Astrolojiden, Tutulmalardan Nasıl Yararlanıyorum?

Instagram: Su Karakuş

Youtube: Su karakuş

Hummalı bir koşturmaca içindeyim son 2 aydır. Güneş tutulmasının ve Ay tutulmasının yükselten, yenileyen, temizleyen, kurtaran, arındıran enerjisini kaçırmak istemiyorum. Açıları zor olandan başlayacağım ki o beni zorlamasın.

Plüton’un, Uranüs’ün ve Satürn’ün konumu çok önemli. Hemen transit haritamda hangi yaşam alanlarımı tetiklediğini kontrol ediyorum. Değişiklik ve süreklilik istenen alanlar belirlendi. Sürprizler nerden gelecek bunu da bulmalıyım?  O alanda esnek olmaya çalışacağım çünkü.

Aşk var mı? Para var mı gibi patetik sorularla hiçbir zaman uğraşmadım. Doğum haritamda tutulmalar hangi yaşam alanımı etkiliyorsa o alana emek verdim, çaba harcadım. Bunu yılda sadece 2 kez yapıyorum, tutulmaların gerçekleştiği zamanlarda.

Bir tutulma da kendi başına bana neye emek vermem gerektiğini anlatıyor. Örneğin yengeç burcunda gerçekleşen Güneş tutulması evi, yuvayı yenile mesajı verir her zaman. Bende son 19 yılın temizliğini ve yeniliğini yaptım. Neden 19 yıl derseniz tutulmanın aynı yerde tekrarladığı (ama asla aynı açılar kurmadığı) bir döngü bu. Örneğin oğlak burcunda ki Ay tutulması kariyer ve sosyal statüyü etkileyeceği için, kariyerimde beni yavaşlatan, önümde engel olan veya tortulaşmış, artık işlevini kaybetmiş ama onu hayatımdan çıkartmayı düşünemediğim veya vazgeçmek istemediğim ne varsa listelemek lazım. Yoksa bunu benim yerime bir gezegen yaptığında acı verici olabilir. Sahiplenmek kadar vazgeçmeyi de bilmek lazım ki daha iyisi gelsin veya  onsuz daha güçlü hissedelim. Doğum haritamdaki özel etkileri de hesapladığıma göre öncelikle kişisel gelişim, kişisel stil, çalışma tarzı, çalışma saatleri, prensipler, kurallar, sosyal medya hepsi gözden geçmeli. Fazlalıklardan arınmalı.

Güneş tutulması gerçekleşmeden 1 ay önce etkisi başlar, gerçekleştikten 1 ay sonraya dek etkisi sürer.

Ay tutulmaları gerçekleşmeye başlamadan 15 gün öce etkisi başlar, oluştuktan 15 gün sonra etkisi biter.

Demek ki toplamda 2 ay zamanım var.

Fakat bu kez kaçırmamam gereken bir detay var. Yenilik yapacağım ama Merkür retro. Çok güzel  zaman yeniliği eski fikirlerimden ve çekmece temizliğinden başlayarak yapacağım. Yeni ve pahalı bir şey almak yerine var olanı yenileyecek bir süre kullanacağım. Gerisini bir sonraki tutulmaya bırakacağım.

Astrolojinin matematiği çok basit ama uygulamada bir o kadar zor. Benim açımdan asla zor değil çünkü ben modern (batı) astrolojisinin felsefesini, yaşama katkısını çoktan çözdüm. Akışa bırakmanın, gezegenlerle birlikte çalışmanın güzelliğini, kolaylığını keşfettim. Oturup gezegen benim için bir şey yapsın karşıma en çok seveni çıkartsın aşk yaşatsın, bana iş bulsun, hani nerde, bu gezegen bana hiç uğramaz mı diyen, ağlayan, ağlamakla prim yapan, hayatın kontrolünü eline alamamış, ajitasyonla ömrünü çürüten biri hiç olmadım. Sende böyle biriysen gezegenlerin senin için yapabileceği hiçbir şey yok demektir. Emek vermeden yemek olmaz. Astroloji verimli zamanları değerlendirmek, zor zamanlar için önlem almak üzere var. Sende kendi verimli zamanlarını öğrenmelisin. Aylık modüller halindeki astroloji eğitimlerimize katıl, astroloji danışmanlığı al veya sadece günlük, haftalık makaleleri dikkatle oku. Hepsinin ayrı katma değeri var. 1 Şifa sanatını mutlaka öğren ki zor anlarını kolaylaştırsın, hayata bağlasın, motivasyonunu arttırsın. Kendini sürekli çaresiz hissediyor ve içinden çıkılamayan bir durumda buluyorsan sıkı bir regresyon terapisi ile geçmiş travmalarından arın. Bunları yapamıyorsan ücretsiz yapabileceğin yoga, meditasyon gibi bir ilgi alanı oluştur. Sokak hayvanlarını besle müthiş mutlu hissettirir. Aşırır mutsuzsan bakış açını değiştir mutlaka yanlış yerden bakıyorsundur. Hadi artık kendin için bir şey yap, tutulmaların etkisi bitmek üzere.

Ben hummalı yeniliklerime dönmeliyim. Acelem var, zamanı kaçırmamalıyım.

Su Karakuş

Uzman astrolog

her hakkı saklıdır.