27 Ocak Haftası Burç Yorumları ( Aşk ve Düşler Gerçekleşiyor)

27 Ocak- 2 Şubat Haftası Astrolojisi Yorumları

Uzman astrolog Su Karakuş

Instagram Su Karakuş

Youtube Su Karakuş

Deprem tahmini yapmak Jeoloji mühendislerinin işi. Diğerleri bilgi kirliliği.

Depremin nerede, ne zaman olacağın asla tahmin edemeyiz. Yeryüzünde henüz böyle bir sistem icat olmadı. Ölümün ne zaman,ne şekilde geleceğini tahmin edemediğimiz gibi!

Ancak Satürn-Plüton kavuşumunun ne zaman tekrarlayacağını, sağlam olmayan yapıların ne zaman toplu ölümleri davet edeceğini ephemeris sayesinde bilebiliriz.

Ephemeris astrolojik tahminlerde kullanılan gökgünlüğü. Artık Türkiye’de baskısı olmayan bir kitap. Fakat internet çağında bu bilgiye ulaşmak da zor değil.

Ocak, Nisan, Haziran, Temmuz ve Kasım riskli aylar. Fakat bu riskin deprem veya bambaşka şeylerle toplu ölümlerin gerçekleşmesi anlamında söylemek imkansız. Nereden ne şekilde geleceği bilinemez.

Gelelim bu haftamıza: Mars yay burcunda  biraz agresiftir ve çabuk öfkelenme, kolay yatışma gibi sonuçlar olur. Bu kızıl gezegen öfke kadar azmi, patlamaları, enerjiyi de simgeler. Öte yandan ilham perisi Neptün kendi doğal alanında balık burcunda, duyguların prensesi Venüs’le kavuşuyor. Hayallerin gerçekleşmesinden aranan aşka kavuşmak gibi bir dizi güzel, sevindirici eylem yaratabilir. Fakat bu sevince çomak sokacak bir şey var ki o da Mars! Kırılgan kalpler için Mars, güzel anları bir anda değiştirecek, dış dünyadan gelen bir saldırı anlamına gelebildiği gibi, merhamet ettiklerimiz için fazlasıyla mücadele  gücü de sağlayabilir. Her zamanki gibi seçim bize ait. Yani ya başkalarına yardım etmek için mücadele ya da ani tepkilere yenik düşmek.

Bakalım burçları bu hafta neler beklermiş:

KOÇ: İçinizin iyimserlik ve huzurla dolup taşacağı bir haftadasınız. Ancak uzak yolculuklar ve orada verilecek mücadelelere de hazır olmalısınız. Eğitim döneminiz devam ediyorsa zorlanabilirsiniz. Enerjiniz yüksek ancak baskı katsayısı da yüksek. Akademik konular veya medya alanında çalışıyorsanız otoritelerin baskısı devam edecek. Baskı bazen daha iyisini başarmak için bir yol açıcıdır.

BOĞA: Yöneticiniz Venüs mutlu bir kavuşum yaşarken sizde arkadaşlarınızdan gelen destekle mutluluğunuzu pekiştirebilirsiniz. Tek sorun kazanmak isterken kaybetmek veya aşırı harcama yapmak olabilir. Paranızı dikkatle yönetmeli ancak endişe ve uzun yolculuklardan uzak durmalısınız. Bu imkansızsa, ruhunuzun derinliklerinden ne yapmanız gerektiğini söyleyen bir enerji fışkıracak. İşte ona dikkat edin!

İKİZLER: Merkür bu hafta hızlıca Mars’a gülümseyecek. Ne şanslısınız ki sorunları konuşarak çözecek, kariyer hedeflerinize daha rahat ulaşacaksınız. Küçük bir ihtimal düşüncesizliklerin sizi yorması. Yakınlarınız, partneriniz her an anlaşılmaz şekilde agresif davranabilir. Bu haftaki rolünüz yatıştırıcı olmak. Kolay gelsin o zaman.

YENGEÇ: Yeniayın etkisi haftanın ilk 2 gününde devam edecek. Yani sürprizler ve beklenmedik gelişmeler. O kadar kabuğunuza çekilmeye gerek yok. Hayata katılmalı ve güçlenmeye çalışmalısınız. Çünkü balık burcundan Neptün, Venüs kavuşumu bir hayalinizi gerçekleştirecek. Yakınlarınızdan gelen baskıcı tavra rağmen büyümeyi ve olgunlaşmayı öğreneceksiniz.

ASLAN: Ekstra gelirler, hayallerinizi süsleyen büyük hediyelere kavuşmak, daha güzel görünmenizi sağlayan estetik ameliyatlar bu haftanın sevinçleri olabilir. Ancak partnerinizin gerginlikleri, çocuklarınızın öfkesi size de yansıyabilir. İş yaşamınızla ilgili stresleriniz sürerken köklü değişimlere odaklanmak, keyifli fırsatlar da beraberinde getirecek. Evlenmek veya iş ortaklığı kurman heyecanını yaşayabilirsiniz.

BAŞAK: Partnerinizin, yakınlarınızın güzel desteği, şefkatli yardımı sizinle. Ancak ev kazalarına dikkat etmelisiniz. Aile içinde tahammülsüzlükler veya sakarlıklar problem olabilir.Yalnızlık konusuna epeyce kafa yormaya başlıyorsunuz. Belki bir bebek sahibi olmaya çalışıyorsunuz. Her iki durumda da şansınız artmaya başladı. İstediğiniz ciddiyette ve etkileyicilikte biriyle tesadüfen karşılaşabilirsiniz.

TERAZİ: İş alanınızda dekoratif değişiklikler, konfor ve rahatlatan dokunuşlar konforunuzu arttıracak. İş ortamınıza huzur ve şefkat yansıyacak. Ancak yakın çevrenizden gelen oklar bu huzur ortamında stres yaratabilir. er koşulda baş edeceksiniz. Öte yandan evle ilgili sorunlar ve artan sorumluluklar düşündürmeye devam ederken, köklü değişiklikler yapacak ve yeni fırsatlarla karşılaşıp rahatlayacaksınz.

AKREP: Aşk alanınıza Neptün ve Venüs kavuşumunun nefis etkisi yansıyacak. Anlayış ve şefkat ilişkinize hakim olacak. Fakat aşırı harcamalar tek yol değil veya kazanmaya çalışırken aşk yaşamınızı ihmal edebilirsiniz. Her iki alanda dengelenmesi gereken bir dönemdesiniz. Yetersizliklerinize değil, yetindiklerinize odaklanmalısınz. Yakın çevrenizden ve kardeşlerinizden beklemediğiniz bir destek gelecek. Yardım alacaksınız.

YAY: Mali konularda sıkıntılı bir o kadar da şanslı dönemdesiniz. Şansınızı iyi kullanmalısınız yoksa her şeyinizi kaybedebilirsiniz. Kazanma ve harcama alışkanlıklarınızı değiştirin. Biriktirin ve bonkörlük yerine gelen hediyeleri kabul etmeyi öğrenin. Öte yandan gergin hissettiğiniz ve kolay tepki verdiğiniz bir dönemdesiniz. Evle ilgili hayallerinize kavuşuyorsunuz yalnız dikkat edin gerginliğiniz aile içinde kırıcı davranmanıza neden olabilir. Kendinizi spora ve hedeflerinize odaklanmalısınız.

OĞLAK: Burcunuzda kavuşan Satürn ve Plüton “artık alışkanlıkları kırmalısınız sorumluluklarınızı hafifletecek yolu bulmalısınız” diyor. Hemen her konuda yardım ve destek gördüğünüz bir dönemdesiniz. Öte yandan yakın çevrenizle ilgilenecek, merhamet dağıtacak, aynı karşılığı göreceksiniz. Yakınlarınızın sağlığı, öfke krizleri en dikkat etmeniz gereken alanlar. Travma yaratacak olaylardan kaçının.

KOVA: İç dünyanız büyük bir değişimden geçiyor. Uzun zamandır devam eden güvensizlikler, mutsuzluklar köklü bir değişiklikle çözülecek. Bu yıl travmalarınızdan kurtulmaya adamalısınız. Öte yandan mali konularda düşlerinizi gerçekleştirecek gelişmeler, şefkatli yaklaşımlar sevindirecek. Arkadaşlarınızın kimisiyle ters düşebilirsiniz tartışabilirsiniz. Aynı sertlikle karşılık vermeyin zira kısa sürede pişmanlık duyacaklar.

BALIK: Neptün, Venüs kavuşumu özel bir düşün gerçekleşmesini sağlayacak. Aşk veya başka bir şey hemen bu hafta yolunuzun ışığı olacak. Ancak yalnızlık, arkadaşsızlık, güvensizlik gibi konular uzun zamandır üzüyordu. Artık yeni dostlar yaşamınıza katılıyor. Hayat amacınızı birlikte gerçekleştireceğiniz güzel insanlar. Kariyer alanızda bu hafta savaşa davet eden bir etki var. Kapılmayın ve kavgacı görünmeyin. Yöneticileriniz kısa sürede pişmanlık yaşayacaklar. Sağduyulu davranın.