6-13 Ocak Haftası Ay Tutulması ve Yararlanma Teknikleri

6-13 OCAK HAFTASINDA GÖKYÜZÜ ETKİLERİ ( AY TUTULMASI VE YARARLANMA TEKNİKLERİ)

Ay, 2020 de 4 kez tutulacak. Ay tutulmaları eski çağlardan beri korkutuyor. Günümüzdeyse astroloji sayesinde bu korku sürüyor.

Şöyle ki: Ay tutulmaları tamamlanma ve aradığını bulmak, anlamına geldiği gibi, sonlanmak, bitirmek, ayrılmak anlamlarına da geliyor.

Yengeç burcu, e,v Ay anne, aşk, çocuk, vatan, dişil enerjiler ifade eder. Astrolojiyi ucundan öğrenmiş olanlar veya klasik astroloji severler için evini satacaksın, annen ölecek, çocuğunu kaybedeceksin, vatan elden gidecek gibi yorumlar yapmak mümkün. Malum günümüzde “1 çocuk doğdu bir haber değil, her gün binlerce bebek doğuyor. Ama “1 çocuk öldü” bir haber. Oysa yine her gün binlerce bebek ölüyor Dünya üstünde. Ölüm bilinmezliği nedeniyle gizemli ve dikkat çeken bir olay. Ölümlü olduğumuzu unutarak yaşıyoruz.

Ölüm her gün her yerde olduğu halde Ay tutulmasıyla ilişkilendirmek, her an depremden sallanan yerkürenin bu olağan hareketinin Güneş Tutulmasıyla ilişkilendirilmesi kadar anlamsız.

Yine de ölüm oranının belli dönemlerde belli gezegensel açılar ve göksel olaylar sırasında arttığı gözlemlenmiş. Ay tutulmaları bu artışın olduğu bir dönem.

İlginç olansa Ay her yıl Dünya’dan uzaklaşıyor. Eğer bu uzaklaşmanın doğurganlığın karşıtı olan kısırlıkla bir bağlantısı varsa, git gide duygulardan duyarlılıktan ve şefkatten uzaklaşmakla bir bağlantısı varsa, Ay tutulmalarının da insan davranışları ve olaylar üstündeki etkisinin azalacağı düşünülebilir. Şimdilik milimetrik bazda tabii!

Modern astroloji hiçbir zaman başına en kötü şey gelecek deyip konuyu kapatmakla ilgilenmedi. Sonuna kadar içinde olacağım ve arkasında duracağım modern astroloji, başına ne gelirse gelsin, onun geleceğin için bir yatırım olduğunu, deneyim olduğunu ve onu tolere etmenin, avantaja çevirmenin yolunu öğretmekle ilgilendi. Ben de şimdiye dek bu felsefeyi benimsedim.

Evet Satürn-Plüton kavuşumu çok tehlikeli olabilir, tutulmanın karşısında sizden daha büyük bir güç olarak sarsabilir ama onunla baş etmenin bir yolu var dedim. Önerilerim yorumların içindeydi her zaman.

Bundan böyle önerilere daha çok dikkat ederek okumanızda/izlemenizde yarar var zira en başında belirttiğim gibi 2020 de tam 4 Ay tutulması bizi bekliyor.

AY TUTULAMALARI KAÇ GÜN ETKİLİ?

Ay tutulmaları, gerçekleştikleri günden 15 gün önce etkilerini göstermeye başlar. Ve gerçekleştikleri günden 15 gün sonraya kadar etkisi sürer. 20 derece( +/_5 derece) yengeç burcunda, koç, oğlak veya terazi burcunda her hangi bir gezegeniniz ya da yükselen burç başlangıç çizginiz varsa direkt ve çok etkilenebilirsiniz. Öte yandan 20 derece (-/+5 derece) boğa, başak, akrep veya balık burcunda gezegenleriniz varsa, olumlu etkilenirsiniz. Her ikiside varsa biraz dikkatli olarak avantajlı ve baskın olana ilgi gösterirseniz yararlanırsınız.

KARŞIT AÇI NE DEMEK?

Oğlak burcunun 22 derece civarında Satürn-Plüton kavuşumu Ay tutulmasına karşıt açı yapıyor. Karşıt açılarda iki kolumuzdan tutulmuş da iki yana çekiliyor ve canımız yanıyormuş gibi hissederiz. Kararsızlık, iki ucu çivili değnek, istenmeyen iki halin çatışması adına ne derseniz deyin başımıza gelir. Karşıt aç tam da budur.

Ay- Satürn/Plüton Karşıtlığında Ne Yapmak Gerekir?

Yapılacak şey basit güçlü olandan yana davranmak. Peki gezegenlerin gücünü ölçen bir alet var mı? Yok! Astrolojik olarak yavaş hareket eden, kitleleri, zaman, süreçleri etkileyen dışsal gezegenlerin etki gücü daha fazla. Bunu tam anlamıyla kavramak için biraz astroloji bilmekte fayda var. Ay çok hızlı hareket ediyor. Satürn daha yavaş, Plüton en yavaş. Öğrenmek ders almak yavaşken, köklü değişiklikler daha yavaş. Annenin bir cümlesi, duyguların kabarıp sönmesi en hızlı olanı.

Özetle yengeç burcundaki Ay Tutulmasında Plüton en etkili planet. Ondan yana davranmalı, mecbur kaldığımız köklü değişiklikleri yapmalıyız aksi halde bir güç savaşının içine girip aciz duruma düşebiliriz.

Öte yandan Neptün, Ay’ı destekliyor. Neptün, Plüton’dan sonraki en güçlü gezegen. İşte tam burada çelişki başlıyor. Hayaller mi, köklü değişikliklere razı olmak mı? İkisi birden başarılamaz mı? Müjde veriyorum ikisi birden başarılır.

Ay tutulması Nasıl Yararınıza Kullanılır?

Tutulmanın iki büyük gücü Neptün ve Plüton arasında uyumlu bir açı var. Tutulma bir yandan bizi karar vermeye zorlarken, koşullar “boyun eğersek” avantaj yaratacak. Baskı ve şiddet hayallerimizi gerçekleştirmemizi sağlayacak bir çıkışa götürecek. Balık burcunun 16 derecesi ve Oğlak burcunun 22. derecesi doğum haritanızda neredeyse o alanlarda istediğinizi yapın ve başınıza gelenin ilk bakışta kötü görünse de hayrınıza olduğuna emin olun.

Kayıplara değil kazanma ihtimaline yani: ev almak, ev satmak, anneyle ilişkiyi tazelemek, duygulara duyarlılık eklemek, vatan için biraz daha emek harcamak, daha iyi bir vatandaş olmaya çalışmak, bebek sahibi olmaya karar vermek, subjektif olan yönlerinizi keşfetmek ve değişmek,  başkası beni anlasın düşüncesinin yanlış olduğunu artık kavramak ve duygularını anlatmaya karar vermek, yengeç burcuna özgü negatif davranış ve düşünce biçimlerinden uzaklaşıp pozitif olanların benimsemek benim yani modern astrolojinin önerileri.

Neden Gezegen İsimleri Olmadan Astroloji Olmaz?

Çok teknik mi buldunuz anlatılanları? Haklısınız ama bizlerde astrolojinin bir fal gibi görülmesinden, kullanılmasından, “gezegen isimlerinden bana ne anlamıyorum” diyenlerin falcıdan bozma astrologlar türetmesinden, cahil kalmaktaki ısrarından yorulduk. Madem astrolojiyle geleceğinize yön vermek istiyorsunuz o zaman biraz teknik bilgi edinmenizin ne zararı var? Bu isimleri ilkokuldan beri duymadınız mı? Okumadınız mı?

Nasıl bir evrende yaşadığınız ve size gezegenlerin size ne katkısı olduğunu öğrenirseniz astrolojinin yol haritası olduğunu kavrar, kolayca kullanırsınız. Başka bir deyişle astrolojiden gerçek anlamda yararlanmak istiyorsanız bu teknik detayları öğrenmelisiniz. Astroloji 12 burcunda yorumundan ibaret değildir. Hayatınıza daha kapsamlı ışık saçabilir. Aydınlatabilir.

Burç yorumlarından veya bir astroloji makalesinden gezegen isimlerini çıkardığınızda ortada sadece falımsı bir yorum kalır. Beklentiniz bundan daha fazlası olmalı. Kanıtlar veya dayanaklar olmalı. Böylece siz de okuduğunuz bir yorumun gerçek bir astroloji yorumu olup olmadığını ayırt edebilirsiniz.

Aydınlık günlere..

Gezegenlerin İşlevleri (özet)

Ay: duygular ve duygusal tepkiler.

Plüton: köklü değişiklikler

Neptün: hayaller, düşler, rüyalar ve ilham veren sanatlar.

Satürn: öğretici dersler, engeller.

Mutlu bir hafta dilerim.