ocak yeniayı ve jüpiter plüton işbirliği

Oğlak Yeniayı ve Jüpiter-Plüton İşbirliği

ocak yeniayı ve jüpiter plüton işbirliği

Jüpiter-Plüton arasındaki uyumlu açı bütün haftamızı değerli kılacak. Güçlenmek ve şansımıza güvenmek için bu hafta bir nedenimiz olacak.

Yeniay bütün hafta etkili ve Oğlak burcunun 27.derecesinde doğacak. Tüm burçları olumlu etkileyecek.

PAZARTESİ: Merkür-Satürn kavuşumunun etkisiyle içe dönük bir düşünce biçimi keşfettik, keyif aldık ve iç gözlem yaptık geçtiğimiz hafta. Bu hafta ortasına dek düşünceler çözüme ve çözülmeye devam edecek. Pazartesi Ay, Satürn, Merkür, B.M, Güneş, Venüs, Plüton Oğlak burcunda müthiş bir enerji birikimi yaratacak. Bu yoğunluğun etkisiyle kariyerimiz, otoritelerimiz, babamız veya baba figüründeki kişilerle ilgili düşünceler artarken, çözüm odaklı davranabileceğiz. Yeniay evresi yaklaşırken yenilik yapma düşüncelerimize dışardan gelen teklifler sevindirici ve eskilerin yenilendiği bir dönemi başlatacak. .

SALI: Ay-Black Moon kavuşumu Oğlak burcunda gerçekleşirken bilmediğimiz veya şimdiye dek fark etmediğimiz kimi şeylerin ortaya çıkışı duygusal tepkilerimizin kuvvetli ama içe dönük olmasını sağlayacak. Kariyeri otoriteler  veya doğum haritanızda Oğlak burcunun 12.derecesi hangi alansa o alanla ilgili yeni bilgiler şaşırtacak. Güneş-Uranüs arasındaki meydan okuma devam ediyor. Egonun eğitilmesi için yeni düşüncelere ve keşiflere ihtiyaç duyduğunuzu fark edebilirsiniz. Öncülük yaptığımız konularda yenilik ararken eski ama hala canlı kalıpların yenilenmesi daha akılcı görünecek.

ÇARŞAMBA: Yeniay sabah saatlerinde Oğlak burcunun 27. Derecesinde gerçekleşecek. Yılın ilk ve muhtemelen en güzel yeniayı. Venüs-Yeniay kavuşumu kariyerin yanısıra aşkı da getirecek yenilikler yaratacağımızı anlatıyor. Üstelik bu yeniay Mars’dan yani cesaretten güç alıyor. Her burcun değerlendirmesi gereken bir yeniay. Ancak Uranüs yeniaya kafa tutan bir pozisyonda. Yenilikler gerçekleşirken istem dışı oluşacak durumlara karşı esnek olmakta fayda var.

PERŞEMBE: Özgür aşklar dönemi başlıyor zira Venüs Kova burcuna yerleşiyor. Bu fiziksel bir aşkı değil düşüncelere, zekaya, bilgiye duyulan aşkı anlatan bir hal. Venüs Kova burcunda 10 Şubat’a dek kalacak. Bağımlı ve kıskançlıklarla dolu bir aşkın hastalıklı yanlarını öğrenmemizi sağlarken, aşkta özgürlüğün en değerli alışveriş olduğunu, sadakatin yeterince özgürlükle birlikte geleceğini vurgulayacak.

CUMA: Ay-Jüpiter sert açısı günü şanssız hissedeceğimiz olaylarla geçirmemize neden olabilir ancak düğüm çabuk çözülecek. Ay hızla ilerlerken öfkenin bize şansımızı kaybettirmemesi gerektiğini fark edeceğiz. Merkür-Neptün arasında aynı gün oluşan uyumlu açı çözümün konuşarak geleceğini, düşlerimizi gerçekleştirmek için tatlı dilin yeterli olacağını hatırlatacak.

CUMARTESİ: Güneş Kova burcuna yerleşiyor. 1 aylık konuklukta daha özgürleşeceğiz ve evrensel tavırlar bizi canlandıracak. Bu yaşamımızın ortaklarının olduğunu, onların diğer canlılar ve hatta yaşayan bir organizma olan Dünya olduğunu iyice özümseyeceğiz. “Ben-sen” den vazgeçip toplum, insanlık, evren, diğer canlılar, hayvanlar, muhtaçlar, sosyal dayanışma, yardımlaşma gibi kelimelerin anlamını kalpten hissedeceğiz.

PAZAR: Merkür ve B.M yani Ay’ın karanlık yüzü buluşuyor. Bu buluşma aradaki sırları tamamen ortadan kaldıracak ve gizlenen ne varsa açığa çıkacak. Sırları düşünce gücümüzle de ortaya çıkarabiliriz. Bir durun düşünün bakalım. Son günlerde en çok neyi merak ediyordunuz?

Su Karakuş

Uzman astrolog

Her hakkı saklıdır.