Aşkın Tüm Halleri: Venüs

Birbirini sevenlerin gezegeni Venüs. Aşkın gezegeni Venüs.

Venüs’ün işlevi sadece aşk, çekicilik ve finansal avantajlar kazandırmak da değil. Temel işlevi diğer insanlarla ve çevremizle aramızda “bağ geliştirmek ve ilişki kurmak”.

Venüs’le anlamlı bir çalışma yapabilmek için akılla değil duygularla çalışmamız gerekir. Akıl, zihin ve duygular beynin farklı alanlarından komut alır.

Venüs sayesinde diğer insanlarla anlamlı hatta anlamsız ve karşıtlığa dayalı ilişkiler kurarız. Aşık olur, platonik duygularla bağlanırız. İşbirliği, sempati, empati, denge, uyum, uyumsuzluk, ritim, harmoni sıfatlarının ilişkiler boyutuna taşınması Venüs’le mümkün olur.

Çekicilik kazanma gücü ve isteği tamamen Venüs’ün kontrolündedir. Kadın ya da erkek olmanız fark etmez, Venüs feminen yanlarımızdır. Cinsel ilişkilerde fiziksel tema Mars’dan sorulurken daha fazlası ve içtenlik Venüs’le sağlanır. Venüs bizim sevme gücümüz ve sıcaklığımızdır. Yaratıcılığımızın temelidir.

“İyi ki varsın, iyi ki seni tanıdım ve sevdim” dedirten duygular Venüs’ün söze dökülmüş halidir. Birini desteklerken, destek alırken ve uyumsuzlukları, problemleri ortadan kaldırırken Venüs’ün pozitif kullanımına açılırız.

Doğadan sanata, sözden yazıya her türlü estetik, zerafet ve keyif alma arzusunun yaratıcısıdır. İçsel barışımız ve dış dünyayla barışımız Venüs olmasaydı asla mümkün olamazdı. Kişisel haritada olumsuz açılar altındaysa ” kendimle barışığım” cümlesi koca bir yalandır.

İlişki kurma, ilişkiyi yaşatma ve sevgiyi alıp verme yeteneğimiz Venüs’le biçimlenir. Kişisel zevklerimiz, değer verdiğimiz kişiler ve nesneler hatta öz değerimiz bile Venüs’le var olur. Sosyal ilişkilerimiz den karşı cinsle ilişkimize kadar her türlü ilişkimizi Venüs sorgular, Venüs yaşatır. Kendimizi sevme halimiz, duygularımızı dışa vurma ve paylaşma şeklimiz de Venüs’ümüzle ilişkilidir.

Bunların yanı sıra tembelliklerimiz, aşırı bağımlılıklar ve platonik aşk yatkınlığı da Venüs’ün negatif fonksiyonlarıdır.

O Tarot kartlarındaki İmparatoriçedir.

Venüs’ünüz olumsuz açılar altındaysanız ve ilişkinizde sorun yaşıyorsanız tılsımlanmanın vakti gelmiş olabilir.

Su Karakuş
Uzman Astrolog

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59