Yangın,saldırı, yine yangın, canlı bomba, ardından yangın. Hatay da neler oluyor? Anlamak için gelin gökyüzünün işaretlerine bakalım. Hatay’ın kurtuluş tarihi 5 Temmuz 1938. Doğum saati olmadan nir harita çıkardığımda, Hatay’ın yengeç burcu olduğunu, Kiron, Mars, Merkür ve Pluton’un yengec burcunda stelyum oluşturduğunu gördüm. Mars 18. Derece, Merkür 26. Derece, Pluton 29. Derece de yerleşmiş.

Hatay’ın Doğum Haritası

Yangın,saldırı, yine yangın, canlı bomba, ardından yangın. Hatay da neler oluyor? Anlamak için gelin gökyüzünün işaretlerine bakalım.

Hatay’ın kurtuluş tarihi 5 Temmuz 1938. Doğum saati olmadan nir harita çıkardığımda, Hatay’ın yengeç burcu olduğunu, Kiron, Mars, Merkür ve Pluton’un yengec burcunda stelyum oluşturduğunu gördüm. Mars 18. Derece, Merkür 26. Derece, Pluton 29. Derece de yerleşmiş. Bunun anlamı şu: Oğlak burcunda transit kavuşumda olan Jupiter, Plüton, Satürn Hatay’ın stelyumuna karşıt açı yapıyor. Tam tercümesi şu: kendisinden büyük güçlerle, engeller ve zorunluluklarla, abartılı veya aşırı büyük olaylarla baş etmek için yüm gücümü kullanıyor, değişiyor, dönüşüyor ve bunu öyle uzun zamandır yaşıyor ki yorgun, bıkkın, çaresiz.

Doğum anındaki Satürn- Mars-Ay arasındaki TKare öncü burçlarda yani Koç, Yengeç ve Terazide. Mars retrosu koç burcunda devam ederken tamda bu T Kare tetiklenmiş. Bu bir insan haritası olsaydı ölümle pençeleştiğini düşünebilirdik. Birkaç karşıtlık ve bir T Kare için iddialı laflar değil mi? Mesele bir kaç açı olsaydı evet çok iddialı derdik ama durum şöyle: Hatay Uranüs devinimi yaşamaya başlıyor. Çehresini, ekonomik kaynaklarını, halkın yaşama güven duyma koşullarını ve düzeni tamamen değiştirmek gerekiyor. Herkesin bir nevi terörle mücadeleyi, yangınla mücadeleyi öğrenmesi gerekiyor ki hayatta kalma gücü yenilensin. Öte yandan Pluton, Pluton karşıtlığı ABD’ nin yaşadığı Pluton kavuşumuna benzer bir etkide yaratıyor. Afetler, yangınlar, salgının en yoğun görüldüğü ülke olması hayatta kalma gücünün desteklenmesi için kösteklenmeyi sağlıyor.

Neptün karşıtlığı boğulmalar, seller, suyla, kaçaklarla, uyuşturucuyla ilgili sorunların tüm ülke açısından hayal kırıklığına dönüşmesi demek ve maalesef Hatay’ın doğum haritasında bu da var. Ay düğümlerinin Neptün’le TKare oluşturması da cabası. Yani gelecek felaketlerde: sel baskınları, sis kazaları, gazla ilgili patlama ve kazalar, uyuşturucu, ilaç, alkol zehirlenmeleri, boğulmalar, tekne faciaları çok olası.

İçimiz mi daraldı? Ya orada yaşayan halk ne yapsın? Yaparken içim daraldı deme şansı yok!

 

Hatay da Çile ne zaman biter ? 

Hatay’ın, 2021 de, olağan unutkanlık ve Güneş kaynaklı yangınlar dışında yangınla mücadele etmek sorunda kalacağını düşünmüyorum. Ancak terör saldırılarının, uçak ve uçuş kazalarının, suyla bağlantılı kazaların devam edeceğini hatta gelecek 3 yıl boyunca devam edeceğini biliyorum. Hatay doğum haritasında yavaş harakete eden gezegenlerle transit gezegenlerin yaptığı sert açıların etkisi ne yazık ki uzun süreli. Yinede güzel haber şu Ocak ayından itibaren, #hataydogumharitası üstündeki baslı büyük oranda kalkmış olacak.

Sağlık, ruh sağlığı, uyuşturucu kullanımı ve ekonomik kaynakların değişimi ise öne çıkan temalar olmaya ve zarar vermeye devam edecek. Bu anlamda yapılacaklarsa bir an önce gelir kaynaklarını değiştirme yoluna gitmek, doğaya verilen zararı gidermek eski doğa koşullarını daha konforlu ve korunaklı bir formda yaratmak, uçuş kontrollerini sıkılaştırmak, güvenli olmasını sağlamak, sel felaketleri, tekne kazaları ve yasa dışı geçişler için önlem almak, 13 yıl sonra yaşanması muhtemel büyük faciaya şimdiden önlem alarak hazırlanmak. 13 yıl sonra neler olabileceğini bir başka yazımda ve YouTube kanalımda anlatacağım.

Sevgiler.

Su Karakuş Tüm hakları saklıdır

Su Karakuş

İletişim için e-posta yaz :  astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı  :  0 (505) 010 70 59

İnstagram              :  https://www.instagram.com/sukarakus/

Youtube                  :  https://www.youtube.com/channel/UCw0XNt1vMXWKUpHf_bQxQ3A/videos