19 Ağustos Haftası Burç Yorumları ( Başak burcunda gezegen birikimi)

19-Ağustos Haftası Burç Yorumları

Su Karakuş

Instagram: Su Karakuş

Youtube: Su Karakuş

Mars Başak burcuna yerleşti. Dikkatimizi ve enerjimizi iş yaşamımıza, sağlıklı kalmaya yönelteceğimiz bu evrede günlük işler ve rutinimize odaklanmak, detaycı davranmak, pratik ve kolay çözümler bulmak hiç de zor olmayacak. Enerjimizi canlandıran şey iş yaşantımız. Sağlık açısından tedavilere ve daha iyi hissetmeye yöneleceğiz ancak işsizler ve üretimde olmayanlar için hastalık hastası gibi hissetmek de çok olası. Mars Başak enerjisi doğru yere aktarılmadığında ne yazık ki endişe, kaygı, vesvese şeklinde kişi için huzursuzluk kaynağı olur.

Güneş hafta başında Aslan burcunda Venüs’le dansına devam edecek. Tıpkı geçen haftalarda olduğu gibi. İkisinin mutlu birlikteliği herkes için farklı bir keşif ve mutluluk yarattı. Yaşamımızın bir alanında cömertliği, başkalarını anlamayı ve sevmeyi öğrendik. Öğrendikçe mutlu olduk, mutlu oldukça daha çok sevdik. İşte bu iyi niyet ve sevecenlik, bu cömertlik ve özgüven, estetik ve güzellik konusundaki bu heves 21 Ağustos’a dek devam edecek. 21 Ağustos da Venüs Başak burcuna transit geçiş yapacak. Bu geçişle Güneş’den ayrılmıyor hala orb içindeler ve başka burçlarda da olsa kavuşum halindeler. Ancak aynı gün Başak burcunun ilk derecelerinde yol alan Mars da bu kavuşuma eşlik edecek yani Güneş-Venüs-Mars kavuşum halinde olacaklar. Bu enerjinin birikmesi ve 2 ayrı yere yumuşakça konsantre olması demek. Venüs ve Mars kavuşumları erotik enerjinin yükselişini de anlatır. 21 Ağustos ve sonraki birkaç gün boyunca dünyevi zevkler öne çıkabilir.

23 Ağustos da Güneş de başak burcuna yerleşerek, iş ve sağlık, günlük sorumluluklar  ve rutinin aslında bizi ne kadar canlı ve hayata bağlı tuttuğunu anlamamıza yardım edecek. Başak burcundaki gezegen birikimi verimli olana, hasatı faydaya dönüşebilene ilgimizin artmasını sağlayacak. Günün güzelliği Ay-Plüton arasındaki mutlu bağlantının, özgüveni yükseltmesi, maddi ve dünyevi değerleri öne çıkartmasıdır.

YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMAYI UNUTMAYIN

KOÇ: Gitgide düşünce ve duygular aşktan çekilecek, iş ve sağlık yaşamına doğru yönelecek. Daha sağlıklı ve diri hissetmenizin bir nedeni de evcil hayvan sahibi olmak veya sorumluluklarınıza konsantre olmak. Cuma günü mali alanda oldukça verimli. Kazandıkça özgüven artışı yaşayacaksınız.

BOĞA: Aşka açılmak için yılın en güzel dönemindesiniz. Yaratıcılığını yükselirken daha dikkatli ve detaycı davranabileceksiniz. Projelerde verimli, pratik, sağlıklı olanla sağlıksız olanı ayıran doğal bir öngörüyle davranacaksınız. Cuma kendinizi en rahat ifade edeceğiniz gün olacak.

İKİZLER: Evinizle ilgili eksikleri tamamlamak ve düzen ihtiyacı yükselmeye başlayacak. Çeşitli kolaylıkları yaşamınıza aktaracak, evde zaman geçirmekten hoşlanacaksınız. Sezgisel çalışmalar ve meditasyon için Cuma çok uygun. Detaylarda boğulmadan ve endişeye kapılmadan haftayı geçirmelisiniz.

YENGEÇ: Yakın çevrenizle ilgilenmek, reklam ve sunum çalışmalarına ağırlık vermek için içten gelen bir dürtü hissedeceksiniz. Bu dürtü hız kazandıracak. Yalnızlığı yoğun hissettiğiniz bir dönemdeyseniz, yakın çevrenizden biriyle bağ kurabilirsiniz. Ancak iyi niyetiniz sizi hataya götürmesin isteyecek, dikkati elden bırakmayacaksınız.

ASLAN: Güzellik, estetik, cömertlik ve sevecenlik odağını olmuştu. Bu duyarlılık hafta başında devam edecek ve nihayet mali konularda daha verimli bir sonuç almaya karar vereceksiniz. Çekiciliğinizi ve cömertliğinizi kazanmak için kullanacak, kazancınızı ve harcamalarınızı hesaplarken detaycı davranabileceksiniz.

BAŞAK: İçe dönüş, ruhunuza ilgileniş ve yakınlarınızın sağlığına odaklandığınız ere yatan sona eriyor. Kişisel stilinize, sağlığınıza ve işinize odaklanmak hafta ortasından itibaren daha kolay olacak. Aşk ve romans için enfes bir haftadasınız. Sevecen ve sevgi dolu hissedecek ama mantığı elden bırakmadan güveneceksiniz.

TERAZİ: Arkadaşlık ve dostluklar, toplantılar ve partiler bir miktar yorucu olmuştu. Hafta ortasından itibaren içe dönmeye, kendinizle baş başa kalmaya ihtiyaç duyacaksınız. Geçmişinizi detaylı bir şekilde düşünecek, sevilesi anıları ayıklayacak ve belki de bilinçaltınızı temizleyip daha sağlıklı olmanın yolunu bulacaksınız.

AKREP: Kariyer mücadelesini siz kazandınız çünkü çok çalıştınız ve hak ettiğinizi aldınız. Hafta ortasından itibarense biraz eğlenceye, arkadaşlara ve sosyal yaşama zaman ayırmanız gerekiyor. Bunu görev gibi değil, içtenlikle yapacak, dostlarınıza yardım edeceksiniz. Yardımlaşmalar ve sosyalleşmek size iyi gelecek.

YAY: Seyahatleri yavaş yavaş sonlandırıp, günlük rutininize ve kariyerinizle ilgili planlamalara odaklanacağınız bir haftadasınız. Emeklerinizin karşılığını bulması için sevmediğiniz bir şeyi yapmanız gerekecek: detaylı düşünmek ve araştırmak. Romantizmi eş zamanlı olarak yaşamak isterseniz, otoriteler birinin bakışları dikkatinizi çekebilir.

OĞLAK: Yolculuklar, eğitim yaşamınızı planlamak veya bir uzak ülke ziyareti yapmak için harika bir dönemdesiniz. Hafta ortasından itibaren daha sık seyahat edebilir, kurslara başlayabilirsiniz. Öte yandan bu yolculuklarda tanıyacağınız biriyle yakınlaşmanız da çok olası. Sizi rutininizden kopmadan maceraya götürecek farklı bir hafta geçireceksiniz.

KOVA: Hafta başında evlilik ve yakınlarla ilişkiler, hafta ortasında ekstra gelirler kazanmak ve derin duygularınızla bağ kurmak önemli hale gelecek. Daha çok kazanmak için başkalarını daha çok anlamak ve daha detaylı plan yapmak gerektiğini iyice kavrayacaksınız. Kazanımlarınız mutlu edecek.

BALIK: İş yaşamının yorucu ama keyifli temposu yerini ilişkilere bırakacak hafta ortasından itibaren. Yakınlar, eşiniz, muhasebeciniz ve onlarla ilişkinizi yenileme gayretiniz haftanın ikinci yarısını verimli geçirmenizi sağlayacak. Evlilik arzunuz varsa doğru kişiyi tanıyabilirsiniz. Bu kez mantıklı davranacak duygusallığınızı bir kenarda tutacaksınız.

HER HAKKI SAKLIDIR.