Corona Hangi Ülkeyi Nasil Etkiledi? Gelecek 3 yilda Neler Olacak?

ÜLKELERİN DOĞUM HARİTALARİ VE CORONA

ALMANYA- 3 Ekim 1990 doğum saati belli değil.

Almanya hakkinda yazilacak çok fazla detay yok. Zira doğum haritasinda birkaç kritik tetiklenme ve daha çok güzel açilar dişinda çok zorlayici bir etki yok. Açiklayayim: toğlu ölümlere neden olan Jüpiter-Plüton kavuşumu Almanya horoskopunda tam Kiron’un karşisinda gerçekleşmiş.Bu durum elbette hastaliktan etkileneceğini ve hatta toplu ölümlerin olacağini vurguluyor. Hatta kova burcuna yerleşen ve yasaklari anlatan Satürn, Almanyanin şans gezegeni Jüpiter’e karşit açi yapmiş. Bu karşitlik henüz zirve değil yani yolun başi.

Yasaklardan sorumlu Satürn’ün Venüs ve Güneş’e üçgen yani olumlu bir açiyla bağlanacağini vurgulamadan geçemeyeceğim. Satürn, Güneş üçgeni sağliği ve direncin güçlü olacağini vurgular. Sevginin bir kez daha hatirlanmasi ve bağliliklarin artmasini da Satürn, Venüs üçgeni sağlar. Corona günleri belli ki Almanya’da yaşayanlara iyi gelecek ve evginin pekişmesini sağlayacak.

Transit Uranüs pek çok ülkenin haritasinda sert açilar yaparak şok yaşanmasina ve önlemlerin geç alinmasina neden olarak şaşirtici kayiplara neden olurken, Almanya doğum haritasinda transit Uranüs, natal Uranüs’e üçgen açi yapiyor. Bu da demektir ki şok yaşamak veya yasaklara rağmen yol değiştirmek yerine halk, değişime uyum sağladi ve değişime, kurallara uymaya gönüllü oldu. Toprak gruplarinda oluşan bu üçgen değişimin de bir kazanim olarak algilanmasini sağladi.

Öte yandan transit Uranüs yaklaşik 2 yil sonra doğum anindaki Plüton’la karşit açi yapacak ve Almanya o zaman farkli nedenlerle ve şimdikinden daha kuvvetli şekilde sarsilacak. Bu kez önlem almanin mümkün olmadiği bir durum yaşanacak. Zira o evrede transit Plüton da Kiron’u, Güney ay düğümü ve Jüpiter’i tam olarak tetikleyecek. Gençler, eğlence yaşami, borsa, sahne sanatlari gibi konularda köklü değişiklikler tamda o dönemde yaşanacak. Bu korkutucu olayi tahmin etmek zor çünkü Uranüs tahmine izin vermez ve şaşirtmayi sever. Ancak özgürlükleri değiştirecek hatta belki sinirlari değiştirecek bu etkinin kazanani kesinlikle Plüton olacaktir.

 

AZERBAYCAN- 28.5.1918 doğum saati belli değil.

Azarbaycanda yaşayan bir çok insan gibi ülkenin de doğum saati belli değil. Buna rağmen saati kullanmadan çikarilan haritada birkaç sert transit etkiye rastlamak mümkün oldu.

Azerbaycan İkizler burcu bir doğum haritasina sahip. Ay burcu Oğlak. Gelişime açik, heyecanli, merakli ve disiplinli insanlarin ülkesi. Salgin bu ülkeyi belkide diğer ülkelere göre çok daha az etkileyecek şimdilik! Çünkü toplu ölümlerden sorumlu tuttuğumuz Plüton, Jüpiter kavuşumu ülke horoskopunda  sadece Koç burcundaki Venüs’ü tetiklemiş. Venüs aşk, duygusal ilişkiler, güzellik, estetik, sanat ve mali avantajlar demek. Duygusal yaşamlar, güzellik sektörü, sanat alemi, alacaklar, ödemeler,çekler, senetler ve karli işler şimdilik askiya alinmişsa Venüs, bu durduran güçten hiç memnun değil. Mali avantajlari kaybetmek ve bunun uzun sürecek oluşu, 2023 yilinda hala toparlanmaya çalişan Azerbaycan profili salgindan ziyade, afetlere, salginlara, savaşa ve zorluklara  hazirliksiz bir ekonomiyi düşündürmekte.

Salgin hastaliklar açisindan şu anda İtalya ve Çin kadar büyük bir risk taşimayan Azerbaycan, Aralik sonrasinda gelebilecek 2. dalgada ve sonrasinda ne yazik ki  kayiplar yaşayabilir. Bu kardeş ülke için temennimiz tabii ki iyilik, esenlik ve sağliktir ancak Aslan burcunun ilk derecelerinde yer alan Neptün ve yine Aslan burcunun ortalarina yakin konumlanan Satürn, kisa süre transit Mars, çok uzun süre transit Satürn tarafindan baski altina alinacak. Sahne sanatlari, yatirimlar, borsa, genç nesil ve eğlence yaşami ne yazik ki bu uzun sürecek ekonomik buhran ve yokluk yillarindan en çok etkilenecek alanlar. Yasaklar yaşami bir miktar zorlayacak.

Öte yandan baktiğimizda, Azerbaycan’in doğum haritasinda Jüpiter, Mars kare açisi var. Yani kazançtan daha çoğunu harcama eğilim, nasilsa gelir düşüncesi, teknolojiyi yanliş amaçlar için kullanmak, sağlik konusunda gereksiz hassasiyetler ama bir o kadarda umarsizliklar insanlarin doğasina sirayet etmiş olabilir. Transit Neptün şu siralar tam bu sert açiya dişardan baski yaparak gökyüzünde bir Tkare oluşmasina neden olmuş. Nedir bunu anlami? Bulaşici hastaliklar veya toplu ölümler değil. İş ve sağlik yaşaminin, salgindan ziyade uyuşturucu, sel baskini, su baskinlari, yanliş tedaviler, zehirlenmeler, radyasyon, suyla gelen hastaliklar, su kaynaklarinin kirletilmesi gibi nedenlerle risk altinda olmasi. Büyük hayal kirikliklarinin bir çok nedeni olabilir. Ve elbette salginin da kaynaği aranirsa suyla bağlantili bir yerde bulunabilir.

 

ITALYA 10  MAYIS 1946- ROMA 18.00

Ay, Neptün, Uranüs arasindaki TKARE Boğa burcunun yemeğe, içmeye, hayatin tadini çikartmaya düşkün ülkesini yanilgiya götüren ve salgina zemin hazirlayan en önemli açi. “Salgin varmiş hadi güneye gidelim hem biraz dinleniriz!” dedirten bu açi, İtaya’nin doğum haritasinda; 4.10 ve 7.evlerde gerçekleşti. Aileler, yakinlar, iş arkadaşlari, yöneticiler derken herkes etkilendi. adece bir Tkarenin bunu yapabilmesi mümkün mü? Bu kadar yüksek oranda ölü sayisina tek açi neden olur mu? Kesinlikle hayir!

Var olmak ya da olmamak, varlikli olmak ya da olmamak bir doğum haritasinda  2. evin konularindan. Satürn ve Mars İtalya’nin 2. evinden transit geçiyor. Ve oradan 8.ev yani ölüm ve ektra kazançlar alani olan noktada yerleşmiş Mars (yani yaşama başlanma gücü), hem transit geçiş yapan Satürn’den hem de transit Marsdan dayak yiyor. Hayatta kalak, hayata tutunmak isteyen Mars aslinda karşisindaki gezegenler için bir çerez. Ve bir kötü haber daha, Aralikdan itibaren Mars yine ve yeni tehditlere açik hale gelecek. İkinci bir salgin dalgasi olursa İtalya yine ayni şekilde etkilenecek, yasaklar hayati durduracak.

Peki bu iki kötücül etki ölü ayinin bu kadar yüksek olmasini sağlar miydi? Tabii ki HAYİR!

Transit Plüton’da İtalya haritasinin 2. evinden oğlak burcundan geçiş yapiyor. Ve burada Jüpiter’le kavuşum halinde. Varliğida arttirabilirdi önceden önlem alinabilseydi. Yokluğu arttirmasinin nedeni dersine iyi çalişmamak yani toplu ölümlerden sorumlu Jüpiter-Plüton kavuşumunu tam karşiinda yer alan Satürn, büyük öğretmen. Malumunuz  Satürn, öğretmen demek ve kriz anlarinda dersine iyi çalişmayanlari yoklukla terbiye ediyor.  Satürn 8.evde yani ölüm ve ölüm ötesi alanda konumlanmiş. Olağan durumlarda bu konum hayatta kalma gücünün yüksekliğine, uzun yaşamaya işaret eder. Fakat hem karşisina dikilen Plüton, Jüpiter işbirliği hem de diğer açilar bu gücü zayiflatmiş belli ki.

Sadece bu kadar olsaydi konu hizlica kapanirdi ama birde Uranüs parmağini sokmuş Corona salginina. Sağlik alanindan transit geçiş yapan Uranüs ağlikla ilgili alişkanliklari ve iş yaşamini değiştirmek istiyor. Beklenmedik darbelerden de Uranüs sorumlu. İtalya’nin doğum haritasindaki Plüton, Mars’la kavuşmuş. Bu nedenle de karanlik bir yanida bulunan İtalyan halkinin yaşamda kalma gücü de yüksek aslinda. Fakat Uranüs haritada yurt dişi ilişkiler ve ticaret alaninda duran bu ikiliye ani bir yumruk atmiş, kare açiyla bağlanmiş. Her türlü şok eden ve hazirliksiz yakalandiğimiz endişe verici olayin arkasinda Uranüs vardir. Mesele şu ki bu açinin vereceği zarar 3.5 yil devam eder. Yaralari sarmak zordur, süreç uzundur. İtalya’nin yükselen burcu Akrep! Şu anki tehditkar açilar haritayi ve ülkeyi allak bullak etse de, küllerinden yeniden doğacak ülkeler arasindadir.

 

AMERİKA-4 TEMMUZ 1776 17:14 PHİLEDELPHİA

Amerikanin doğum haritasinda toplu ölümleri simgeleyen Plüton, Jüpiter kavuşumu 2. evden transit geçiş yapmakta ve bu konum ülkelerin hem maddi gücünü, hemde yaşamsal varliğini anlatmaktadr.

“Yaşamsal varlik” düzeni ve varliğini sürdürmek ya da yok olmak demek. Bu noktada Plüton, Jüpiter konumunun baskisi kadar karşi direncinde güçlü olduğunu, ölü sayisinin yüksek olmasina rağmen iyileşen sayisinin da yüksek olacağini,  yaşama tutunanlarin da azimsanmayacak bir başari örneği olarak anlatilacağini düşünebiliriz. Madalyonun diğer yüzünde ise artik tüm kontrolcülük standartlarini değiştirecek bir ülke göreceğiz. Başkalari üstündeki baskisini azaltma eğilimi, kendini yenilemek, acisina rağmen yaralarini sarmak, küllerinden yeniden doğmak zorunda bu ülke.

Yengeç burcunun 24. derecesinde yerleşmiş retro Merkür 8 evde ve Plüton, Jüpiter kavuşumuna karşit duruyor. Yani yanliş düşünceler, bana hiçbir şey olmaz sanrisi, kendini ölümsüz sanmak, aşiri özgüven, aşiri bencillik ve her şeyin aşirisi Jüpiter’in ayak oyunlarina yenilen Merkür’ün zavaliliği aslinda. Düşünce hatalarini anlamak gayet ağir hareket eden Plüton’un uzun sürecek baskisi, değişim ve dönüşüm için eze eze zorlamasiyla gelecek 2 yil içinde ancak mümkün olacak. Düşünceler ve yaşam biçimi değiştiğinde, ölüm evindeki Merkür bende ölümlüymüşüm diye düşünebilecek.

Transit Mars yine varlik alaninda geçerken hem harcama,  hem de hayatta kalmak için tüm savaşçi gücünü kullanma eğiliminde. Fakat maalesef Güney ay düğümüyle kavuşuyor ve bu kavuşum gelecek 3 haftayi etkileyecek. yani beklenmedik talihsizlikler hem ekonomiyi olumsuz etkileyebilir, hem de tüm savaşma gücünü. Hayatta kalmak isteyenler için karşilarina çikacak engelleri aşmak, yokluklar, yetersizliklerle baş etmek ve aradan siyrilmak hiç de kolay olmayacak.

Transit Uranüs de,  Güney ay düğümüyle bir kare açi yani sert açi oluşturuyor. Uranüs’ün parmağini hemen her ülke haritasinda gördük. Gerekli yeniliklerin ve değişikliklerin yapilmamasi, varliklarimizi elimizden almaya adeta yemin eden Uranüs’ün nedeni oldu. Neden zamaninda bu değişikliği yapmadin diye sormak yerine, ABD için yaşlilar kadar gençlerin, borsanin, spor karşilaşmalarinin, riskli yatirimlarin, iş yaşamiyla bağlantili her şeyin, sağlik hizmetlerinin çökmesiyle ilgilendi.

ABD’nin doğum haritasinda Uranüs’ün konumunun sağlik ve iş alaninda yerleşmesi, üstelik İkizler burcunda yer almasi asil eğilimin yenilenmek, teknolojiyi izlemek, her an yeni keşiflerle yükselmek olduğunu düşündürüyor. Ve güzel haber şu ki Güney ay düğümü doğum haritasina mihlanmiş Uranüsle üçgen açi yapiyor. Yine bir başka güzel haber de şu haritanin Uranüs’ü ile Satürn arasinda mutlu bir üçgen daha var. İş ve sağlik alaniyla ilgili doğru adimlar, doğru gelişmeler ve önlemler tanimlanabilirse çok kisa sürede ve şaşirtacak derecede hizla salgindan kurtulabilir.

Ancak 2030 yilina dek daha büyük hastaliklar, afetler ve mali krizlerle uğraşmak zorunda kalacağini öngörmek zor değil. Zira transit Plüton bu baskici geçişini çok uzun bir sürede tamamlayacak.

 

İSPANYA-22 Kasim 1975-Madrit-12.45

İspanya krali Huan Carlos 22 Kasim 1975’de 12.45 de taç giydi. Bu bir ülkenin yeniden doğum aniydi. Doğum haritasi oldukça güçlü bir ülke aslinda İspanya. Artik siz boğalarin ahi mi dersiniz, yoksa kader kismet mi bilemem. Bildiğim şu ki doğum haritasinin ütünde kocaman 3 ayri  büyük haç oluşan bu ülke, 12 kare 4 karşit açiyla baş etmeye ve hayatta kalmaya çalişiyor.

Transit Plüton, Jüpiter kavuşumu toplu ölümlere neden oluyor.

Uranüs’ün bu salginda kesinlikle ani ve şok edici bir çikişin olmasinda parmaği var.

Satürn yoklukla imtihan etmeye bayiliyor.

Satürn’e şu siralar, Mars da eşlik ediyor. Bu kavuşumun diğer adi: acimasizlik.

İspanya haritasinda tüm bu gezegenler, doğum haritasindaki Uranüs’e ve Satürn’e sert açiyla bağlaniyor. Özeti bu. Yurt dişi ilişkiler, ticaret, seyahat ve eğitim alani denilen 9.evde bulunan Uranüs, kisa yolculuklari, “aa evden çikmak yasakmiş tatile çikalim, yazliğa gidelim” alani olan 3.evden geçiş yapan transit Uranüs tarafindan uyandirildi! Ari kovanina çomak sokuldu. Aralarindaki bu zitlaşma 4 yil kadar çok etkili bir şekilde sürecek.

Oğlak burcundaki Plüton-Jüpiter kavuşumu, Satürn ve Mars geçişleri 12.evde( ruh sağliği, yakinlarin sağliği, hapolma hissi, hastaneler ve bilinçalti alani)

Karşisinda öğretmen Satürn duruyor. Fakat bu ittifakin gücü zavalli Satürn’ün direncini kiracaktir. Burada da süreç ortalama 7 yil olacaktir. Acilarin unutulmasi, travmalarin iyileşmesi, ekonominin toparlanmasi, her yil yeniden ve farklilaşarak gelen başka bir dertle mücadele İspanyayi olgunlaştiracak, boğalari özgürleştirecektir.

Tkarelerle tetiklenen bir harita zor zamanlar yaşar. Büyük haçla tetiklenen haritalarsa Tkarelerin bir basamak üstünde zorluk yaşar. Bir haritada stelyum varsa ve büyük haç her biri tarafindan ayri bir büyük haça dönüşüyorsa işte orada çaresizlik başlar. Daha sağlikli kalmak için doğum haritasindaki Satürn’ün kurallarina uymayi ihmal etmemesi gereken bir harita. Fakat tüm dert bununla sinirli değil!

Sağlikla ilgili dertleri arttiran göksel argumanlardan biri de Kiron! 2.evde Koç burcunun 24. derecesinde yerleşmiş olan Kiron, toplu ölümlerin sebebi Plüton, Jüpiter kavuşumu ile kare açi yapiyor. 12 ev açiklamasini yukarida yapmiştim. 2. evde hem mali kaynaklari hem de var ola çabamizi anlatir. Kiron derman ararken başkalarini iyileştirerek derman bulur. İspanya’nin eninde sonunda yapacaği da budur. Başkalarini iyileştirmek. Şimdilik çaresizliklerle boğuşan bu ülke, aşinin ve tedavilerin kaynaği haline gelme hedefinde olursa yaralarini daha çabuk iyileştirebilir.

HER HAKKİ SAKLİDİR