Evlilikte Burçların Uyumu

Kim kiminle mutlu olabilir? Hangi burç evlilikte nasıl davranır? Uzun ömürlü bir evlilik için burcunuz önemli midir?

KOÇ

Onun evliliği dur durak bilmeyen bir tempoda ilerlemelidir. Durağan bir evlilikte kendisini boşlukta ve başarısız hisseder. Tartışacağı ve ilişkisini tartışarak geliştireceği bir eş arar. Hızlı ve hedefe odaklı Koç burcu hemen sonuca ulaşmak ister ve buna izin vermeyen, oyuncu, çekici bir partnerle uzun zaman birlikte olabilir. Cinsel performansı doğuştan güçlü Koç insanı, hedefe odaklandığı anda kendini oyalayacak ve hızlı hareket etmesine engel olacak oyunlar ve oyuncaklar keşfederse uzun gecelerin unutulmaz kişisine dönüşebilir.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Koç burcu; ateş grubunun mensupları olan Aslan, Koç ve Yay ile müthiş bir anlaşma içindedir. Birlikte iyi vakit geçirir ve ideal eş olurlar. Tartışır, seyahat eder, spor yapar böylece birlikte bir ömrü geçirebilirler. Boğa da benimseyeceği eşi olabilir. Koç’un çocuksuluğunu Boğa telafi edebilir. Terazi zıt ama öteki yarısını anlatan burçtur. Teraziden nazik olmayı, politik ve sevimli davranışları öğrenir. Yükselen burcuna uygun bir eş seçebilir. Yükselen burcu Koç ise ateş grubunun diğer üyelerine doğru müthiş bir enerji ile çekilecektir.

BOĞA

Evlilikte yatak odasında şefkat ve güven duygusu ile yaşamdan keyif alma arzusu birleştiğinde ortaya Boğa burcunun cinsel performansı çıkar. Ve yıllar geçtikçe her iki tarafında performansında doğal bir azalma söz konusu olur. Peki, yeniden canlandırma için ne yapmak gerekir? Sıcak, yün, terlik, battaniye, harika bir yemek, şömine, yeterli miktarda içki Boğa burcu için tetikleyici olacaktır. Bu anahtar kelimeleri birleştirmek cinsel performansını arttırabilir. Ancak her hafta farklı estetik birleşimler yerine önce alışacağı ve sıkılana dek kullanacağı malzemeler yaratmalıdır.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Toprak grubunun parayı işlemekte başarılı üyeleri Boğalar diğer toprak grubu mensuplarıyla yani Başak ve Oğlaklarla ve yine bir başka Boğa ile iyi anlaşır, evlilikte uyumu yakalar. Mutluluğu ve güveni bulacağı kişiyi yükselen burcuna göre de seçebilir. Benimseyeceği, sahipleneceği İkizler burcu da evlilik için ideal eşidir. Zıt burcu Akrep de yer altının zenginlikleri, duygusal derinlik ile tanışır. Tutkulu bir aşk ve ayaklarını yerden kestiği bir evlilik yaşar.

İKİZLER

Evliliğe sıcak bakmaz. Evlendiği kişi entelektüel yönden hayranlık duyulacak bir ayaklı kütüphane olmalıdır. Dahası kendi git-gel ruh haliyle ordan oraya savrulmayacak, sabit ve tutarlı bir eşe ihtiyaç duyar. Sadakatten uzak yaşar ve çok eşli olur ya da nadiren sadık ve iç içe bir evliliği sürdürür. O’nun ihtiyacı olan kişiyi bulması zordur. Eşinden çok fazla şey bekler çünkü muhakeme yeteneği yüksektir, dolayısıyla beklentileri yüksektir. İkizler burcunun inişli çıkışlı bir evlilik hayatını sürdürmesi şaşırtıcı değildir. Evliliği sürdürmek ayrılmaktan daha zor gelebilir.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Hava grubunun düşünce sistemi gelişmiş burçları: İkizler, Terazi ve Kovadır. Bir İkizler burcu veya yükselen burcu hava grubu olanlarla ömür boyu sürecek bir evlilik yaratabilir. Zıt burcu Balık, Başak ve Yay ile de birbirini bütünleyen, tutkulu bir ilişkiyi imza ile pekiştirebilir. Evlilikte rahat edeceği bir başka burçda Yengeçtir. Romantik, duygulu yengeç’i benimsemesi zor olmaz.

YENGEÇ

Yumuşak, şefkatli ve kırılgan kalbini anlayacak bir eş arar. Evliliğinde anlayışa önem veren yengeç burcu aile kurmak için yaratılmıştır. Onlar için evlilik kutsaldır. Eşine karşı sadık ve her zaman hoş görülü davranır. Sorunları büyütmek yerine susmayı tercih eder. Var olanla yetinmeyi bilir. Ev işleri ve yemek konularında mükemmeldirler. Önemli günleri asla unutmazlar. Küçükte olsa eşini sevindirecek bir şey yapmak ister. Genelde bir kere evlilik yapar. Evliliklerinde ki sorunları göz ardı ederek katlanmayı tercih eder.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

İki Yengeç bir okyanusa yakışır ama onlar evlenip mutlu bir şekilde evlerine kapanırlar. Balık ve Akrep de Yengeç burcunun mutlu olacağı burçlardır. Uyum dışında tutku arayan Yengeçler, Oğlak, Koç veya Terazi ile yuva kurabilir. Güçlü Aslan da Yengeç burcunun ideal eşi olabilir.

ASLAN

Aslan burcu evliliğinde başka bir otoriteyi eşit koşullarda kabul eder. Eşi tarafından düşüncelerinin benimsenmesi onun için çok önemlidir. Ortak kararlar almaktan ve bunları uygulamaktan hoşlanır. Beraber alışverişe çıkmak, yemek yapmak, sinemaya gitmek gibi tüm aktiviteleri eşiyle beraber yapmak ister. Ona göre evlilik bir olmaktan çok biz olabilmektir.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Aslan burcunu kedileştirecek biri varsa o da bir başka Aslandır. Ateş grubunun diğer bireyleri Yay ve Koç da, Aslan için iyi birer eştir. Titiz ve düzenli Başak saygılı tavırlarıyla Aslan burcuna en ideal eş olabilir.

BAŞAK

Geç yaşlarda evlenmeyi kabullenebilir. Erken yaşta eleştireldir ve iyi bir eş bulduğuna kolay kolay inanmaz evleneceği kişiyi ince eler, sık dokur. O’nun sınavlarından geçebilmek zordur. Güven ve dürüstlük öncelikleridir. İyi bir eş Başak burcuna yetmez. Evliliğinde mükemmelliği ön planda tutar. Düzenli, sadık güvenilir bir eş için her fedakârlığı yapabilir. Fakat bu eşi bulmak içinde ömür boyu bekleyebilir. Hayatını plan ve program üzerine kuran Başak burcu evliliğinde de aynı alışkanlığını devam ettirir. Eşi ile ilişkisini mantık çerçevesinde yürütür. Duygusallık onun hayatında geri plandadır. Başak burcu çocuklarına karşı da iyi bir hastabakıcı, mükemmel çocuk bakıcısı olur

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Başak burcu temizliğine ve düzene önem vereni kuralcı, finans yönetiminde başarılı bir Başakla uyumu yakalar. Yine toprak grubunun hakimleri olan Boğa ve Oğlak ile mutlu, huzurlu bir evlilik yapabilir. Terazi ile zarif bir evliliğe gönüllü olduğunda özgüveni hiç olmadığı kadar artar.

TERAZİ

Evlilik ister ama zeki, dengeye önem veren beyin uyumunu yakaladığı iyi bir eş bulmakta zorlanır. İdeal eşini kişisel dengesini bozmayacak, gürültü yapmayacak, bağırıp çağırmayacak nazik kişilerden seçer. İçindeki hisleri eşine karşı dışa vurmak yerine gözlemler. Eşinin ona karşı olan düşüncelerini önemser. Evliliğini dengeli bir şekilde yürütmeye çalışır.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Uyumu bir başka Terazi ile hava grubu bireyleri İkizler ve Kovalarla yakalar. Tutkulu aşklarını ise Yengeç, Koç veya Oğlak ile evliliğe taşır. Zıtlıklar içinde tıpkı ying ve yang gibi dengesini bulabilir. İdeal eşi Akrep de olabilir. Derinliklerle yüzey arasındaki uyum Akreple ortaya çıkar.

AKREP

Konuşmadan anlaşacağı, duygusal derinliği güçlü kişileri sever. Gözler ve bakışlarla iletişim kurabileceği bir eş onun ideal eşidir. Zor bir kişiliği de kendine eş olarak seçebilir. Dayanıklı yapısı ile eşinin kusurlarına katlanabilir. Duygusal ve içten bir evlilik O’nun küllerinden yeniden doğmasını sağlar. Evliliğinde biraz tartışmacı Akrep burcu eşini haksızlıkla itham edebilir, yargılayabilir. Meraklı ve şüpheci davranışları ile evliğinde eşinin tüm sırlarını, geçmişini araştırabilir.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Duyguların derinliğini Yengeçler, Balıkla veya bir başka Akreple keşfeder. Uyumlu bir ilişkiyi ve kontrol edebileceği eşi su grubunda bulur. Kova, Aslan ve Boğalar ise kontrol edemeyeceği ama bu nedenle tutkuyla bağlanacağı aşkları olacaktır. Evlenmek için can atacağı zıtlarını bulduğunda kaçırmaz. Yay burcunun havai ve iyimser haline kapılıp evlenebilir.

YAY

Birlikte gezip dolaşacağı, hayatında yeni felsefeler üreteceği bir eşle mutlu olur. Hayatı boyunca onu özgür bırakacak ve sorgulamayacak bir kişi onun ideal eşidir. Evlendiği insanın kararlarından ziyade kendi kararlarını kabul ettirmeye çalışır. Dominanttır. İlgiyi sever fakat aşırılıktan hoşlanmaz. İlişkisinde heyecan sürekli olmalıdır. Yay burcu eğitim ve öğretime önem verdiği için eşinin kültür seviyesinin yüksek olması onun ufkunu genişletir. Evliliğin alışkanlığa dönüşmesini istemediği için de hareketli bir eş ile uzun bir evlilik sürdürebilir.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Koç, Aslan veya bir başka Yay, seyahat, spor ve eğlenceli bir aktivite programını birlikte paylaşacağı yeterince özgür bırakan eşleri olabilir. İyi anlaşır ve uzun yıllar evliliğini sürdürebilir. Oğlak burcunun dinginliği ile kendi hareketliliğini nötralize edebilir. Para yönetimini öğrenebilir. İkizler, Başak ve Balık burçları onun keşfetmeye doyamayacağı zıtlarıdır. Keşif amaç olduğunda evlilik heyecanını kaybetmeden uzun yıllar devam edebilir.

OĞLAK

Ailesinin onaylayacağı ve potansiyel olarak dürüst, güvenilir, namuslu görünen mantık evliliğine dönüşen her teklifle ilgilenebilir. Aşıksa kesinlikle evlenebilir. Güvenebileceği birine hayatını adayabilir. Önemli olan sosyal statü veya para değildir. Eşinde çok para kazanma veya statüsünü yükseltme potansiyeli varsa Oğlak burcuna yeter. O’nu destekler, yüceltir, yardım eder. Eşinin para kazanmasını sağlar. Para biriktirir ve eşine, çocuklarına finans yönetimini bilerek ya da bilmeyerek öğretir. Kalbi sosyal değerlerle doğru orantılı olarak çarpar.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Bir başka Oğlak, Boğa veya Başak vazgeçemeyeceği aşklarıdır ve bu aşk evliliğe gider. Birlikte para kazanır, birlikte biriktirir, birlikte uzun bir ömrü aynı amaçlar ve hedefler için yaşarlar. Yengeç, Koç veya Terazi ile tutkuyu öğrenir, sevgiyi doyasıya yaşar ve evlenir. Özgür Kova onun gelenek aşkına başka bir bakış açısı getirir.

KOVA

Hümanist, akılcı, bilgili, etkileyici, merhametini uyaran aynı zamanda samimiyetine inandığı kişiye aşık olur ve aşık olduğu kişi mantığına da uygunsa evlenmeyi düşünebilir. Ya çok erken yaşta aşk evlilik yapar ya da çok geç yaşta evlenen Kova burcu insanı asıl olarak evliliğe uygun ve yatkın değildir. İdeal eşi değil ideal arkadaşları vardır. Evliliğini özgürce yaşamak ister, kuralları kabul etmez. Sorunlarını ne eşiyle ne de dostlarıyla paylaşmayı pek tercih etmez. Yüzeysel olarak bahsedip geçse de toplumsal sorunları konuşmayı yeğler.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Kova evlilik burcu değildir ancak beyin evliliği için İkizler, Terazi ve bir başka Kova ile uyumu yakalar. Tutkulu bir aşık olması zordur. Ama tutkuyu zıtlarında Aslan, Boğa veya Akrepde bulur. İdeal eşi duygusal bir Balık da olabilir. Birlikte yaratıcı ve hayal dünyası geniş bir alanda var olurlar.

BALIK

Evliliğini sancılı aşk ilişkisinin içinde yaşar. Mutluyken kendini duygusal bir yapıya sürükleyerek ilişkisini sorgulamaya başlayabilir. Eşinin isteklerini yerine getirmek için elinden geleni yapar. Evliliğin sorumluluklarını detaylı düşünmeden kabul edebilir. İyi bir eş olabilmek amacıyla tüm fedakarlıkları gözü kapalı yerine getirir. Romantiktir, çocuklarının ve eşinin doğum günlerini, onlara ait tüm özel günleri hatırlar. Küçükte olsa hediyeler almak ister. Masum duruşu ve ön yargısız davranışları ile evliğini yıllarca sürdürür.

Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Kendisi kadar duygusal bir başka Balık, Yengeç veya Akrep ideal eşidir. Uyumlu ve anlayışlı bir evlilikte yaşamın tüm olumsuzluklarına omuz omuza mücadele verirler. Başak, İkizler ve Yay onu zorlayacak eşlerdir ancak o zorlu olanı sever ve bu sinirli, dominant insanları mutlu etmeyi başarırlar. Agresyonu ve kişiliği güçlü bir Koç da ideal eşi olabilir.

Su Karakuş
Uzman Astrolog

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59