Haftasonu Astrolojisi (10-12 Aralık) HERŞEY GÜZEL OLACAK.

Yılın son haftalarını yaşıyoruz. 2023’den ümitsizsiniz. Bense tam tersini düşünüyorum. 2020’den bu yana gelişen sürecin devamı ancak değişkenlerine baktığımız zaman bambaşka bir yere doğru yolculuk ediyor olacağız. Hayat pahalılığı da dahil bir çok kavram değişecek. Bizler gelişeceğiz. Yaşam kalitesi de, çalışma kalitesi de yükselecek başka yolu yok. Satürn, Uranüs karesi çözülürken, değişimi tamamlamış olanlar kazanacak. Daha kaliteli çalışma temposunu benimseyenler ilerleyecek. Köylü kurnazlığı devri kapanıyor.

Hafta sonunda Ay yengeç burcunda yol alıyor olacak. Daha endişeli, daha içe veya eve kapanmaya hazır, daha duyarlı, özellikle çocukları konusunda daha hassas, eve daha düşkün bir ruh hali herkes için geçerli ancak su grubu ve toprak grubu burçlar için daha keskin olacağını gözlemleyeceksiniz. Bu korku ve duyarlılık 2 gün sonra yerini özgüven ve cesarete bırakacak. Fakat bu süreçte Venüs henüz, oğlak burcuna girdiği ve Merkür de hale hazır da oğlak burcunda yol aldığı için gelecek endişesi, geleceğe dönük sürekliliği olması arzulanan adımlar, düşünceler, duygular endişeyle harmanlanacak. Güven sorunu hafta sonu boyunca zirve yapabilir. Başka bir deyişle iyi şeyler olacağına dair bir güvensizlik algısı içine çekilebilirsiniz.

Bu güvensizliği kıracak yegane destek Uranüs ve Kuzey Ay düğümünden gelecek. Aniden karşınıza çıkan sürprizler, beklemedik olasılıklar, teklifler, rastlantılar neşenizi yerine getirecek. Günün ilerleyen saatlerinde tüm plan değişikliklerine karşı esnek olmanız gerekiyor. Esnek kişilere gökyüzü bir ödül verecek. “Ben öyle planlamamıştım, buna göre kendimi ayarlamıştım!” şeklinde düşünenler için sonuç gelecek güzel saatler değil, şanssızlıklar olabilir.

“Herkes çok gergin” diyordu bir dostum. Doğru Mars retrosu ekstra gerginlik ama çoğunlukla kendinizden beklemediğiniz bir sakinlik ve tepkisizlik hali sunuyor. Bir de astrolojiye meraklıysanız ve Mars retrosunun zararları hakkında eni konu bilginiz varsa kendinizi tutmaya odaklamış olabilirsiniz. Satürn ve Mars şu sıralar birbirini desteklediği için bu disiplini sağlamak zor değil. Ancak Mars hala tehlikeli, hala kaza oranını yükseltmekte. Güneş Mars karşıtlığı çözülüyor yani bitiyor ama ben gezegenleri ayrılırken tanımamız gerektiğini ısrarla yazıyorum, anlatıyorum. En sert darbeyi insan da gezegen de vedalaşırken vurur. Başkasının egosunu zedelemek için can atan bir cesaretiniz varsa şu sıralar dikkatli olun derim.

Hava grubu burçların kısmen şanslı olduğu bir kaç gün geçireceğiz.

Pazar günü ne yazık ki hava değişiyor. Ay, Plüton’un karşısından geçmek zorunda. Bu büyük bir baskı, ölümcül sonuçlar demek. Duyguların ölmesi veya birini kalbinizdeki mezarlığa gömmeniz demek. Bu gerçek anlamda üzücü ölümlerin yaşanması da demek olabilir ama en hafif ihtimaliyle sizden büyük bir güç karşısında kendinizi çaresiz hissetmek demek. Kendisini değiştirmeye, dönüştürmeye, bakış açısını kökten değiştirmeye eğilimli olanlarınız için güzel bir haberim var. Bu dönüşme hadisesi bir dileğinizin gerçekleşmesini sağlayacak. Ay, bu geçiş sırasında yalnız değil çünkü Neptün’den destek alıyor. Düşlere, hayallere, merhamete, yardımlaşmaya, evrensel sevgiye değer verenlerin ödüllendirileceği bir gün yaşanacak. Neptün’den yardım almak istiyorsanız yardım sever olmanız da fayda var. “Ben zaten çevreme yardım ediyorum, eski kıyafetimi geçenlerde birine verdim, komşuların dertlerini hep ben dinlerim” şeklinde ucuz yollu çıkarımlarınız varsa, Neptün’den alacağınız destek de o kadar olacaktır, eski, dirsekleri yırtılmaya yüz tutmuş bir kazak ve sizi isteksizce dinleyecek bir komşu! Ne ekersen onu biçeceksin diyenler bu hafta sonunu iyi gözlemlemeli.

Ee benim burcuma bu haftasonu ne var? Ne olacağım diyorsanız yukarıda yazılanlar hepiniz için geçerli.

Keyifli bir haftasonu geçirmenizi dilerim.

Su Karakuş

İletişim : astrolojikulubu@gmail.com

Whatsapp ( yani arama yaz, özellikle gece yarısı arama veya merhaba yazıp sohbet bekleme sorunu yaz, uygun olunca dönerim.): 05050107059