Evleneceğim Kişiyi Haritasından Tanırım!

Sevgili Su abla;

Sadece tek bir konuyu merak ediyorum beni aydınlatır mısın? Şimdi gece yada sabah doğan saat farkı sebebiyle ay burcu değişkenliği oluyor biliyorum fakat emin değilim o yüzden bir üstada danışıyım dedim.

4.5.1978 Zonguldak saati de sabah 11:00 olursa ay burcu koç oluyor gece olursa 23:00 de balık mı olur? bunu çok merak ediyorum. Bir de saati belli olmayan kişinin net saatini bulabiliyor muyuz? Çok samimi yazıyorum ki evlenmeyi düşündüğüm kişinin haritası lazım bana. Yani aslında bakarsan endişelerim var ondan haritayla yol bulmak istiyorum desem yeridir….

Sevgilerimle, Aslı

Sevgili Aslı ve sevgili Okuyucularım,

Ay ne zaman burç değiştirir, ne zaman Güneş ve diğer gezegenler burç değiştirir bu bilgiyi astronomiye borçluyuz. Astronominin yardımında hazırlanan gezegenlerin Dünya’ya göre hareketleri hangi dakikada hangi gezegenin, hangi burca geçtiğini ephemeris ve astroloji programları ( bilgisayar programları) sayesinde biliyoruz. Tabii ephemerisi sıradan birinin okuması mümkün değil. Çince gibi bir şey, hatta daha zor. Kitapları anlamak için astrolojinin simgesel dilini bilmek, yani eğitim almış olmak gerek.

Kısaca şu bilgiyi verebilirim: Ortaokul fen derslerinde veya şimdiki zamana uyarlarsak 6. Sınıf fen, fizik derslerinde de okuduğunuz üzere Dünyamız, Ay ve diğer gezegenler Güneş’in etrafında, uydular ise gezegeninin etrafında hiç durmadan döner. Ve bu dönüş elips şeklindedir daire şeklinde değildir. Bu dönüş sırasında hayali bir burç kuşağında hızları değişerek yol alırlar.

Arabanızla durmadan değişen hızlarda yol alıyorsunuz ve gittiğiniz yol daire değil elips. Kaç saat sonra B istasyonunda olursunuz? Kim bilir? Bu yıl X saatinde o durakta olursunuz gelecek yıl Y saatinde. Çünkü hızınızda değişken.

İşte bu şekilde ortaokul hesabıyla veya gökyüzüne bakıp şu saatte doğduysanız Ay burcunuz Balık bu saatte doğduysanız Ay burcunuz Koç demek imkansız. Bir astroloji programıyla ve Ephemeris( gökyüzü günlüğü) kitapçığı yardımıyla Ay’ın ortalama 2.5 günde bir burç değiştirdiğini bulabildiğimiz gibi hangi burca hangi saniyede geçtiğini de buluruz. Burç geçişleri için dakikalar kadar saniyeninde önemi var çünkü bildiğiniz üzere gezegenler durmadan dönüyor.

Durmak dedim de dün Merkür’ün durağanlaştığından, durduğundan hatta çok tehlikeli olduğundan bahsetmiştim. Peki bu ne oluyor derseniz: gezegenler durmaz, hızı değişir. Dünya’dan bakıldığında geri gidiyor gibi görünür, duruyor gibi görünür. Bu görüntü bizim yaşantımızı da etkiler. Astroloji gökyüzündeki gezegen görüntülerinin, konumlarının bizim yaşantımızı nasıl etkilediğini anlatan bir bilimdir tanım olarak.

Evleneceğin kişiyle ilgili kuşkularını doğum haritasıyla nasıl gidereceksin bunu anlamadım. Haa! “Bu Koç anlaşamam ayrılayım” mı diyeceksin yoksa “Balıkmış öyleyse idare ediyim anlaşır giderim” mi diyeceksin bilemem. Bana sorarsan astroloji anlaşıp anlaşmama değil, anlaşma zemini yaratma haritası sunar. Yani ben bu adamı nasıl tolere ederim, onunla nelere dikkat edersem anlaşırım, neler yaparsam onu kaybederim, kendimi ona nasıl anlatırım, Satürn bizim açımızdan uzun vadeli bir evlilik için yardımcı konumda mı? Plüton birlikte köklü değişimlerimizi sağlayabilmemiz için destekliyor mu? Seksüel uyumumuzu ve aşkımız pekiştirecek hızlı gezegenlerin etkilerini alabiliyor muyuz? Ailelerimizin uyumlu olması için neler yapmalıyız gibi sorularla yaklaştığında astrolojinin çok büyük yararını görürsün. Önyargıyla yaklaştığında astroloji senin açından fal görevi yapmış olur. Yok bu uymaz ben ayrılayım dersin ve konu kapanır. Astrolojiyi kötüye kullanmış veya kullanamamış olursun. Onun haritasını edinerek bu kararı verebileceğini sanmıyorum. İlişkileri analiz etmek için doğum haritasının yanısıra özel astroloji teknikleri kullanıyoruz bu teknikler üst düzeyde astroloji bilgisi içerir. Önce doğum saati ve gününün bulunması, sonra doğru bir doğum haritası çıkarılması, daha sonra ilişkinizin geleceği hakkında öngörülerde bulunacak yardımcı bir haritanın çıkarılması emek olarak basit bir süreç değildir. İnternette rastladığın bedava sitelerde bunları sağlayamaz.

Evet retrifikasyon teknikleriyle kişinin doğduğu günü ve saati tesbit edebiliyoruz. Bu bir hayli uzun zahmetli çalışmanın yapılabilmesi için o kişiye ait 10 önemli tarihi bilmen gerekiyor. Askerlik, önemli ameliyatlar, aileden kişileri kaybetmek v.s. Bunun yanı sıra benim kullandığım bir yöntemde başkalarının o kişi hakkında ilk etapta ne düşündüğünü öğrenmek. Bunu sen yazarsan( ben onu ilk gördüğümde şöyle düşünmüştüm gibi) yanlış sonuç alırız. Kendi ağzından kendi tesbitini yazarsa doğru sonuç alırız gibi detaylar da var.

Hepinize mutlu evlilikler dilerim.

Su Karakuş
Uzman Astrolog

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59