EYVAH!..Merkür Geriliyor Ama Doğum Yapmak Zorundayım.

EYVAH!..Merkür Geriliyor Ama Doğum Yapmak Zorundayım.

Bu hafta bir anne e-posta göndermiş ve günün anlam ve önemine uygun soruyu dile getirmiş:

“Astroloji köşesini okuyorum bende gayet iyi olmuş… anneler en çok Merkür geri giderken doğum yapınca endişeleniyor. ben 3 gün hastanede yattım 2 gün daha tutmak için her şeyi yaptım ama olmadı…bizi astrologunuz aydınlatırsa çok sevinirim.ben Merkür’ün geri gidişinde her şeyi erteliyorum ama doğumu erteleyemedim. sonra bebekte çok önemli” Derya Demirtaş Alkan

Merkür gerilemesi hayatımızı bloke ediyor. Herşey arap saçına dönüyor. Para; pul oluyor, iletişim bozuluyor, elektronik aletler ard arda arıza yapıyor, ilişkiler ayrılıkla sonuçlanıyor. Bunlar olumsuz yönler. Birde madalyonun parlayan yüzü var; düşüncenin içe yönelmesi, derinleşmesi, yüzeysellikten kurtulması gibi para verseniz satın alamayacağınız değerler var. Yüzeysel bilgi ile açlığını gidermekten (yani bir nevi “fastfood öğrenme biçiminden”) hoşlanan İkizler ile eleştirel Başak burcunun yöneticisi olan Merkür gerilerken kişiyi yanlış anlama kurbanı yapabildiği gibi derinleştirirde. Sabırlı ve sakin bir öğrenme hali yaratır, aceleden kurtarır. Eleştiri özeleştiriye döner. Zeka gerilemez ama algıda seçicilik had safhaya çıkar. Öğrenme gücü zayıf değildir ama yanlış anlama eğilimi yüksektir.

Merkür gerilerken yapılacak doğum birkaç endişe yaratır kişide:

1-Merkür geriliyor yanlış bir şey başıma gelir mi doğumda, doktor hata yapar mı? Doğum zor olur mu?

2- Çocuğum zeka özürlü doğar mı?

3-Çocuğum Merkür gerilerken doğacağı için hayatı hep zorlukla mı geçer?

Merkür Gerilerken Doğanların Hayatı Zor Olabilir mi?

Bu kaygılara hemen kendimden örnek vermek isterim. Merkür gerilerken, üstelik 7 aylık doğmuşum. Annem birkaç basamaklık merdivenden düşüvermiş, yere bir bakmış “ben”! Yani hayatının en kolay doğumunu yapmış. O dönemde doktorların yaşamaz dediği bir bebekmişim ama yaşamışım. Hala hayata tutunma gücüm en kuvvetli yanımdır.

İlköğrenim çağlarından  itibaren sınıfımın başarılıları arasında oldum. Hiç ders çalışmadım, dersi derste dinlediğimde öğrendim. Dikkatim kolay dağıldığı için dinleyemediğim zamanlarda oldu. Buna rağmen öykü, şiir, makale alanlarında her zaman okulun ödül alan yarışmacılarından biri oldum. Üniversite hazırlık kurslarına hiç gitmedim. 2 kez sınavı kazandım. Düzenli ders çalışma yeteneğim hiç olmadı. Üniversitede bölümümden( İnşaat Mühendisliği) hoşlanmadım. Bu nedenle ortalama bir öğrenciydim. Yüksek Lisansda ise sınıf birinciliğine oynadım. Asistanlık sınavını kazanan tek kişiydim. Memuriyetle kendimi ilişkilendiremedim, asistan olmadım.

İlerleyen yıllarda üniversite düzeyine eşit bir astroloji eğitimi aldım. 14 yıl sonra mesleğimi değiştirdim. Astroloji öngörülerimin yayınlandığı 3 kitap ve binlerce makale yazdım. Yazarken konuşabildiğimden daha başarılı olduğumu fark ettiğimde çok gençtim. Çekingenliğimden kaynaklanıyor sanıyordum. Meğer Merkür gerilemesi önce sözle başlayan, sonra yazıya dökülen insanın gelişim basamağında zoru başaranın yanında oluyormuş.

Hayatım hep zorlukla geçmedi. Detaycı ve alıngan yapım elbette eğri büğrü kurulan cümlelerde alındı, kırıldı ama hayatım birçok insana göre kolay ve şanslıydı. Merkür’üm bana hayatı zor olarak algılamamayı sağladı. Satın aldığım elektronik aletleri hep uzun süre kullandım. Sık sık bozulan hiçbir iletişim aracım olmadı. Merkür gerilerken zekamın açıldığını, detayları daha iyi görebildiğimi ve her şeyi daha net düşünebildiğimi fark ettiğimde gerileme dönemlerini beklemeye başladım. Yazmak, planlamak, dolap toplamak ve araştırmak için gerileme dönemlerinden mutlaka yararlandım.

Merkür Gerilerken Doğanlar Yaşamından Memnun

Dün yolda bir danışanıma rastladım. Ablasıyla tanıştırdı. Başak burcu abla mimar, Merkür gerilerken doğmuş.

Bütün önemli işlerimi Merkür gerilerken hallediyorum, büyük sözleşmelere Merkür gerilerken imza atıyorum diyor.

Öyle denk geliyormuş. Eşinin de Merkür gerilerken doğmuş olması aralarındaki ilişkiyi bozmamış.

Biz anlaşıp gidiyoruz, sorunumuz yok diye devam ediyor.

Merkür gerileme dönemlerinde zekasının daha açık olduğunu O’da fark etmiş.

-Ben de yararlanıyorum gerileme dönemlerinden, dikkatim artıyor diyor.

Elbette 2 örnek astroloji için kesinlik belirtmez. Ama “istatistik”e dayalı bir sanat olan astrolojiye göre zeka ve iletişim gezegeni Merkür doğumda zorluk yaratmaz, Merkür gerilerken doğanlar geri zekalı veya düşük zekalı olmaz. Tam tersine derin, kıvrak olmayan ama üstün bir zeka ortaya çıkarır. Ve Merkür gerilerken doğanlar sık sık yanlış anlamaktan muzdarip olsalar bile, hayatı zorlaştıran gezegenlerin gerilemesinden ziyade kurdukları olumsuz açılardır.

Merkür Gerilemesinin Etkisi Yaşam Boyu Devam Etmez

Merkür gerilerken doğanlar; astrolojide kullanılan gelecek analizi tekniklerinden birine göre ( bu teknikte her gün 1 yıl sayılır) belli bir yaşta gerilemenin etkisinden tamamen kurtulur, yanlış anlama problemi yaşamazlar. Merkür ortalama 3 hafta geri gider. Bu süreç insan ömründe 3*7=21 yıla tekabül eder. Yani Merkür gerilemesinin ilk gününde doğan bir bebek 27 yıl sonra gerilemenin olumsuz etkilerinden kurtulmaya başlar. 2. Günü doğanlar 26 yıl, 3. Günü doğanlar 25 yıl sonra kurtulurlar. Merkür gerilemesinin son gününde doğanlar 1 yaşından sonra gerilemenin bütün olumsuzluklarından sıyrılmayı başaracaktır.

Çocuklarınızın doğum haritasına bir kez sahip olarak Merkür’ün kurduğu açılar, olası sağlık problemleri ve eğitim yaşamındaki potansiyelleri hakkında bilgi almak bu konudaki endişelerinizi giderecek en önemli veri olacaktır.

Sağlıklı, mutlu bir doğum dilerim.

Su Karakuş
Uzman Astrolog

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59