Bekarlık veya geç evlenmek kader mi?

Müzmin Bekarların Doğum Haritası

Genellikle şikayet şudur: Satürn 7. Evimde. Ben hayat boyu bekar mı kalacağım? Satürn 7 evinde doğanların kendisinden yaşça büyük biriyle evlenme ihtimali, geç evlenme ihtimali, zorluklar ve engellerle dolu bir evlilik yapma ihtimali elbette var. Bunların hepsi klasik astrolojinin öne sürdüğü iddialar. Ama modern astrolojiye göre Satürn 7. Evde bir sınav alanı oluşturuyor ve evliliği sürdürmek yönünde güçlendiriyor kişiyi. Direnme, dayanma gücü veriyor. Diğer bir deyişle uzun süren evliliklerin Satürn’e ihtiyacı var. Sabır ve saygı Satürn’den geçiyor.

Peki ben neden evlenemiyorum diyenlerdenseniz! Bilmeniz gereken birkaç kritik nokta var.

*Doğum anınızda Kova, İkizler, Başak, Oğlak burçlarında engellerin gezegeni Satürn veya gezegen birikimi varsa, yükselen burcunuz bunlardan biri ise:

Özgürlüğünüze çok fazla düşkünsünüz, aşırı seçicisiniz ve gecikme kaderiniz demektir.

Kovalar özgürlüklerine aşırı düşkünken nasılsın demek için bile arayan partnere tahammül edemezler. Ortak bir yaşam alanında ömür geçirmek fikri onları bunaltır. İkizler ya çok eşli yaşamı ya da platonik aşkları benimser. Her iki burçta erken evlenip boşanmakta veya hiç evlenmemektedir. Başaklar kusur bulmakta ve seçiciliğin zirvesinde dolaşmakta mükemmeldir. O kadar kolay kusur bulur ki geç evlenmesi veya evlenmemesi kaçınılmazdır. Nitekim Başak burcu Virgo ( bakire) olarak anılır. Sadece Türkçe’de Başak olarak geçer. Oğlakların geç evlenme nedeni mantık evliliği yapmayı önemsemelerindendir. Gelecek vaat eden bir eş adayı ya da kendi kültürüne uygun biri çıkana dek acele etmezler ve beklerler. Beklemekteki sabırları onların farkında olmadan yılları geçirmelerine neden olur.

*Satürn’ün sert açıları: doğum anınızda Satürn sert açılara sahipse ve yine sert bir gezegenler bu açı kuruluyorsa sevmekte, anlaşmakta, ilişkileri sürekli hale getirmekte, sorumluluk almakta zorlanıyorsunuz demektir. Kendi doğrularınız o kadar doğru gelir ki bir başkasının farklı düşünce ve davranışını kabullenemez, esnek olamaz bir başkasıyla ortak yaşam kuracak kadar uzun süreli ilişki yaşayamazsınız. Bu da müzmin bekarlık için iyi bir zemindir.

* Gezegenlerin rahat edemediği, enerjisini düşüren burçlara ve evlere yerleşmeleri: bu durumda ruh sağlığını bozan bir kendinden memnunsuzluk hali başlar. Memnunsuzluk ruhsal hastalıklarla devam eder. Şikayetçi veya paranoyak ya da kişilik bozukluğu belirtileri gösteren kişiler aynı zamanda çekicidirler. Onların evlenmemeleri aşırı mantıklı tavırlarından ve tanıdıkları kişilerin gerçek yüzünü kolayca fark eden zekalarından kaynaklanır. Özellikle Güneşi yanlış yerleşime uygun bir saatte doğanların zekaları medyumluk derecesinde yüksek duygusal zekaları ile buluştuğundan evliliğe ikna olmaları kolay değildir. Bunun yanısıra manipülatif ve sıklıkla narsist kişilerdir.

*7 evde Satürn: Geç evliliğe neden olur mu kanımca hayır! Geç evlilik veya müzmin bekarlık hakkında bilinen tek doğru 7. Evde bulunan bir Satürn gibi anlatılsa da uzun süreli bir evliliği veya ilişkilerde sorumluluk almayı sağlayan bir görünümdür.

*1 evdeki yani yükselen burçtaki Satürn: geç evlilik veya müzmin berraklık için en ideal zemini 1. Evdeki Satürn yaratır. Bu tür doğum haritasına sahip bir kişinin geç olgunlaşmasından geç mezuniyetine ve sürekli engellerle karşılaştığı için geç evlenmesine şaşırmamak gerekir. Sorumluluk alacağı konuları kendisi belirlemek ister ve aşırı mantıklı bakış açısı hata yapmasına izin vermez. Yanlış bir evlilik yapmak yerine yalnız kalmayı yeğler.

Yukardaki maddelerden biri veya bir kaçı doğum haritanızda varsa müzmin bekar kalmayı tercih ediyorsunuz demektir. Boşanma oranının % 50leri bulduğu günümüzde evlenmemiş olmak veya geç evlenerek en doğru kişiyi beklemek de bir hata değil elbet. Önemli olan kalbinizdeki kişiyle uyumlu aşkı yaşamanız ve mutlu anları çoğaltmanız değil mi? Aşkla dolu günlere..

Her hakkı saklıdır.

Su Karakuş

Uzman Astrolog

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59