Ağustos 2018 Kozmik Sihir Ajandası

Burca Göre Evlilik Rehberi

Evlilik yaşamı nasıldır? Evlilikte onu neler kızdırır? Doğru eşi hangi burçlardan bulur? 

KOÇ

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Koç burcu, evlilikte yönetimi elinde tutmak ister. Anlaşabileceği kişi otoritesini fark ettirmeden kurmalı, anlayışlı rollere bürünmemeli ancak baskı unsuru olmaktan da kaçınmalıdır. Evlilik yaşamında çocuk rolünü üstlenir ve aşırı ilgi bekler. Çocuksuz tepkilerini sevimliliği ile tolere eder. Eşten ziyade kendisine ebeveyn olacak otoriter bir partnere ihtiyaç duyar.

Onun evliliği dur durak bilmeyen bir tempoda ilerlemelidir. Durağan bir evlilikte kendisini boşlukta ve başarısız hisseder. Tartışacağı ve ilişkisini tartışarak geliştireceği bir eş arar. Hızlı ve hedefe odaklı Koç burcu hemen sonuca ulaşmak ister ve buna izin vermeyen, oyuncu, çekici bir partnerle uzun zaman birlikte olabilir. Cinsel performansı doğuştan güçlü Koç insanı, hedefe odaklandığı anda kendini oyalayacak ve hızlı hareket etmesine engel olacak oyunlar ve oyuncaklar keşfederse uzun gecelerin unutulmaz kişisine dönüşebilir.

Aşk evliliği yapmak isteyen Koçlar, evliliklerinde aşırı romantik değildir. Mantık ve duygusallığı aynı anda ilerletmek onların başardıkları  konuların başında gelir.  Mutsuz olsa bile evliliğini sürdürmek için tüm çabayı gösterecektir. Evliliği kutsaldır. Evliliğin getirdiği sorumlulukları yerine getirecektir. Yaşadığı sorunları dışa vurmaz. Evliliğinde yaşadığı problemleri karşılıklı konuşarak çözmeye çalışır. Mızmız bir hasta, aşırı beklentileri olan bir eş değildir. Aşırı öfkesini kontrol etmeyi öğrenmelidir.

Çocuklarının olması onu mutlu eder. Sorumluluk almaktan kaçmaz ama zamanla sorumluluklarını ihmal edebilir. Çocuklarına iyi bir arkadaş olur, onların beslenmesi, oyunları, aşkları ve eğitmleri ile yakından ilgilenir.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Koç burcu evliliğinde kısıtlamalardan hoşlanmaz. Özgürlüğüne düşkündür. Sürekli sorgulanmak, inançsızlık onu kızdırır. Kıskanç tavırlardan nefret eder. Gereksiz tartışmaları sevmeyen Koçlar aynı zamanda sus pus tavırlarınızı da sevmeyecektir. Şikâyetler, abartılı istekler onu rahatsız eder. Evliğiniz hakkında yaşadığınız soruların başkaları tarafından bilinmesi, ilişkinizin en mahrem sırlarını  arkadaşlarınızla paylaşmanız onun size olan tüm sevgisini ve saygısını bitirebilir. Güçsüz ve mızmız bir eşe asla tahammülü yoktur. Restleşme ve inatlaşmada hırsına yenik düşebilir ve pire için yorgan yakabilir. Bir inat uğruna evlenen Koçlar olduğu gibi, küçük bir tartışma nedeniyle boşanan Koçlara da sıkça rastlanır. Çapkındır bu nedenle çapkınlığı hoşgörür.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Koç burcu; ateş grubunun mensupları olan Aslan, Koç ve Yay ile müthiş bir anlaşma içindedir. Birlikte iyi vakit geçirir ve ideal eş olurlar. Tartışır, seyahat eder, spor yapar böylece birlikte bir ömrü geçirebilirler. Bununla birlikte Boğa da benimseyeceği eşi olabilir. Koç’un çocuksuluğunu Boğa telafi edebilir. Evlilik alanını kaplayan Terazi zıt ama öteki yarısını anlatan burçtur.  Teraziden nazik olmayı, politik ve sevimli davranışları öğrenir. Yükselen burcuna uygun bir eş seçebilir. Yükselen burcu Koç ise ateş grubunun diğer üyelerine doğru müthiş bir enerji ile çekilecektir.

BOĞA

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Evlilik hayatında ona sadık bir eş arar. Güven duyabileceği bir ilişki içinde olursa, mutlu ve uzun ömürlü bir evlilik yapacaktır. Geleneklerine bağlıdır. Bu sebeple evliliğinde onun kurallarına uyabilecek kişi onun ideal eşidir. Boğa burcu bireyleri aile kavramını çok önemsediği için kalabalık bir aile kurmak ister. Evlilik hayatında çok romantik değildir. Fakat önemli günleri asla unutmaz. Evlilik yıldönümü,doğum günü,sevgililer günü gibi tüm özel günlerinde eşinin istediği hediyeyi ona almak için uğraşır. Dürüst tavırlarıyla dikkat çeken Boğa burcu eşinden de aynı özveriyi bekler. Evliliğinde huzurun sürmesi için her türlü maddi ve manevi fedakarlığı gösterir. Eşinin her isteğini gücü yettiği kadar yerine getirmeye çalışır. Çocuklarına karşı sorumluluklarını bilerek davranır, onların tüm ihtiyaçlarını önemser. İyi bir baba veya iyi bir annedir. Çocuklarının eğitim ve öğretimleri için kendi ihtiyaçlarından vazgeçebilir. Evinin her eksiğini eşinden daha önce fark eden Boğa burcu aynı şekilde çocuklarının tüm ihtiyaçlarını da eşinden daha önce fark edecektir.

Evlilikte yatak odasında şefkat ve güven duygusu ile yaşamdan keyif alma arzusu birleştiğinde ortaya Boğa burcunun cinsel performansı çıkar. Ve yıllar geçtikçe her iki tarafın da performansında doğal bir azalma söz konusu olur. Peki, yeniden canlandırma için ne yapmak gerekir? Sıcak, yün, terlik, battaniye, harika bir yemek, şömine, yeterli miktarda içki Boğa burcu için tetikleyici olacaktır. Bu anahtar kelimeleri birleştirmek cinsel performansını arttırabilir. Ancak her hafta farklı estetik birleşimler yerine önce alışacağı ve sıkılana dek kullanacağı malzemeler yaratmalıdır.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Sadakatsizlik Boğa burcunun kabul edemeyeceği en önemli şeydir. Onun sorduğu sorulara vereceğiniz güvensiz cevaplar onu kızdıracaktır. Evine ilgisiz ve çocuklarına karşı  sorumsuz bir eş onu olumsuz etkileyen konuların başında gelir. Boğa burcu gelenekçi yapısından dolayı kendi ailesine ve çevresine yapılan saygısızlığı da asla kabul etmez. Alışveriş konusunda evinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Boğa burcu gereksiz harcamalardan da nefret eder. Partnerinin tüm gereksinimleriyle yakından ilgilendiği için, onun ihtiyaçlarını göz ardı eden bir partnerle mutsuz olur.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Toprak grubunun parayı işlemekte başarılı üyeleri Boğalar diğer toprak grubu mensuplarıyla yani Başak ve Oğlaklarla ve yine bir başka Boğa ile iyi anlaşır, evlilikte uyumu yakalar. Mutluluğu ve güveni bulacağı kişiyi yükselen burcuna göre de seçebilir. Bununla birlikte benimseyeceği, sahipleneceği İkizler burcu da evlilik için ideal eşidir. Zıt burcu Akrep de yer altının zenginlikleri, duygusal derinlik ile tanışır. Tutkulu bir aşk ve ayaklarını yerden kestiği bir evlilik yaşar.

 

İKİZLER

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Evliliğe sıcak bakmaz. Evlendiği kişi entelektüel yönden hayranlık duyulacak bir ayaklı kütüphane olmalıdır. Dahası kendi gel-git ruh haliyle ordan oraya savrulmayacak,  sabit ve tutarlı bir eşe ihtiyaç duyar. Sadakatten uzak yaşar ve çok eşli olur ya da nadiren sadık ve iç içe bir evliliği sürdürür. O’nun ihtiyacı olan kişiyi bulması zordur. Eşinden çok fazla şey bekler çünkü muhakeme yeteneği yüksektir, dolayısıyla beklentileri yüksektir. İkizler burcunun inişli çıkışlı bir evlilik hayatını sürdürmesi şaşırtıcı değildir. Evliliği sürdürmek ayrılmaktan daha zor gelebilir.

Çocuklarına karşı da aşırı sevgi göstermekle, aşırı hırpalamak arasındaki uzun çizgide yaşar. En önem verdiği şey söylemlerinin ciddiye alınması ve uslu olunmasıdır. Kendi asiliğinin yansımasını çocuğunda görmek istemez. Beklentileri her zaman büyük olabilir. Çocuk sesinden ve gürültüden aşırı derecede rahatsız olabilir. Okuduğu kitaplara göre çocuk yetiştirmeyi benimser.

Evliliklerinde, cinsel hayatlarında performansı bu kadar değişken başka bir burç daha yoktur. Bu nedenle kendi beyin yapısını çok iyi tanımalıdır. Duygusal durumu beyninin seks bölümünü kontrol eder. Morali yüksek, içi rahat olduğu günlerde eşiyle mutlu bir birliktelik kurabilir. Entelektüel bilgilere yenilerinin eklenmesi cinsel hayatına heyecan verir. Uzun soluklu sohbetlerle önce beyni uyarılır, sonra cinsel yönden dizginlenemez arzular duyumsar.  Kanıt sunularak yapılan, araştırmalara dayalı konuşmalardan son derece etkilenir.  Özel günlerle ve hediye almakla ilgilenmez. Onun yerine doğum gününün bir gün öncesinde hatırlanmaktan hoşlanabilir.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Evlilik hayatına çok olumlu bakmayan İkizler burcu eğer evlendiği kişide sorumsuz, duyarsız, kendisini yenilemeyen davranışlar fark ederse evli olma halinden soğur. Kısıtlanmaları sevmez, ona karşı kendinizi savunmanız ve sürekli şikayet etmeniz onu çok kızdırır. Ruh haline göre kızdığı her şey bir anda yer değiştirebilir. Fakat İkizler burcu en çok sorularınızdan sıkılacaktır. Meraklı ve şüpheci davranışlarınız onun size olan tüm güvenini sarsabilir. Akıllı, yenilikçi yanlarınızı görmek ister. Mantık dışı sorulan her soruya ukalaca cevaplar vererek sizi aşağılayabilir. Bu sebeple ona düşünerek sorular yöneltmelisiniz.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Hava grubunun düşünce sistemi gelişmiş burçları: İkizler, Terazi ve Kovadır. Bir İkizler burcu veya yükselen burcu hava grubu olanlarla ömür boyu sürecek bir evlilik yaratabilir. Zıt burcu Balık, Başak ve Yay ile de birbirini bütünleyen, tutkulu bir ilişkiyi imza ile pekiştirebilir. Evlilikte rahat edeceği bir başka burçda Yengeçtir. Romantik, duygulu Yengeç’i benimsemesi zor olmaz.

 

YENGEÇ

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Yumuşak, şefkatli ve kırılgan kalbini anlayacak bir eş arar. Evliliğinde anlayışa önem veren Yengeç burcu aile kurmak için yaratılmıştır. Onlar için evlilik kutsaldır. Eşine karşı sadık ve her zaman hoşgörülü davranır. Sorunları büyütmek yerine susmayı tercih eder. Var olanla yetinmeyi bilir. Ev işleri ve yemek konularında mükemmeldirler. Önemli günleri asla unutmazlar. Küçük de olsa eşini sevindirecek bir şey yapmak ister. Genelde bir kere evlilik yapar. Evliliklerinde ki sorunları göz ardı ederek katlanmayı tercih eder.

Yengeç burcu çocuklarına karşı da aşırı korumacı, verici tutumlarıyla onların vazgeçilmezidir. Çocuğuna adeta aşık Yengeç burcu, çocuğu için tüm fedakarlıkları yapar. İyi bir aile kurmayı önemsediği için çocuklarına karşı her zaman hoşgörülü ve anlayışıdır. Çocukları yetişkin olduğunda bile onlar için her zaman küçüktür. Bağımlı çocuklar yetiştirmeleri olasıdır.

Evcil hayvanları ve yaşlılarla çocukları çok seven Yengeç insanı, ev içinde aşırı sorumluluk alabilir ve bundan yılmaz. Aynı anda hem çocuklarıyla hem evcil hayvanlarıyla ilgilenebilir. Kayınvalidesini hastaneye götürebilir, annesine yemek yedirebilir. Bu koşuşturma onun yüksek potansiyelini açığa çıkarmasını sağlar. Duygusal olarak desteklenirse, sırtı sıvazlanırsa bu tempodan şikayetçi olmaz. Duygusal destek bulamazsa, hiç kimse ona aferin demezse sızlanmaya ve şikayet etmeye başlar. Şikayetlerine rağmen görevlerini, sorumluluklarını yarıda bırakmaz. O tam bir besleme, bakma, büyütme uzmanıdır. Bir erkekse evine meyve-sebze almadan, çocuklarına sevinecekleri bir şey almadan gitmek istemez. Bir kadınsa her gün farklı bir yemek ve tatlı ile bakımını üstlendiği kişileri mutlu eder.

Yengeç burcunun evliliğinde cinsel yaşamını duygusal dünyasına ve eşine göre şekillendirir. Başkalarına odaklı yaşadığı için eşinin cinsel performansını arttıracak donanıma sahip olmak önceliği olmalıdır.  Eşi ile sarılıp uyuması, eşinin ona karşı sevecen davranışları ve dramatik sözler onun cinsel hayatını olumlu etkiler .

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Yengeç burcu sadakat ve güven duygusunu eşinde görmek ister. O sadıktır. Eşinin ona yaptığı bir sadakatsizliği kabul etmeyecektir. Çocuklarına karşı çok duyarlı olduğu için eşinin çocuklarına karşı yaptığı ilgisiz davranışlar onu kızdırabilir. Kırılgan ve duygusal bir yapıya sahip olduğu için Yengeç burcu ağır ve kaba sözlere karşı kırgınlığı uzun bir zaman sürdürür. Ev hayatında düzenli bir yaşamı önemsediği için eşinin evine karşı sorumsuz davranışlarını olumlu karşılamayacaktır. Evliliğini sonsuza dek sürdürmeyi hayal eden Yengeç burcu kaba, hoşgörüsüz bir ilişki içindeyse evliliğini bitirebilir.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

İki Yengeç bir okyanusa yakışır ama onlar evlenip mutlu bir şekilde evlerine kapanırlar. Balık ve Akrep de Yengeç burcunun mutlu olacağı burçlardır. Uyum dışında tutku arayan Yengeçler, Oğlak, Koç veya Terazi ile yuva kurabilir. Güçlü Aslan da Yengeç burcunun ideal eşi olabilir.

 

ASLAN

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Aslan burcu evliliğinde başka bir otoriteyi eşit koşullarda kabul eder. Eşi tarafından düşüncelerinin benimsenmesi onun için çok önemlidir. Ortak kararlar almaktan ve bunları uygulamaktan hoşlanır. Beraber alışverişe çıkmak, yemek yapmak, sinemaya gitmek gibi tüm aktiviteleri eşiyle beraber yapmak ister. Ona göre evlilik bir olmaktan çok biz olabilmektir. Bütünlüğü sever. Hayatın getirilerini eşiyle birlikte şikayet etmeden üstlenecektir. Eşinin isteklerini göz ardı etmeden kendi istekleriyle ilişkilendirmeye çalışır. Eşinin ona karşı saygı duyması, onu sevmesi, beğenmesi, takdir etmesi çok hoşuna gider. Güçlü ve lider yönleriyle dikkat çeken Aslan burcu, evliliğinde de güçlü, özgüveni yüksek bir eşle mutlu bir beraberlik kurabilir. Suskun, kendi fikirlerini ortaya koyamayan, pasif karakterli bir eş Aslan burcu için asla uygun değildir.

Aslan evliliğinde çocuklarının dış dünyada güçlü ve tek başına ayakta kalacak nitelikte yetişmesine önem verir. Bağımlı bir çocuk yerine özgüveni gelişmiş ama ebeveynine saygılı bir çocuk yetiştirmek ister. Buna rağmen kendisine aşırı bağlı bir çocukla rahat ederler. Çocuklarıyla her zaman uyumlu olmaya çalışır ve adeta bir öğretmen gibi onlara hayatla ilgili küçük ipuçları verirler. Çocuklarıyla oynamaktan, birlikte aktivitelere katılmaktan, aynı yatakta uzanıp keyif yapmaktan zevk duyarlar.

Evliliğinde cinsel yaşamı bir ihtiyaçtan çok dilediği gibi yaşamak olarak gören Aslan burcu, eşi gösterişsiz ve silik değilse, yeterince temiz ve bakımlıysa hiçbir zaman sorun çıkarmaz. İyi bir iş anlaşması, başarılı bir kariyer hayatı ve lüksüne yetecek kadar para kazanmak da cinsel performansını son derece olumlu etkiler.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Sorumsuz davranışlar, yargılamalar ve sürekli şikayet eden bir eş Aslan burcu için tahammül edilemez bir durumdur. Kendisini lider vasıflarını eşinde de görmek istediği için eşinin kapris yapması onu en kızdıran durumların başında gelir. Kendine bakmayan, düzensiz bir eşten hemen boşanabilir. Ona karşı saygısız ve sürekli eleştiren tavırlar eşinden soğumasına sebep olacaktır. Evliliği ortak bir iş anlaşması gibi değerlendirebilen Aslan burcu, eşinin ondan habersiz aldığı tüm kararlara da karşı çıkacaktır. Çünkü ona göre her şey evlilik hayatı boyunca ortak yapılmalıdır.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Aslan burcunu kedileştirecek biri varsa o da bir başka Aslandır. Ateş grubunun diğer bireyleri Yay ve Koç da, Aslan için iyi birer eştir. Titiz ve düzenli Başak saygılı tavırlarıyla Aslan burcuna en ideal eş olabilir.

 

 

BAŞAK

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Geç yaşlarda evlenmeyi kabullenebilir. Erken yaşta eleştireldir ve iyi bir eş bulduğuna kolay kolay inanmaz, evleneceği kişiyi ince eler, sık dokur. O’nun sınavlarından geçebilmek zordur. Güven ve dürüstlük öncelikleridir. İyi bir eş Başak burcuna yetmez. Evliliğinde mükemmelliği ön planda tutar. Düzenli, sadık güvenilir bir eş için her fedakârlığı yapabilir. Fakat bu eşi bulmak içinde ömür boyu bekleyebilir. Hayatını plan ve program üzerine kuran Başak burcu evliliğinde de aynı alışkanlığını devam ettirir. Eşi ile ilişkisini mantık çerçevesinde yürütür. Duygusallık onun hayatında geri plandadır. Başak burcu çocuklarına karşı da iyi bir hastabakıcı, mükemmel çocuk bakıcısı olur ve çocuklara aşırı düşkünlükleri ile tanınırlar. Düzenli bir yaşama gereksinim duyan Başak anneler, çocuklarının hayatlarını da programlamaya çalışacaktır. Kurallara, yasalara ve düzene uyan çocuklar yetişmesi için elinden geleni yapar. Obsesyon eğilimleri çocuklarını mikroptan koruma konusundaki aşırılıklara sebep olsa da, aksiliklerde kolay sinirlenen yapılarını törpülediklerinde iyi bir ebeveyn olabilir. Evli Başakların cinsel hayatlarında ise onu tahrik edecek tek şey sabun kokusudur. Yanlış okumadınız. Temizlik kokusuyla ve hafif uçucu bir parfümle, saflığa yaklaştığını hisseder, mutlu olur, cinsel duyguları kabarır. Partnerinin eksiksiz bilgisine saygı duyuyorsa, güven geliştirmişse sorun çıkarmaz. Duyularını kuvvetlendirmek için “az sonra” modunda uzun süre kalabilir. Bunu bir oyun gibi kabul eder. Sevişme öncesi yapılan bilimsel konuşmalar cinsel performansını arttırır.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Başak burcu planlarının bozulmasından nefret eder. Eşiyle birlikte yaptığı bir program eşi tarafından iptal edilmişse gün içerisinde içsel dengesini kaybedebilir, morali bozulabilir. O planları ile yaşar. Şikayet ve sorun çıkarılmasından hoşlanmaz. Bekletilmek en büyük kabusudur. Dakiktir. Başak burucu evliliği zor kabul edeceği için detaycıdır. Sizin fark etmediğiniz tüm kusurlarınızı o hemen görebilir. Temizliğine önem vermeyen bir eş onun boşanması için en büyük sebep olabilir. Kirli tırnaklara, fırçalanmayan dişlere, ter kokan bir eşe asla tahammülü yoktur. Eşinin ağız kokusu boşanma sebebi olabilir.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Başak burcu temizliğine ve düzene önem vereni kuralcı, finans yönetiminde başarılı bir Başakla uyumu yakalar. Yine toprak grubunun hakimleri olan Boğa ve Oğlak ile mutlu, huzurlu bir evlilik yapabilir. Terazi ile zarif bir evliliğe gönüllü olduğunda özgüveni hiç olmadığı kadar artar.

 

5)2012 de evlilik hayatı nasıl olacak?

Evli Başaklar Neptün’ün evlilik alanına girişi ile Şubat ayından itibaren daha romantik ve duyarlı olacaklar. Fedakar, anlayışlı ve empatik tutumları ile eşlerinin sempatisini bir kere daha kazanacaklar. Temmuz ayının ikinci yarısı ve Ağustos ayının ilk yarısında aşk ve sevgi gezegeni Venüs evlilik alanınıza sert ışınlar gönderecek. Bu nedenle duygusal yaklaşımlarınız hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Geçici açıları abartmamalı ve sakinlikle bu dönemin geçip gitmesini beklemelisiniz. Ekim ayının ikinci yarısından Aralık ayı başına dek Mars’ın tartışmacı yanı tahammülsüz ve hırçın görünmenize sebep olacak sevgili Başak. Eşinizle adeta mücadele edeceksiniz. Bu puslu hava Aralık ayının ilk haftasından sonra sona erecek. İyi ve kötü günde birlikte olma kararı aldıysanız kötü günleri atlatmak için elinizden geleni yapın. Tetikleyici olmayın. Huzurunuzu bozmayın.

Neptün eşinizin duyarlılığını son derece arttıracak. Yoga, meditasyon gibi tekniklere ilgi duymasını, evcil hayvanlar, yardıma muhtaçlar için mücadeleci gruplarda yer almasını sağlayacak. Onun en büyük destekçisi olmaya çalışın. Acıma duygusu nedeniyle zaman zaman kandırılacak. Onu koruyun. Bütün bunları nezaketle yapın. Onun gelecek uzun yıllar boyunca size çok ihtiyacı olacak.

TERAZİ

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Evlilik ister ama zeki, dengeye önem veren, beyin uyumunu yakaladığı iyi bir eş bulmakta zorlanır. İdeal eşini kişisel dengesini bozmayacak, gürültü yapmayacak, bağırıp çağırmayacak nazik kişilerden seçer. İçindeki hisleri eşine karşı dışa vurmak yerine gözlemler. Eşinin ona karşı olan düşüncelerini önemser. Evliliğini dengeli bir şekilde yürütmeye çalışır. Karşı tarafın isteklerini önemser. Sakin, huzurlu bir yuva onun için idealdir. Fakat düşünceli Terazi Burcu kendisindeki özveriyi eşinde de görmek ister. Bulamazsa birkaç kez evlenebilir. Terazi evliliğinde olduğu gibi çocukları içinde aynı dengeyi kurar. Çocuklarıyla ilişkisinde de adalet ve objektif bakış açısını koruma çabasında olan Teraziler, aile içinde iyi bir arabulucu ve dengeleyicidir. Teraziler için denge yaşamın her anına ve alanına taşınması gereken bir huzur kaynağıdır. Çocuklarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak ona düzenli bir yaşam kurmak için tüm kaynaklarını seferber edebilir. Zeki Teraziler akıllı ve iyi eğitim almış çocuklar yetiştirebilirler. Evliliğinde cinsel yaşamını özel kılmak ister. Yaşanılan her an onun için unutulmayacak kadar içten ve zarif olmalıdır. Estetik, güzellik, zarafet, şıklık, nazikçe yumuşak dokunuşlar, romantik kaçamaklar, mum ışığında yenen yemekler her burcun hayali değildir. Çokları için sıkıcı olan bu geleneksel yöntemler Terazi burcunun cinsel performansını arttıran en vazgeçilmez argümanlardır. Sürekli balo havasında bir ortamda yaşamaktan asla sıkılmaz.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Nezaketten uzak konuşmalar, kaba saba tavırlar Terazi burcunun eşinde görmek istediği en son şeydir. Zeki ve dengeli tavırlarının yanı sıra iyi bir gözlemci olan Teraziler, eşlerinin onlara olan davranışlarını dikkatle inceler. Hatalı davranışlar onun gözünde büyüyebilir. Küçümseyici tavırlardan, aşağılanmalardan hiç hoşlanmaz. İhanete uğramayı kabullenmez fakat gözüyle görmediği sürece de tepki vermez. Özel hayatının başkaları tarafından özellikle eşi tarafından deşifre edilmesi ve eşinin ilgisinin başka yöne kayması onu çileden çıkarabilir. Sakin ve huzurlu bir evliliği hayal ettiği için sorunlu bir ilişki içindeyse önce sabırla ve nezaketle ilişkisini düzeltmeye çalışır, olmazsa boşanır ve yeni bir evliliğe doğru yelken açar.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Uyumu bir başka Terazi ile hava grubu bireyleri İkizler ve Kovalarla yakalar. Tutkulu aşklarını ise Yengeç, Koç veya Oğlak ile evliliğe taşır. Zıtlıklar içinde tıpkı ying ve yang gibi dengesini bulabilir. İdeal eşi Akrep de olabilir. Derinliklerle yüzey arasındaki uyum Akreple ortaya çıkar.

 

AKREP

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Konuşmadan anlaşacağı, duygusal derinliği güçlü kişileri sever. Gözler ve bakışlarla iletişim kurabileceği bir eş onun ideal eşidir. Zor bir kişiliği de kendine eş olarak seçebilir. Dayanıklı yapısı ile eşinin kusurlarına katlanabilir. Duygusal ve içten bir evlilik O’nun küllerinden yeniden doğmasını sağlar. Evliliğinde biraz tartışmacı Akrep burcu eşini haksızlıkla itham edebilir, yargılayabilir. Meraklı ve şüpheci davranışları ile evliğinde eşinin tüm sırlarını, geçmişini araştırabilir. Sık sık “bugün nerdeydin”,”nerede kaldın” gibi cümleleri sık kullananır. Evliliğinde sezgileriyle hareket eder. Eşinin tüm sorunlarını önceden bilir. Kendine göre önlemler alır. Otorite kurmaya çalışabilir. Kontrolü ele geçirmek ve sürekli elinde tutmak ister.

Evlilik hayatını renkli kılabilmek adına duygusal şiirler okuyarak ve sevgi sözcüklerini kurarak onu kazanır. Eşi eğer, sevecen ve yerinde duramayan bir kişilikse onunla dünyayı yeniden keşfedebilir. Çocuklarına karşıda meraklı davranışlar sergileyen Akrepler, dinlemek yerine hissetmek ve anlatılanın ardındaki gerçeği keşfederek çocuklarıyla arkadaş olmak isterler. Korkusuz ve dayanıklı yapılarını çocuklarına aşılamaya çalışan Akrep burcu, anlayışlı yanlarını öne çıkardığında uyumlu ebeveyn ve çocuk ilişkisi yürütür.

Evliliğinde cinsel yaşamın hareketliliğini ön planda tutan Akrep burcunun, cinsel performansı karşısındakine ne vermek istediğine bağlıdır. Kontrol duygusu bu kadar güçlü bir başka burç daha yoktur. O nedenle eşinin mutlu olmasını istiyorsa harika bir performans sergileyecek, yorulmayacak, duygusal derinliklerde sürüklenecek ve bu hipnoz halini eşine de yaşatacaktır.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Akrep burcu gizliliği olan her şeyden nefret eder. Bu sebeple eşinin ondan saklı sırları varsa bunları asla hoş karşılamaz. Dayanıklı ve güçlü bir karakteri olduğu için şikayet cümlelerini sevmez. Sorunlu bir ilişkiyi çözümlemek için uğraşır. Fakat kullanıldığını hissettiği anda sizden mutlaka intikam alacaktır. İhanet ona yapılması gereken en son şeydir. Dürüst ve samimi olmayan tüm davranışlarınızı aşağılayacaktır. Yanlış anlaşılmaları kabul etmez çünkü asla yanlış anlattığına inanmaz. Ona göre kontrol merkezi kendisidir.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Duyguların derinliğini Yengeçler, Balıkla veya bir başka Akreple keşfeder. Uyumlu bir ilişkiyi ve kontrol edebileceği eşi su grubunda bulur. Kova, Aslan ve Boğalar ise kontrol edemeyeceği ama bu nedenle tutkuyla bağlanacağı aşkları olacaktır. Evlenmek için can atacağı zıtlarını bulduğunda kaçırmaz. Yay burcunun havai ve iyimser haline kapılıp evlenebilir.

YAY

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Birlikte gezip dolaşacağı, hayatında yeni felsefeler üreteceği bir eşle mutlu olur. Hayatı boyunca onu özgür bırakacak ve sorgulamayacak bir kişi onun ideal eşidir.

Evlendiği insanın kararlarından ziyade kendi kararlarını kabul ettirmeye çalışır. Dominanttır. İlgiyi sever fakat aşırılıktan hoşlanmaz. İlişkisinde heyecan sürekli olmalıdır. Yay burcu eğitim ve öğretime önem verdiği için eşinin kültür seviyesinin yüksek olması onun ufkunu genişletir. Evliliğin alışkanlığa dönüşmesini istemediği için de hareketli bir eş ile uzun bir evlilik sürdürebilir. Sadakate değil, tutkulu bir ilişkiye önem verir. Yurt dışı-yurt içi seyahatlerini, keyifli ve eğlenceli aktiviteleri eşiyle birlikte yapmak ister. Ortak yapılan her türlü aktiviteden keyif alır.

Dünya görüşü yüksek olan Yaylar, çocuklarının iyi bir eğitim almaları için teşvik ederler. Maddi durumları nasıl olursa olsun, çocuğunun eğitim hayatının mükemmel olması adına tüm imkanlarını zorlayacaktır. Kendi öğrendiklerini ve tecrübelerini onlara aktararak hayatı öğreten Yay burçları, ileri yaşlarda ebeveyn değil çocukları için en iyi arkadaş olurlar. Çocuklarının seyahat etmesi, yurt dışında eğitim alması ve adil, iyimser bireyler olması için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Evliliğindeki hareketliliği cinsel hayatında da arayan Yayların özgür ve her zamankinin dışında ortamlar cinsel performansını arttırmasını sağlar. Doğa, deniz, egzotik ülke seyahatleri, heyecan veren tatil planları, felsefe konuşmaları cinsel performansını arttıran yan etkilerdir. Asıl arttıran etki egosunu güçlendiren yeterince güçlü ve asil bir eştir.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Yay burcu ön yargılardan, sorgulamalardan hiç hoşlanmaz. Kendini yetiştirmeyen, öğrenmeye açık olmayan bir eş ile evlilik hayatı onun için kabus olabilir. Eğer bir Yay ile evliyseniz bilgili olmalı ve yaşama dair tüm detaylara dikkate almalısınız. Monoton bir evlilik yaşamını asla kabul etmeyeceği için ağır ve sabırsız davranışlarınız da onu olumsuz etkileyecektir. Sevecen ve şakacı Yayları eleştirirken de dikkatli olmanız gerekir; aniden sinirlenip size tepki verebilir. Kinci değildirler ve küsme duygusundan uzaktırlar. Buna rağmen sık sık çıkan tartışmalar onun son noktasının çabuk gelmesine sebep olur. Bardağı taşıran damlalar için büyük bir bardağı yoktur.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Koç, Aslan veya bir başka Yay, seyahat, spor ve eğlenceli bir aktivite programını birlikte paylaşacağı yeterince özgür bırakan eşleri olabilir. İyi anlaşır ve uzun yıllar evliliğini sürdürebilir. Oğlak burcunun dinginliği ile kendi hareketliliğini nötralize edebilir. Para yönetimini öğrenebilir. İkizler, Başak ve Balık burçları onun keşfetmeye doyamayacağı zıtlarıdır. Keşif amaç olduğunda evlilik heyecanını kaybetmeden uzun yıllar devam edebilir.

 

OĞLAK

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Ailesinin onaylayacağı ve potansiyel olarak dürüst, güvenilir, namuslu görünen mantık evliliğine dönüşen her teklifle ilgilenebilir. Aşıksa kesinlikle evlenebilir. Güvenebileceği birine hayatını adayabilir. Önemli olan sosyal statü veya para değildir. Eşinde çok para kazanma veya statüsünü yükseltme potansiyeli varsa Oğlak burcuna yeter. O’nu destekler, yüceltir, yardım eder. Eşinin para kazanmasını sağlar. Para biriktirir ve eşine, çocuklarına finans yönetimini bilerek ya da bilmeyerek öğretir. Kalbi sosyal değerlerle doğru orantılı olarak çarpar. Tutucu tavırları ile eşini biraz sıkabilir. Kendine göre kuralları olan Oğlak burcu, evliliğini de kendi tabuları üzerine yaşar. Dominant tavırları ile eşine baskı yapabilir. Kendisine güvendiği kadar eşine de güvenmek ister. Romantik ve duygusal olmayan Oğlak burcu mantık çerçevesinde evliliğini yürütür. Önemli günleri kendisi hatırlamasa da  O,hatırlanmaktan hoşlanır. İş ve kariyer hayatı genelde  aile hayatından önce gelir. İş ve eş ayrımını dengede tutmak için uğraşsa da bunu sıklıkla başaramaz. Kinci ve kuşkucu değildir ama yapılan kötülüğü de, iyiliği de unutmayanlardandır. Kıskanç olabilir. Özgüven eksikliği, üstün bulduğu eşine yansır. Eşine kapris yapmaz ama kıskançlığını içinde büyütebilir. Büyüyen olumsuz duygular fırtınalı patlamalarla açığa çıkabilir.

Dominant ve tutucu tavırlarını çocuklarına karşıda sergileyen Oğlaklar disiplinli ve zorlayıcı ebeveynlerdir. Doğru olmak adına içgüdüsel ve duygusal ihtiyaçlarını göz ardı edebilirler. Duygularını söylemekte çekingen davranırlar. Bu nedenle eşlerinde ilgisiz ve işine düşkün bir imaj uyandırırlar.

Fazla sabit fikirli ve alışkanlıklarına düşkün oluşları nedeniyle bazen çocuklarıyla fikir ayrılığı yaşabilir ve üzülebilirler. Aslında her ebeveyn gibi çocuklarını düşünen Oğlak burcu biraz daha rahat davranırsa çocuk yetiştirmenin zorlu yanlarını kolaylıkla aşabilir. Çocuklarını ayrı birer birey olarak görmeli ve hayata hazırlamaya aşırı odaklanmamalıdır.

Evlilik hayatlarındaki durgunluğu cinsel hayatında da yaşayan Oğlak burcu performansı en düşük burçlardan biridir çünkü strese yatkındır. Zor koşulların insanıdır. Koşullar onu aşka değil işe ve kariyere odaklar. Performansını arttırmak için çalışma zamanı kadar dinlence ve eğlence zamanları yaratmalıdır. Partnerini mutlu etme zorunluluğu cinsel performansını arttıracak en önemli tetikleyicidir. Kendisine koyacağı hedefler, eşinin mutlu olduğunu belirtmesi, gerçekçi bir sevgi gösterisi cinsel performansını olumlu etkileyecektir.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Güvenini yok edecek her davranış onu eşinden uzaklaştırır. Ahlaki değerlere çok fazla önem veren Oğlak burcu ailesine( anne-babasına, akrabalarına) karşı yapılan saygısızlıkları asla kaldıramaz. Kurallarına karşı çıkılmasından, aşırı para harcanmasından ve gereksiz yere masraf çıkarılmasından hiç hoşlanmaz. Her şeyi mantık çerçevesinde değerlendirdiği için şikayet ve önerileri dikkate almayacaktır. Uzun süreli bir evlilik yapmak için başladığı ilişkiyi kontrollünün dışına çıktığı ve düzelmeyeceğine inandığı anda bitirebilir.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Bir başka Oğlak, Boğa veya Başak vazgeçemeyeceği aşklarıdır ve bu aşk evliliğe gider. Birlikte para kazanır, birlikte biriktirir, birlikte uzun bir ömrü aynı amaçlar ve hedefler için yaşarlar. Yengeç, Koç veya Terazi ile tutkuyu öğrenir, sevgiyi doyasıya yaşar ve evlenir. Özgür Kova onun gelenek aşkına başka bir bakış açısı getirir.

KOVA

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Hümanist, akılcı, bilgili, etkileyici, merhametini uyaran aynı zamanda samimiyetine inandığı kişiye aşık olur ve aşık olduğu kişi mantığına da uygunsa evlenmeyi düşünebilir. Ya çok erken yaşta aşk evlilik yapar ya da çok geç yaşta evlenen Kova burcu insanı asıl olarak evliliğe uygun ve yatkın değildir. İdeal eşi değil ideal arkadaşları vardır. Evliliğini özgürce yaşamak ister, kuralları kabul etmez.

Sorunlarını ne eşiyle ne de dostlarıyla paylaşmayı pek tercih etmez. Yüzeysel olarak bahsedip geçse de toplumsal sorunları konuşmayı yeğler.

Eşi ile arasında sevgi ve saygı uzun süreli olursa mutlu bir birliktelik yaşar. Evinde ve özel yaşamında geniş ve kendine ait bir alan gereksinim duyar. Kendini sosyal sorumluluk projelerine ve sivil toplum örgütlerine- en azından arkadaşlarına- adayan Kovalar eşlerinde de aynı özveriyi görmek isterler. Anlayışlı bir eş onun evliliğinde en çok aradığı erdemdir.

Eşiyle birlikte yeni projeler üretmek, derneklere üye olmak, dünya üstünde olumsuz olan her şeyi yok etmek için savaşmakla kendini var eder.

Kalabalık arkadaş ortamlarında devlet ve siyasi meseleleri konuşmaktan, bilgisini paylaşmaktan, eşiyle beyin fırtınası yapmaktan ve onun fikirleri dinlemekten hoşlanır. Dünyaya karşı çıkan yapısı ile asi duruşunu bozmayan Kova burcu mutlu bir evliliği var ise eşine her zaman sadık kalacaktır. Bunun yanı sıra karşı cinsten gelen beğeni dolu bakışları ve ilgiyi kabul edecektir.

Kova burcu evliğinde gösterdiği ileri görüşlülüğü çocuklarına da karşı sergiler. Onlara karşı her zaman anlayışlı ve hoşgörülüdür. Çocuğunun özgür davranabilmesi topluma karşı sağduyulu bir birey olabilmesi için akılcı fedakarlıklar yapabilir. Ancak otorite gereksinimi olan çocuk açısından ebeveyninin arkadaşça tutumu yetersizlik duygusuna yol açar. Ebeveyni arkadaşlarından ayırt etmekte zorlanan çocuk otorite gereksinimi ile baş edemez. Bu durumda ne yöne gideceğini şaşıran, aşırı bilge ama kararsız bireyler yetişebilir. Kova çocuğunun özgür olabilmesi adına sınır koymazken, toplumsal otoriteyi eleştirmeyi de öğretebilir.

Kovalar evliliklerinde olduğu gibi cinsel yaşamlarında da özgür davranmak ister. Entelektüel konular, uçuk fikirler, farklı ortamlar ve alışılmadık kişilerle yapılan sohbetler cinsel performansını uçurur. Duydukları ve gördükleri ne kadar yabancı, ne kadar farklı olursa o kadar seksi olabilir. Tam bir macera insanıdır. İniş çıkış gösteren cinsel performansı sadece sıradanlaşan ilişkilerde düşer. Aklı fikri sevişmekte olmayan tek burçtur. Seksi önce düşüncesinde yaşaması gerekir.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Kendi fikirleri olan ve dünyayı tamamen değiştirmeyi hedef alan Kova burcunun eşinin bu düşüncelerinden uzak ve sıradan olması onu mutsuz eder. Ne kadar aşık olursa olsun kendi özgürlüğü için aşkından vazgeçebilir. Yalanı kabul etmez. Gereksiz sorulan sorular, manasız açıklamalar, yersiz asilikler, kıskançlıklar onu çileden çıkarır. Sık sık aranıp sorulmaktan, sorgulanmaktan nefret eder. Başladığı gibi aniden evliliğini bitirebilir. Birkaç kez üst üste aranmak bile onu eşinden uzaklaştırır.

Özel hayatını ve sırlarını başkalarıyla paylaşan bir eş onu boşanması için bir başka nedende olabilir. Çünkü Kova burcu özel hayattan konuşmayı sevmez ve kimsenin özel hayatı ile ilgilenmez.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Kova evlilik burcu değildir ancak beyin evliliği için İkizler, Terazi ve bir başka Kova ile uyumu yakalar. Tutkulu bir aşık olması zordur. Ama tutkuyu zıtlarında Aslan, Boğa veya Akrepde bulur. İdeal eşi duygusal bir Balık da olabilir. Birlikte yaratıcı ve hayal dünyası geniş bir alanda var olurlar.

BALIK

1)Evlilik hayatı nasıldır?

Romantik ve acıma duygusu kuvvetli  olan Balık burcu zeki, güçlü, gergin veya sinirli kişilerle yakınlaşabilir. Onları anlar, sever, tedavi eder, onlar adına üzülür ve sonunda kendini feda ederek iyi bir eş olmaya çalışır. Dünyadaki balık familyası kadar çeşitli Balık vardır ve hepsi de değişkendir. Bir kalıbı ve kuralları yoktur. Birlikte olduğu kişilere uyum sağlar, onun kalıbını alır.

Temel ihtiyacı dünyanın acılarında buluşmak, hissetmek ve hissedilmektir. Aynılıktan hoşlanır. Sıradan olmak ona göre zor değildir.

Evliliğini sancılı aşk ilişkisinin içinde yaşar. Mutluyken kendini duygusal bir yapıya sürükleyerek ilişkisini sorgulamaya başlayabilir. Eşinin isteklerini yerine getirmek için elinden geleni yapar. Evliliğin sorumluluklarını detaylı düşünmeden kabul edebilir. İyi bir eş olabilmek amacıyla tüm fedakarlıkları gözü kapalı yerine getirir. Romantiktir, çocuklarının ve eşinin doğum günlerini, onlara ait tüm özel günleri hatırlar. Küçükte olsa hediyeler almak ister. Masum duruşu ve ön yargısız davranışları ile evliğini yıllarca sürdürür.

Balık burcu evliliğinde gösterdiği şefkatli ve anlayışlı tutumunu çocuklarına karşıda sergiler. Çocuklarıyla hayatında yaşadığı tüm sorunları paylaşabilir. Kendisinin veya çocuğunun yaşadığı sorunları fazlasıyla abartabilir ve bu durum çocukları açısından sakıncalı olabilir. Çocuklarının yanında sorunlarını konuşup ağlaması, sorunlu aile bireyleri yetiştirmesiyle sonuçlanır. Duygusal yapılı Balıklar bu kutsal görevin getirdiği tüm sorumlulukları ve sıkıntıları olağan karşılarsa, ebeveyn-çocuk ilişkisini arkadaş-çocuk ilişkisine dönüştürmezse daha uyumlu bir anne ve çocuk ilişkisi kuracaklardır.

Fedakârlık hastalığı evliliğinde olduğu gibi Balık burcunun cinsel performansının tetikleyicisidir. Anladığı, haline üzüldüğü eşini mutlu etme çabası onun performansını doruğa taşır. Başka bir performans arttırıcıya ihtiyaç duymaz. Kalbi kırıldığında arzuları da kırılır. Tekrar kalbini kazanmak oldukça kolaydır ancak eski haline döndürmek biraz zaman ister. Sevişme öncesi tartışmalar yerine hafif içkiler, yumuşak konuşmalar, anılarda küçük gezintiler çok deneyimli bir seks partnerine dönüşmesini sağlayabilir.

2)Evlilikte onu neler kızdırır?

Balık burcu için sevgi ve ilgi çok önemlidir. Kızgınlığını eşine çok fazla hissettirmek istemese de yüzündeki asık ifade kendisini ele verir. Kırgınlıkları uzun sürmez. İhaneti kabul etmese de eğer çok seviyorsa içine sindirebilir. Kıskançtır fakat belli etmez. Fedakarlık yaptığı, hayatını adadığı eşinden eleştiri duymaya katlanamasa da duygularını karşı tarafa belli etmez, edemez. Konuları, olayları tartışmak yerine sakinliğini öne sürer fakat bu durum onu içten içe rahatsız eder. Kendi hayatını başkalarına anlatarak rahatlar. Psikolojik travmaları nedeniyle bu tutumu yerinde ve akıllıcadır.

3)Hangi burçlarla doğru bir evlilik kurar?

Kendisi kadar duygusal bir başka Balık, Yengeç veya Akrep ideal eşidir. Uyumlu ve anlayışlı bir evlilikte yaşamın tüm olumsuzluklarına omuz omuza mücadele verirler. Başak, İkizler ve Yay onu zorlayacak eşlerdir ancak o zorlu olanı sever ve bu sinirli, dominant insanları mutlu etmeyi başarırlar. Agresyonu ve kişiliği güçlü bir Koç da ideal eşi olabilir.

Su Karakuş
Uzman Astrolog

2018

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59