılı. Çünkü tüm iyimser bakış açısını değiştirmeniz gerekecek. Kararlarınızı köklü şekilde değiştireceksiniz. Evliyseniz boşanmayı ya da ayrılmayı düşüneceksiniz. Değişimden korkmayın.

19 Mayıs da evlilik ve ortaklık alanınızda bir yeniay oluşuyor. Evlenme kararı alabilirsiniz, bir iş ortaklığına dahil olabilirsiniz, evlilik teklifi alabilirsiniz. Her koşulda yakınlarınızla ilişkiniz değişecek ev aileniz seçiminizi onaylayacak. Uzun yolculuklar, yeni projeler ve bebek müjdesi de ekstra mutluluklarınız olacak.

20 Mayıs da Mars aslan burcuna giriş yapacak. Kariyer alanınız bir anda güç savaşlarına sahne olabilir zira Pluton Jüpiter sert açısı tetiklenecek bu girişle. Aile içinde köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacaksınız. Yakınlarınızı ilgilendiren bazı talihsizliklere müdahil olacaksınız. Önceliğiniz aile birliğini korumak ve gereken tüm köklü değişiklikleri hızla yapmak olmalı. Gerisi kendiliğinden akacak.

YAY:

Plüton 1 Mayıs da Retro konuma geçerek, yakın çevrenizle, kardeşleriniz ve komşularınızla ilişkilerinizdeki katlanılmaz duyguları hafifletecek. Kırgınlıklar düzelebilir. Taşınma kararı yerini zamana bırakabilir. Yolculuklar daha kolay yapılabilir.

Merkür retrosu iş ve sağlık alanınızda gerçekleşmişti. 15 Mayıs da Merkür durağan pozisyonda olacak. Sağlık sorunlarınızın çözümü, iş arkadaşlarınızla ilişkilerdeki pürüzler için çare aramak 15 Mayısdan sonra mümkün. Aceleci ve alıngan olmayın.

16 Mayıs da Jüpiter boğa burcuna yani iş ve sağlık alanınıza yerleşiyor. Bu alanda bolluk bereket getirebilir ancak Temmuzun 2.haftasına dek Plüton’la sert bir açı kuracak. Bu sertlik iş hayatınızı, tanınma olanaklarınızı ve çevrenizle ilişkilerinizi olumsuz etkileyecek. Kısa yolculuklarda, kardeşlerinizle ilişkilerinizde dikkatli olun. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Kazalara açık olacaksınız. Uzun bir süre dikkatli yaşayın.

19 Mayıs yeniayı iş ve sağlık yaşamınıza yenilikler getirecek. İş kurabilir/bulabilir/teklif alabilirsiniz. Yakın çevrenizin müthiş bir tanıtım ve onay desteği olacak. Gelirleriniz artarken, mülk sahibi olma fırsatı yakalayacaksınız.

20 Mayıs d Mars aslan burcuna geçiş yaptığında, uzun yolculuklara çıkmak isteyecek ancak zorlanacaksınız. Kent değiştirmek istiyorsanız, acele etmeyin. Önce yakın çevrenizi yenilemekle başlayın. İş yaşamınızda kimi şanssızlıklar yaşanacak. Durumu egzajere etmeden çözüm bulmaya çalışın. Sağlık sorunlarınız ortaya çıkabilir. 27 Mayıs dan sonra çözüm arayın.

 

OĞLAK:

1 Mayıs da Plüton para ve özgüven alanınızda gerileyecek. Aşırı özgüven ve duyarsızlık hali yerini şifacılığa bırakacak. Öte yandan mali konularda aldığınız kararların yarattığı stres sizden uzaklaşacak. Olduğu gibi kabul etme ustalığına geri döneceksiniz.

Boğa burcunda 21 Nisandan bu yana Retro konumda olan Merkür 15 Mayıs da yine boğa burcunda durağanlaşacak. Aşk yaşamınız, çocuklarınızla ilişkileriniz 15 Mayıs ve öncesinde risk altında. 15 Mayıs da büyük kararlar almayın. Sonrasında riskler azalacak 1 Haziranda ilişkileriniz normalleşecek.

Jüpiter 16 Mayıs da aşk alanınıza yerleşiyor. Hem çocuklarınızla ilişkinizi hem partnerinizle ilişkinizi etkileyecek. Projelerinize yenileri eklenecek. Ancak bu süreçte Plüton’la sert bir açı yapacağı için yarardan daha çok zarar verebilir. Mali konularda köklü değişiklikler gerçekleşebilir ve bundan çocuklarınız olumsuz şekilde etkilenebilir. Ya da çocuğunuz için yakaladığınız bir fırsatı gerçekleştirmek için, fazlasıyla para harcamanız gerekebilir. Dengeleri koruyun.

19 Mayıs yeniayı, aşk alanınızda doğuyor. Yalnızsanız bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Birini gerçekten benimsemenin huzurunu duyumsayacaksınız. Özgüveninizi yükseltecek bir proje teklifi de alabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız.

20 Mayıs da Mars aslan burcuna girdiğinde ekstra gelir kazanmak için atakta bulunacaksınız. Çok dikkatli olun bu durum bir TKare açısıyla gerçekleşiyor ve bu açı hayli tehlikeli. Kazanmaya çalışırken para kaybedebilirsiniz. Gelir kaynaklarınızı köklü şekilde değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Çocuklarınızın başına gelen talihsizliklerle ilgilenmek zaman kaybettirebilir. Süregelen gelir kaynaklarınızı korumaya çalışın. Bu bir yükselme dönemi değil.

KOVA:

Plüton 23 Mart dan bu yana burcunuzda ilerliyordu. Hayatınızda köklü değişiklikler yapmaya başlamıştınız 1 Mayıs- 11 Ekim arasında Retro konumda olacak. 11 Haziran da Oğlak burcuna geri dönecek. Bu kademeli geçiş boyunca yavaş yavaş birbirinize alışacaksınız. 1 Mayıs dan itibaren tüm stresleriniz azalıyor.

Ev almak, satmak, mülk edinmek, aile kurmak, kiralamak, taşınmak gibi ihtiyaçlarınız Merkür retrosunun gölgesinde 15 Mayısa dek kalacak. En tehlikeli gün durağan pozisyonda olduğu 15 Mayıs. Bugünu domestik konularla geçirmeyin zorlanırsınız. 15 Mayıs dan sonrası daha uygun.

16 Mayıs da Jüpiter boğa burcuna giriş yapıyor. Plütonu da bu vesileyle sert bir şekilde tetikliyor. Plüton burcunuzda Retro konumda ve içten içe sarsılacaksınız. Ev, yuva, aile alanından beklentilerinizi düşürün. Bir anda evin satışı çaresizlik yaratabilir. Aile bireylerinin ihanetini fark edebilirsiniz. Tüm bunları sakinlikle karşılayın. Durum Temmuzun 2. Haftasından itibaren netleşecek ve rahatlayacaksınız. Mülk edinmek isterseniz Temmuz uygun.

19 Mayıs da boğa burcunda doğa yeniay mülk sahibi olmanızı destekleyecek. Gücünüzle başkalarını şaşırtacaksınız. İş ve mali gelirler konusunda şanslı bir evredesiniz. Hırslı, azimli ve birikime dönük davranabileceksiniz.

20 Mayıs da Mars’ın aslan burcuna geçişiyle evlilik ve ortaklık alanınızda daha fazla söz almak isteyeceksiniz. Görünüşünüzde ve tarzınızda çok ciddi değişiklikler yapabilirsiniz. Ailenizle ilişkilerinize bazı talihsizlikler ket vurabilir tüm bunlar bir miktar kaos da yaratabilir. Öncelikle sağduyulu davranın ve gizlilikten vazgeçmeyin. İlişkilerde ani parlamalardan kaçının. Sadece kendinize odaklanın. Başkasını değiştirmek yerine kendi değişiminiz daha doğru olacaktır.

BALIK:

Plüton kişisel gelişim ve yakınlarınızın sağlık alanında bir miktar korku pompalıyordu. 1 Mayısdan itibaren Retro konuma geçecek ve 11 Ekim de Retro bitecek. Bu süreçte yakınlarınızın sağlık sorunları gerileyebilir, yaşadığınız travmalar yerini dinginliğe bırakabilir. Gizli düşmanlara dikkat!

Merkür retrosu 21 Nisan-15 Mayıs arasında yakın çevrenizle ilişkiler, kardeşlerle ilişkiler ve iletişim araçları alanlarınızı etkiliyor. Kazalar, arızalar, kayıplar, üzebilir. İletişim araçlarınızı, bilgisayarınızı koruyun ve iletişim dilinizi yumuşatın. 15 Mayıs dan, 1 Hazirana dek olan süreçte temkinli olmaya devam edin.

16 Mayıs da boğa burcuna giren Jüpiter, Kova burcunda Retro konumdaki Plüton’u sert şekilde tetikleyecek. Travmatik bazı olaylar yaşanabilir. Örneğin beklenmedik boyutta kazalara karışabilirsiniz. Trafikde dikkatli olun. İletişim, iletişim araçları ya da yakınlarla ilişkileriniz zarar verebilir. Söyledikleriniz veya yazdıklarınız aleyhinizde kullanılabilir. Dikkatli olun. Geçmişin izlerini, bilinçaltınızı, travmalarınızı temizletmeniz gerekiyor.

19 Mayıs yeniayı, yeni bir çevre edinmenizi sağlayabilir. Bu çevrede tanınmanız ve iletişiminiz daha kolay da olabilir. Kişisel gelişiminize katkıda bulunacak kişiler mutluluk pompalayacak. Aşk yaşamınız yeniden yeşerebilir veya çocuklarınızla daha mutlu bir hayat kurabilirsiniz. Tadını çıkarın düşleriniz gerçek oluyor.

20 Mayıs da Mars aslan burcuna transit geçiş yapacak. İş ve sağlık yaşamınızda agresif, ben merkezci bir tutum benimseyeceksiniz ama dikkatli olun. Gizli düşmanlar pusuda bekliyor olabilir ve çevrenizin desteğini alamayabilirsiniz. Herkesin kendi sorunlarıyla uğraştığı bir dönem yaşanacak. Kişisel gelişime ve iç gücünüze odaklanın. Geçmiş deneyimlerinizi hatırlayın. Her karanlığın bir sonu olduğu gibi bu kez de aydınlığı bulacaksınız.